Forum Forum podatkoweInterpretacje

giełda a urzad pracy (potrzebuję pomocy/opini)

giełda a urzad pracy (potrzebuję pomocy/opini)

ranyboskiejestemkioskiem / 83.8.120.* / 2006-03-02 11:59
witam!
mam nurtujące mnie pytanie...od tego roku jestem bazrobotnym i pobieram zasiłek...gram tez na giełdzie (kontrakty terminowe). problem polega na tym, że moje zyski przekraczają dozwolona kwote ustalona przez urząd pracy (400 ileś zł) to raz a dwa, że zatajam w urzedzie iz mam jakikolwiek dochód.
niby problem bede miał w przyszłym roku (albo i następnych) gdy bede sie rozliczał z pitów
ale juz teraz szukam "furtek awaryjnych"
prosiłbym o jakąś fachowa pomoc za którą z góry dziekuje
P.S. narazie przyjmuję zasadę "na janka" czyli a nóż widelec mnie nie sprawdzą
Wyświetlaj:
ignorant / 2006-03-08 14:32
tez jestem bezrobotny(t.z.nie zatrudniony) ,i w PUP-ie mówie ze zarobiłem na akciach PKO ,to pani urzedniczka mówi -to się nie liczy. Nie drążyłem tematu,mimo to co jakiś czes mysle o tym .Na pewno są ludziska co wiedzą coś więcsj.Duzo ludzi i urzedników nie uważa inwestowania na giełdzie jako pracy.Niekturzy myslą że to "mordowanie małych kotków" Bedziemy sie martwić jak posprzątają te swoje bajzle.POzdrawiam
ignorantka / 83.10.114.* / 2006-03-28 23:06
no i ja mam ten problem, ale uważam , że gdyby kazali mi się wyrejestrować z tego powodu , że zarobiłam 500 zł w jednym miesiącu, a w następnym straciłam to byłoby to nielogiczne, no bo co z ubezpieczeniem ? przecież nie zarejestrujemy się na Księżycu z tego powodu , że od czasu do czasu coś ugramy na giełdzie i jeszcze fiskusowi 19 % oddajemy

Najnowsze wpisy