Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Firmy zapłacą więcej pracownikom

Firmy zapłacą więcej pracownikom

Money.pl / 2006-09-26 08:35
Komentarze do wiadomości: Firmy zapłacą więcej pracownikom .
Wyświetlaj:
irek / 83.27.91.* / 2006-09-26 15:50
pamietajmy że od minimalnej liczą wszelkie zasiłki i socjale stąd ważne żeby była jak najniższa, bo wtedy bedą brać socjal a nie pracować. Bezrobocia nie ma!!!!
adam_inwestkap / 2006-09-26 17:26 / Bywalec forum
Jak nie zaczną ludziom uczciwie płacić to wszyscy wyjadą. Jeszcze do niektórych to niedotarło. A pisanie bzdur o pomocy socjalnej to nie argument. Wzrośnie dużo ZUS ale to dlatego, że przyjęto nieuczciwe założenia.
Obywatel / 62.69.200.* / 2006-10-01 12:25
Nalezy zwrocic uwage na firmy nie wykazujace zyskow. Nie moze byc tak, ze hipermarkety i zwykli ludzie wykazuja zerowe zyski. Jezeli ktos zaklada firme, a przez rok nie wykaze zyskow to znaczy, ze jest zlodziejem i tyle. Taka sama regulacja powinna dotyczyc duzych firm, z tym ze okres powinien wynosic 2 lata. Latwo sprawdzic ksiegi firmy i zobaczyc, czy mamy do czynienia z wyprowadzaniem zyskow, czy z faktycznymi stratami. Dla malych firm 1 rok to okres na rozwoj po tym czasie wiadomo, ze kasa jest nieuczciwa. Kto jest w stanie wykazywac straty i placic 700-800zl ZUSu?
STASZEK R. / 83.27.227.* / 2006-09-26 10:04
PRACOWNIK - TERMIN KOMUNISTYCZNY !!!!!!!!!!
W KAPITALIZMIE PWINNY WSZYSTKIE JEDNOSTKI BYĆ " FIRMAMI " ŚWIADCZĄCYMI DRUGIJ USŁUGI , PODOBNIE JAK URZĘDNICY PAŃSTWOWI , TO POWINNY BYĆ JEDNOOSOBOWE FIRMY ŚWIADCZĄCE PAŃSTWU USŁUGI , A WYBIERANI POWINNI BYĆ NP. CO ROK W PRZETARGACH ... . INACZEJ DOCHODZI JAK DZISIAJ DO PARANOICZNYCH NADPRAW , GDZIE KRZYKACZE KONSUMUJĄ TO , CO MY WSZYSCY CIĘŻKO WYPRACOWYWUJEMY . ŻYJEMY ZATEM W CHORYM SYSTEMIE KOMUNISTYCZNO-KAPITALISTYCZNYM ... .
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-27 10:24
czy ty staszek jesteś zdrowy ?
Felek / 195.238.245.* / 2006-09-26 11:45
Jakaś utopia
Sokar / 83.26.29.* / 2006-09-26 09:48
Ustalanie płacy minimalnej to absurd. Płace reguluje rynek a nie ustawa. Jeśli ta fikcyjna suma będzie za niska żeby zdobyć pracownika to i tak bedzie tylko teorią, jeśli natomiast zbyt wysoka to ludzie będą zatrudniani "na czarno". Ustalanie takich absurdalnych wskaźników powoduje tylko dodatkowe koszty pracy jakis urzędników, stratę czasu i niepotrzebne tarcia. Równie dobrze można stwiedzic, ze minimalnym standartem życia jest 50m2 mieszkania na osobę, lodówka, pralka 3-letni samochód itp. Skończmy z tymi bzdurami, jest wiele innych ważnych spraw do rozwiazania.
qwerty 1703 / 83.21.135.* / 2006-09-26 20:12
Pracowałem już u wielu "prywaciarzy" i często moją pensją była przysłowiowa płaca minimalna. I rzygać mi się chciało za każdym razem, gdy widziałem, jak mój szef z dnia na dzień robi większe pieniądze dzieki mojemu fizycznemu wkładowi w rozwój firmy, a moja wypłata stała w miejscu kilka lat. póki polski pracodawca nie zrozumie, że to dzieki pracownikom są albo nie ma pieniędzy, póty będzxie u nas kibel. Czyż nie jest normalne, że ktoś, kto pracuje po kilkanaście godzin dziennie, bo akurat może być taka potrzeba, nie powinien zarabiać odpowiednio więcej od kogoś, kto po ośmiu godzinach idzie do domu? No bo po co człowiek pracuje? Po to tylko, żeby zarobić minimum na chleb i przereklamowaną margarynę? Czy też każdy chciałby pracować, cieszyć się życiem, czuć się potrzebnym, znaczyć coś, mieć uznanie u szefa itd? Ja osobiście nie narzekam na biedę, ale w mojej pracy często spotykam się zludźmi, którym na prawdę jest źle i to nie dlatego, że mają dwie lewe ręce, ale tylko dlatego, że ich ciężka praca nie jest odpowiednio wynagradzana. I kiedy Ty jeden z drugim idziecie do sklepu kupować nowy telewizor plazmowy, bo stary ma już pół roku, reszta świata zastanawia się, jak tu związać koniec z końcem, nie umierając z głodu. Nie oszukujmy się, ludzie pracują za bezcen, bo nie mają innego wyboru; nie każdy może pozwolić sobie na to, by rzucić wszystko i wyjechać za chlebem na zachód. A tak zwana płaca minimalna powstała dzieki oszustom dla oszustów, by można było wykorzystywać ludzi jako ciemną masę do ciężkiej pracy i robić to pod parasolem legalności. Wiele firm generuje ogromne zyski, a ich pracownicy zarabiają grosze. Niech ktoś to wreszcie zauważy. Nie ośmieszajcie się panowie z Wiejskiej. Jeśli macie podnieść płacę minimalną o 37 zł to lepiej zmniejszcie ją o tą kwotę- to ludziej łatwiej zrozumieją.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-27 10:28
popieram w całej rozciągłości,dorzucę jeszcze taki absurd jak umowa -zlecenie ,to dopiero otwiera furtke do wyzysku pracowniów,szczególnie niepełnosprawnych!
adam_inwestkap / 2006-09-26 17:29 / Bywalec forum
Za dużo złodzieji żeruje na ludzkiej pracy. Muszą być regulacje, tylko uczciwe.
czater / 2006-09-26 08:35 / Tysiącznik na forum
Wow ale super zyje sie Polakom az 37 zł podwyzki przy takich podwyzkach cen mediow :) chyba kupie sobie jedno z tych 3 mln mieszkan zapowiadanych przez PIS:)
goja / 83.13.62.* / 2006-09-26 10:27
należy dodać iz jest to 37 zł. brutto od którego nalezy odliczyć składki zus , zdrowotne od 2007 9% i podatek - nie ma jak płaca godziwa ..... proponuje usunąć ten zaspis z kodeksu pracy (art. 13 )bo tylko ukazuje on hipokryzję władzy

Najnowsze wpisy