Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

giełda dla początkujących?Jak zacząć?

giełda dla początkujących?Jak zacząć?

bikerr / 2011-05-11 10:29
witam Was serdecznie,
chciałem Was zapytać czy moglibyście mi polecić jakąś lekturę, żebym mógł obyć się z teorią inwestowania na giełdzie? jestem całkowitym laikiem w tych sprawach więc chodzi o zupełne podstawy, jak zacząć taką formę inwestycji po prostu..
Wyświetlaj:
msz_bossa / 2012-04-13 15:32
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę.

Pozdrawiam.
MSZ.
Akumuluj24_pl / 79.185.127.* / 2012-04-13 12:27
Prosze bardzo,dobrą lekturą na początek będzie z pewnością: " Zawód inwestor giełdowy" Alexandra edlera. Kupisz jaw księgarni inwestora.
msz_bossa / 2012-03-24 18:42
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę.

Pozdrawiam.
MSZ.
shaki / 95.49.41.* / 2012-03-16 09:20
gieldaabc.galeriasmaku.info.pl

...Dla nowicjuszy podstawowym pytaniem jest, ile trzeba mieć pieniędzy, aby w ogóle zacząć inwestycje giełdowe. Niestety, odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona. Wszystko zależy od tego, na co się liczy. Jeśli ktoś chce się np. utrzymywać z handlu akcjami, to powinien zainwestować odpowiednio dużą kwotę. Jeśli zaś chodzi po prostu o pomnożenie oszczędności, to każda kwota jest dobra. Oczywiście pomnożenie 50 zł nie da tej samej satysfakcji finansowej, co zwielokrotnienie kilku tysięcy złotych, i trzeba o tym pamiętać. Akcje to jednak ryzykowny towar. Mogą one zarówno tracić na wartości, jak wzrastać. Dlatego lepiej nie inwestować w akcje wszystkich posiadanych pieniędzy, a już na pewno pożyczonych (przynajmniej nie na początku kariery rekina finansjery)...

Re:

Damian23 / 89.231.244.* / 2011-06-14 20:20
Czesc
Polecam strone http://www.gieldajakzaczac.pl/
a na niej zakladke ksiazki. Masz tam przeglad ksiegarni z najbogatsza oferta.
Milej lektury ;)
Ciułacz / 2011-05-11 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bikerr witaj !
Pytasz :

zy moglibyście mi polecić jakąś lekturę, żebym mógł obyć się z teorią
inwestowania na giełdzie?

Tego tu było na tony wystarczy trochę pogrzebać, ale zanim się doszukasz to może zacznij od zapoznania sie z edukacją przedstawioną bardzo przystępnie przez DM Boś.
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=11
Pozdrawiam
Ps. Nie jestem naganiaczem do DM Boś, nawet tam konta nie posiadam.
ad... / 188.146.24.* / 2011-05-11 17:36
BOŚ ma jednak najlepsza na rynku strone z informacjami edukacyjnymi, szczegolnie dla poczatkujacych. Polecam gorąco!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy