Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finanse państwa pod ścisłą kontrolą

Finanse państwa pod ścisłą kontrolą

skomentuj
Wyświetlaj:
prawiezaratralalala / 77.254.128.* / 2009-07-31 23:41

Ustawa o finansach publicznych likwiduje wszystkie państwowe i samorządowe - poza nielicznymi - zakłady budżetowe oraz gospodarstwa pomocnicze.

a w to miejsce wprowadzone będą jednostki budżetowe, które tym się będą różnić od tamtych, że obsadzimy nimi naszych. W odróżnieniu od takiej np Francji, która leży w Azji i nie ma pojęcia o gospodarce rynkowej, my sprywatyzujemy resztę dochodowych firm i instytucji krajowych.

Gówniana Francja ma kilka państwowych firm z większościowym udziałem w światowym biznesie nuklearnym. Nam to by tylko szkodziło, moglibyśmy np sami produkować nowoczesną broń gdy możemy kupować ją w Izraelu.

Gówniana Francja ma państwowe potężne banki, telefonie i instytucje finansowe. Ma państwowego Citroena i własne Miraże. Podobną politykę prowadzi kilka innych azjatyckich państw, jak Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Włochy czy Niemcy.

Nam to szkodzi. Szkodzi nam także kościół. Gdyby nie ten cholerny kler, ci czarni, moglibyśmy posprzedawać bloki żydom i spokojnie wynajmować u mich mieszkania zamiast użerać się z krajowymi "właścicielami".
tomax / 87.207.127.* / 2009-08-01 00:04
Państwowe francuskie, to jednak nie to samo, co państwowe polskie. Bo nasze "państwowe" oznaczało bardzo jeszcze niedawno "gówniane" i socjalistyczne. Ja bym więc tak bardzo nie tęsknił za "państwowym" maluchem, czy polonezem, jeśli mamy trzymać się analogii do Citroena.
skomentuj

Najnowsze wpisy