Forum Forum dla firmKsięgowość

Fiskus zapowiada więcej kontroli

Fiskus zapowiada więcej kontroli

Money.pl / 2009-03-31 09:36
Komentarze do wiadomości: Fiskus zapowiada więcej kontroli.
Wyświetlaj:
alepodatnik / 83.22.113.* / 2009-04-06 11:57
Niech urzędy przeglądną zatrudnienie przedwczesnych uprzywilejowanych emerytów. Bo wystarczy rozejrzeć się na przykopalnianych osiedlach, na których teraz mieszka większość 45 – 50 letnich emerytów, aby zauważyć , że codziennie rano większość z nich wyjeżdża samochodami do pracy i wraca późno po południu, bo nagminne jest zatrudnianie takich, rzekomo niezdolnych do dalszej pracy górników, kolejarzy i innych uprzywilejowanych przez prywatnych pracodawców oficjalnie na 1/4 etatu liczonego od najniższej płacy, podczas gdy w rzeczywistości pracują tacy emeryci i renciści zdrowsi niż niejeden 60 letni nie uprzywilejowany pracownik na cały etat i to z nadgodzinami opłacanymi po 10zł do 30zł za godzinę, ale bez wykazywania tego w jakiejkolwiek dokumentacji. Oczywistą konsekwencją tego postępowania jest konieczność nieewidencjonowania przez takiego pracodawcę również części dochodów. Mechanizm jest prosty ale skuteczny tam budżet traci miliony ale działania urzędników obciążają głównie tych uczciwie pracujących i płacących podatki i składki.
sdsd / 193.59.72.* / 2009-03-31 10:38
a teraz musza scigac ludzi ktorzy sprzedaja uzywane swetry w internecie. oczywiscie to sa strachy na lachy bo zeby cos sprawdzac trzeba zatrudnic nowych biurowych nierobow a to kosztuje. wiec to beda najdrozsze kontrole na swiecie. Widac jak ten nieudacznik tusk i jego szemrany giermek z uk sie gubia. Nie mozna byc bogatym sprzedajac banki, zaklady, nie tworzyc swiatowej konkurencji zdobywac pieniadzy z zewnatrz. Polska pod rzadami tych nieudacznikow nie jest niczym wiecej jak zapyzialą wsia na skraju cywilizowanej europy. gdyby tylko komus zalezalo to by zdechla ekonomicznie w ciagu tygodnia. wystarczy przesledzic kursy walut wzgledem zlotego i widac jasno na bialym jak slaba jest ta ekonomia, funt egipski a wiec kraju biednego nie oslabil sie wzgledem eur i dolara 1/4 tego co polski smieciowy zloty. Ale w propagandzie tivi wszystko bedzie dobrze. Ci ktorzy do tego doprowadzili nie zaplaca ani centa, zaplaca naiwni ktorzy wierza w ich nieudaczne ekonomiczne recepty.
sadasd / 193.59.72.* / 2009-03-31 10:41
Najlepsze ze jeszcze nie zbudowali ani jednej autostrady łączącej zachod ze wschodem ale juz dawno temu sprzedali cementownie. to bylo juz wtedy jasne ze autostrady beda budowane wieki.
AndrewNew / 83.16.121.* / 2009-03-31 09:36
Mafie paliwowe tradycyjnie pozostaną nietykalne.
Cóż, kacykowie wszystkich szczebli władzy z czegoś
muszą (dobrze) żyć.
A i długi wyborcze władza centralna też musi lojalnie
jakoś spłacać.

Najnowsze wpisy