fundusz socjalny

NAUCZYCIEL / 87.205.237.* / 2007-04-08 14:08
Mam pytanie -Pracuje w szkole nie mam cłego etatu i Pani Dyrektor z zakładowego funduszu swiadczeń socjalnych wypłaca mi ten fundusz od ilości godzin ? Czy dobrze robi Pani Dyrektor/
Wyświetlaj:
mareck / 80.48.251.* / 2008-04-05 12:46
Świadczenia z funduszu socjalnego nie zależą od ilośći przepracowanyc h godzin,czy
formy lub umowy zatrudniającej, ale od sytuacji życiowej,rodzinnej i materialnej praco-
wnika-art.8 ust.1 ustawy o ZFŚS.Proszę zobaczyć co jest w regulaminie na ten temat
który nie może być mniej korzystny jak ustawa.
świstak-owa / 2007-04-09 11:59 / Bywalec forum
Witam. Jeżeli nauczyciele korzystają z przepisów ogólnie obowiązujących ( nie wiem, czy nie macie przepisu resortowego ) - to wypłaty świadczeń z ZFŚS uzależnia od sytuacji socjalnej i uzasadnionych potrzeb osoby upoważnionej do korzystania z funduszu a nie od czasu pracy.
W zależności od czasu pracy ( etatu ) nalicza się wyłącznie odpis - a nie wysokość do której uprawniony może skorzystać.
Znajdź tekst ustawy o ZFŚS i czytaj ( literalnie ) - jeżeli nie ma tam zapisu o ograniczeniach w korzystaniu z funduszu w zależnosci od czasu zatrudnienia - to masz prawo do korzytania jak każda inna osoba. Pozdrawiam :-)
świstak-owa / 2007-04-09 12:28 / Bywalec forum
a..i jeszcze ...możesz zadzwonić do prawników z Państwowej Inspekcji Pracy - odpowiedzą szczegółowo. Nie musisz się przedstawiać :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy