faktura, numeracja

cbes / 2013-04-24 14:21
dziwnym sposobem uciekla mi numeracja faktur w mojej firmie, mam fakture nr 11 i potem nr 13. faktury nr 12 nie mam i nie wiem dlaczego numer 12 zostal pominiety, czy to jest jakis wielki problem dla urzedu skarbowego? nie wiem co mam teraz zrobicc ;/
Wyświetlaj:
antek45 / 2013-06-06 12:26
Co do zasady nie ma możliwości dokonywania korekty numeru faktury. Fakturę wystawia się z określonym numerem - i pod takim numerem dana faktura musi pozostać. W celu zapewnienia rzetelności w ewidencji wystarczy dołączyć do faktury karteczkę z opisem sytuacji - dlaczego wystawiono taki numer (albo opisać ją na odwrocie) - dla pamięci, aby za kilka lat nadal było wiadomo, dlaczego powstała przerwa w numeracji. Wystawienie korekty nie będzie możliwe, bowiem nieprawidłowo nadany numer jest rzeczywistym (czyli prawidłowym) numerem danej faktury
ostatnis / 2013-05-28 12:36
Według prawa i rozporzadzenia wykonawczego do ustawy o VAt, jednoznacznie wynika by faktura zawierala numer kolejny. Przyjac trzeba iż chodzi o to by kolejnym nastepujacym po sobei fakturom nadawc numery w porzadku chronologicznym. Przyjecie innej badz blednej numeracji faktur w razie kontroli nie zostanie uznana za prawidlowoa i zgodnie z rozporzadzeniem wykonawczym, organy podatkowe uznaja prowadzenie ewidencji za wadliwe.

Najnowsze wpisy