Forex?

debiutant / 2011-08-19 17:56
Witajcie, mam laickie pytanie.
Założmy że chce zacząć grac na forexie. Zakładam konto realne. Czy po wpłacie na konto pieniędzy w złotówkach, mogę grać na kontrakcie terminowym na SP500 , czy trzeba tą kwotę jakoś przewalutować? Podobnie w przypadku par walutowych. Na koncie mam złotówki, a więc czy mogę grać np na parze walutowej EUR/USD? Generalnie proszę o rozwianie moich wątpliwośći czy aby grać na forexie wystarczy mieć na koncie złotówki, czy też obce waluty?

Pozdrawiam:)
Wyświetlaj:
fxfx / 95.215.20.* / 2012-10-17 15:06
Możesz grać złotówkami na każdym kontrakcie i walucie. Jak masz problemy z sygnałami to kup sobie system fresh fx na allegro. Dobre sygnały pokazuje.
ivek / 217.173.183.* / 2012-09-20 20:57
Zacznij od dema na IronFX- konto demo nieograniczone + konsultant który do ciebie dzwoni i wszystko tłumaczy. Do tego literatura + szkolenia ;)
marek777 / 46.171.95.* / 2012-08-29 14:34
A miałeś już jakieś szkoleniowa, grałeś na demo ? Może najpierw zgłęb literaturę, szkolenia zapoznaj się z panelem forex na demo

U jakiego brokera planujesz otworzyć konto
Karrramba / 2012-08-09 12:44
Forex to niestety nie przelewki. Próbuj jeżeli masz dalej ochotę, ale weź pod rozwagę poniższe uwagi bardziej doświadczonych kolegów. Dużo w nich prawdy.

Życzę powodzenia tak czy siak, ale może też warto przy okazji zastanowić się może nad jakimś rachunkiem zarządzanym albo inną bezpieczniejszą opcją? To już wszystko zależy od Ciebie...
f/x / 83.10.66.* / 2011-09-14 11:03
Kolego nie obraz się ale zadajac takie pytania zapomnij o real forex przynajmniej na jakis czas chyba ze chcesz szybko oddac kapitał .
Eazyrider / 82.20.135.* / 2011-08-19 19:26
Z Twojej wypowiedzi wnosze, że nie masz zbyt wiele o ile jakie kolwiek doświadczenie na Forexie?!
Wystarczy Ci konto w złotówkach ale...zanim wszystkie stracisz załóż prosze konto demo i poćwicz troszke przynajmniej dwa miesiące... wyczytałem ostatnio że 90 % investorów forexu traci lub ledwie wychodzi na swoje a to nie przypadek... dźwignie, krosy, ruchomy spred itd to naprawde najpierw trzeba zrozumieć.
Sam rzuciłem się w wir forexu prawie 3 lata temu i dostałem bolesną lekcje mikro i makro ekonomii jak i statystyki i analtyki w jednym. Po prawie 3 latach mam ok 85-90 procent skuteczności a zysk miesięczny wynosi ok 25-40 proc. Może nie tak spektakularne jak tabele wyników w XTB ale mnie to satysfakcjonuje.
Pozdrwaiam i życze powodzenia wszystkim investorom!
mahewa / 212.96.244.* / 2012-08-08 13:26
Gościu - odpuść sobie na razie. Jeśli chcesz się bawić w forex to lepiej próbuj ze wsparciem, tak zresztą jak ja zaczynałem z Maximus Trading. W momencie kiedy inwestujesz cudzym kapitałem ryzyko wpadki jest minimalne, ale to już sam oceń, co jest dla ciebie lepszym wyborem. Sądzę, że chyba jednak to co opisywałem.
f/x / 83.10.66.* / 2011-09-14 10:55
Twoje zyski nie są możliwe do utrzymania przez dłuzszy czas ,z kapitału 20.000 przy 25% zysku miesiecznym po 2 latach masz ponad 4 miliony a po 5 latach 13 miliardów.
Eazyrider / 80.6.60.* / 2011-10-31 07:34
Przepraszam za tak pozna odpowiedz ale mam glowe zaprzatnieta innymi sprawami niz udowadnianie takim pseudo inwestorkom jak ty ze sie myla!
Zaczolem grac w realu z kwota 2000, zyski realizuje na biezaco a aktualnie gram kwotami 8-20 tys nie wiecej niz 1.5 lota przy dzwigni 1/100. System wypracowalem sobie dosc sprawny choc problem polega na tym ze zyskowne tranzakcje maja ok 6-10 pipsow a straty sa na S/L ok 35-45 pipsow dlatego przy az 90 procentowej trafnosci inwestycji zysk wynosi ok 25-40 proc.
Rozumiem sile procentu skladanego jednakze nie ryzykuje swoich wszystkich pieniedzy grajac. Zyski zainwestowalem w dwa mieszkania na wynajem oraz splacilem swoj dom w anglii lacznie na sume ok 950 tys zl. Poza tym czytaj ze zrozumieniem: napisalem ze przygode z forexem zaczolem ponad 3 lata temu ale nie od poczatku szlo mi dobrze a wprost przeciwnie, pierwsze straty byly naprawde bolesne!
P.S.
Zgadzam sie z innym forumowiczem ze konto demo nie daje tych samych odczuc i emocji jak real, ale daje Ci czas na przemyslenia zabawy z wykresami i mozliwosc zrozumienia wagi kolejnych komunikatow na swiecie czy strefy euro.
Sam wiele razy otwieralem pozycje a pozniej zamiast obserwowac rynek szedlem bawic sie z synem bo wiedzialem ze nie bedzie to mialo powaznych konsekwencji.
Fakt jest faktem do Forexa trzeba miec stalowe nerwy i tego Wam wszystkim zycze-Pozdrawiam i powodzenia
f/x / 83.22.63.* / 2011-11-03 10:13
To co piszesz o swoim systemie świadczy o tym ze wczesniej czy pozniej zacznie przynosic straty a to że uwazasz sie za powaznego inwestora swiadczy ze jeszcze jestes za krótko na forex rozczarowanie jeszcze przed tobą. powodzenia
robertkajzer / 2011-08-23 09:24 / Bywalec forum
Dodatkowo warto miec swiadomosc, ze konto demo a realne inwestowanie to dwie rozne bajki ze wgledu na destruktywny wplyw psychiki inwestora.

Warto rowniez inwestowac z "chlodna glowa" i pamietac, ze w dlugim terminie najwiecej zarabiaja Ci inwestorzy, ktorzy nie szaleja ze stosowaniem dzwigni.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy