Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Giełdy w Moskwie ponownie zamknięte

Giełdy w Moskwie ponownie zamknięte

skomentuj
Wyświetlaj:
Zorro123 / 2008-10-10 08:43 / -
Niech zrobią tak jak w Islandii prezydenta do szpitala, giełda na kłódkę, banki pod państwo i będzie dobrze. A tak własciwie to po co oni otwierają tą giełdę żeby ją za chwilę zamknąć?
axxel / 83.143.213.* / 2008-10-10 11:23
zamykanie goiełdy, to zamykanie możliwoci spekulacji spekulantom
całe to zamieszanie jakie, jest w zwiazku z tzw "kryzysem" na rynkach finansowych
wydaje sie byc, "nienaturalne"
"nienaturalne' nie w sensie masowej histerii, i reakcji "tłumu" u wydawało by sie "doświadczonych" graczy ale i spekulantów giełdowych
sytuacja zmieni się, kiedy to co ma zostać przejete przejete zostanie, z duzym zyskiem od "paniki"
a narazie cały czas pokarmiana jest psychoza tłumu
sc / 99.232.235.* / 2008-10-30 02:58
Na gieldzie wszyscy sa spekulantami. Nie ma w tym nic zlego. Obojetnie w jakim kraju czy ustroju. Nie wazne czy w Moskwie, Warszawie czy Nowym Yorku. Dla niektorych spekulacja jest zawodem a dla wiekszosci loteria lub pokerem. Spekulant czy inwestor gieldowy ponosi olbrzymie ryzyko i konkuruje z najtezszymi mozgami swiata. Spekulant gieldowy jest uwazany za jeden z najtrudniejszych zawodow. Okolo 3% tylko wyraznie wygrywa. Tlum nigdy nie ma racji. Obszerna literatura wyjasnia psychoze tlumu. Psychoze tlumu zawsze sie uzywa do inwestowania. Fachowiec kupuje kiedy wszyscy sprzedaja tak jak jest obecnie sie dzieje, ale nigdy nie ma pewnosci czy nie spadnie jeszcze nizej. Amator nigdy nie powinien inwestowac poniewaz jego szanse na wygranie sa bardzo nikle. Zamkniecie gieldy jest znaczace poniewaz jest sprzeczne z zasadami ekonomii wolnego rynku. Moze swiadczyc o slabej gospodarce lub szwindlu.
skomentuj

Najnowsze wpisy