Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz czy ekspander?

Fundusz czy ekspander?

mr82 / 2007-05-21 12:40
Witam
Mam do zainwestowania 18 tys zl. Okres inwestycji - 1-2 lata.
Expander proponuje mi swoj nowy produkt. Daja gwarancje 90% utrzymania wprowadzonego kapitalu. Inwestuja w nieruchomosci rynku europejskiego (nowych panstw czlonkowskich Unii) i azjatyckiego. Rokuja na 24% zwrotu rocznie. Program trwa 5 lat ale mozna z niego zrezygnowac w kazdej chwili bez wiekszych konsekwencji. Jedynym minusem jest odprowadzenie podatku Belki, co w przypadku 5cioletnego udzialu w programie nie jest konieczne! Jest tylko jedna wstepna oplata w wyskokosci 1% zainwestowanej kwoty! Co o tym myslicie?
A moze wybrac jednak fundusze? Jesli tak to jakie?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-21 18:46
Cześć. Proponuję Ci założyć konto w mbanku, gdzie masz bezprowizyjną zabawę z funduszami. 18k zł na 1-2 lata. W mbanku możesz kupić bez prowizji kilka funduszy. np wejśc za 12000 w akcje np. noble , legg mason, aig itp. a za 6000 w jakiś obligacyjny np. unikorona oblligacji - dla bezpieczeństwa, albo wrzucić całość w zrównoważoną unikoronę, która przeciętnie daje około 21% rocznie. Może jest to mniej niż proponuje expander, ale dodatkowo masz darmowe konto bankowe, z darmową kartą i dużym potencjałem. Pozatym, jak mówiłem możesz zdywersyfikować portfel i mieć kilka funduszy różnych i zysk prawdopodobnie będzie większy.
mazigall / 2007-05-22 00:14
w mbanku nie ma noble - skąd masz tę informację?
mr82 / 2007-05-23 16:42
Noble sprzedaje open finance. A co myslicie o Noble? Warto w niego zainwestowac?
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-22 17:43
qrde.. za mocno się rozpędziłem pisząc o dobrych funduszach ;) swoją drogą mógłby być ;)
mr82 / 2007-05-21 22:44
Wielkie dzieki za komentarz! Wlasnie takie wypowiedzi ludzi sa na tym forum potrzebne. Mialem dzis dzwonic do mBanku na infolinie i dowiedziec sie jakie maja oplaty za korzystanie uslug domu maklerskiego.... Moze zaczne tez nieduza ( 1- 2 tys zl) kwota grac na gieldzie. Przy okazji chcialbym sie zapytac czy sa jeszcze dostepne w mBanku fundusze malych i srednich firm czy wszystko juz jest pozamykane? Zawsze tez mozna podzielic pieniazki i czesc zostawic w expanderze.. zalorzmy 5 tys zl a reszta bawic sie w funduszach i na gieldzie, prawda???
Pozdrawiam
jonny / 59.149.206.* / 2007-05-23 18:16
bardzo dobre rozwiązanie:) fundusze + giełda
a co do expandera i tego ich produktu, to chyba jakaś ściema musi być, bo jak oni mogą zagwarantować utrzymanie 90% kapitału... to bez sensu, a jak pójdzie w dół, to będą płacić z włąsnej kieszeni czy co? przecież oni są pośrednikami... poza tym 24% rocznie dla funduszu na europejskich nieruchomościach to sporo (polska i litwa ok ale w pozostałych krajach nie ma bumu na nieruchomości )
mr82 / 2007-05-24 17:01
Expander proponuje nie fundusz lecz cos w tym stylu. Oni maja jakas umowe z towarzystwem emerytalnym i dlatego nie placi sie podatku belki jesli trzyma sie kase 5 lat... A co do gwarancji, mnie to nie obchodzi czy oni na tym straca czy nie... umowa to umowa i swoje 90% zainwestowanych pieniedzy musze odzyskac w razie klopotow! Oczywiscie hipotetycznie zakladam ze u nich zainwestuje ale po dluzszych przemysleniach chyba zostawie u nich jakies 5 tys czyli wymagane minimum a reszte wrzuce do mBanku na fundusze i troszke na gielde!! Co wy na to?
mazigall / 2007-05-22 00:13
z mis jest na pewno bph dynamiczny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy