Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Jarosław Tusk, Donald Kaczyński i zabytki Wrocławia

Gałązka: Jarosław Tusk, Donald Kaczyński i zabytki Wrocławia

Wyświetlaj:
A Kaczorek ma motorek / 79.184.50.* / 2009-01-31 15:25
Panie Wiesławie Gałązka przyznaje że przemyślnie jest skonstruowany tytuł tego artykułu. Przez ogródek zasugerował Pan czytelnikom by bardziej się przyjrzeli zmiany nastrojów, kierunków, politycznych liderów. I tu się z Panem zgadzam w Tusku pojawia się Jarek a w Kaczyńskim Donald ,to taka zapowiedz pod tytułem ciąg dalszy małpiego cyrku.
W sobotę z uwagą wysłuchałem wywiadu jakiego Pan udzielił dla Polsat News. Mówił tam Pan o przyszłych siłach w Parlamencie, w takim tonie że można było odnieś wrażenie nie uniknionej dymisji Rządu i przedterminowych wyborów. Jednak nie podziela Pan opinii innych politologów w kwestii tego że PiS ponownie przejmie władze W tym też bym się z Panem zgodził ponieważ w moich przewidywaniach SLD urośnie w siłę i choć PO zejdzie do poziomu obecnego SLD to i tak razem z reszkami PSL utworzą pewnego rodzaju sojusz przeciwko PiS-owi który wygra wybory
Wypowiedz J. Kaczyńskiego na Kongresie Pis-u należy bardziej potraktować jak mogło by być, ale nie będzie bo trudno mi uwierzyć by partia która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowała z walki z przestępczością gospodarczą i próby przebudowy struktur Prokuratur i Sądów.
Natomiast w pozostałych kwestiach nie mogę się z Panem zgodzić i stoimy po rożnych stronach. Jest Pan jednym z wielu obecnych opłacanych twórców czarnego pilara .Zresztą w wywiadzie zwrócił Pan uwagę że PiS wyciągnął konsekwencje i nauczył się od PO że próba uderzania w środowiska „przedsiębiorczości” wymiaru sprawiedliwości są skazane na nie powodzenie powszechną krytykę mediów . I tu się nasuwa pytanie W jakich więc środowiskach dochodzi do korubci?
Wysuwa Pan tezę zakładania cudzych butów przez PiS ale jednocześnie pomija Pan historie tych butów. Wszyscy pamiętamy wybory i programy wyborcze PO jaki PiS po rządach L. Milera. Partii PO nawet zarzucano plagiat programu PiS. Obie Partie przed wyborami były zgodne niemal we wszystkim i również w najwyższej potrzebie wyjaśnień afer i walki z korupcją . Po wygranych wyborach przez PiS politycy PO zdjęli te buty [wymienili lakierki na kalosze] .Od tego czasu Media i politycy PO krytykują PiS właśnie za to jedno PiS. Nasuwa się kolejne pytanie czy PO już wtedy okłamało społeczeństwo ze jest gotowe do walki z korupcją ? A jeśli nie to co jej stało na przeszkodzie po wygranych wyborach? Dlaczego Pan Ćwiąkalski nic nie osiągnął prócz zemsty nad Ziobrem.
Historia pokazała że niewystarczające było zakładanie kogoś butów i sięgnięto po plan „B” Obiecanki Cacanki pod tytułem” Wszystko co chcecie dostaniecie” A tacy jak Pan po dzień dzisiejszy i dalej będą pisać zły PiS . byle tylko nie objął rządów niewygodny PiS lub inna Partia o podobnych poglądach w tej kwestii
Powracając do uczenia się PiS od PO widocznie nauczył się kłamać od swojego nauczyciela i wieży że społeczeństwo kupi jego nowy wizerunek tak jak kupiły puste niedorzeczne obietnice PO
berk / 83.27.24.* / 2009-01-31 10:22
Panie Wieslawie, dzieki za trafne uwagi...
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-01-27 21:44
Nikodem Dyzma też mówił: Dobre rzadzenie polega na podejmowaniu szybkich decyzji!! Ciekawy jestem jak odebrał by Tuska szwagier Nikodema Dyzmy? Czy podobnie jak odebtał samego Dyzmę? Z pewnością Dyzma wyszedł by korzystniej!!!
wrocławianin / 83.27.10.* / 2009-01-27 18:50
Rzeczywiście Kaczyński gorzej palnąć nie mógł na temat Hali Stulecia. Wygląda że wzorował się na jednym z wrocławskich prezydentów z lat 70-tych XX wieku - Czulińskim, który podczas ogłoszonego przez UNESCO Roku Zabytków - po prostu zlecił tutejszej Wyższej szkole wojskowej w ramach zapewne ćwiczeń młodych saperów wysadzenie w powietrze kilku z nich. I tak przestały istnieć możliwe do wyremontowania barokowe Młyny Klara, czy Hala Targowa II przy ulicy Zielińskiego.
Brońmy budowli Wrocławia przed możliwymi nastepnymi pomysłami Kaczyńskiego.
miotła zielona / 87.105.173.* / 2009-01-27 23:10
panie Gałązka, mam nadziieję , że z pełną świadomością robisz pan z siebie idiotę. Istotnie- Jahrhunderthalle, hala zbudowana na pamiątkę klęski Napoleona pod Lipskiem, a jednocześnie na pamiątkę upadku państwowości polskiej i śmierci marszałka Polski i Francji księcia Józefa Poniatowskiego- nie najlepiej wpisuje się w obraz P O L S K I E G O Wrocławia. Podobnie jak nie wpisuje się nasz minister kultury , Zdrojewski, którego żona wystawiła wkrótce po Kongresie Eucharystycznym we Wrocławiu, w swojej galerii sztuki na Placu Solnym, dzieło p.t . "Jan Paweł II- papieżyk", zaraz po tym, jak codziennie w lokalnej TV jej mąż lizał buty temu papieżykowi, a myślą o swojej karierze.. i udało się! dzięki kumplowi Schetynie, który jako student załatwiał w stanie wojennym paszporty swoim dziekanom na wydziale prawa U. Wr.
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-28 07:53 / NiePOsPOlity Intelekt
I proszę, znowu totalna kompromitacja wrednej Gałązki. ;-)
wypraszam_sobie / 149.254.219.* / 2009-01-27 15:47
Od Wrocławia precz gdańskie kreatury!!! Sami byliście pucybutami u Niemców, a do Wrocławia przybywali przeważnie ludzie z Lwowa i kresów, a do Gdańska kto przybywał ? Szwaby dymały wasze babki, tacy z was Polacy.
wypraszam_sobie / 149.254.217.* / 2009-01-27 16:20
Kraków-Poznań-Warszawa-Wrocław /dawny Lwów/ to są centra i ostoja polskości, a nie Gdańsk. Gdańsk to krzyżacy ! Schetynę możecie sobie zabrać do Gdańska, we Wrocławiu nikt za niem płakać nie będzie.
xxons / 79.184.117.* / 2009-01-27 13:55
Ważne, że wrocławska Volkshalle jest nasza, piastowska!
sceptyk / 2009-01-27 15:22 / Tysiącznik na forum
Przy Adolf Hitler Strasse?
A może aby być w zgodzie z nowymi czasami już Aniela Merkel Strasse?
wrocławianin / 83.27.10.* / 2009-01-27 18:37
Masz tylko wybiórczą rację. Do Adolf Hitler Str dodaj jeszcze, że było to za rozwidleniem z Horst Weesel Str.
A tak naprawdę to stała ona bardziej przy Horst Weesel Str - tego męczennka nazistów.
Tylko że te ulice w momencie budowania Hali i potem miały całkiem inne nazwy. A te są tylko epizodem III Rzeszy. Na tej zasadzie moglibyśmy czepiać się nazw ulic w wielu maistach Polski , które nosiły nazwę np. Generalissimusa Jósefa Stalina . Tylko po co ?
KAP / 2009-01-27 15:56 / Tysiącznik na forum
a ty sie po 70letniej comie obudziles?
sceptyk / 2009-01-27 11:58 / Tysiącznik na forum
Już z Aurory wystrzał padł!

Gałązko,
tak jak się spodziewałem, i wielokrotnie tutaj pisałem, czas ochronny dla Tuska się skończył.

Padł rozkaz "Kąsać! Jeszcze nie gryźć".
I Gałązka jako posłuszny oficer frontu walki o jedność polityczną narodu, zakąsił Tuska.

To ma być kolejne ostrzeżenie dla Tuska, że (wiadomo z kim) żartów nie ma. Skoro Tusk nieodpowiedzialnie odwołał na,maszczonego Strażnika Pieczęci, i powołał ministra uczcicwego, to niech się liczy z tym, że jeżeli min. Czuma NAPRAWDĘ zrealziuje to co zapowiada, to będzie koniec Tuska.
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 12:04 / NiePOsPOlity Intelekt
wystarczyło wczoraj zobaczyć program Lisa, w którym Chlebowski się w nim strasznie POcił, a Lis jakoś wcale nie przychodził ze zwyczajową odsieczą ;-)
man13 / 2009-01-27 11:13 / Tysiącznik na forum
Adolf Kaczyński to osobowość a tej się nie zmieni. Co do Tuska to pokazał ostatnimi dniami że odpowiedzialność nie jest jego najmocniejszą stroną. Wygląda na to że można się będzie jeszcze wielu zachowań, na scenie politycznej, PO nim spodziewać.
sceptyk / 2009-01-27 12:01 / Tysiącznik na forum
Kolejny czujny żołnierz frontu walki o jedność polityczną narodu. Rozkaz do ataku na Tuska padł, i posłuszne żołnierczyki strzelają z czego kto może.
Gałązka strzela notatką w Money.pl, man13 strzela jedynie słusznym komentarzem do niej.

Zaczyna mi być żal Tuska, bo taki scenariusz przewidywałem już dawno.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 13:54
Kochany, póki w odwodzie będzie tylko Kaczyński i pIS ze swoim nawiedzeniem, nigdy żadne media nie zrobią nic przeciwko PO, bo to jedyna partia na którą w obecnej sytuacji można głosować (mówię o inteligentnych ludziach) więc nie łudź się i nie ciesz na zapas, bo jak mówi stare polskie przysłowie "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni"...więc poczekamy - zobaczymy...
Ale tak na moje oko to cokolwiek by sie nie stało prezydencik przeminie z wiatrem a Jarosław nigdy nie wróci...-)
sceptyk / 2009-01-27 14:28 / Tysiącznik na forum
I tu się mylisz!
Już ogłoszono, że GodFaher wszystkich salonowych partii politycznych (w tym PO), tenor Olechowski organizuje "centrowe" przesięwzięcie polityczne.
Więc Donaldzie! Czuj duch!
Wrogowie ante portas!
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 14:32
A ja tylko spokojnie powtórzę : poczekamy - zobaczymy...
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 10:42 / NiePOsPOlity Intelekt
"chcemy się pokazać, jako merytoryczna alternatywa wobec rządzących', czyli utwierdzać wyborców PO, że dotąd PiS rozmijał się z merytorycznymi argumentami i nie stanowił alternatywy"

Gdybyś, mozaistyczna Gałązko, odebrał gruntowną wiedzę na porządnej uczelni, a nie ten feralny, przyspieszony kurs na WUMLu - to być może dowiedziałbyś się, że do kanonu elementarnych zagadnień LOGIKI należą prawa De Morgana. I pierwsze z nich mówi, iż:

~(p ∧ q) ⇔ ~p ∨ ~q
tj, zaprzeczenie koniunkcji jest równoważne ALTERNATYWIE (a nie KONIUNKCJI!) zaprzeczeń

Wypocony przez ciebie wniosek "obala" zatem pierwsze prawo De Morgana! Normalnie jarmułki z głów przed porażającą INTELIGIENCJĄ p. Gałązki!

Buuuuchachacha!!!
MN4 / 80.51.231.* / 2009-01-27 14:25
Merytowyczna alternatywa i alternatywa merytorycznych argumentów .... gdzie ta Morgana?
sceptyk / 2009-01-27 12:56 / Tysiącznik na forum
Łowco!
Zaskoczyłeś mnie!
To na WUML'u były "przspieszone kursy"?
A ja myślałem zawsze, ża CAŁY WUML był już przyspieszony!
A tu patrz Pan: przyspieszenie w przyspieszeniu.
Gdzieś czytałem, że podobno omc_noblista Balcerowicz też się udzielał w tej zasłużonej uczelni jako wykładowca ekonomii politycznej socjalizmu.
Jak to w przyspieszeniu:
"Ekonomia socjalistyczna, wicie towarzysze, tym się różni od ekonomii, że w socjalizmie dobrobytu zażywają wybrani przedstawiciele klasy robotniczej, w ekonomii, tylko ci którzy mają na ten dobrobyt pieniądze".
Ot i cały nasz guru.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 11:18
Niedobrze z tobą
ŁowcaWykształciuchów [ NiePOsPOlity Idiot
...Zaczynasz się powtarzać...
Czy to już poczatki demencji???
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 12:34 / NiePOsPOlity Intelekt
Czytając wypociny Gałązki warto mieć świadomość, z jakim głąbem ma się do czynienia, ninioczko. (zresztą to samo odnosi się do Ciebie)
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 13:43

z jakim
głąbem ma się do czynienia

W twoich kategoriach moge być kim chcesz, skoro ty jesteś mądry...
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 13:46
Ale to nie zmienia faktu że wklejasz te same teksty co jakiś czas w dodatku inteligentne argumenty zamieniłeś na ordynarne odzywki...
Nie tylko nadchodzi demencja ale też kończy się inwencja...
Czyżby początek końca Łowcy -
NiePOsPOlitego Idiota
???????????????
Gresk / 195.14.4.* / 2009-01-27 14:30
Nie. To po prostu niedopatrzenie grupy południe piątej kolumny. Nie słyszeliście, że PiS chce zaistnieć w internecie? Podobno Jarosław otrzymał komputer od Zbigniewa Z. w ramach rekompensaty za zniszczony. Teraz Jarosław siedzi z mamą w domu i planują kampanię na miarę Obamy. Szkoda tylko, że wychodzi ciut gorsza niż zmiana wizerunku Andrzeja L. znanego polskiego latynosa.
Niestety instrukcje z postami zaginęły w okolicach wanny Wassermana i Nasz rzekomy absolwent najlepszej polskiej uczelni musiał posiłkować się starym postem. Szkoda, że robi tylko kopiuj wklej...jako karę nakazałbym mu czytać wypociny, które zamieszcza...a tak to tylko My cierpimy.
sceptyk / 2009-01-27 15:26 / Tysiącznik na forum
Słusznie prawi!
A nasze Słońce Peru, w ramach szybkiego kursu ekonomii już odróżnia opcje od obstrukcji.
Wytłumaczono mu to obrazowo, że po opcjach zwykle się popuszcza, a po obstrukcji przeciwnie.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 16:03
Standard IS-owski. Nawet nie ma się co dziwić. Popatrz
ŁowcaWykształciuchów [ NiePOsPOlity Intelekt ]
w jakim towarzystwie sie znajdujesz...Potem też schodzisz na psy...

A nasze Słońce Peru, w ramach szybkiego kursu ekonomii już odróżnia
opcje od obstrukcji.
Wytłumaczono mu to obrazowo, że po opcjach zwykle się popuszcza, a po
obstrukcji przeciwnie.

Jak nie ma co powiedzieć, trzeba o tyłku, wibratorze czy obstrukcji...
Gratuluje Jarosławie tak błyskotlliwego elektoratu...I w zasadzie to mi was żal.
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 20:24 / NiePOsPOlity Intelekt
Ponawiam pytanie: Masz już ukończone 15 lat? ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 14:09 / NiePOsPOlity Intelekt
"w dodatku inteligentne argumenty zamieniłeś na ordynarne odzywki..."

Dziękuję za docenienie, iż wcześniejsze argumenty były inteligentne ;-) Widzisz, kończy się nie tyle inwencja, co cierpliwość ;-)))
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 14:15
Kochany
ŁowcaWykształciuchów [ NiePOsPOlity Intelekt
, to że nie zgadzam się z Twoimi poglądami (uważam że są głupie) nie znaczy że nie doceniam inteligencji i polotu (które się kończą)... To że mam inne zdanie nie upoważnia mnie do obrażania nikogo...
Ciebie niestety tak, ale tutaj większość PI(e)S-eczków posługuje się takimi "argumentami" więc nie jestem zaskoczona...
-)
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 14:52 / NiePOsPOlity Intelekt
Gałązka NIEJEDNOKROTNIE obraził w tym miejscu różne osoby czy nawet grupy osób, które mają inne zdanie niż on - a wtedy jakoś nie rozrywałaś swych szat ;-)

BTW: masz już skończone 15 lat? ;-)
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 15:06

BTW: masz już skończone 15 lat? ;-)

Cóż za komplement!!! Chyba cię nawet lubię...-)

Gałązka NIEJEDNOKROTNIE obraził w tym miejscu różne osoby

A ty rozumiem mienisz sie obrońcą wszystkich uciśnionych czy tylko PIS-owskich ucisnionych bo jak wszystkich to ja mam parę cytatów z Jarka, Ludwika, Gosia, Kurskiego i paru innych którzy obrazili wielu ludzi i to o wiele dotkliwiej...
To jak u ciebie z prawem i sprawiedliwością? Będziesz bronił wszystkich, i po Jarku pojedziesz walcem tak samo jak po Gałązce? Czy prawo i sprawiedliwość wg PIS-u czyli wybiórcze?
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 15:34 / NiePOsPOlity Intelekt
Wiesz, ja mam taką dziwną być może przypadłość, że gdy widzę dwóch zawodników na ringu, to najczęściej kibicuję temu słabszemu ;-)

Pojedynek między socjalistami a socjaldemokratami, gdy dodatkowo socjaldemokraci mają w rękawicach wylany medialny beton - z pewnością się do takich zalicza.

No więc masz już skończone te 15 lat? ;-)
sceptyk / 2009-01-27 15:32 / Tysiącznik na forum
ninioczko,
sądząc potwoich tekstach, piętnaste urodziny obchodziłaś już kilkadziesiąt razy. Ale nie w tym problem.

Twoje rozumienie świata jest takie, jakie przejmujesz od autorytetów stworzonych na twoją miarę.
ŁONE (te autorytety) dzielą świat na nie_bydło i bydło.
NIE_Bydło do PO i wsyscy jego akolici, bydło, to cała zbydlecona reszta.
Ty podstawiłaś do tego podziału swoją kategorię doprecyzowując o co chodzi twoim autorytetom:
bydło (czyli wszyscy NIE_akolici PO) to dla ciebie bydło, czyli PiS.
Dowiedz się więc biedna stara kobieto, że w Polsce mieszka też inne bydło, dla którego akurat PiS nie jest miarą wszechrzeczy. I tyle.

Pozdrawiam z pozycji NIE_Pisowatego bydlęcia.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 16:05

Wiesz, ja mam taką dziwną być może przypadłość, że gdy widzę
dwóch zawodników na ringu, to najczęściej kibicuję temu
słabszemu ;-)
- bravo!
Rozumiem że w tych kategoriach (tekst powyżej) teraz bedziesz bronił mnie....
Cóż...czekam.
sceptyk / 2009-01-28 02:23 / Tysiącznik na forum
Obawiam się, że twój problem, to BRAK przypadłości.
To się często objawia frustracją, agresją a często również depresją. Wszystkie te stany obserwujemy w twoich jadowitych i zupełnie NIE merytorycznych tekstach na tym forum. Ale to się da wyleczyć.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-28 09:53
No cóż...
ŁowcoWykształciuchów

nie odważyłeś się pprzejechać po palancie obrażającym kobietę, chyba słabszą...-) Nie doczekałam się...Szkoda, bo już zaczynałam myśleć że jesteś porządnym człowiekiem, a tu masz...jednak PIS-owska "uczciwość" zwyciężyła...

A co do ciebie
sceptyk [ Tysiącznik na forum ]
to możesz mnie obrażać ile chcesz, musiałbyś być coś wart żebym zaczęła się przejmować...
Może mam cięty język ale do twojej "obstrukcji, tyłków, bydła' i innych ordynarnych odzywek jeszcze mi daleko, na szczęście...więc wybacz ale twoje słowa świadczą o tobie a najlepiej obrazuje je cytacik z bardzo znanej księgi: źdźbełko w moim oku widzisz a belki w swoim to już nie bardzo...
Cóż, kolejna PIS-owska "uczciwość"...Nie trzeba komentarza.
sceptyk / 2009-01-29 21:51 / Tysiącznik na forum
Mój słownik?
Moje określenia pochodzą jedynie z PUBLICZNYCH wypowiedzi twoich idoli i hautorytetów: Bartoszewskiego, Palikota i innych liderów Platformy Obywatelskiej.
To WASZ język.
Dobry, jeżeli stosowany wobez przeciwników.
Wulgarny, jeżeli stosowany wobec WAS, POszczyki i tuskowniarze.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-30 10:58

Mój słownik?
Moje określenia pochodzą
jedynie z PUBLICZNYCH
wypowiedzi twoich idoli i
hautorytetów: Bartoszewskiego,
Palikota i innych liderów
Platformy Obywatelskiej

Naprawdę??? Nie dość że ich oglądasz to jeszcze przytaczasz cytaty? Czyżby autorytety to były dla ciebie?
I powiem ci tylko jeszcze jedno. Obrazujesz 100%-owy elektorat PIS-u, ten wymierający na szczęście, na który już nikt nie chce głosować właśnie przez takich jak ty: mściwych, zawistnych, socjalistycznych, zatwardziałych w swojej złości i na pewno (założę się) masz ochote wszystkich rozliczać, a najbardziej tych co ich nie lubisz...
Widzisz, i ja oglądam czasem media (choć niechętnie) i gdybym była na twoim poziomie to pojechałabym ci tu Kurskim, Gosiem, Jarosławem czy ojcem dyrektorem i jego "subtelnością"... on to miał powiedzonka (Palikot to się chowa) a na koniec powiedziałabym ci po prostu za twoim idolem "spieprzaj dziadu"...
Ale nie jestem...Dzieki Bogu i moim rodzicom...
Pozdrawiam i życze mniej frutracji i złości a więcej uśmiechu i radości.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 14:17
A to, że zaczynasz się denerwować z powodu moich uwag (takiego głąba) to tylko punkt dla mnie!!!
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-27 14:42 / NiePOsPOlity Intelekt
i znowuż to chroniczne zaklinanie rzeczywistości, ninioczko ;-)))
n. / 151.92.176.* / 2009-01-27 15:08
Rozumiem...Pięć wdechów, pięć wydechów, łyk spirytusu i już jesteś spokojny...Gratuluję, szybko poszło.
-)
Jerzy_ / 2009-01-27 17:11
n., ten łowca to jakiś maniak. Skopiował sobie jedną tautologię i wkleja ją jakby był "pod wpływem" (alkoholu - nie logiki).
sceptyk / 2009-01-28 02:26 / Tysiącznik na forum
A czy kolega zna i rozumie pojęcie tautologii?
Czy tylko usłyszał w sralonie i teraz próbuje dopasować do okoliczności?
Jerzy_ / 2009-01-28 10:05
A czy kolega sceptyk wie, co znaczy słowo "sralon"? Czy to jakieś słowo z nowomowy?
ŁowcaWykształciuchów / 2009-01-28 07:49 / NiePOsPOlity Intelekt
Jerzy_ nie rozumie nie tylko tego pojęcia ;-)
Pozdrawiam
Jerzy_ / 2009-01-28 10:06
Pseudo-logiku, no to wykaż, że nie rozumiem tego słowa!

:-)

Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-01-27 08:52
dobre, dobre...

Najnowsze wpisy