Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze z małymi aktywami

fundusze z małymi aktywami

AqaZ, / 83.29.154.* / 2007-12-28 16:38
co o nich sądzicie kture waszym zdanie godne są uwagi
Wyświetlaj:
miki3d / 2007-12-29 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Świeży jest AIG aktywnej alokacji. Powstał w końcu października.
Idyll / 2007-12-28 23:01 / Bywalec forum
Cóż to za pytanie? Przecież nie można inwestować w funudsze kierując się przy wyborze jego wielkością. Takie podejście na pewno nie sprawdzi się jako strategia!
Swego czasu sam zastanawiałem się nad zamianą swojego miśka z PZU na UniAkcje, który dopiero się pojawił na rynku, ale szybko zdałem sobie sprawę z panującej wówczas, mało interesującej sytuacji na GPW.
Po części masz jednak rację, fundusze o małym kapitale będą bardziej reagowały na trafne decyzje inwestycyjne zarządzających.
cortez / 2007-12-30 20:45 / Bywalec forum
dzięki mniejszym aktywom łatwiej jest reagować zarządzającym na różne sytuacje na rynku. Nie tylko w początkowej fazie istnienia, ale też poźniej. Jak dla mnie pod tym kryterium sprawdzają się niektore fundusze np. uniona czy skrabca. Oba TFi nie należą do największych pod względem aktywów, ale zarządzane są solidnie.
miki3d / 2007-12-29 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie masz racji. Otóż właśnie to bardzo dobre kryterium. Historycznie niemal wszystkie nowo powstałe fundusze miały lepsze wyniki niż te największe.
taki tam sobie / 89.76.124.* / 2007-12-30 13:31
szczegolnie Skarbiec MIS, ING BIN, ING Finansowy, DWS Top 25 MIS itd.... NIestety wiecej bylo niewypalow. A wiec chyba nie masz racji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy