Forum Forum inwestycyjneFundusze

FUNDUSZE w dolarach - czy opłacają się teraz

FUNDUSZE w dolarach - czy opłacają się teraz

logina / 2007-10-29 14:01
WItam, mam pytanie czy opłaca sie wchodzić w fundusze zagraniczne, które rozliczają się w dolarach. Robią świetne wyniki (np. ML, Temp..) ale przy obecnie bardzo niskim kursie dolara czy to się jeszcze oplaca (czy jego niski kurs nie pożera super przyrostów)? CZy dolar długo będzie jeszcze tak dołował?
Wyświetlaj:
cortez / 2007-11-03 21:21 / Bywalec forum
Moim zdaniem się już nie opłaca, złotówka się nie umacnia, dolar traci. Spytaj tych co inwestowali np. w obligacje denominowane właśnie w dolarach. Co do EURO tu już myślę, że można by było zaryzykować. Ja jednak upatruję sukcesu w Nowej Europie. Dlatego ostatnio do mojego portfela dołączył BPH Wsch. Eur i Uniakcje NE
KoP / 2007-10-31 20:54 / Bywalec forum
Przy ciągle taniejącym dolarze to się nie oplaca. Nic jednak nie wskazuje, by ten trend mial się zmienic, przynajmniej na razie. Taniejący dolar sprawia, że ameryce zaczyna brakować tlenu, dlatego jeśli juz chcesz inwestować w walutach, to wybierz raczej Euro, jest stabilniejsze i mniej ryzykowne.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-29 15:32
Wolę zainwestować w fundusz USD, niż np polski w PLN, który i tak dokona przewalutowania na USD, doliczy swoją opłatę za zarządzanie i zakupi jednostki zagranicznego fundu.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-29 15:13
właśnie że jest tak niski to warto bo ile jeszcze może spdać to po pierwsze, po drugie faktycznie teimponujące wzrosty po przewalutowaniu już tak wielkie nie są ale w dalszym ciągu jest nieźle ja tam trzymam ML gold, ML minning, Temp, asian growth, temp. BRIC, zyski są troszkę lepsze jak z polskich fundów ocz\ywiście co będzie dalej nie wiadomo
KoP / 2007-10-31 20:57 / Bywalec forum

właśnie że jest tak niski to warto bo ile jeszcze może spdać

no i tu problem, bo może jeszcze sporo spaść. W usa zaczynaja się problemy, wychodza kwadratowe jaja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy