Firmy kurierskie

Kaska / 83.30.112.* / 2006-04-07 12:13
Bardzo prosze o porade. Szukam rzetelnej i w miare taniej firmy kurierskiej do wysylek zagranicznych ( Europa, Ameryka).
Moze ktos ma doswiadczenie i posluzy i rada.
Wyświetlaj:
robal.wnerw! / 188.33.101.* / 2009-06-01 14:25
nie polecam firmy "siódemka" . wysyłałem paczkę za pobraniem. wczesniej dzwoniąc do biura babka mi powiedziął koszt wysyłki 45 netto , przyszedł kurier i okazało sie 57 netto -jakos przezyłem . Nastepnie kasa na konto z pobrania (dowiedziąłem sie po fakcie ) idzie 14!!!!! DNI ROBOCZYCH !!!!!!!!!! .... kasa niewielka, bo ponad tysiąc złoty. Ale gdybym to było 100 tysięcy? 14 dni z tej kwoty to 600pln na byle jakim koncie...normalnie zdzierswo w buiały dzien.
t__g / 88.156.125.* / 2009-04-23 14:23
Odradzam tą firmę. Kilka razy zgłaszali się do mnie przedstawiciele w celu nawiązania współpracy i podpisania umowy. Chcą aby sie zdeklarować co do ilości wysłanych przesyłek. Wysyłałem tylko Pocztą Polską, więc nie wiedziałem jaka ilość klientów wybierze wysyłkę kurierem, więc nie chciałem się deklarować. Przedstawiciel stwierdził, że trzeba wpisac kilkaset szt, to cena będzie niższa, więc przystałem na to. Miało byc 12,50zł ale póżniej okazało sie, że 13,50 a te 1zł, to przedstawiciel stwierdził, że wypłaci mi z własnej kieszeni za każda wysłaną paczkę.
Nie bardzo to rozumiem ale przystałem na to. Umowa to kilkadziesiąt stron i nie zwróciłem uwagi na jeden kruczek. Napisane było, że jeżeli obrót będzie mniejszy niż 3000zł, to zostanie doliczone 20% i to było OK ale kilka kartek wcześniej aby było bardziej chaotycznie był zapis, że obrót poniżej 150zł netto będzie liczony po cenach standardowych. Cennika standardowego nie dostałem. Jest na stronie internetowej ale klient nie jest w stanie sprawdzić ile bedzie kosztowała przesyłka do różnych miejscowości. Rozliczenie co 14dni. Tak sie stało, że w ciągu 14-tu dni nie było zbyt dużo chętnych na wysyłke kurierską i obrót nie przekroczył 150zł i wtedy okazało się jakie złodziejskie są stawki standardowe.
Cena za paczkę, to od 50 do 75zł NETTO za przesyłkę!!!
Opłata paliwowa, strefy, opłata za doręczenie do osoby fizycznej.
Ceny mnie zaszokowały i po kontakcie otrzymałem wyjaśnienie,że taką umowę podpisałem. Przekaz jasny- jesteś frajerem, to płać.
Najgorsze jest to, że próbują też oszukiwac na wadze. Wszystkie przesyłki ważyłem przed wysłaniem i żadna nie przekroczyła 1kg i były 2 próby doliczenia po 10zł za nadwyżke wagi powyżej 1 kg.
Kontakt z przedstawicielem jest dobry do czasu podpisania umowy. Gdy pojwaiają sie problemy, to już niestety nie jest tak miło.
Żałosna firma i radzę jej unikać lub czytać każdy paragraf umowy przed podpisaniem.
Ptaszyca / 140.203.154.* / 2008-11-04 15:08
Witam, mam pytanie, czy ktos korzystal moze z uslug frm Damel TPL Sp. z o.o. albo PACK KURIER? Nie moge nigdzie znalezc zadnych komentarzy na ich temat. Maja ciekawe warunki, ale wiadomo, to co pisza na stronie nie zawsze musi sie zgadzac z tym co robia. Nie chcialabym sie w cos wpakowac.
Michi23 / 87.204.0.* / 2008-09-05 11:35
Do mnie przesyłka z DHL nie dociera już 2-gi raz. Jako oficjalny powód podawane jest oczywiście nie zastanie adresata. Fakty są jednak odmienne, gdyż za każdym razem były obecne w mieszkaniu aż 2 osoby. Ciekawe jest przy tym, że totalne olewactwo ze strony kurierów zbiega się z remontem jednej z ulic przylegajacych do budynku, w którym mieszkam (utrudniony dojazd). Od jednego z przedstawicieli DHL'a usłyszałem, iż kurier nie może stracić z oczu swojego samochodu, ponieważ wiąże się to z narażeniem pozostałych przesyłek na kradzież (dlatego nie mógł zaparkować np. 50m dalej na innej ulicy (mieszkam w centru miasta i taka ulica jest również bezpośrednio pod moim blokiem). Ocenę pozostawiam Wam, potencjalnym przyszłym klientom tej firmy, która ma indywidualnego klienta w d... Szczerze odoradzm korzystania z ich wątpliwej jakości usług.
dzodzo / 83.17.197.* / 2008-05-05 09:01
Polecam portal www.znajdz-przesylke.pl jak już się rozkreci bedzie pomocnym narzedziem.
radzik698 / 2008-04-23 22:24
Witam.Najlepsza firmą jest D.M.M.Kurier z Wrocławia jak kogoś trzeba wyrolować to zrobią to szybko i solidnie.
Na początku grudnia wysłałem akumulator do klienta po dwóch tygodniach poinformował mnie że jeszcze nie dotarł więc zadzwoniłem do ww.firmy przewozowej tam niezbyt miła pani poinformowała mnie że o tym nic nie wie i że mam zadzwonić za tydzień i w ten sposób spławiali mnie do marca.W końcu puściły mi nerwy i zażądałem wyjaśnienia sprawy a tam mi odpowiedziano że jak chcę się czegokolwiek dowiedzieć to mam dzwonić do UPS ???(bo w rzeczywistości UPS przewozi ich paczki) a ona nie ma czasu!!! Po wielu telefonach do UPS dowiedziałem się że akumulator został uszkodzony.Złożyłem reklamację do MMKurier lecz tam mi od razu powiedziano że reklamacji nie uwzględnią boich firma nie przewozi akumulatorów????!!!!!! Więc dlaczego przyjęli tą przesyłkę skoro wiedzieli że wysyłam akumulator.Teraz jestem 200zł w plecy. Sprawę mam zamiar zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta we Wrocławiu.NIE POLECAM NIKOMU DZIADOWSKA FIRMA!!!!!!!!!!!
tomaSZ. / 81.219.101.* / 2008-09-16 14:19
hahahahaaa... ale się uśmiałem!!!..:))))))))))))))))
kurier GLS / 87.205.94.* / 2008-03-16 15:11
co wy sobie myślicie idioci jak wam nie pasuje to nic nie zamawiajcie robicie z kurierów roboli co od 6tej rano zapieprzają do 19 lub pózniej za 1200-1300 z opanujcie sie bo mnie krew zalewa jak slysze dupkow co im woda sodowa uderza
Klient Krak / 82.177.44.* / 2008-02-02 21:05
Zamowilam pralke i kurier mial ja dostarczyc w ciagu 3 dno roboczych. W ustawie istnieje zapis ze musi swoje przybycie zapowiedziec...ale to firmy siodemka nie obowiazuje. Przez 3 tygodnie probowalam sie doprosic dostawy. Wreszcie ktos z ich biura powiedzial ze musze uiscic dodatkowa oplate za dowoz , ktorego oczywiscie nie bylo. Brak awizo w skrzynce, na podany nr komorki nikt nigdy nie zadzwonil. Chcieli mi wmowic, ze wozili te pralke przez pol malopolski i chcieli ode mnie wyludzic koszty rzekomego transportu. Nie potrafili jednak udokumentowac tego ze kiedykolwiek i gdziekolwiek sie ruszyli. W koncu wybralam sie do magazynu skad mysle nigdy moja pralka nie wyjechala i musialam sie szarpac o to co moje. Po 3 tygodniach bez pralki zdesperowana wzielam ja i uiscilam oplate za nic w wysokosci 90 zl. W przyszlym tyg ide na spotkanie z rzecznikiem praw konsumenta. Ta siodemka to najgorsza firma kurierska z jaka kiedykolwiek mialam do czynienia. Jak im sie nie chce robic to niech nie zasmiecaja rynku swoimi gownianymi uslugami...fikcyjnymi w dodatku. Albo kierownictwo tej firmy to idioci, albo ci kierowcy...zamiast dostarczac zamowienia pewnie na piwko jada....
danek bebok / 83.28.181.* / 2008-02-07 17:59
Witam .siodemka jak już dowjezie towar to jest cena kosmos .dowiezienie 250km paczki na palecie o wadze 35kilo wymiar 160x80x40 miało kosztować 80-90zł a na miejscu okazało sie 342zł OSZUŚCI UWAGA !!!!!! OCZYWIŚCIE KLIJĘT PACZKI NIE ODEBRAŁ A W DODATKU PO DRODZE ZGINEŁA PALETA A W LIŚCIE PRZEWOZOWYM BYŁA WPISANA WAGA 120KILO.
tolesz / 79.185.246.* / 2008-05-25 01:33
bo waga na liscie była podana z gabarytu trzeba dobrze wczytać sie w list przewozowy tam jest wszystko opisane, ale jak sie nie potrafi czytać listów to trzeba płacić
wacosia / 195.187.140.* / 2008-01-24 14:07
Witam serdecznie,

dużo kupuję na internecie i mam do czynienia z wieloma firmami kurierskimi.

Mogę powiedzieć tyle, że opinię o danej firmie wyrabia się na podstawie zachowania kuriera.

O Poczcie Polskiej można wiele powiedzieć, a tutaj mogę zadziwić - kurier do mnie wcześniej dzwoni i pyta się czy jestem, jeśli nie, to czy może być o 21:00 - wspaniała współpraca. O listonoszu natomiast wolę się nie wypowiadać...jak i o oddziale pocztowym.

DHL - nie mam najmniejszych problemów.

UPS (stolica) - problemy bywają, ale nie do rozwiązania - jak się zadzwoni na centralę to udaje się znaleźć przesyłkę i kurier dowiezie - (ostatnio u nich śledziłam przesyłkę i pierwsze 2 próby doręczenie były w dniach kiedy pod tym adresem przebywałam) - podczas doręczenia kurier mi przekazał, że była u nich pogawędka szefostwa na temat "doręczania" przesyłek - wynika stąd, że jednak przyglądają się pracy kurierów i próbują wyciągnąć wniosek

MMKURIER - przesyłka omyłkowo trafia w innym punkcie niż prosiłam - przesyłki nie przyjęłam, informując sprzedawcę, by skierował ją na właściwy adres. I tutaj już zaczął się problem, przesyłka leży gdzieś w Warszawie. Mija tydzień. Wzięłam telefon do biura w Toruniu, z tamtąd do biura w Warszawie. Rozmawiam już indywidulanie. Obiecane 1.5 h mija od naszej rozmowy. Do tej pory żadnego telefonu. Sprawa nie wyjaśniona jeszcze.

Na sam koniec stwierdzam, że ludzię są tacy sami. Czy są właściwie zarządzani - zależy od firmy. Firma dba o wizerunek. Wiem tylko tyle, że jeśli się kurierów dobrze traktuje, to oni się tym samym potrafią odwdzięczyć.

Ważne również jest to, że jeśli istnieje szansa śledzenia przesyłki - to trzeba to wykorzystać i mieć wpływ na właściwe jej doręczenie.

Pozdrawiam
ups / 83.11.240.* / 2008-01-10 22:41
ludzie co wy wiecie o pracy kuriera pracowałem w USA w firmie ups tam praca kuriera wygląda tak nikt na ciebie nie wrzeszczy nikt nie nażeka jak przyjezdrzaz z paczka to nie ma żadnych problemów
nieki / 62.21.96.* / 2008-01-06 12:20
Siódemka, to bardzo fantastyczna firma!!! doreczalnośc mają 100% ale tylko tych przesyłek
których chcą!!!!!! bo tak naprawdę to jeden wielki syf!!!! nie dość że klientów maja w
dupie, to jeszcze i pracowników!!!!!! jedna wielka ściema , jakies 2 umowy jedna na
najnisza krajową a 2 na zlecenie z simpliki!!! po prostu żenada!!!!!!!!!!!!!!!
i jescze non stop zmieniajacy się handlowcy!!!!!! a najlepszy han dlowiec to taka
grubiutka świnka która chodzi w krótkich bluzkach i wszytko jej się wylewa z zapaska!!!!
po prostu żałosne:))) A najlepszy jest handlowiec który klienta wchodzi w dupe a jak
skończy z nimi gadać to takie k... leca na tych idjotów klientów!!!! ale ogólnie to
luzik.
jak nie chcecie płacic za przesyłki nadane tą firmą SIÓDEMKA to złużcie na liście
zastrzezenie godzinowe- na pewno się nie wyrobia w czasie a wy wtedy składacie reklamacje
pisemna i przesyłka jest gratissss!!!!
kra7 / 83.4.4.* / 2008-09-12 22:04
Siódemka -oddział w Krakowie to dla mnie najbardzej syfiasta firma kurierska z jaką
miałem do czynienia.Przychodzi pseudokurier z paczką.Oczywiście przychodzi bez pieniedzy,żeby wydać resztę.Czeka bezczelnie,że dostanie ponad 30 zł napiwku.Za sam wyraz głupawej gęby powinien raczej dopłacić do usługi.Podczas rozmieniania pieniędzy u sąsiada robi obraźliwe grafitti na tapecie przy drzwiach wejściowych.Jutro złożę na niego skargę do centrali.Ciekawe,jaka będzie reakcja?Zamykajcie dobrze drzwi przed tą pseudokurierską firmą .
Monami / 217.153.207.* / 2007-12-21 14:47
Witam,
każdemu odradzam firmę GLS- jest to najgorsza firma kurierska jaką znam. Od tygodnia kurier nie jest w stanie doreczyc mi przesyłki. Nie zadzwonił do mnie ani nie skontaktował sie ze mna w jakikolwiek inny sposób. Po ponad godzinie oczekiwania w kolejce na połączenie z obsługą klienta otrzymałam numer do kuriera który w rozmowie ze mna powiedział w chamski i bezczelny sposób, że nie bedzie ze mna rozmawiac i zebym sie sama martwiła o swoja przesyłke bo on ja odesłał do firmy a na koniec odłożył słuchawkę gdy byłam w połowie zdania.
Nie moge sie tam dodzwonic, nie wiem gdzie szukać przesyłki która miała byc u mnie nastepnego dnia a ja czekam juz tydzień!
Jest to bardzo wazna i wartościowa przesyłka dlatego tez wybrałam przesyłkę kurierską teraz jestem załamana nie wiem czy nie zgłosić kradzieży...
Naprawde każdego przestrzegam przed ta totalnie nieprofesjonalną firmą!!
DHL nie polecam / 82.139.13.* / 2008-01-02 17:48
DHL - nigdy więcej
Zamówiłam kuriera na poniedziałek przed Nowym Rokiem, miał przyjechać między 9 a 12. Nikt się nie pojawił i nawet nie zadzwonił że nie przyjedzie. Zadzwoniłam do nich ok 13, zostałam zapewniona że paczka zostanie odebrana ode mnie 2 stycznia między godz. 12 a 16. Po 15 zadzwoniłam, czy napewno ktoś dzisiaj odbierze ode mnie paczkę. Powiedzieli mi, że zlecenie jest już zrealizowane i kurier napewno będzie do 16. I co ? Godzina 17 a tu dalej nikogo nie było! Pozostało mi tylko zrezygnować z usług tej nierzetelnej firmy. Nie polecam !!!
Korzystałam z Masterlink oraz UPS i wszystko było ok.
Klient firm kurierskich / 83.24.37.* / 2007-12-07 15:52
zagraniczne od lat pracuję z UPS - plecam w Polsce - Masterlink (DPD Polska) - bywa różnie ale reklamacje załatwiają OK. ODRADZAM - DHL !!!
KLIENT SIÓDEMKI / 81.219.151.* / 2007-11-26 21:07
OD co najmniej 7 lat mamy umówę z FIRMĄ SÓDEMKA wysyłamy paczki po całym kraju
Generalnie paczki docierają, czasem są wpadki, ale jak sa to wtedy zaczyna sie kanał....Najgorsze oddziały wg informacji naszych kientów to:
Opole - klika razy na odebranie paczki przez lokalnego kurier czekaliśmy TYDZIEŃ - odpowiedź pani z obsługi oddziału "7"
w Opolu....bo kurier jest nowy i sobie nie radzi....:)
RZESZÓW ( nie wysyłać paczek na sobotę bo i tak kurier jej nie dostarczy - bo przecież nie pojedzie 1 z paczką do Przemyśla - zawsze zepsuje się samochód; jesli masz umowę to wysyłaj na swój koszt i ewentualnie dopisz klientowi koszt, ponieważ kurier ma swój cennik i klient zapłaci 50% wiecej pomimo twojej umowy....
Białystok nie dostarczają paczek na czas - po kilku dniach - odpowiedź pani z oddziału "7" w Białymstoku ...bo mamy tyle paczek, że kurier nie ich jak zabrać...:)
Centrala w Warszawie - spróbuj się gdzieś dodzwonić - onie chyba wiedzą , że każdy telefon to reklamacja dlatego nie odbierają...: a gdzie ISO 9001
Generalnie kurierzy jak sami tłumaczą są słabo opłacani i dlatego jest tak jak jest czyli wielka ....kicha. Ktos powie dlaczego nie zmienisz firmy bo ... no cóż mam już dość SIÓDMKA WYGRAŁA po prostu wszystki firmy są do bani GLS-y DPD-y Opek-i wszystko to dno, dziadostwo, etc.

przepraszam z tego co słyszałem TNT jeszcze całkeim sobie radzi... i jak na razie nie spotkałem się z negatywną opinią... A jeśli chcecie wiedzieć jaka firma jest ok - zapytajcie kurierów. Większość ma swoja pracę w dupie i wisi im to co im szef powie bo i tak nie będzie miał kto jeżdzić,ale sa i tacy dla których praca jest wartością...

GENERALNIE siódemka - w skali 5 stopniowej 3
Adam25ostrow / 87.248.81.* / 2007-11-22 02:09
Witam, rowniez odradzam GLS - oddzial Kalisz i Poznan.
Paczka z Poznania wyslana 19.11, dostarczona miala byc 20.11 do Ostrowa Wlkp. :) Od Kalisza rzut beretem, zreszta od Poznania 120km. Paczka pomylkowo wyslana do Wroclawia, tam sie zjawia 20.11 w poludnie. Popoludniu dzwonie do Wroclawia odbiera Pan i informuje mnie,ze paczka jest w Kaliszu, ze tu jej nie bylo :) i pewno jutro dojedzie do mnie (21.11). Dobry kit, chociaz na stronie widac historie paczki i miejsce magazynu - Wroclaw. No nic, jest 21.11 godzina 12 .. okolo 20 prob dodzwonienia sie do Kalisza, co z moja paczka. Niestety bezskuteczne, sygnal jest a przez 2godz miedzy 12-14 nikt nie odbiera telefonu. W miedzyczasie tyle samo prob dodzwonienia sie do Poznania, albo sygnal i czekam, i nic..albo wszystkie linie zajete. Podminowany dzwonie do firmy z Poznania aby zareagowalam bo mija 15 a ja ani paczki, ani informacji co sie dzieje z paczka nie mam. Pan dodzwania sie do swojego opiekuna z Poznania, ten niby robi raban w kaliszu, oddzwania mi, tlumaczy, ze oddzial jest nowy, ze przez przypadek zostaly wyslane wszystkie paczki do Wroclawia zamiast tam, a rano nie bylo miejsca dla moich paczek w Kaliszu i przesunieto nie informujac mnie, ze paczka nie dojedzie. Na koniec Pan pyta, czy moze kurier przyjechac o godz 20, bo bedzie ponownie ladowany ok. 17. Oczywiscie wyrazam zgode, i dziekuje za rozwiazanie sprawy. Pan mnie przeprasza..bla bla bla i to na tyle..21 paczki nie ma, 22 .. no i jak mozna sie domyslac nie dojechala. Wg strony w ogole nie byla ladowana o 17 na zadne auto..
KPINA KPINA KPINA z klienta. Poczekajmy jutro tez jest przeciez dzien..
PS. juz mnie zalewa na sama mysl, jak zobacze kuriera, otworze przy nim paczke, sprawdze towar, a potem zaplace i podpisze co trzeba..naucza sie szanowac ludzki czas
gaza / 83.21.15.* / 2009-06-19 21:51
najlepiej miec w kazdej dziedzinie najwiecej do powiedzenia nic nie wiedzac.jak z ostrowa do pecic wielkich jest 5 km i ze idzie cale 24 godziny.smiech na sali bo czlowieku oni biora twoja paczke i jada z nia do pecic bo jest blisko.tym bardziej wyzywac sie na bogu ducha winnym kurierze,musisz byc niezlym matolem i leszczyna.
kurier z ups-u dhl-u i tnt / 89.228.38.* / 2008-11-19 22:23
"""PS. juz mnie zalewa na sama mysl, jak zobacze kuriera, otworze przy nim paczke, sprawdze
towar, a potem zaplace i podpisze co trzeba..naucza sie szanowac ludzki czas''''''

HAHAHA popiliło cię..... Nie płacisz to spadaj. Jak chcesz pomacać itd przed zapłatą to spadaj do sklepu a nie tu amerykańca zgrywać a pamiętaj że kuriera (jak będzie bystry) to nie zrobisz w balona bo on cię może tak usadzić że paczki nie dostaniesz wcale a jeśli powie że był to dla każdego w jego firmie "był" i koniec a że awiza nie masz h...to kogo obchodzi było na drzwiach albo gdzieś tam i gówniarze zerwali.. nie podskakuj wyżej niż robisz bo nie prawdę piszesz a po drugie to kurier nie musi się z tobą użerać bo on ma przeważnie ciebie głęboko gdzieś.
KLIENT SIÓDEMKI / 81.219.151.* / 2007-11-26 20:46
WITAM wszystkich korzystających z firm kurierskich. Do kurierów ludzie czy WY macie cos z główkami co to za tekst...DORĘCZYCIELA Gorąco proszę wszystkich narzekających na nie korzystajcie z usług kurierskich , nikt przecież was nie zmusza .
Wy będziecie mieli cały towar , a my spokój, i że nie będziemy musieli się
użerać z idiotami nieznającymi się na pracy kurierskiej CZŁOWIEKU zmień pracę !!!! Jak ty się znasz na pracy kurierskiej to ja prędzej polece na księżyc....SORY nie chcę używac wulgaryzmów...

Najnowsze wpisy