Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Sztuczna inteligencja

Gałązka: Sztuczna inteligencja

Money.pl / 2008-03-04 10:44
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Sztuczna inteligencja.
Wyświetlaj:
georg / 2008-03-08 23:41 / Bywalec forum
Drogi Panie G: nie ma sensu czepiac sie wymowy, ktora jest moze staroswiecka, ale nie bledna. Jedna z moich ciotek byla profesorem psychologii UJ i wlasnie tak to slowo wymawiala: "inteligiencja" (rowniez "gieneral" itp). Czy ona tez byla "językowym niechlujem"?
pirek / 89.77.62.* / 2008-03-05 12:06
Ten Gałązka musiał celnie trafić, skoro tak rozwścieczył PiS-owców.
Brawa dla Gałązki!!
Chociaż widzę wady PO, to niewątpliwie - co już stwierdził któryś z przedmówców- samo PiS i ich niewydarzeni przywódcy są przyczyną sukcesów wyborczych PO.
acomitam / 83.25.144.* / 2008-03-08 07:27
Gałązka to celnie trafia, ale w kalesony. Oczywiście jak ich nie zdejmie. Ciągłe zanudzanie forumowiczów PiSem i obsesjami Gałązki jest po prostu niestrawne. Ja wiem, że facet musi pisać, bo oficer prowadzący wymaga, ale czy musi swoje - że użyję określenia na wyrost - przemyślenia publikować na money.pl? Redakcja powinna zadbać o właściwszy dobór autorów i nie katować czytelników pisaniną jakichś tam Gałązek czy Płaskoniów. Chyba że taki jest rozkaz.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-04 22:07 / NiePOsPOlity Intelekt
"to właśnie on i jego formacja wcześniej ten mur zbudowali"

A ja myślałem, skrzywiona w lewo śliska gałązko, że to jednak nie Kaczyński, lecz twój idol - batiuszka Stalin poprzez eksterminację prawdziwej polskiej inteligencji - wypromował nam tutaj taki żenujący jej surogat, jakiego jesteś niewątpliwym przedstawicielem. A mimo wszelkich zastrzeżeń jednak Kaczyński kombinuje, jak w miejsce michnikowych wykształciuchów - tę prawdziwą inteligencję odbudować.

PS: Gałązko - poziomem IQ nie dorastasz mi do pięt. Co widać po tym, iż jedynie tak bełkotliwy felieton zdołałeś wypocić...
taki sobie / 212.122.214.* / 2008-03-05 10:47
A może tak na początek należało by odejść od rzucania inwektyw i doklejania epitetów? Może warto by było podyskutować opierając sie na faktach? Życzę wszystkim dyskutantom umiejętności wymiany argumentów a nie miotania obelg. Ludzie. Więcej umiaru a mniej zatrzeczewienia. Spróbujmy traktować się z większą zyczliwością.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 11:15 / NiePOsPOlity Intelekt
Tak, jest taki szmatławy antypolski organ prasowy, którzy w imię "tolerancji" od kilkunastu już lat rzuca inwektywami pod adresem Ciemnogrodu. Myślę, że powinien zainicjować ten proces wszechogarniającej życzliwości...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-04 22:09 / NiePOsPOlity Intelekt
na początek: musiałbyś spełniać kryterium Mensy
prawiezaratustra / 2008-03-04 21:17 / _
Panie za przeproszeniem Redaktorze!
Odpocznij se Pan trochę od tego pisania. Pogódź się z żoną. Dostrzeż dzieci. Wycisz. Rozejrzyj dookoła. Poprzyglądaj się innym ludziom.
Zapomnij na ten czas o PO, innym Żydostwie i potencjalnych zyskach stamtąd płynących. Przemyśl, czy słusznie identyfikujesz swoje niedole akurat z formacją, która skutecznie powstrzymała złodziejstwo publiczne. Czy coś na tym straciłeś. Powstrzymaj się na parę dni, chociaż na czas wspomnienia Pasji, od identyfikowania ludzi z PiS z Twoimi kłopotami. Pomyśl, że żyjesz w kraju zwanym często Polską i piszesz w języku ludzi tu zamieszkujących. Spróbuj czegoś takiego jak skromność. Skromność pojedynczego człowieka tu żyjącego. Brak takiej skromności bywa tu srogo karana. Pomyśl o tym, jakie miałyby być powody tego, że na portalu ekonomicznym, bankowym, dają tubę komuś, kto z ekonomią, bankowością niewiele ma wspólnego. Poza kontem na które spływają tantiemy. Zawsze jest jeszcze czas. Always. Czy nie mądrzej byłoby reklamować podpaski?
Junosza / 83.4.9.* / 2008-03-05 09:05
Weźcie tego Gałązkę, bo to będzie konieć Money.pl ----- apeluję do właściciela portalu o zaprzestanie publikowania nie mających nic wspólnego z ekonomią, populistycznych artykułów, pisanych przez rózej maści sługusów związanych z establiszmentem.
dareg / 87.207.193.* / 2008-03-04 15:57
w każdym normalnym kraju cała postępowa inteligencja przedstawiana przez obiektywne media jako "elita" i "autorytety" popierała i popiera lansowane przez siebie ośrodki polityczne ,
i tak w rosji popiera putina i miedwiediewa
na białorusi łukaszenkę
na kubie castro
a polsce tuska - no bo czy ktoś słyszał o "autorytecie" popierającym kaczyńskiego albo w rosji o "elitach" popierających konkurentów miedwiediewa ?
mechanizm zawsze jest ten sam

daje do myślenia ?
Stella_6 / 213.158.197.* / 2008-03-04 20:33
dareg to ma chyba sztuczną inteligencję, ale lepsza sztuczna niż żadna
maa / 2008-03-04 16:09 / Tysiącznik na forum
Płacz, płacz...
Macie już tylko 16%. I to w badaniach zleconych przez "Rzeczpospolitą", "odzyskaną" dla PiS.

Zabawne jest to, że PO wcale na takie poparcie nie zasługuje. Zawdzięcza to jedynie wam, pisiorom i waszej bezbrzeżnej głupocie...
acomitam / 83.11.109.* / 2008-03-04 15:54
"Sztuczna inteligencja jest lepsz od naturalnej głupoty". Słusznie!!! Szczególnie gdy czyta się felietony Gałązki człowiek zaczyna marzyć o sztucznej inteligencji, bo na zwykłą w tym przypadku szans nie ma.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-04 15:44
Otóż nie. Jest inteligencja i inteligencja pracująca, a nawet inteligencja pracująca miast i wsi.
To elementarne: do rzeczownika dodaje się przymiotnik, ale nie, ot tak sobie, tylko w sposób szczgólny, tak aby powstał antyrzeczownik, a potem już blisko jest nowomowa czyli podstawa rewolucji. Kaczyńscy tworzą taką nowomowę (poezję przymiotników) od lat.
My możemy się z tego śmiać, bo mamy to na świeżo, a Witkacy i Mrożek zarobili na tym nawet jakieś pieniądze.
Gorzej z hunwejbinami ci stracą i co gorsza pociagną za sobą innych.
gucchi / 83.29.13.* / 2008-03-04 13:39
Podali na Onecie ciekawą informację. Geremek odmówił złożenia oświadczenia lustracyjnego. Jest to wbrew polskiemu prawu. Jak myślicie – czy zostanie ukarany?
Dlaczego on lekceważy polskie prawo? Czy on jest uczciwym Polakiem?
Czy my też możemy lekceważyć prawo i np. nie płacić za bilety, nie płacić podatków.
Czy takie lekceważenie prawa jest karalne?
Kiedyś uczeń coś zachachmęcił z legitymacją szkolną i wsadzili go na miesiąc do paki.
Czy myślicie, że Geremek „oberwie”? Czy Schetyna się nim zajmie? W polskim prawie wszyscy są równi wobec prawa. Jeśli się komuś nie podoba, to może dążyć do zmiany prawa.
Co o tym sądzicie? Czy wiecie czy jest to człowiek, który ma jakieś specjalne „chody”?
~kazek / 2008-03-04 14:53 / Bywalec forum
Byla taka piosenka:
„Ja poeta i łachmyta milczę kiedy syn mnie pyta…
Nie pytaj i przemilcz, to
A dalej możemy ci zrobić:
„...chcesz to zmienię ci pieluszkę, i pomodlę się nad łóżkiem, za obrońców naszych granic…”

To jakiś kabaret kiedyś śpiewał.
Jego nie ruszą. Dziś Michalkiewicz mówił w Radio Maryja, jak to G. był wiernym stalinowcem przez wiele lat, jak to mówił Michalkiewicz,było to w najczarniejszych czasach stalinizmu. Zrozumiesz – nic go nie ruszy.
acomitam / 83.11.109.* / 2008-03-04 15:47
Geremek i reszta Bandy Czworga (Kuroń + Michnik + Geremek + Lityński), czy może lepiej byłoby powiedzieć Jeźdźców Apokalipsy mają nas, Polaków, w du....żym poszanowaniu. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy. Żydzi zawsze traktowali nas (i nie tylko) jak podrasę. Jakakolwiek uwaga o kreciej robocie wykonywanej przez nich przeciw naszemu narodowi jest natychmiast kwitowana zarzutami o rasizm, ksenofobię, brak piątej klepki i ogólnie - o antysemityzm. A przecież wiadomo, że koncpecja Judeopolonii, wedle której na części terenów naszego kraju miałoby powstać coś na wzór państwa żydowskiego wcale nie umarła. Żydostwo jest ciepliwe, a ostatni news o gwałtownym wzroście zainteresowania w odzyskaniu i uzyskaniu obywatelstwa polskiego przez Żydów, którzy dali nogę z Polski po wydarzeniach marcowych wskazuje, że prace nad stworzeniem Judeopolonii postępują i wchodzą w nową fazę. Notabene już ktoś kiedyś przewidział taki scenariusz, bodaj red. Michalkiewicz. Prawdziwy jasnowidz.
maa / 2008-03-04 14:22 / Tysiącznik na forum
Nie, po orzeczeniu Trybunału Konstytucujnego karane nie jest. Geremkowi włos z głowy nie spadnie.
Przestań się onanizować lustracją.
shark555 / 83.175.191.* / 2008-03-04 12:53
To, że Kaczyńscy są wstrętnymi socjalistami to każdy wie. Problem w tym że wy POwcy jesteście dokładnie tacy sami a ten wasz liberalizm to fasada(vide zamordystyczne działania W.Czc. pani Hallowej). To właśnie przez was słowo "liberalizm" stało się w Polsce obelgą. Liberalizm drodzy panowie nie oznacza, że wolno kraść, a to jest niestety wasze pojmowanie owego nurtu.
Teraz ad rem. Jeśli chodzi o kwestie językowe to W.Czc. pan Gałązka raczył się ośmieszyć marną znajomością języka polskiego, a dokładniej brakiem wiedzy o istnieniu tzw. miękkiego "g".
"Inteligiencja" to nie neologizm tylko archaizm.
Dokładnie ten sam problem dotyczy wielu innych słów np.: Jenerał -> Gienerał -> Generał.
Do dziś z resztą na siódmą literę alfabetu łacińskiego mówimy "gie".
maa / 2008-03-04 13:36 / Tysiącznik na forum
miękkie 'g' u Jarosława?

A ja myślałem, że to było typowe dla niego niechlujstwo językowe. Takie: "... z ziemi włoskiej do Wolski..."
Wprawdzie Jarosław zaczął ostatnio studiować słownik wyrazów obcych potęgując efekt komiczny swoich wystąpień, ale dalej sepleni, mówi "polskOM" zamiast "Polską", robi błędy fleksyjne, itd.
Naprawdę trudno go posądzać o znajomość archaicznej polszczyzny.

Poza tym, słowo "liberalizm" stało się obelgą jedynie dla zwolenników i członków partii narodowo-socjalistycznej PiS. Poza tym towarzystwem zachowało stary sens. WIększość ludzi stara się nie mówić nowomową.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-04 14:29
Jaki sęs dla wykształciuchów z PO ma liberalizm..... Nie widać aby go realizowali, aby go rozumieli, aby znali realia! WSI nie wróci.........
maa / 2008-03-04 14:42 / Tysiącznik na forum
A co to jest "sęs"?
Jeśli chodziło ci o sens liberalizmu, to nie ma sensu ci tego tłumaczyć. I tak nie zrozumiałbyś.

PS
Coraz bardziej skłaniam się do wniosku, że należałoby wprowadzić cenzus inteligencji i wykształcenia. Elektorat PiS stopniałby pewnie do paru tysięcy osób...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-04 14:58
Jestem za każdym rozwiązaniem! Również za urealnieniem wykształcenia wykształciuchów z PO czyli tych wszystkich szkół marketingowych, podyplomowych i eksternistycznych. Jak mawia profesor (prawdziwy) Wolniewicz, półinteligent to osoba której wykształcenie przerasta jej możliwości intelektualne.... Z punktu widzenia państwa i społeczeństwa wyszkolony pracownik jest wielekroć wartościowszy niz inteligent po jakimś tam fakultecie!
Aramis 10 / 83.22.254.* / 2008-03-04 21:12
Oczywiście każdy ma jakieś autorytety.
Oto dowiadujemy się że dla Pana Scorpiona autorytetem jest profesor Wolniewicz.
Prof. Wolniewicz jest felietonistą ,niektórzy mówią nawet że ideologiem, Radia Maryja. Jednocześnie mówi ( a przynajmniej kiedyś mówił o sobie bo może coś się zmieniło ) że jest ateistą. To zresztą można zrozumieć gdyż przez przez okrągłe 25 lat był członkiem PZPR. Emerytowany filozof.
maa / 2008-03-04 15:23 / Tysiącznik na forum
Taki jest "sęs" tego profesora? Zapewne mówił to, myśląc o sobie, nieprawdaż?

Przyznaj się skorpion, masz ty chociaż maturę?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-04 15:30
Tak się interesujesz jakbyś był z WSI?
maa / 2008-03-04 15:59 / Tysiącznik na forum
Nie, jestem z Gestapo, NKWD, UB, SB i CBA, zapomniałeś?
walsięłajzo! / 83.24.201.* / 2008-03-04 18:11
lubię szczerość u esbeków, każde kure... są w stanie skonsumować!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-04 12:23
Obserwując wybory w Rosji można odnieść wrażenie, że demokracja w Polsce tak bardzo nie różni sie od tej rosyjskiej. Ale to tylko pozór: zarówno w sąsiadów jak i w naszy ukochanym kraju mamy do czynienia z "fasadową demokracją". Tym tylko się rożnią, że tam jest to bardziej czytelne. W Rosji sterowaniem demokracji zajmuje się Putin i podległe mu służby oraz media w Polsze media i sterujące nimi grupy interesów. Ogólnopolska gazetka z prywatnymi kanałami telewizyjnymi i stacjami radiowymi lansuje pseudoautorytety i pseudoteorie. Na to wszystko łase są rzesze wykształciuchów bowiem wmówili jacy są wspaniali, jaką są elytą, solą ziemi. A oni to chwytają jak pelikan cegłę, puchą od pochwał nowomowy. Ale czy sami potrafią oceniać sytuację czy robią to za nich "autorytety". Naczelną rolą "fachowców" jest zajmowaie się opozycją czyli PiS, bo tylko taka pozostała. Podyktowali społeczeństwu groteskowy rząd, który proponuje groteskowe ustawy i mami podatkami, nie jest w stanie podjąć rzadnej decyzji... Ale to nie jest ich rolą. Chociażby na tym portalu, jakiś Płaskoń, Winiecki czy Gałązka o ktorych nikt nie słyszał, pseudoeksperci. Gałązka ekspert o jednej partii, krasomówca posługujący się wyszukanymi słówkami aby wzbudzić aplauz u czytającego! Gałazka doszukujesz się w PiS sztucznej inteligencji ale wy już zbudowaliście Gałązka Matrixa dla społeczeństwa, jesteście Gałązka mocno do przodu w budowaniu sztucznej inteligencji....
maa / 2008-03-04 12:46 / Tysiącznik na forum
Codzienna dupa, skorpion?
Przegraliście, bo za mało ludzi was chce widzieć u władzy.
Bo większość twoje autorytety ma za idiotów.
Proste?
acomitam / 83.11.109.* / 2008-03-04 15:51
Maa! Chyba już czas zmienić ksywkę, może na mee lub - zaraz, jak to robi osioł? - ihi, ihi czy jakoś tak ...
man13 / 2008-03-04 10:52 / Tysiącznik na forum
No i mamy pierwsze "naukowe" dowody na zwiazki Pisizmu z komunizmem. ale jaja
RYDZYKOWSKI WALDEMAR / 193.151.48.* / 2008-03-04 10:44
Zgadzam sie z autorem, i mysle ze Jaroslaw Kaczynski,zakonczyl edukacje na DZIELACH LENINA.
hahaaaa / 83.24.201.* / 2008-03-04 18:14
to się zgadzasz z mutantem. Ryło niezłe co, yntelygentne nad wyraz!

Najnowsze wpisy