Fundusze w mBanku

Prymus777 / 2009-02-15 15:33
Wycena, realizacja.......
Wyświetlaj:
Prymus777 / 2009-02-15 15:53
Witam!
Niedawno postanowiłem zainteresować się ofertą funduszy w mBanku jednak mam parę pytań dotyczących wyceny, realizacji itd złożonego przeze mnie zlecenia. Chodzi mi o całą procedurę na nabycia jednostek a głownie o czas wykonania takiego zlecenia. Czytałem oczywiście na stronach mBanku + przeglądałem tabele realizacji nabycia jednostek jednak i tak mam sporo wątpliwości.
Otóż tak: chciałbym zakupić jednostki AIG Subfunduszu Zrównoważonego światowego. Tabela podaje iż datą wyceny jest następny dzień po złożeniu zlecenia, jest to także dzień realizacji. Przypuśćmy że składam zlecenie 16.02- czy wycena która wg tabeli odbędzie się 17.02 jest wyceną jeszcze z 16 czy tylko z 17.02? Po drugie, czy wówczas przeliczone już na jednostki moje pieniądze trafią i ukażą się na koncie 18.02 czy jednak będę musiał czekać aż do 19.02 zgodnie z datą potwierdzenia??? Nie wiem czy dość dokładnie sprecyzowałem moje pytania- zależy mi po prostu na czasie takiego zlecenia- na czasie zarówno nabycia jak i ewentualnego szybkiego umorzenia jednostek co właśnie niestety może wynosić (czego jeszcze nie wiem) ponad tydzień.
Z góry dziękuje za odp.
mfundusz.pl / 79.163.29.* / 2009-02-18 17:36
Należy pamiętać, że większość TFI zastrzega sobie w statucie termin wyceny do 5 dni. TFI dołoży wszelkich starań, aby zlecenie zrealizować w kolejnym dniu, ale terminy podawane przez mBank należy traktować jako orientacyjne, a nie gwarancję.
detom / 2009-02-15 19:30
Jest napisane na stronie mBanku, że jeżeli złożysz zlecenie 16.02 do 05:55 to wycena będzie z sesji z dnia 16.02 a na stronie mBanku będziesz to widział 18.02 lub 19.02.
Czyli wszystko jasne. Ja już to robiłem nie raz i wszystko jest ok.

ps. Z twojego opisu wynika, że chcesz w krótkim czasie zarobić na AIG Subfunduszu Zrównoważonego Światowego. Dlaczego akurat ten produkt oraz jaką kwotę chcesz zainwestować.
anna buglowska / 2009-02-15 19:20
Zlecenie 16,Wycena z 17.Przeliczenie pokarze Ci sie na koncie !*
Prymus777 / 2009-02-15 22:14
Dziex za odp) Co do krótkiego zarobienia to owszem potwierdzam*** ale niekoniecznie akurat na tym funduszu- podałem go jako przykładowego bo należy on do funduszy AIG które mają terminy wyceny już następnego dnia jeśli chodzi o złożenie zlecenia w godzinach popołudniowych. Interesuje mnie jeszcze 1 kwestia. Jak potwierdziłeś "detom" wykonanie tego przykładowego zlecenia będę widział 18 lub 19.02. tylko jak myślisz o jakiej porze dnia będę to widział- tj system potwierdzi wykonanie zlecenia z chwilą np zmiany daty czy też mBank stosuje jakiejś specjalne godziny do zamieszczania takich danych. Wiem że brzmi to dość dziwnie, ale interesuje mnie po prostu czas jaki bym miał wówczas do wycofania swych jednostek funduszu. ???
detom / 2009-02-16 19:15
Nie znam dokładnie godziny bo sprawdzam konto raz dziennie wieczorem, ale najczęście odbywa się to około 11:00 ale to na 100% nie potwierdzam.
RS223 / 89.78.51.* / 2009-02-16 18:49
Moze tak do rzeczy: fundusze inwestycyjne slabo sie nadaja do spekulacji kilku dniowej. Nawet w mBanku.
Jest ktos kto na tym dobrze wyszedl?
swierzak / 2009-02-16 19:22
nadaja sie do spekulacji kilkutygodniowej, jak mozna spekulowac czyms kilku dniowo, skoro czas reakcji (kupna , sprzedazy i ksiegowania) liczony jest w dniach? do kilku dniowej spekuły jest GWP...
nowy klient / 185.3.61.* / 2018-02-22 11:33
Zgadzam się z tezą "Zwierzaka" bo coś w tym jest.
Miałem fundusze w Axie i tam zamiany i konwersje odbywały się co konkretnego dnia zgodnie z tabelą, przez 3 lata nie miałem cienia wątpliwości, że coś nie będzie zgodne z terminami, po prostu jak w banku.
W tym banku zawsze jakieś problemy z terminami tłumaczenia, że to wina funduszu, a bankowa tabela terminów konwersji- zamiany nie ma wspólnego ze stanem faktycznym.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy