Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Expo w Mediolanie. Minister leci wesprzeć naszych rolników

Expo w Mediolanie. Minister leci wesprzeć naszych rolników

Wyświetlaj:
suwaliszki / 84.148.101.* / 2015-06-04 11:24
A gdzie sa -uzwa kartacze, kiszka, babka i sekacz...!!!!
Alicja_2015 / 84.38.48.* / 2015-06-04 09:32
Bylam tam 2 razy. Zgadzam sie, pawilon bardzo ciemny, mroczny, sad na gorze owszem, ale nie zawsze chce sie wejsc na gore. Internauci juz wyrazili sie o wygladzie, wiec sie nie powtarzam choc potwierdzam. Za to w mrocznym pawilonie personel powinien nadrabiac te minusy serdecznoscia, otwartoscia, usmiechem!!! Tak jak robi to kazdy inny personel w pawilonach innych narodow. A o zgrozo !! Nasz polski personel jest jedynym nieuprzejmym z ktorym mialam na Expo do czynienia!! Bylam tam z grupa wloskich uczniow, ktorzy ochoczo uczestniczyli w rozmowie z "Ustami prawdy". Jasne smiali sie i przekrzykiwali w zadawaniu "ustom" pytan. Przynajmniej troche swiezej krwi w polskim sarkofagu! Az nagle wyskoczyl ktos z personelu, wyraznie zdernerwowany i przerazliwie krzyczac zwrocil uwage zeby nie halasowac tylko sluchac w skupieniu!!! Myslalam ze zapadne sie ze wstydu, jasne zalowalam ze wprowadzilam uczni i nauczycieli do polskiego pawilonu. Codziennie na Expo przychodza tabuny uczni z calych Wloch i jak to uczniowie, uczestnicza z entuzjazem w zajeciach. Ostatecznie Expo to nie muzeum, ani teatr ani filcharmonia! Ale w przypadku polskiego pawilonu sa widocznie w zakladzie pogrzebowym. Wloscy nauczyciele byli zdumieni i komentowali jeszcze w autokarze "niezrozumialy incydent z polskim personelem”, a prosze mi wierzyc ze nauczyciele dogladali uczni pozwalajac owszem na nieco rozrywki w ramach dobrze przez nich okreslonych kryteriow. Absolutna ANTY-PROMOCJA POLSKI!! Juz lepiej bylo w ogole w Expo nie uczestniczyc. Incydent o ktorym pisze to nie udzial grupy "rozwydrzonych bachorow" tylko mlodziezy, ktora ochoczo w tym spektaklu uczestniczyla. A inne osoby zwiedzajace ktore w tym momencie byly z nami w pawilionie wyraznie cieszyli sie z ich reakcji. Incydent niewybaczalny i mam nadzieje, ze moj email dotrze do personelu i bez niepotrzebnej ich obrazy troche przemowi do rozsadku. Ostatecznie polski personel nie jest tam na wycieczce tylko w PRACY, wiec tak prosze panstwa troche "po amerykansku": usmiech, serdecznosc i otwartosc dla zwiedzajacych w imie interesu kraju!! A warto tez przebiegnac sie po innych pawilonach zeby zobaczyc jak sie zachowuje personel w innych krajach: usmiechniety, goscinny, dziekuja za obecnosc, rowniez grupie mlodziezy ktorej ten email dotyczy! Ja niestety do polskiego pawilonu grupy juz nie wprowadze, patriotyzm patriotyzmem, ale nie chce swiecic oczyma ze wstydu!! Zreszta chyba tylko mi zalezalo na promocji mojego kraju, personel ma to w gleboko gdzies!
gall195 / 91.224.116.* / 2015-06-03 23:22
bla bla bla polskie jabłka podbijają to tu to tam a tak naprawdę to gniją u rolników.
Bo no / 87.205.218.* / 2015-06-03 21:23
A w POlsce jabłka po 4 zł.Jak to jest?
Polak 56 / 149.156.96.* / 2015-06-03 14:48
Oczywiście wykład będzie w języku angielskim lub włoskim...
maniek1 / 81.210.16.* / 2015-06-03 13:03
Sawicki jest skończony , jak całe P.S.L. , patrzmy im na ręce w czasie wyborów na jesieni .
h2o2 / 81.190.40.* / 2015-06-03 12:53
leci bo to fajne miejsce, niech leci, tylko niech lepiej nie "wspiera"... w niczym
kazio2014 / 174.61.208.* / 2015-06-04 05:12
Znalazl sie madry komentatorsam nic nie umie tylko smrodzic a krytykowal bedzie jak pierwszy indolent, fuj fuj fuj by cie osralo ty h2o2. chociaz za granica potrafil bys sie znaalezc.
EXPO visitor / 85.221.238.* / 2015-06-03 12:08
Właśnie wróciłem z Mediolanu z EXPO. Polski pawilon to żenada! Ani jednego jabłka, a przecież to miał być temat przewodni... Z zewnątrz może i oryginalny, ale dla kogoś kto nie zna inspiracji budowla z pustych skrzynek, nie trafia. Przed pawilonem niewykorzystana przestrzeń, która nie zachęca, żeby pokonać długie schody wejściowe. A w środku historia Polski (jaki to ma związek z tematem przewodnim EXPO, jakim jest żywność?), pustka i oczywiście sklep w wódką - a jakże! To nas łączy z pawilonem Rosji, gdzie w zaaranżowanej destylatorni poszli krok dalej i częstują nią w ramach degustacji. Mizeria, którą widać gołym okiem. Do innych pawilonów kolejki, a w naszym pustki. Chcemy promować polskie jabłka na świecie, których po wprowadzeniu rosyjskiego embarga mamy mnóstwo, a nie stać nas na rozdanie kilku ton zwiedzającym... Chociaż pewnie na czas wizyty Pana Ministra parę skrzynek się pojawi (sic!)...
Adam 56 / 213.7.150.* / 2015-06-03 22:15
Tak racja podobne odczucia tez wynioslem z EXPO. Marnowanie pieniądze, brak odpowiedzialności. Obok Holandia bez budynku dużo ludzi.

Najnowsze wpisy