Forum Forum podatkowePIT

gdzie rozliczyć PIT

gdzie rozliczyć PIT

Zyta99 / 2015-02-22 14:40
Witam,
posiadam pewnego rodzaju dylemat, ponieważ meldunek posiadam w miejscowości, gdzie mieszkałam do połowy ubiegłego roku. Natomiast od 2 połowy roku mieszkam w innej miejscowości. Pracowałam na 2 umowy, stara była do końca roku rozliczana w starym urzędzie skarbowym, zaś nowa w odpowiednim do miejsca obecnego zamieszkania. Teraz moje pytanie, gdzie się mam rozliczyć i czy jakieś dokumenty muszę składać w nowym urzędzie skarbowym? W trakcie wywiadu, nikt nie powiedział mi o żadnym zaw 3 czy jak się to tam zwie. I drugie pytanie czy jak się rozliczę w nowym US to czy stary mnie będzie ścigał, coś do wiadomości im wysyłać?
Jak to dokładniej wygląda, bo już się w tej machinie podatkowej pogubiłam, ponieważ każdy mówi coś innego?

Dzięki za odpowiedzi.
wiwan / 2015-02-23 16:55
Rozliczenie w US właściwym dla miejsca zamieszkania w dniu 31 grudnia roku, czyli właściwym dla ostatniego miejsca zamieszkania rozliczanego roku podatkowego.

Ps. Obowiązek meldunkowy nadal istnieje. ZAP-3 to Pani obowiązek jako podatnika wobec fiskusa. Pracodawca w tym zakresie nie jest stroną, więc nie informował.

Najnowsze wpisy