Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze parasolowe?

fundusze parasolowe?

Barbasia / 2008-02-11 12:28
Porównując wyniki funduszy będących pod parasolem z tymi, które parasola nie posiadają zaczynam powątpiewać czy to dobry pomysł.
Wyświetlaj:
casper / 2008-02-18 21:27
Dlaczego uważasz że fundusze pod parasolem to zły pomysł, może mają jakieś plusy. Chciałbym się dowiedzieć poznać twoją/waszą opinię aby postanowić co robić dalej.

Co sądzicie o funduszach pod parasolem??
weisse111 / 2008-02-13 16:45 / Bywalec forum
Wiadomo, w funduszach parasolowych osiągniesz mniejszy zysk ale masz też większe bezpieczeństwo przy inwestycji kapitału. Ja obecnie, osobiście inwestuje w parasolu, mam kapitał póki co w subfunduszach o niskim i średnim stopniu ryzyka, ale zastanawiam się czy na dniach nie dokonać konwersji w akcyjne.
jagoda26 / 2008-02-23 19:29
Ja dokonalam konwersji na akcyjne i nie zaluje. To niesamowite jaka to łatwośc pod parasolem uniona.
10MM / 83.22.89.* / 2008-02-16 16:18
Mówisz o większym bezpieczeństwie? To idąc tym tokiem rozumowania te fundusze, które nie są pod parasole są niebezpieczne? W jakim sensie? Coś mi tu nie gra!
Fundusze parasolowe są słabe, jedyny plus to taki, że nie trzeba przy każdej konwersji płacić Belki. Ale efekty końcowe i tak mizerne.
weisse111 / 2008-02-20 14:12 / Bywalec forum
Jeżeli miałbym tylko i wyłącznie swój kapitał parasolu, to i może miałbym powody do narzekań (chociaż nie jestem tego pewien na 100%). Nie powiedziełem niczego, że fundusze będące poza parasolem są "niebezpieczne". ale będąc poza parasolem np za konwersję z FA na FoO czy tez na FZ niestety ale w przypadku zysku musze zapłacic podatek, czego nie robię będąc pod parasolem:)
analityk / 2008-02-11 17:00 / portfel / Bywalec forum
fundusze parasolowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zamierzających transferować środki wielokrotnie między funduszami, jednym z minusów jest fakt związania się tylko z jednym TFI a to może być dużym minusem, polecam w to miejsce fundusze ubezpieczeniowe np. AEGON-u te samem zasady natomiast wiele TFI do wyboru łącznie z walutowymi w jednej ofercie
a.k. / 213.158.196.* / 2008-02-18 23:01

jednym z minusów jest fakt związania się tylko z
jednym TFI

Zawsze można zainwestować w parasole z różnych TFI. Czy ma sens budowanie portfela tylko z parasolowych funduszy np. kupuję akcyjny subfundusz np. Uniona, hybrydę - subfundusz Skarbca, a pieniężny np. subfundusz AIG?
weisse111 / 2008-02-13 23:03 / Bywalec forum
Witam. A czy mógłbyś przybliżyć troche info. jak to jest z opłatami za zarządzanie, czy np. ewentualne konwersjie w funduszach ubezpieczeniowych AEGON? Z góry jestem wdzięczny.
Jak już pisałem wyżej obecnie inwestuję w parasolu Uniona i mam mozliwość wyboru 18 subfunduszy o różnym stopniu ryzyka, może i ten parasol nie daje mi najwyższych zysków, no ale....
Pozdrawiam
a.k. / 213.158.196.* / 2008-02-18 22:56
Jak to jest z tymi konwersjami? Np. w mBanku, mając jeden z subfunduszy danego TFI decyduję się na konwersję i co dalej? Jak to wygląda w praktyce? Czy ja de facto nie sprzedaję jednostek jednego subfunduszu, a kupuję drugiego? Taka kolejność/działanie wymaga pobrania Belki? Wytlumaczcie proszę, bo przyznam się że w tym temacie się gubię?

Dzięki
weisse111 / 2008-02-21 16:39 / Bywalec forum
Konwersje dokunujesz miedzy danymi subfunduszami z jednego TFI, ja np inwesruje w Unionie i tak, jeżeli kowertuję pod parasolem to nie płacę podatku za konwersję, jeżeli natomiasto chciałbym dokonać konwersij pomiędzy np. UniKorona Akcje do UniObligacje NE, nie będąc pod parasolem to zapłacę podatek w przypadku odniesienego zysku, w przeciwnym razie nie będę go płacił.
a.k. / 193.108.206.* / 2008-02-21 17:04
a co w przypadku gdy zmienimy fundusz np. z pieniężnego na akcyjny. Czy płaci się różnicę między stawkami za zarządzanie? Czyli przykładowo:
pieniężny - opłata za zarządzanie 1%
akcyjny - 3%
czy przy konwerscji z pieniężnego na akcyjny pobiorą mi 3-1=2% jeśli chodzi o konwersje między funduszami parasolowymi?
weisse111 / 2008-02-22 16:59 / Bywalec forum
Co do tego pytania, to również odpowiem na przykładzie TFI Uniona, w którym to jak juz wspomniałem inwestuje, gdyż wiadomo różne TFI mają, różne sposoby naliczania opłat - więc sprawa wygląda tak, przy przechodzeniu z jednego subfunduszu do drugiego, zapłacisz opłatę wyrównawczą jeśli przejdziesz z subfunduszu o niższym poziomie opłat do subfundsuzu o wyższym poziomie opłat. W przeciwnym razie nic nie płacisz:)
pozdrawiam
Szef Manci / 212.106.191.* / 2008-02-11 13:01
Jeśli ktoś chce na okragło konwertować jednostki co najmniej kilka razy w roku to może być opłacalny biznes w przeciwnym wypadku niestety nie!
max1224 / 2008-02-11 16:14 / Tysiącznik na forum
jest to narzędzie z którego można lepiej lub gorzej korzystać i znajdą się tacy którzy wychwalą go pod niebiosa ja nie mam zdania
10MM / 83.22.93.* / 2008-02-11 19:20
Bo każdy dudek chwali swój czubek, tak to działa :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy