Firma importowa.

Trade / 2008-05-13 19:38
Witam. Chciał bym założyć firmę która importowała by sprzęt elektroniczny wszelkiego rodzaju z krajów takich jak (Hongkong , Chiny , Wielka Brytania , Australia , Stanów Z. i wiele innych) i z importowany sprzęt sprzedawał bym w sklepie na Allegro.. Mam więc pytanie ile kosztowało by mnie założenie takiej firmy zakładając, że magazynem przechowującym sprzęt był by mój dom ? Czy importowany towar z Wielkiej Brytanii musi być oclony czy też z pozostałych wyżej wymienionych krajów ? A jeżeli niektóre towary były by zakupione na ebay z zagranicznych krajów to czy oprócz dowodu kupna musiał bym posiadać fakturę vat na te produkty? Czy sprowadzanie tych towarów przez ebay wiązało by się z jakimiś innymi opłatami oprócz (Ceny towaru i przesyłki)?
Jaki najlepszy system płatności z zagranicznymi exporterami?

Wszystkim za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
Marek101 / 2008-05-22 22:42
Moge odpowiedziec na zaunijna czesc pytania. Otoz wszystkie towary sprowadzane spoza granic Unii podlegaja odprawie granicznej i zaleznie od ich kraju pochodzenia, ilosci i przeznaczenia i oczywiscie ich samych tzn. typu (maszyny, dzianina, chemikalia itp), materialu (jakie metale, wlokno, skladniki) jest nakladane clo i VAT lub tylko VAT.

Towary przewozone w granicach unii nie sa odprawiane na granicach panstwowych -to jedna z idei UE: bezgranicznosc.

Sposob rozliczenia z konrtrahentem zagranicznymi musicie ustalic sami miedzy soba.
Wieksze frmy przedsawia ci swoje metody oferowane a z mniejszymi lub z osobami prywatnymi mozesz pertraktowac:
http://www.eony.pl/platnosci.html

Najnowsze wpisy