Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fabryka Diet: Rusza emisja z prawem poboru

Fabryka Diet: Rusza emisja z prawem poboru

Money.pl / 2009-06-04 15:28
Komentarze do wiadomości: Fabryka Diet: Rusza emisja z prawem poboru .
Wyświetlaj:
wi2u / 85.128.46.* / 2009-07-28 16:50
Dzisiejsza informacja: Osiedle Poniatowskiego nowym partnerem Fabryki Diet w transakcji odwrotnego przejęcia

Fabryka Diet, spółka marketingowo-medialna, notowana na rynku NewConnect poinformowała o podpisaniu ze spółką Osiedle Poniatowskie sp. z o.o. listu intencyjnego, określającego zarys kluczowych warunków transakcji odwrotnego przejęcia. Strony uzgodniły, że projekt ma w efekcie doprowadzić do przejęcia przez Fabrykę Diet zarządzania przedsiębiorstwem Osiedle Poniatowskie. Na potrzeby połączenia strony przyjęły, że wycena Osiedla Poniatowskiego wyniesie 12-14 mln zł. Jednocześnie zakończone zostały rozmowy z dotychczasowym partnerem transakcji odwrotnego przejęcia, spółką Venture Incubator.

Ustalenia z Venture Incubator zakładały m.in. wycenę Venture Incubator na poziomie 5 mln zł i 11,60 proc. udział dotychczasowych akcjonariuszy Fabryki Diet w połączonym podmiocie.

- Zarząd zdecydował się na przyjęcie korzystniejszej propozycji związanej z odwrotnym przejęciem - mówi Monika Rola, prezes Fabryki Diet - Jest to przemyślana strategia, gwarantująca optymalizację zysków dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki – dodaje Rola.

Osiedle Poniatowskie sp z o.o. jest firmą developersko-budowlaną, realizującą inwestycje na własnych gruntach, m.in. osiedle 50 domów w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie spółka rozpoczęła realizację zadania, polegającego na budowie obiektu hotelowego wraz z zapleczem gastronomicznym w miejscowości Święcice przy drodze krajowej E 30 Świecko – Poznań – Warszawa. Znajdujące się w obiekcie pokoje oraz apartamenty będą przedmiotem sprzedaży klientom spółki, która pozostanie operatorem projektu i będzie właścicielom świadczyć czynsz z tytułu ich wynajmu. W fazie przygotowawczej znajdują się kolejne projekty nieruchomości położonych w Warszawie i okolicy.

29 lipca odbędzie się drugie posiedzenie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki, które ma podjąć uchwały w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji, z przeznaczeniem na potrzeby transakcji odwrotnego przejęcia.
Kubol / 194.187.145.* / 2009-06-04 15:32
Jak myślicie, czy jak Venture Incubator przejmie tą FabrykęDiet, to akcje skoczą do góry? Jak na razie kurs trzyma się mocno i nie rośnie... Wszyscy piszą, że trzeba kupować, a kurs stoi, to jak to jest?
maminsynek / 2009-06-12 15:34 / Bywalec forum
No i już poszły w górę. Trzeba było kupować jak było po 30 kilka groszy. Mam nadzieję, że skoczą ponad złotówkę.
jUzEk2008 / 95.48.64.* / 2009-06-04 15:28
Mają chłopaki mózgi ... widać od razu że na tym ktoś mocno zarobi.........
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy