Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze Inwestycyjne - jak Wy na tym zarabiacie?

Fundusze Inwestycyjne - jak Wy na tym zarabiacie?

Mariusz2 / 83.168.110.* / 2013-01-23 13:43
Hej

właśnie biorę kredyt mieszkaniowy. W DB, które zmusza mnie do produktu inwestycyjnego. I tu pytanie - bo sobie to policzyłem i wyszło średnio - jak Wy, którzy inwestujecie, na tym zarabiacie.

Przykład
Generali. 9zł stałej obsługi + 2,75% za prowadzenie (UFK Generali - Templeton Global Total Return Fund)
Liczymy: Wpłacam miesięcznie 150 PLN (tyle muszę - znaczy mogę i więcej ale oczywiście nie chcę). I teraz po opłacie 9 zl - zostaje 141, dalej 2,75% (liczę z tej kwoty - przy kolejnych miesiącach "nie liczę" dla tej wpłaty tego obciążenia) - zostaje 135,60 - czyli za....brali blisko 15 zł - 10 %. I teraz ten tempelton zarabia średnio 8%(jak dobrze idzie) - czyli 135,6*1,08 = 146. Czyli "zainwestowałem" 150 - po roku mam 146 :D. Cud, miód i orzeszki. Nie wspomnę że w tym czasie jest jeszcze inflacja - liczmy 4% - czyli realnie warte to jest jakieś 140.

Ot inwestycja - z góry [...] założona na stratę.

PS. Wiem że jakbym zapłacił 10000 miesięcznie to te 9pln nie byłoby takim dużym kosztem. Ale chodzi o to, że ja oszczędzać "nie chcę ale muszę". Jedyny plus tego całego dziadostwa to obniżenie marży, o więcej niż mam stratę na tym produkcie.

PS2. Chętnie poczytam gdzie popełniłem błąd w moich - bądź co bądź trywialnych - obliczeniach. Może ktoś poprawi mi humor po "wyborze" tego zajefajnego produktu.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Wyświetlaj:
Zencio J. / 91.206.91.* / 2015-06-16 00:06
nie wiem jak u was, ale sam inwestuje sobie juz 4lata no i jestem do przodu jakies 45% i to wl. oplat, teraz uzywam portfolio aktywnie zarzadzane, i dziele sie z zyskiem z tfi tylko w wypadku wzrostu od najwyzszej wartosci, super to jest. moge polecic. i wazne, ze jest to na moje imie i moj rachunek.
zuzanka86 / 95.41.100.* / 2014-08-14 12:20
Ja też mam zamiar założyć fundusz inwestycyjny ale nie na własną rękę. Sprawdzałam dzisiaj Copernicus Capital opinie i chyba się do nich zgłoszę. Niby mieli kiedyś jakieś problemy ale teraz coraz więcej osób wypowiada się na ich temat dobrze, więc spróbuje. Sama nie znam się na inwestowaniu a mam sporą gotówkę, której nie chcę stracić na głupoty.
clearview / 93.180.165.* / 2014-08-14 08:40
a moze prudential z tego co wiem oni chyba też mieli w swojej ofercie fundusze i polisy, ostatnio było o nich głosno dosc.
Tomasz507 / 79.185.22.* / 2013-03-21 12:47
Ja 70% swojego portfela inwestuje w społecznościowe pożyczki dla Firm ,firmy są weryfikowane pod względem wypłacalności i rentowności następnie 60% zysków wypłacam,40% reinwestuję.W życiu nie zainwestowałbym w tego typu fundusze o których piszesz w poście bo to strata nerwów,czasu i pieniędzy,jak nie zaryzykujesz to napewno nie zarobisz trzeba portfel rozłożyć na lokatę -inwestycja z małą stopą zwrotu ale pewna do określonej wysokości,następnie inwestycje o nieco większym ryzyku ale znacznie wyższej stopie zwrotu np.pożyczki społecznościowe dla Firm lub osób prywatnych,i inwestycje o bardzo wysokim zwrocie ale i sporym ryzyku liczonym 50/50 np Forex,Giełda itp no ale tutaj trzeba mieć też wiedzę i być na bierząco z rynkami finansowymi.
Szymon Juszczyk / 83.14.176.* / 2013-03-12 09:50
A gdybyście mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego w zakresie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych świadczonej przez dom maklerski, to skorzystalibyście z niej?
ETF / 80.251.161.* / 2013-03-11 13:29
Takie polisy/inwestycje, fundusze, nie przez przypadek są OBOWIĄZKOWE,przy innej usłudze, hehe. Mają masakryczne koszty i nikt co umie liczyć w to nie iwnestuje.

Polecam poszykać domu maklerskiego co oferuje fundusze ETF. May kontorlę i 10 krotnie niższe opłaty.

Pozdrawiam,
Marinek / 87.248.92.* / 2013-02-17 15:24
Też mam kredyt w DB.Wziąłem go w 2009r i również zaproponowali nam produkt inwestycyjny w postaci UFK GENERALI co miało nam obniżyć ratę kredytu.Miałem płacić dzięki temu 730zł miesięcznie a w tej chwili płacę prawie 900zł.Tyle to dało!Oprócz tego płacę na Generali 150zł Mam 70% na DB Stabilny i 30% na Black Rock World Gold Fund Po tym czasie powinienem mieć 6300 zł bez jakiegokolwiek zarobku!A co w tej chwili mam? 5730zł co daje mi w plecy 570zł po niespełna trzech latach.Szkoda nerwów i pieniędzy.Następna wielka klika co wyciąga od biednych kredytobiorców pieniądze Te fundusze to jedna wielka ściema!!
max1224kom / 195.117.209.* / 2013-02-17 16:14
Marinek i Mariusz2 jesteście siebie warci ... potraficie wyzywać od idiotów, a czy sami nimi nie jesteście ??? lokujecie kasę bez pomysłu, konceptu i strategii na podstawie wyników historycznych i macie pretensje do całego świata, jedynym choć wątpliwym usprawiedliwieniem jest fakt, ze zrobiliście to pod presją uzyskania kredytu, jest kilka innych banków gdzie nie zmuszają do takich opcji, ale cóż panowie przedsiębiorcy (od 10 lat)tacy "mądrale" naubliżawszy wszystkim od złodziei pierwsi idą z torbami ... rynek uczy pokory wszystkich zwłaszcza najmądrzejszych;)
Kamil30 / 195.164.254.* / 2013-01-23 15:13
Ja dopiero zaczynam myśleć o Funduszu Inwestycyjnym ale z powodu braku wiedzy z pewnością będą korzystała z fachowej porady. Zastanawiam się czy nie wykorzystać PKO bo mają akurat od stycznia zniżkę w wysokości 30% na opłaty manipulacyjne.
Jedyne obwarowanie to minimalny wkład 25.000 ale ja mam 50 więc to nie problem.
dbkr_edyt / 31.11.131.* / 2013-05-22 20:45
A oni czasem nie maja 0% przez internet? Co do DB i roznych poliso-lokat czy innego scierwa to szczerze odradzam. Ja dla spokoju wole wyzsza marze niz jakies wieloletnie gowno.
domson843 / 83.26.177.* / 2013-01-23 15:15
możesz założyć darmowe konto w banku na małe m i inwestowac w dziesiątki funduszy bez żadnych opłat manipulacyjnych
xyz24 / 78.88.247.* / 2015-02-04 00:35
Nie ma nic za darmo, też są opłaty...
wieslaw999 / 2013-01-23 14:44 / portfel
Dlaczego tak pchacie sie do dziadowskich polskich TFI,które łupią na opłatach ,marżach ,a w zamian kiepskie wyniki w porównaniu do indeksów notowanych na giełdach.
Wyższa półka dla inwestycji/nie dla każdego/ ,- to fundusze ETF ,które naśladują index giełdowy danego waloru,instrumentu finansowego,pozatym żeby nie stracic jak w polskich TFi ,w ETFach mozna złożyc tz. stop lossa/ograniczaj straty/,a do wyboru ponad 1000 ETF z całego swiata,a jak ktos jest noga kompletny to może wybrac portfel inwestujący w wybrane aktywa,który jest dobierany wg kryteriów analizy,za 2012 ro taki portfel składający się z 5 ETF dał zarobic 20,59%.Można wybrac takze usługe maklerską ,wtedy to makler układa portfel i czuwa nad portfelem.Ceny za zakup ETFu to 0.35%, za zarządzanie to około 0,65%.W polsce sa 3 firmy w tym Bank,gdzie mozna dokonywac takich transakcji/inwestycji on-line,-wszystkie mają zezwolenie KNFU ,środki do 100 tys.EUR są gwarantowane przez fundusz gwarancyjny.
Mariusz2 / 83.168.110.* / 2013-01-23 14:26
Na nosa - nie na nosa - jak ktoś jest z boku - i widzi piękne wykresy ze świeczkami, opisy "analityka": tręd boczny, linia wsparcia, tręd wzrostowy/spadkowy - to wszystko wygląda z********* profesjonalnie.

Ale żaden taki "analityk" nie odpowiada za swoje czyny. Dlaczego - ano dlatego, że bierze kasę za zarządzanie a nie od dochodu - a tylko to jest uczciwe. Jak ktoś mi mówi - chcę zbudować 20 km światłowodu od punktu A do punktu B - ile to będzie kosztować. To daję mu kosztorys i po akceptacji - moja broszka żeby się w tej wycenie zmieścić. Nie mówię, że za kwotę X może zrobię a może nie, a jak nie to nie moja wina. Dlatego nienawidzę zawodów typu "doradca finansowy" czy nawet "adwokat" - ich nie interesuje wynik końcowy - oni już na początku swoją "prowizję" mają.

A już uszczęśliwianie na siłę banku, w którym chcę kredyt, żebym "oszczędzał" powoduje że krew mnie zalewa. Stąd moje posty - a chodziło mi że może ktoś poprawi mi humor.... Tobie się nie udało.
the bill / 213.108.117.* / 2013-01-23 13:57
"właśnie biorę kredyt mieszkaniowy. W DB, które zmusza mnie do produktu inwestycyjnego."

Co to za bank który zmuszą Cię do jakieś produktu????Ja brałem też w DB 5 lat temu i nic takiego nie miało miejsca bo od razu bym ich wyśmiał.Poza tym idzie zarabiać w funduszach ale....inwestując samodzielnie i nie pakując się w jakieś 10-15 letnie plany bo te przyniosą zyski ale tylko pseudo-doradcom wciskającym kit...wpłacaj sobie bezpośrednio np 300-400 zł, na początek w fund. bezpeczne np obligacji(np unik.oblig w zeszłym roku 13% minus infl jesteś 10 % do przodu) i zadnych ukrytych opłat...Pozdr.
Mariusz2 / 83.168.110.* / 2013-01-23 14:31
To nie jest mój pierwszy kredyt mieszkaniowy. I 7 lat temu jak kupowałem mieszkanie, też na nic poza kontem nie musiałem się godzić (nawet na wpływy z wynagrodzenia). Teraz DB chce i konto i kartę i wynagrodzenie i produkt oszczędnościowy.

Inaczej - wyższe oprocentowanie oraz prowizja, która powyżej nie obowiązuje.

Takie czasy...
max1224 / 2013-01-23 14:35 / Tysiącznik na forum
a innych banków nie ma?
np. takich które do niczego takiego nie zmuszają?
mam przed sobą właśnie ofertę banku na "preferencyjnych warunkach" ważnych do 6 marca, tylko ironią jest fakt, że dzięki takiemu produktowi finansowemu na jaki psioczysz nie potrzebuję kredytu
Mariusz2 / 83.168.110.* / 2013-01-23 14:43
Cały wątek nie powstał po to aby oceniać banki - bo nie o to chodziło.

Zastanawiało mnie jak na takim produkcie nie stracić.

Na razie widzę, że nie ma takiego, który potiwerdza, że na takim produkcie (połączonym z kredytem, choć liczonym osobno oczywiście) nie stracił
max1224 / 2013-01-23 14:51 / Tysiącznik na forum
stracił nie starcił ... poszperaj na forum pisałem kiedyś (około 2008) o tym jak za pomocą takiego produktu sfinansowałem zakup samochodu w salonie i dość dużej (ponad hektarowej działki), niektórym (zaprzyjaźnionym podsyłałem zdjęcia tejże działki), teraz realizuję kolejny cel (2017) więc nie potrafię odpowiedzieć na tak postawione pytanie
ale obiecuje powiem Ci w 2017 jak wyszło:) a co do samej straty lub zysku na produkcie to powinieneś wiedzieć wykonać zamówienie to jedno, ale zrobić to porządnie drugie (lotnisko w Modlinie)
max1224 / 2013-01-23 13:50 / Tysiącznik na forum
osobiście prezentuję to na żywo na blogu
[...]
jak się wczytasz to zobaczysz jakie to wbrew pozorom możliwe do ogarnięcia ;)

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Mariusz2 / 83.168.110.* / 2013-01-23 14:06
Straciłem chęć czytania, jak zobaczyłem sobie na Twój post z 13.02.2011. Wówczas prognozowałeś wzrost BOVESPA. Mówię - o super - zobaczę czy gość ma "nosa" to będzie oznaczało że warto dalej czytać....

No i nie warto było ;) - gdyby ktoś poszedł za Twą radą (jak i każdego innego idioty, który zowie się specem od analiz rynkowych i "doradzaniem inwestycyjnym") - do dziś miałby w plecy kilkanaście procent.

PS. Wiem - wyrwałem z kontekstu, zrobiłem to po złości, etc...

PS2. Jestem przedsiębiorcą od 10 lat. Wiem jak zarabiać pieniądze i jak patrzę na giełdę, finanse itp to wierzyć mi się nie chce, że są tam i moje pieniądze (choćby z OFE) :/
wieslaw999 / 2013-01-23 14:48 / portfel
Masz 100% racji co do doradców i innych naganiaczy ,naciągaczy zwanymi DORADCAMI KLIENTA,ANALITYKAMI -Jak byli by tacy pewni swego to byli by milionerami,-ale oni swojej kasy nie zainwestują.
max1224 / 2013-01-23 14:12 / Tysiącznik na forum
Twoje prawo wytknąć błąd, kiedyś faktycznie działałem na "nosa"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy