Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie się przyczaić ?

Gdzie się przyczaić ?

luki136 / 83.26.58.* / 2010-01-12 17:55
Hej
Jak niezbyt doinformowany w dziedzinie funduszy mam do Was wyjadaczy pytanie.
Gdzie uciekać w razie wróżonego przez osoby tu obecne spadku wartości funduszy akcyjnych?
W tej chwili jestem "zarządzającym" kasą moich rodziców (i po części swoją) na Generali. Nie ma tam za dużo funduszy pieniężnych, więc stąd pytanie.
Pomocniczo dorzucam spis tego w co mogę "inwestować" http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/notowania

Pozdrawiam (za posty podziękuję w miarę rozwoju wątku i moich dalszych pytań :P)
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-01-13 15:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mało tego, skromny wybór, w życiu nie skompletuje np. 3 dobrych fundów obligacji i pieniężnych, a dywersyfikacja to podstawa. W tym roku jeszcze obligacje powinny ciągnąć, na razie sprzedają się jak ciepłe buły - dobrze oprzeć bezpieczną część portfela o fundy lokujące w papierach skrabowych, jeśli masz tam takie to wybierz najlepszy.

Jak chcesz sam zarządzać portfelem to musisz mieć większy wybór, inaczej nic nie zrobisz.

Możesz próbować jeszcze aktywnej alokacji zwane też timingowymi - ale one zazwyczaj na początku spadków sporo tracą, bo trzeba czasu by przebudować portfel.

Dobre są też fundusze ochrony kapitału - masz tam takie? Pewnie jak w każdym banku, dominuje oferta agresywna i ryzykowna, bo za to są największe prowizje :/
luki136 / 83.26.60.* / 2010-01-13 22:13

Mało tego, skromny wybór, w życiu nie skompletuje np. 3 dobrych fundów obligacji i
pieniężnych, a dywersyfikacja to podstawa. W tym roku jeszcze obligacje powinny ciągnąć,
na razie sprzedają się jak ciepłe buły - dobrze oprzeć bezpieczną część portfela o fundy
lokujące w papierach skrabowych, jeśli masz tam takie to wybierz najlepszy.

Wybiorę chyba 4 z grupy "bezpiecznych", bo wszystkie "mieszane" opierają się częściowo na akcjach i przed dwoma laty miały ostre spadki


Jak chcesz sam zarządzać portfelem to musisz mieć większy wybór, inaczej nic nie
zrobisz

Tutaj niestety mam związane ręce. Muszę wybierać z tego co jest i to przez następne 10 lat :/

Dzięki za odpowiedź
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy