Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Firma produkcyjna ale nie produkcyjna - jeszcze

Firma produkcyjna ale nie produkcyjna - jeszcze

farfar / 2010-03-11 13:05
Zamierzam otworzyć docelowo małe przedsiębiorstwo produkcyjne, niestety ze względu na koszta z tym związane zdecydowałem się na "produkcję" przez podwykonawców. Przynajmniej na razie. W mojej firmie produkt będzie jedynie "dopieszczany", pakowany i sprzedawany. Sprzedawał go będę samodzielnie lub - jeżeli rozmowy zakończą się sukcesem również poprzez jednego wybranego dystrybutora.
Nie wiem jak dokładnie działalność zarejestrować - tzn produkcja czy handel, może obie? Może ktoś z Państwa miał podobny kłopot lub zna się na tyle, że wie jak najlepiej to rozwiązać - proszę o pomoc.
Druga sprawa to rodzaj opodatkowania? Dodam może, że produkcja trwać będzie okresowo w małym nakładzie - jaki rodzaj opodatkowania będzie najlepszy.
Wydaje mi się, że sklep prowadzący sprzedaż mojego towaru potrzebował będzie faktury VAT i pewnie nie mam zbyt wielkiego wyboru ale też prosiłbym o radę mądrzejszych od siebie.
Ostatnia sprawa - powinienem od tego zacząć gdzie osoba zamierzająca otworzyć działalność gospodarczą może się udać po takie wstępne porady - chodzi o pomoc nieodpłatną od ekspertów wspieranych przez różnego rodzaju inkubatory przedsiębiorczości i itp.?
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy