Forum Forum dla firmKsięgowość

PIT 2013: Zobacz jak fiskus śledzi Cię w internecie

PIT 2013: Zobacz jak fiskus śledzi Cię w internecie

Wyświetlaj:
dcdc / 37.30.16.* / 2013-04-29 13:33
106 aukcji i co firme ma zarejestrować??? Min imum 13 tys rocznie sam ZUS!!!!!Z czego ma zaplacic????Ktos tu chyba ma problemy z liczeniem no chyba ze domy sprzedawal!
bibliofil / 2013-04-29 15:08 / Bywalec forum
Miały być uproszczenia dla przedsiębiorców i jest to co zwykle, czy wielkie nic, a nawet coraz większe utrudnienia... wielkie brawa!!
Margot167 / 77.254.21.* / 2013-04-25 10:48
Ok, niech tropi tych, którzy nie płacą podatku. Podatki muszą być, państwo jakoś musi działać. Ale to wszystko powinno być robione z rozsądkiem. Ja chciałam uczciwie zarejestrować firmę, to nie chcieli mi nadać NIPu, bo nie przebywam 8 godzin dziennie w siedzibie. Zupełny absurd, przecież mam prawo spotkać się z klientem na mieście! Ominęłam to kupując gotową spółkę. Uczciwie płacę podatki, ale podejście do urzędników mam już negatywne.
Felix1200 / 83.24.22.* / 2013-04-24 21:51
Niedawno czytałem,że premierówna jeżdzi drogą bryką i kupuje apartament w Warszawie.Czy U.S.sprawdzi skąd ma na to pieniądze?
marek397 / 77.252.22.* / 2013-04-24 15:36
Niesamowite, 106 aukcji i wymiar skarbowy, to przecież kpina w żywe oczy, w świetle machinacji polityków, afery z VAT-em w stali, politycznego lobby oszustów, którzy "w świetle prawa" nie płacą podatków - złapano kogo ze 106 aukcjami.Ta rządząca ekipa polityczna teraz mi już kojarzy się tylko z wszechobecnym fiskalizmem (za kradzież fabryki rok w zawieszeniu a za worek cementu 5 lat w odsiadce), w najbliższej opcji wyborów podziękuję już im a kandydatów przepytam (o ile to będzie możliwe), gdyż artykuł potwierdza podział na kilkę rządzącą, na której potrzeby pracuje mafia skarbowa i resztę społeczeństwa.
Rzeczywiście, coraz mniej dziwię się opuszczającym kraj,szkoda że tak niewielu ma szanse na pomoc w starcie za granicą....
Piotrek60 / 79.133.218.* / 2013-04-24 14:12
Z tego tekstu wynika, że jak urząd śledzi podatnika to przy okazji śledzi także wszystkich, którzy mają z nim kontakt i gromadzi ich dane. To jest oczywiście bezprawne. Fajnie, że złapali przestępcę podatkowego ale co z danymi tych wszystkich, którzy od niego kupowali i nie popełnili nic złego?
dariga / 2013-04-24 11:58
Takie maja sposoby ale tych co trzeba to nie tykają tylko zwykłych ludzi się czepiają. Niech się zajmą prawdziwymi przekrętami.
fwrwrrqererqe / 83.12.121.* / 2013-04-24 10:42
ciekawe że w przypadku firm powiązanych z politykami będacych w danym momencie u władzy oraz w przypadku mafii z prawdziwego zdarzenia urzędnicy skarbowi nie wykazują sie taką inicjatywą.
Floyd / 2013-04-24 11:04 / Tysiącznik na forum
Macierewicz cię poinformował czy samodzielnie doszedłeś do takiego wniosku przeprowadzając własne, prywatne śledztwo ?
On mówi prawdę. / 79.185.183.* / 2013-04-24 12:10
Powiązania firm z politykami to jest zupełnie normalna sprawa. Tak jest na całym zresztą świecie. Potem szef firmy odwdzięcza się politykowi wypłacając od ręki pieniądze np. komuś z rodziny polityka.
Floyd / 2013-04-24 18:53 / Tysiącznik na forum
Nawet nie musi koniecznie dochodzić do przekrętów czy łapówek bo czasami tylko dobra informacja czy porada się liczy.
Super uczelnia zachodnia to często taka uczelnia po ukończeniu której ma się super znajomości.
Ubawiłem się po przeczytaniu fragmentu pewnego wywiadu.
Dziennikarz: Czy to prawda, że aby się dostać na waszą uczelnię, to trzeba być lordem?
Odpowiedź: Nieprawda, ale wszyscy studenci na naszej uczelni są lordami.
wrfwrrfwrfwereqr / 83.12.121.* / 2013-04-24 11:29
dlaczego mi wyjeżdzasz z Macierewiczem? Co on ma do tego? Napisałem to co napisałem bo ostatnio cały pruszków został uniewinniony. Podobno Tuleja pocałował każdego w reke i wreczył goździk na przeprosiny. Z tego wnosze że dzielni inspektorzy skarbowi nie znależli zadnej wypranej kasy pochodzacej z handlu narkotykami, kradzionymi samochodami, zywym towarem, wymuszeń itp.
MRJ / 82.160.147.* / 2013-04-24 11:03
I jak myślisz - to wina urzędników, czy skorumpowanego systemu władzy, mianowanego z nadania politycznego, który nad nimi czuwa?
kwachs / 2013-04-24 09:38 / Tysiącznik na forum
Jaka jest nazwa portalu aukcyjnego, o którym tu mowa?
taki tam / 213.227.93.* / 2013-04-24 09:29
Tak jest, trzeba obywatela śledzić, podejrzewać, tropić, kontrolować a jak tylko chciałby uszczuplić wpływy do koryta, z którego rozkradają politycy i urzędasy to zaraz go cap, konfiskata i do więzienia. I niech jeszcze ktoś powie że to nie jest faszyzm. Jest, i to w rozkwicie.
kwachs / 2013-04-24 09:42 / Tysiącznik na forum
Najpierw jest narzekanie, że firmy nie chcą zatrudniać pracowników legalnie, na umowy o pracę z opłaconym ZUSem, podatkami itp. Potem ten sam mondrala narzeka, że US złapał nieuczciwego handlarzynę. Zastanów się człowieku przez moment: przez to, że paru karków z Zadupiewa handluje nielegalnie, niepłacąc podatków, ZUSów itp, przez to upadają legalnie działające firmy, które zatrudniały ludzi, płaciły składkę na urlopy macierzyńskie, przedszkola, podatki na szkoły itp. Teraz twoja żona będzie pakowała w koperty u karka na czarno.
pajchiw / 2013-04-24 09:24 / Tysiącznik na forum
LOL połowa z tych "osiągnięć" kwalifikuje się do ponownego rozpatrzenia, chyba, że nie przedstawiono tu wszystkiego.
arrmii / 78.9.98.* / 2013-04-24 08:51
oh, bohaterzy ... cali dumni pewnie są ... udaremnili uniknięcie złodziejskiego procederu podatkowego ...
Synapsa_2013 / 46.170.16.* / 2013-04-24 10:33
To teraz popatrz na to z innego punktu widzenia. Osoba zatrudniona na umowie płaci podatek dokładnie od swoich dochodów. To samo uczciwie prowadzący działalność gospodarczą czy w spółkach.
Czyli co - frajerzy? Mają pecha, bo nie można (lub nie chcą) nic zakombinować ? Podążając dalej tokiem tego rozumowania najlepiej zarabiać wyłącznie na czarno, nie odprowadzając żadnych podatków. I oczywiście żądać dobrej opieki zdrowotnej, szkolnictwa, bezpieczeństwa na ulicach, wszelkich ulg i dopłat itd. Gratuluję logiki.
Absolutnie nie bronię obecnego naszego systemu fiskalnego, sam jestem wkurzony płacąc podatki i widząc jak niejednokrotnie są marnotrawione, ale życie nie jest zero-jedynkowe.
Natomiast równie jestem wkurzony dzieleniem ludzi na kategorie. Na tym forum niejednokrotnie padały co najmniej nieprzyjemne (acz słuszne) słowa o politykach ponad prawem, a czym innym są opisani w artykule cwaniacy ?
Niestety wielu dopomina się równego traktowania pod warunkiem, że będą z tego same dla niego korzyści - taka rozmowa Stasia z Kalim:
- Kali, co to jest zły uczynek ?
- To jak ktoś Kalemu ukraść krowę.
- Bardzo dobrze, a dobry uczynek ?
- To jak Kali komuś ukraść krowę.
Czasami warto spojrzeć na problem z innej strony.
qeqeqweeqwe / 83.12.121.* / 2013-04-24 11:39
masz rację. ale mnie smieszy fakt ze US wykazał sie skutecznością wobec "cienkiego bolka". Jak "państwo" dorwie łosia bez pleców i koneksji to i policja jest skuteczna i prokuratura kompetentna i sąd wydaje surowy wyrok. Gorzej w przypadku równego rodzaju "sobiesiaków"- nagle okazuje sie ze paragrafów nie ma albo znikoma szkodliwośc społeczna czynu, prokuratura p****... sie ze sprawa 10 lat, pojawi sie masa okolicznosci łagodzących, gina akta sprawy i nikt za to nie odpowiada itp. Ten frajer nahandlował na niecałe 4 mln i ma przerypane. A co z Amber Gold? Murdoffa w Stanach skazali po 6 miesiącach i dostał dozywocie. U nas mija rok a prokuratura ciągle prowadzi sledztwo i zbiera dowody
MRJ / 82.160.147.* / 2013-04-24 11:07
Cieszy fakt, że coraz więcej wypowiedzi piszą ludzie świadomi swoich słów, a nie tylko fani E. Jaworowicz.

Najnowsze wpisy