Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Emeryci dostaną wolność wyboru

Fedak: Emeryci dostaną wolność wyboru

Money.pl / 2010-06-10 14:56
Komentarze do wiadomości: Fedak: Emeryci dostaną wolność wyboru.
Wyświetlaj:
aerw / 213.134.152.* / 2011-01-05 10:59
czy ona skończyła tylko podstawowe ? czy może ja ? bo ktoś z nas się nie może zrozumieć , przecież oczywiste jest ze OFE pomnaża a ZUS dzieli
rembert2 / 2011-01-03 18:43 / Tysiącznik na forum
Jeszcze troche i uwierze ze emerytura na papierze w ZUSie bedzie lepsza od konta w OFE-zwykle zlodziejstwo rzadzacych i tyle a p Fedak bylaby swietnym ministrem w PRLu-tez gadali takie bzdury.
fundacja-slawpol / 2011-01-01 22:36
Pani minister po co było wprowadzać OFE , aby to dzisiaj rozwalać ......tak nie wolno oszukiwać własnych obywateli w RP!!!
ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY Z www.pracadlapolski.pl
SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI
paulbociek / 2010-06-15 21:27 / Bywalec forum

system emerytalny może, a nawet powinien się zmieniać zależnie od sytuacji budżetowej

Wręcz przeciwnie!!! Nie wolno zmieniać systemu tylko po to by łatać bieżącą dziurę budżetową kosztem przyszłych emerytów. To kolejna wypowiedź dyskwalifikująca panią Fedak jako ministra.
Przypominam nadto, źe możliwość skorzystania z pieniędzy odłożonych w OFE na inny cel niż emerytura będą wg projektu mieli tylko nieliczni najbogatsi. Trzeba zarabiać oficjalnie przez minnimum 40 lat 8-10 tys. i to od początku kariery zawodowej. Jaki % społeczeństwa się na to załapie?
Elendir / 2010-06-11 06:10 / Łowca czarownic
Zamiast tworzyć tego rodzaju prawo, ZUS powinien otworzyć własne, tanie OFE (z wyodrębnionymi rachunkami, lecz bez takich opłat jak w innych OFE) oparte na obligacjach SP.
paulbociek / 2010-06-15 21:33 / Bywalec forum
Pzecież w ZUS nie ma pieniędzy na zakup obligacji!!! To tylko pusty zapis - kasa dawno rozdysponowana na bieżące emerytury, "pałacyki", pensje i premie pracowników i prezesów...
Elendir / 2010-06-15 23:17 / Łowca czarownic
ZUS aktualnie tak nie działa, ale spokojnie mógłby.
Natomiast odnośnie kwestii pałacyków i pensji pracowników, to kwestia ta jest dość przesadzona np. przez goniący za sensacją Fakt. Myślę że nie chciałbyś pracować w ZUSie.
paulbociek / 2010-06-16 18:39 / Bywalec forum
Nie czytam "Faktu". ZUS nie mógłby kupować bo musi przekazać kasę na bieżące wypłaty i jeszcze pożycza. To z czego weźmie na zakup obligacji? Chyba tylko z kreatywnej księgowości...
Elendir / 2010-06-16 19:49 / Łowca czarownic
Jakby otworzył OFE to miałby ze składek osób wpłacających na nie.
owoce twojego żywota jeZUS / 83.20.176.* / 2010-06-15 12:48
tak,najlepiej tworzyć kolejne hybrydowe twory,znowu kombinować, znowu zatrudniać instytucje pochłaniające pieniądze.komplikować i tak nie łatwy system.!!!edukawać ludzi trzeba i uświadamiać.dac ulgi podatkowe za odkładanie na 3 filar trzeba.był taki projekt i co? to zus jest przyczyną problemów przyszłych emerytów.to oni źle zarządzają pieniędzmi i sami masę pieniedzy pochłaniają na własną egzystencję.ja jestem w OFE od 2004 i stopa zwrotu z moich składek wynosi pona 59 %.a w zusi epieniądze jak są pomnażane? no jak ? heheheh.jakie tanie OFE? jaki ZUS ? ostatnim dobrym pomysłem rządu był pomysł o wyborze strategii inwestycyjnej w OFE i 10 letni okres przed emeryturą chroniący kapitał poprzez inwestycje w obligacje.reszta to pomyłka.
Elendir / 2010-06-15 20:22 / Łowca czarownic
Takie krótkie pytanie kontrolne na początek - czy stopę zwrotu sam wyliczyłeś czy wziąłeś z informacji przekazanej przez Twoje OFE?

Jeżeli to drugie, to policz sobie samemu - po uwzględnieniu prowizji i kosztów - możesz bardzo się zdziwić.
paulbociek / 2010-06-15 21:38 / Bywalec forum
Wszystkie koszty (poza prowizją) są wliczane w wartość jednosti a co za tym idzie w wartość stopy zwrotu. Dokształć się człowieku i nie rzucaj durnych pomysłów. Informacje dostępne na portalach finansowych i stronie KNF.
Elendir / 2010-06-15 22:43 / Łowca czarownic
To w końcu wliczyłeś prowizję czy nie? A opłatę za administrowanie to uważasz za prowizję czy też nie?

Porównywałem kiedyś swoją stopę zwrotu z tym co faktycznie przyrosło na rachunku. Stopa zwrotu była imponująca, tylko na rachunku niewiele przyrosło względem tego co wpłaciłem.
eme / 83.22.20.* / 2010-06-10 18:04
teee Fedak a moze by tak w ogole zlikdowac ten Zaklad Utylizacji Szmalu.Kombinujesz jak cnotka przed pierwszym razem
zimoch / 192.193.245.* / 2010-06-10 15:12
ZUS to złodzieje na usługach rządu i tyle. W świetle prawa okradają nas z naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Ludzie dajcie mi te pieniądze które trzeba oddawać do ZUS ja sobie je sam zainwestuje i o niebo lepiej na tym wyjdę. Szczerze to w d...ie mam dług publiczny i to odwieczne parcie do Europejskiego Nadzorcy Niewolników (czyt.UE) ważne żebym zadbał o swoją spokojną starość.
nie_ OFE' / 193.109.244.* / 2010-06-15 09:24
ja też jestem za wycofaniem jednorazowym środków zgromadzonych w OFE. Potrafię je dobrze zagospodarowac sama, a nie czekać na jałmużne.
jliber / 2010-06-10 14:58 / Tysiącznik na forum
A gdzie wolność wyboru taka aby państwo ze swoim ZUSem się od nas raz na zawsze odp....ło? Niech sobie Pani Fedak płaci na ZUS jak sobie chce.
sceptyk / 2010-06-10 15:17 / Tysiącznik na forum
Ona woli, żebyś to TY płacił.
Wtedy szansa, że ONA dostanie kasę jest większa.
No i te szklane wieżowce ze złotymi sraczykami...
Któż z tego zrezygnuje, skoro korzysta?
sceptyk / 2010-06-10 14:56 / Tysiącznik na forum
Pani Fedak,
ja chyba panią w rękę pocałuję za łaskawe zwrócenie mi częściowej wolności wyboru (taka "wolna rączka, ale w trybach").

Tym samym wreszcie przedstawiciel rządzącego reżymu przyznał publicznie, że Polacy są ZNIEWOLENI!!!!!!!!

Ludzie, zbuntujmy się wreszcie!
Wykopmy tych okupantów do Brukseli, Moskwy albo Berlina. Tam się najlepiej czują i biorą jurgielt za trzymanie nas w niewoli!
bedetugupi / 2010-06-11 22:13
Skoro rząd chce dać obywatelom wolny wybór, to niech pozwoli im zdecydować w jaki sposób mają oszczędzać na emeryturę,nie chodzi tu o wybór pomiędzy ZUS lub OFE ale też pomiędzy innymi instrumentami finansowymi. Skoro państwo nie daje takiego wyboru tylko kolejny przymus do czegoś oznacza to po prostu że ZUS nagle potrzebuje pieniędzy, w takim tempie za 5 lat rząd zlikwiduje OFE i wszystko pójdzie do ZUS żeby ówcześnie emeryci mieli za co dostać 1100 emeryturki ( w pozytywnym scenariuszu )

Najnowsze wpisy