Forum Polityka, aktualnościKraj

Gałązka: Chuliganów politycznych trzeba odciąć od mediów

Gałązka: Chuliganów politycznych trzeba odciąć od mediów

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.27.80.* / 2010-10-13 18:03
Tak się składa, że raz w życiu w grupie kilku osób miałem okazję porozmawiać chwilę z panem Kaliszem a byłem tam z moją 19 letnią wtedy córką studentką ekonomii. Pan Kalisz zrobił na mnie wrażenie normalnie zachowującego się człowieka, który wie co mówi a gdy zamienił kilka słów z córką i jej rówieśnikami to po pożegnaniu się córka powiedziała : Tato widziałam tego Pana wcześniej tylko w telewizji i nie podobał Mi się ale nie wiedziałam, że to taki miły człowiek z którym tak interesująco się rozmawia. Miałem również raz okazję być na spotkaniu wyborczym na którym podszedł do grupy osób w której stałem Pan Olejniczak wtedy przewodniczący SLD a także raz uczestniczyłem w spotkaniu z panem Napieralskim jeszcze wtedy gdy był sekretarzem SLD. Zadałem obydwu panom te same pytanie zapytałem jaką programową ofertę ma SLD dla Polaków samo zatrudniających siebie nie dlatego, że to ich marzenie ale dlatego, że to lepsze niż bezrobocie bez prawa do zasiłku. Pan Olejniczak okazał się całkowitym ignorantem w sprawach warunków w jakich Polacy muszą prowadzić działalność gospodarczą jednoosobowo i porównał samozatrudnionych do prezesów spółek z o.o. po czym uciekł od tematu. Pan Napieralski również niewiele wiedział o tym kto to są osoby pracujące na własny rachunek bez zatrudniania pracowników ale był ostrożniejszy w wypowiedziach i zgrabnie przeszedł na temat co w programie SLD jest w zakresie dbałości o sprawy socjalne co również wykazało, że nie ma pojęcia o tym dlaczego drobni przedsiębiorcy nie znajdują w SLD partii, która by reprezentowała ich interesy ale przynajmniej wysłuchał uwag i krytyki kierowanej do niego jako posła i wspomniał o osiągnięciach byłych rządów SLD w zmniejszaniu rozmiarów bezrobocia i o zasypywaniu dziury budżetowej Bauca. Przysłuchując się natomiast wystąpieniom telewizyjnym tych 3 polityków to oceniam, że Pan Kalisz wiedzą i umiejętnością prezentowania tej wiedzy jest o co najmniej 2 fakultety przed panem Napieralskim i o 3 fakultety przed Panem Olejniczakiem. Oczywiście jeżeli chodzi o wiedzę o zasadach funkcjonowania instytucji Państwowych i systemu prawnego RP. Osobiście więc wolałbym aby np. Prezydentem Polski był kompetentny choć z nadwagą Kalisz niż przystojniacy typu Olejniczak i Napieralski mówiący tylko to, czego się wyuczyli z przygotowywanych im analiz poparcia dla partii opracowywanych na podstawie sondaży wyborczych, wg których mają przygotowane przemówienia. Albo mówiących tylko to co im się wydaje, że będzie dobrze przyjęte przez ich potencjalny choć bliżej nie określony lewicowy elektorat. Natomiast nie znajduję w ich wystąpieniach i wypowiedziach żadnego śladu myślenia w kategoriach odpowiedzialności za Państwo Polskie i troski o to aby stale z kadencji na kadencję w wyniku lepszego prawa i lepszego funkcjonowania państwa następowało poprawianie jakości życia narodu polskiego. Jeżeli polityk nie interesuje się tym dlaczego 38 milionowy Naród Polski w 2009 roku wypracował PKB równe w wartości bezwzględnej PKB wypracowanemu przez 9 milionowy naród Szwedzki a Polskie PKB per capita stanowi zaledwie 54% średniego całej UE i mniejsze mają tylko Rumuni i Bułgarzy a Czesi mieli mimo kryzysu i spadku zamiast wzrostu dynamiki o 4% w efekcie swoje PKB per capita wynoszące 80% średniej UE. Jeżeli dla Polityka ważny jest budżet a nie poziom życia pracujących i płacących podatki i składki Polaków to jest to dla mnie zwykły polityczny karierowicz a nie mąż stanu. Karierowiczom Polacy nie powinni powierzać mandatów poselskich i senatorskich bo powierzając je będą musieli płacić coraz wyższe podatki i parapodatki nazwane składkami a z roku na rok będą za to coraz mniej otrzymywać od swojego drogiego Państwa. Tak jak już otrzymaliśmy smrodliwe dworce Kolejowe brudne i niepunktualne pociągi, kiepskie drogi, niewydolną służbę zdrowia, samoloty niezdolne do przewożenia bezpiecznego i planowego nawet Polskich VIP- ów. Armię zawodową, w której więcej jest oficerów urzędujących za biurkami uzbrojonych w pistolety osobiste z których nie potrafią nawet do nieruchomej tarczy trafić z 100m niż żołnierzy zdolnych do walki w obecnych realiach prowadzenia operacyjnych działań obronnych.
acomitam / 83.11.94.* / 2010-10-13 08:44
Ja myślę redaktor Gałązka trochę powierzchownie potratował temat dziwnej aktywności różnych partyjnych dygnitarzy. Wg mnie są dwie tego możliwe przyczyny:
1. albo ci którzy w Polsce sprawują prawdziwą władzę przygotowują na wypadek krachu państwa i formacji która będzie z nim powiązana, czyli PO alternatywy dla gawiedzi, aby wyborcza hołota wiedziała jaki ma wybór, stąd te nowe inicjatywy polityczne i roszady personalne,
2. w klubie gangsterów pojawiły się pęknięcia i nieporozumienia.
Najmniej prawdopodobne jest, aby taki Kalisz czy Palikot ot tak sobie, dla własnej fantazji zamieszali w politycznym kotle.

A przy okazji widać, że redaktor Gałązka jest ciągle w formie. Stwierdzenie o "niezrozumieniu istoty funkcjonowania wolnych mediów" i bawi i cieszy. Ta... TVN, Polsat czy Wyborcza to znakomite przykłady wolnych mediów. A i TVP też.
rree / 91.150.221.* / 2010-10-12 22:27
szmata gałązka nie pluje dziś na PiS???
pamętajcie o POdwyżkach POdatków oszołomy uzależnione od propagandy
amadeusz191 / 84.10.29.* / 2010-10-12 21:06
Wszystko według przerabianego już w PO i PIS scenariuszu. Jeśli jest się KIMŚ, to te partyjne zera intelektualne na wierchuszce i ich pomagierzy(w praktyce: trybiki maszynki do głosowania ) od razu kolesia uziemiają. Takiś mądry ? Elokwentny ? To masz za swoje !
Czym tu się Napieralski różni od Donalda i Kaczora ?
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-10-12 18:48
skąd ten gałązka się urwał? z choinki?
bin / 79.184.18.* / 2010-10-12 16:24
Mimo pernamętnej krytyki towarzysz Gałązka ma sie dobrze. Ale trzeba by sobie zadać pytanie kim są ludzie , którzy pozwalaja pisać towarzyszom Gałązkom
EURO STUDENT / 2010-10-12 14:40
Gałązka jest partyjnym pismakiem. Lepiej by mu służyło gdyby został tłumaczem starych rosyjskich filmów i tworzył do nich napisy.
całkazdx / 79.188.238.* / 2010-10-12 13:04
wszystko zapoczątkował Lis wpuszczając przed kamerę w roku 2006 Huberta H, któy wulgarnie na antenie lżył prezydenta RP ku jego uciesze. To był początek tego chuligaństwa medialnego
acomitam / 83.11.94.* / 2010-10-13 08:34
Dorzuciłbym też aktywistkę Monikę Olejnik. Ta to dopiero potrafi wyróżnić się chamstwem. Splugawi każdy temat i każdą osobę, oczywiście z pominięciem tych, które ją karmią.
em96 / 151.82.73.* / 2010-10-12 13:02
A definicję chuligana oczywiście sprecyzuje Gałązka ze swoją kliką...
Nic nowego - PZPR - SLD robiło to samo...
dgen / 2010-10-12 11:08 / Tysiącznik na forum
tego też ?:
"Niesiołowski podkreślił, że jego celem jest wyeliminowanie z polskiej polityki zarówno jednego jak i drugiego Kaczyńskiego........." (za tvn24).
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-12 11:14
Najlepiej internować wszystkich pod byle pretekstem.
U pozostałych stwierdzić chorobę psychiczną i zamknąć w wariatkowie.
Panowie z WSI macie doświadczenie więc do roboty, będzie spokój, pełnię władzy już macie.
sceptyk / 2010-10-12 12:53 / Tysiącznik na forum
Pragnę uprzejmie zwrócić uwagę, że WSI już "nie ma".
massud / 89.78.168.* / 2010-10-12 13:18
Jak mawia redaktor Michalkiewicz - "nieistnienie" jest wyższą formą istnienia
em96 / 151.82.73.* / 2010-10-12 13:10
...i zapewne nigdy nie było...
- Wyczyścili już wszystko...
Po latach głupoty wyborczej kiedy regularnie dopuszczano ich do władzy, dla tępych, są jak noworodki...
całkazdx / 79.188.238.* / 2010-10-12 13:02
ale mnie ubawiłeś , zajadów dostanę brachu. Czytaj dalej maleszkową szmirę i oglądaj tvn, a znasz początki tvn-u i jakim to cudem dostali wtedy koncesje ? czym sie zajmowali założyciele stacji zanim ona powstała ?
MN4 / 78.8.35.* / 2010-10-12 10:52

Awanturników i chuliganów politycznych, którzy dla Polski zrobiliby wszystko, nawet najgorsze świństwa – nie pokazywać wcale. Najwyżej informować o ich kolejnych ekscesach.
Prezentowanie ich i traktowanie jak normalnych ludzi przynosi szkodę,

Czasami myślę, że PiS wymyśliło PZPR, aby wrócić do władzy.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-12 11:21

Czasami myślę, że PiS wymyśliło PZPR, aby wrócić do władzy.

nie tylko, wszystko dopracowano w Magdalence, tam Wałęsa dał plamę.
Solidarność była też w SB i Wyższej Szkole Nauk Politycznych dla niektórych odwrotnie
mało tego chcieli też utworzyć komórkę NZZ przy KC
A dziś mamy twory w postaci PO=PiS=SLD=PSL=kościół hierarchia z zagwarantowanymi miejscami w sejmie podział mandatów.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-12 11:17
TVN zrobiło ci wodę z mózgu, POważna choroba w ciężkich przypadkach zalecana amputacja.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-12 12:07

TVN zrobiło ci wodę z mózgu

czyli według Ciebie nie było Bolka i układów.........
To tak już wszystko wypaczyli.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-12 10:29

o przede wszystkim dowód niezrozumienia istoty funkcjonowania wolnych mediów, a to już źle świadczy o percepcji pojęcia demokracja.

Wolne media od czego? JEŻELI OD POLAKÓW -TO ZGODA!

a to już źle świadczy o percepcji pojęcia demokracja.

Czy percepcja pojęcia demokracji - w ogóle istnieje?
Owszem istnieje ale tylko UROJONA percepcja pojęcia demokracji.
kom. / 78.88.93.* / 2010-10-12 09:55
podział władzy dotyczy również mediów,czytamy na ten temat,oglądamy programy prowadzące odpowiednią politykę
sceptyk / 2010-10-12 09:31 / Tysiącznik na forum
Gałązka wreszcie napisał coś o sobie.
Chuligańskich Gałązków należy odciąć od mediów.
Na zawsze i skutecznie.

Gałązkowemu chuligaństwu mówimy nasze stanowcze NIE!
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-12 11:30
Kto jest oszołomem o kto nim nie jest, definicji nie ma.
Oszołom chuligan zawsze mówi że ma rację,
Dlaczego?
Bo racje innych blokowane są przez cenzurę,
POdobno jej nie ma?
Prawda nie ma ale to właściciel stacji decyduje o tym co może ukazać się na wizji?
tade / 83.2.33.* / 2010-10-12 09:08
aby coś odciąć należy to wcześniej powiesić
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy