Forum Forum inwestycyjnePortfel

gabrik takie tam pitu pitu ................

gabrik takie tam pitu pitu ................

gabrik / 2007-08-18 12:25
Hossa - Faza 1 - Akumulacja

Hamilton zauważył, że większość rynku nie potrafi odróżnić tej fazy od trendu wtórnego bessy. Pesymizm, przeważający pod koniec bessy, ciągle rządzi na początku hossy. To okres, gdy opinia publiczna stroni od giełdy, wiadomości ze spółek są złe, a oceny analityków notują minimalne poziomy. W tym momencie zaczyna się wzrost. Większość rynku czuje się zagubiona, tłum z niedowierzaniem patrzy na wzrosty cen akcji. To etap dla cierpliwych, którzy widzą korzyść w posiadaniu akcji na dłuższą metę. Pierwsza zwyżka jest więc reakcją na niedowartościowanie rynku.

W pierwszej fazie hossy ceny kształtują dno na wykresie i zaczytają po cichu rosnąć. Panuje powszechne powątpiewanie w początek nowej fali wzrostowej. Po tym jak ukształtuje się pierwsza "noga" trendu i zaczyna się korekta, pojawiają się głosy, że powraca bessa. Należy wtedy uważnie analizować sytuację. Jeśli korekta ta jest trendem wtórnym skończy się powyżej poprzedniego dołka. Po czym następuje kolejna faza wzrostów. Jeśli poprzedni szczyt zostanie pokonany potwierdza się hossa.

Hossa - Faza 2 - Duży ruch

Druga faza hossy jest zwykle najdłuższa i przynosi największy wzrost cen. Druga zwyżka powodowana jest polepszeniem warunków biznesowych. Firmy zarabiają więcej pieniędzy, większość uznaje, że najgorsze jest za nami. Pojawia się pewność na rynku. Etap ten uważa się na najprostszy okres do zarabiania pieniędzy, jako że poszerza się uczestnictwo w rynku, większość akcji rośnie.
Wyświetlaj:
gabrik / 2007-09-16 12:22 / portfel / Wierny Forumowicz
....więc prosze poświęcić 60 minut na ten link mimo że z pozoru ma niewiele wspólnego z giełdą......................dla mnie ma bardzo wiele
gabrik / 2007-09-16 12:22 / portfel / Wierny Forumowicz
http://video.google.com/videoplay?docid=3803479213130455881
gabrik / 2007-08-30 20:47 / portfel / Wierny Forumowicz
szukam osobę mającą czas i interesującą się forexem
mariusz przemysław / 2007-08-30 20:58 / portfel / Bywalec forum
mam czas i mam zamiar zainteresować się forexem
gabrik / 2007-09-16 12:19 / portfel / Wierny Forumowicz
jednak ktoś odpisał :-) niestety dawno tu nie byłem temat póki co nieaktualny.
gabrik / 2007-08-18 12:26 / portfel / Wierny Forumowicz
Hossa - Faza 3 - Euforia

Trzecia faza hossy jest wynikiem zbyt optymistycznego dyskontowania przyszłości. Tłum spekuluje, firmy emitują nowe akcje, wiadomości są świetne. Jest to faza podczas której większość rozważa co kupić, zamiast poważnie zacząć myśleć o sprzedawaniu. Pojawia się presja inflacyjna.res. Opinia publiczna żyje notowaniami giełdowymi, oceny analityków są przesadzone a pewność sięga zenitu. To przeciwieństwo pierwszej fazy.
mariusz przemysław / 2007-08-30 21:02 / portfel / Bywalec forum
póki co bessy jeszcze nie mamy,aczkolwiek może być za rogiem.
pozdrawiam
gabrik / 2007-08-18 12:26 / portfel / Wierny Forumowicz
Bessa - Faza 1 - Dystrybucja

Tak jak akumulacja jest zwiastunem hossy, tak dystrybucja świadczy o początku bessy. Najbardziej wtajemniczeni zaczynają sobie uświadamiać, że warunki biznesowe nie są aż tak dobre jak sądzono. Uważają oni, że zarobki firm osiągnęły szczyty. Tłum jest coraz bardziej sfrustrowany brakiem zysków na giełdzie. Opinia publiczna nadal uważa akcje za zyskowną inwestycje, a większość ciągle je kupuje. Parametry gospodarcze przez jakiś czas jeszcze pozostają dobre, nic nie mówi się o początku bessy. Jednak ceny zaczynają spadać.

Podczas gdy rynek spada, nikt nie wierzy w bessę. Większość prognoz jest optymistyczna. Po pierszym spadku następuje reakcja (ruch wtórny). Duża część strat zostaje odrobiona w trakcie kilku tygodni. Ten nagły i szybki ruch pozwala bykom twierdzić, że hossa się nie skończyła. Niestety zwyżka kończy się poniżej ostatniego szczytu, co potwierdza początek bessy.

Bessa - Faza 2 - Duży ruch

Drugą fazą jest panika. Podaż akcji znacznie przekracza popyt, powodując przyspieszenie zniżki. Jest to największy ruch w trakcie bessy. Trend już został rozpoznany jako spadkowy. Parametry gospodarki zaczynają się pogarszać. Szacunki zysków firm zostają zredukowane. Wraz z pogarszaniem się warunków biznesowych spada też giełda.

Bessa - Faza 3 - Rozpacz

W końcowym etapie hossy inwestorzy tracą już wszelką nadzieję. Ci, którzy jeszcze nie sprzedali poddają się i pozbywają się wszelkich walorów. Prognozy są fatalne, sprzedaje się wszystko co można. Informacje ze spółek są złe, zainteresowanie giełdą spada.
mari / 2007-08-19 13:02 / Achi
Jo -tylko kto to kupuje skoro wszyscy sprzedają :-)))opis fajny tylko w wielu zasadniczych punktach niezbyt zgodny z obecną rzeczywistością.Akcje były zbyt drogie jak na utrzymanie cen w obliczu zwały ogólnoświatowej i tyle .Byli tacy co trochę popchnęli bo zarobili na tym:-)))) a potem się kulało samo.IMHO jeśli ktoś inwestuje w akcje to warto teraz sprawdzić kapitalizację spółek..pzdr
Tato / 2007-08-19 11:31 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witaj Gabrik,
Widze, ze brak codziennego kacika pt komentarze po sesji, doskwiera nie tylko Tobie.
Czy dobrze obstawiam, ze Twoim zdaniem jestesmy w Bessie -fazy 2?
Tak dla urozmaicenia pogladow napisze, ze moim zdaniem jestesmy w hossie pomiedzy faza 2 a 3, czyli jak kto woli po 3 duzej fali Elliotta, a 5 euforyczna ciagle przed nami . . .
Oczywiscie, to tylko moj typ, i wiem, ze pomylka na tym etapie moze b.duzo kosztowac
Pozdrawiam
gabrik / 2007-08-19 22:12 / portfel / Wierny Forumowicz
Tato to tylko wklejony jest fragment teorii Dowa absolutnie nie obstawiam 2 fazy, mało tego nie obstawiam żadnej :-) i to wkleiłem w celu li tylko edukacyjnym.
biorę pod uwage trzy tezy i pod tym kątem obserwuje rynek
warren buffet / 2007-08-19 10:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo mi sie podoba....
Big Lebowski / 2007-08-18 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gabrik - w miedzy czasie sa silne korekty ktore maja symptomy bessy .. Pozdrawiam.. PS. na skype nie jestes online..
gabrik / 2007-08-19 10:08 / portfel / Wierny Forumowicz
a bo ten skype sie włacza jak jestem przed kompem wiec pewnie kiedyś wpadniemy na siebie :-) na forum już pisał nie będe bo to szkoda czasu swój dług myslę że spłaciłem względem forum jedynie kącik z systemem będę uzupełniał i może pitu pitu ...
pozdrawiam
gekko-n / 2007-08-19 18:45 / Bywalec forum
Czesc Gabrik,
bedziesz pisał bo to jest troche jak narkotyk - popatrz na Biga ;-)

wasze pisanie ma super walor edukacyjny, więc prosze piszcie dalej, czytam to z wielkim zainteresowaniem, ponieważ często przechodzicie od razu do sedna sprawy.
Ja przewaznie nie mam wystarzająco czasu na analize sytuacji wiec korzystam pasozytniczo z Waszych komentarzy, ponadto 9h roznicy czasowej nie pomaga.

Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2007-08-19 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z jednym sie zgodze z Toba Gekkon-n - to jest narkotyk - ale w mojim przypadku - bylem bombardowany pytaniami na e-mail, wiec wole pisac publicznie jak odpowiadac na pytania e-mail..
Big Lebowski / 2007-08-19 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gabrik.. gdzie bys nie pisal bede Cie odwiedzal.. Pozdr..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy