Forum Polityka, aktualnościKraj

Głódź: Zapłodnienia in vitro są niedopuszczalne

Głódź: Zapłodnienia in vitro są niedopuszczalne

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.105.* / 2009-01-21 18:15
Niech Arcybiskup Głódz uczy sie od nowa "kapłaństwa".
Co Bóg "złączył"-,nauczył,przekazał swoją mądrość w człowieku, itd.., niechaj człowiek (papież, kardynał, biskup, ksiądz, itd..) NIE ROZŁĄCZA.
yyyyyyyyyyy / 83.18.33.* / 2009-10-05 14:48
niech arcybiskup zajmnie sie religia a nie polityka!!!!
buzza / 2009-01-08 14:57 / Bywalec forum
To są klony! i dlaczego mają mieć takie same prawa jak zwykli ziemianie.
oróa / 79.191.18.* / 2009-01-21 17:32
nie masz pojęcia człowieku co mówisz,sam jesteś klon i może ty nie powinieneś mieć szansy na invitro bo takich idiotów nie mależy mnożyć
wertopwertop / 193.158.58.* / 2009-01-05 23:40
Pod adresem http:\\www.moj-glos.pl
została umieszczona ankieta dotycząca finansowania
procedury in vitro przez NFZ.

Zapraszam do głosowania, bardzo ciekawi nas opinia
ile osób popiera takie rozwiązanie

Pozdrawiam,
wertopwertop
Gall# / 213.158.196.* / 2008-12-26 16:51
SŁUCHAJCIE JAŚNIE OŚWIECENI i POSTĘPOWI !!!
Pedalcie się ile wam w d_ę wejdzie, pierzcie łapówki, kłamcie, kradnijcie do woli, ale już nie zanudzajcie. Nigdy nie będziemy równi. Świętujcie dzień dyni, dzień zająca, dzień czerwonego tłuściocha i co tam jeszcze chcecie - nikt wam nie broni - ale odpier_cie się od rzeczy, których nie pojmujesie swoimi głupimi głowami i ......... ciszej proszę, bo się można spawiować od waszego wrzasku.
n. / 151.92.176.* / 2009-01-06 09:38

213.158.196.* | Gall#
- nie tędy droga...Zakładam że jesteś wierzącym obywatelem i niektóre tutejsze wypowiedzi mogły cię zdenerwować ale przekleństwami i obrażaniem innych naprawdę niczego się nie załatwi a przykładu dobrego też nikomu nie dajesz...a powinieneś.
Ja mam ambiwalentne uczucia jeśli chodzi o in vitro ale nie zabraniam też mieć poglądów innym. Jeśli nie mają zasad, wiary ani na tyle taktu żeby nie obrażać duchownych to ich sprawa.
Ja uważam że każdy człowiek ma prawo decydować o sobie ale nie o innych ani za innych, dlatego jestem np przeciwna aborcji w jakiejkolwiek formie ale to jest temat do osobnej dyskusji. Nie jestem za to do końca przeciwna eutanazji, bo w tym przypadku różnie może być i argument jej przeciwników że jest ona wykorzystywana do zabijania ludzi wydaje mi się mało sensowny, zwłaszcza że o tym, że każdy człowiek ma prawo decydować o swoim życiu właśnie w kontekście sztucznego utrzymywania przy życiu i podobnych przypadkach pisał nawet papież Jan Paweł II.
Jesli chodzi o in vitro to jest to dziwne uczucie sprowadzanie człowieka do zlepiania komórek...Nie wiem co o tym myśleć bo z jednej strony rozumiem ludzi którzy bardzo się kochają i dramatycznie chcą mieć dziecko a lekarze bezradnie rozkładają ręce ale z drugiej strony jest tajemnica życia, miłość rodziców która jest początkiem tego dziecka, czułość i bliskość która przyczynia się do jego powstania (a przynajmniej powinna)...Dziecko powinno być poczęte generalnie przez rodziców a nie przez lekarza w ale w czasach gdzie każdy z każdym uprawia seks, żadne miejsce nie jest zabronione, nic nie jest tajemnicą a ludzie robią karierę i żyją w świecie przyjemności traktując seks jak rozrywkę nie mając czasu ani ochoty na miłość (która wymaga poświęceń) trzeba uznać że wszystko może być towarem, czemu nie? Skoro można poprawić cycki, odessać tłuszcz czy wstrzykiwać botoks to dlaczego nie walnąć sobie dzidziusia?
Wszystko można ale czy to jest dobre i czy o to chodzi? Tego właśnie nie wiem.
studentMIM / 2009-07-02 09:03 / Tysiącznik na forum
Gdyby to była tyko kwestia, czy zapłodnienie następuje poza ciałem kobiety, to kwestia zakazu in vitro nie byłaby poważnie rozważana, bo byłaby to kwestia czysto światopoglądowa.
Problem jednak w tym, że przy in vitro to także zabijanie dużej części zarodków (śmiertelność jest to na poziomie powyżej 60%)
?! / 2008-12-25 20:26 / Tysiącznik na forum

Kościół katolicki nie zmienia swego stanowiska w sprawie in vitro

Za to zmieniają się ludzie i kościółki pustoszeją... "Dramat" KK polega na rozwoju nauki i powszechnej dostępności wiedzy.
studentMIM / 2009-07-02 09:05 / Tysiącznik na forum
Dramat polega na tym, że ludzie nie potrafią z nauki korzystać. Z czysto biologicznego punktu widzenia zapłodniona komórka jajowa jest już człowiekiem. Twierdzenia, że tak nie jest (nawet bez podawania, kiedy faktycznie się nim staje) są już ideologią.
Wapniak / 2008-12-25 09:55 / Tysiącznik na forum
Cóż... "zachciało się" kiedyś Cesarzowi Rzymskiemu Nowej Wiary... to mamy. Współpraca kosztuje!... Nic za darmo.
Pilsener / 2008-12-24 12:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozbrajają mnie argumenty typu "tylko bóg ma prawo dawać życie" - a ja to nie mam żadnych praw w tym kraju, tak? Podwyżkę też mi bóg da, a nie szef za dobrą pracę? Skoro bóg to i tamto, to mam się poddać jego woli, położyć w trumnie i czekać na śmierć, tak? Skoro bóg dał mi wolną wolę, to może wcale nie chciał, żebym słuchał spasionych księży w wypasionych furach bredzących o moralności i płacił na nich podatki?

Zakazać rozwodów, aborcji, sztucznego zapłodnienia, GMO, ketechetów do przedszkoli - w końcu mamy "wolność i demokrację", to nic, że polska łamie najwięcej praw człowieka w Euuropie - najważniejsze, aby kraj szedł z duchem kato-socjalizmu. Uprzywilejowana funkcja kościoła nie może być naruszona.
studentMIM / 2009-07-02 08:45 / Tysiącznik na forum
Głównym argumentem przeciwko in vitro nie jest, że "tylko bóg ma prawo dawać życie". To jest tylko jeden z argumentów DLA KATOLIKÓW, dlaczego nie nie należy go stosować.

Głównym argumentem jest, iż wedle najprostszej (i chyba najsensowniejszej) definicji człowieka jest to po prostu morderstwo (aby dać życie 1 osobie musimy zabić dodatkowe dwie). Jak chcesz i dasz znać, to mogę to rozwinąć.

P.S.

spasionych księży w wypasionych furach bredzących o
moralności i płacił na nich podatki

Postaraj się bazować bardziej na weryfikowalnych faktach, a nie na (fałszywych) stereotypach
kozyk / 77.114.188.* / 2008-12-24 20:24
widać ślepo zapatrzonych w zgniliznę zachodu przybywa!
humanizm / 81.155.121.* / 2008-12-24 12:39
Wy sie sami prosicie o to,zeby MIEC WAS PO DZIURKI!!!!
na szczescie mlodzi madrzeja, ksztalca sie ,jezdza tu i tam,sami wiedza co jest wartoscia i moralnoscia w zyciu bez udawanej moralnosci,hipokryzji i czystej ciemnoty.
realista postepowy / 81.155.121.* / 2008-12-24 12:35
bo jakby panstwo zaczelo finansowac zabiegi w ramach NFZ ,to mogloby sie okazac,ze wreszcie jedank miejm y nadzije madrezjace spoleczenstwo uzna,ze na haracz dla czarnych juz raczej nie starczy...
blond_milionerka / 81.155.121.* / 2008-12-24 12:33
skoro BOG dal czlowiekowi rozum, to chyba po to,zeby go uzywal. Pewnego razu,gdy go uzyl odkryl in vitro. Prosze podac rzeczowe sensowne argumenty komu i dlaczego szkodzi in vitro--szkodzi ludziom? zdrowiu?? srodowisku?? zacznijcie myslec czarne matolki o tych co zyja i potrzebuja pomocy,nadzieji,motywacji a nie o ideologii nienarodzonych prawie poczetych. Polityka na bok!
studentMIM / 2009-07-02 08:49 / Tysiącznik na forum

komu i dlaczego szkodzi in vitro

Wedle najprostszej definicji, kiedy istota zaczyna być człowiekiem, jest to po prostu morderstwo w biały dzień.
Jeśli znasz taką definicję, że to nie jest morderstwo, to proszę się nią podziel
andowc / 83.30.76.* / 2008-12-24 12:33
Bo drogo kosztują.
Są tańsze sposoby,- "gwałty".
Bezpłodnośc zależy od "partnera", - nie jest "wrodzona" (jak grupa krwi).
Nie należy mieszać grup krwi (przy transplantacji, przetaczaniu, itp..).
Skoro "kobieta" (mężczyzna) jest bezpłodna, powinien zmienić "partnera" (rozwody).
Organizm wyleczy się "sam".
Jak zapładniają się "krasnoludki", - "in vitro" czy "in vivo" ?
Krystian S / 83.16.114.* / 2008-12-24 12:13
Jeżeli Bóg daje życie jak twierdzi kosciół to widocznie chce aby rodziły się dzieci poczęte metodą In Vitro czyż nie?Przecież to on macza w tym palce jako dawca życia.Kosciół już wiele razy w swojej histori udowadniał że się myli i jestem przekonany że myli się i tym razem.Dzieła Kopernika należały do dzieł zakazanych,teoria Darwina .....Christian Bernard jak przeszczepiał pierwsze serce też był nazywany przez kosciół wielkim grzesznikiem długo by tak można wymieniać.....Apeluje do ludzi koscioła otwórzcie swoje umysły bo jak tak dalej będziecie robić to za 20 lat bedziecie się musieli reklamować w mediach żeby ktos przyszedł do koscioła....
studentMIM / 2009-07-02 08:57 / Tysiącznik na forum
Kwestia in vitro sprowadza się do dwóch spraw:
1. Definicji kiedy zaczyna się życie ludzkie? (czy w momencie powstania nowego organizmu, czy w jakimś innym wymyślonym momencie?)
2. Czy jeśli kobieta mogłaby urodzić trójkę dzieci, ale tylko pod warunkiem, że dwójkę z nich zamorduje, to czy powinna to uczynić?
Jerzy bart / 79.185.175.* / 2008-12-24 12:46
marny przykład z Kopernikiem, bo ten był osobą duchowną i jak najbardziej przedstawicielem Kościoła, co do przeszczepów, Kościół nie tylko że ich nie potepiał ani nie potępia, ale odwrotnie jest ich gorącym zwolennikiem, co wielokrotnie dawał wyraz w swoim nauczaniu, pomyliło ci się chyba ze swiadczykami jehanymi
kozyk / 77.114.188.* / 2008-12-24 20:30
Niestety po wypowiedzi krystian(a) S widać że pusty dzwon dzwoni najgłośniej!!
dareg / 87.207.175.* / 2008-12-24 12:02
skoro niepłodność jest chorobą a lekiem na nią ma być refundowane in vitro
to czy również
chorobą jest płodność - skoro państwo refunduje środki antykoncepcyjne ?
ja w każdym razie nie chcę finansować schizofrenii ideologicznej rządzących
KAP / 2008-12-24 11:40 / Tysiącznik na forum
proponuje ograniczyc to zalecenie do ksiezy, zakonników i zakonnic.
aco? / 213.158.199.* / 2008-12-24 17:50
niewątpliwie również ubowców i potomków ubowców
Matador / 83.28.43.* / 2008-12-24 11:33
Czyżby in vitro tylko dla Matki Boskiej zarezerwowane

Najnowsze wpisy