Forum Polityka, aktualnościKraj

Goebbels polskiego dziennikarstwa sięgnął bruku

Goebbels polskiego dziennikarstwa sięgnął bruku

no4eu / 84.234.45.* / 2008-04-08 11:18
Oto parę komentarzy ze strony programu Tomasza Lisa po wczorajszym jego programie:

"Goebbels to nie Pan Lis, tylko kolesie co stoją nad nim i sterują opinią publiczną.
------------
własie , gdzie bylo jedno zdanie antysemickie u prof. nowaka
panie ladnie uczesany , nie odpowiedział pan
------------
Panie Lis kogo Pan zaprasza do studia jako publiczność, wstyd. Miał rację Pana gość, że jest Pan populistą i obniża Pan loty.

Nie wolno nawet w gorącej dyskusji używać takich zwrotów, filosemito, z resztą trzeba się zgodzić. Tu chodzi o odebranie Polakom kościoła i już nie będzie żadnej siły, która nas jednoczy. Nie kupować GW! To możemy zrobić od jutra dla naszej ojczyzny. Kościołowi patrzeć na ręce, bo chcemy, by był najlepszy, ale być życzliwym i mądrze wspólpracować.
--------------
Bo to taki dziennikarzyna. Nawet sie dobrze nie przygotuje - zaprosi stado klakierów i ma show. Faryzeusze.
-------------
Biedny Tomek Lis (to nazwisko czy sposób bycia?). Poziom przygotowania się do dyskusji był żałosny. Materiał na Nowaka dobrany beznadziejnie. Tomek zajmuje się p*********. Stał kreatorem mody na intelektualny cool. To jest OK to jest Fe. Chorągiewka topowych nastawień. Najśmieszniejsze, że wypowiada sie w kwestii braku dyskuji intelektualnej. Każda dyskusja rozwija jeśli odbywa się nie na miny tylko na argumenty. Tymczasem Tomek zastal mimem polskiej dyskusji politycznej. Głębiej nie sięga bo powierzchowność go chroni. Boi się prawdziwej wymiany argumentów. Jego rolą jest narobić szumu na oglądalność, wyśmiać, zamanipulować argumentami zaproszonych, żeby przeforsować swoją tezę i podeprzeć ja na końcu smsami gównażerii, której chce się w tej miernocie uczestniczyć. Na końcu robi końcowa, ironiczną minę, możecie nsie nie zgadzać ale moja (gówniana) statystyka popkazuje słuszność moich (gównianych) poglądów. To chłopak, którego ktoś popchnął na szerokie wody w telewizji, którego uksztqałtowały lata myslenia na poziomie newsu. Podchwycić temat, podkręcic i przerzucic widownie na inny, forsując swoje miny. To poziom TVNowskiej rewii.
--------------
Warto zobaczyć jak się manipuluje opinią publiczną w obecnych czasach
-----------------
Jestem rozczarowany jakością programu, panie redaktorze. Powiem wprost - nastawiłem się na sensację w postaci pirackiego nagrania z występu prof. J.R. Nowaka, dzięki któremu zostanie przyłapany in flagranti.
Jakże srodze się rozczarowałem! Czy proste (I PRAWDZIWE!) stwierdzenie, że Marek Borowski to z Berman ów a Michnik z Komunistów Zachodnioukraińskich może być uznane za przejaw antysemityzmu? Za Chiny Ludowe nie, bo konsekwentnie trzebaby za antysemitę uznać np. samego Michnika, który wyznał sam kiedyś że środowiskiem, z którego pochodzi jest żydokomuna.
To może porównanie prof. Grossa do Dody Elektrody? Faktycznie, jest to wielką obelgą ale to raczej antydodyzm niż antysemityzm...
Nie wiem doprawdy w jakim celu puszczono dwukrotnie to nagranie, czyżby w celu wywołania pośród telewidzów efektu młodego Pawlaka (tego z "Samych Swoich", nie z PSL), który samym patrzeniem na młodą Kargulównę miał "nienawiśc w sobie potęgować"? U mnie wystąpił efekt z całkiem inny, z "Kubusia Puchatka" - im bardziej Lis szukał w Nowaku antysemityzmu, tym bardziej go tam nie było.
Tu powinniśmy się uśmiechnąć, gdyby nie psująca frywolny nastrój czająca się z tyłu głowy jadowita myśl, że pan redaktor w bardzo ale bardzo w niskim poważaniu ma widzów.
Naprawdę po drugiej stronie szklanego ekranu nie siedzą takie przypały jak pośród publiczności w studio, które rechotały słysząc że ktoś nieopatrznie uczynił coś "w podnieceniu".
Jeśli wszystkie w/w działania miały służyć podkopaniu wizerunku o. Rydzyka to muszę uznać, że to żałosna partanina.
No i ten fatalny prof. Bartoś... Czy on jest opóźniony od urodzenia, czy w międzyczasie miał jakiś wylew?
Naprawdę po stronie prokuratorskiej powinien siedzieć jakiś fighter a nie Bartoś. Sugeruję więcej nie zapraszać, bo naprawdę "żenua".
No i wtopa najgorsza z możliwych: jak do programu, w którym jako oskarżenie pada pogląd iż ksiądz katolicki nie powinien się angażować w politykę można zaprosić księdza, który zasłynął i w historii zapisał się (chwalebnie!) dlatego właśnie że się w politykę angażował???
W dodatku wyrażać dezaprobatę do wystąpień politycznych osób "cywilnych" w kościele, podczas gdy u tego właśnie księdza, w u św. Brygidy za komuny grzmiał z ambony sam Adam Michnik ("i ogonem na mszę dzwonił" jak dodał J. Urban)?
Fatalny był ten program.
Nie, ja już nie wiem...w ogóle nie tak to wszystko powinno być. W czasie Rewolucji Francuskiej powstał taki poradnik "Jak załatwić klechę". Może tamte pomysły panu przypasują, bo jak tak dalej będzie szło to z tego nic nie będzie!
-----------------
gdy Goebbelsowi polskiego dziennikarstwa wypowiedż prof. Nowaka w niesłychanie wierny sposób udało się streścić: "Zabić Żyda!"
Lis Goebbels - prawie jak obiektywny dziennikarz...
------------------
Program po prostu chamski. Panie Lis trzeba sobie przejrzeć dokładnie swoje zachowanie wobec ludzi, którzy mają odwagę mieć inne poglądy niż Pan. A jeżeli uważa Pan, że nikt się nie śmiał z Księdza Jankowskiego to proszę przejrzeć dwa razy.
I żeby było jasne, nigdy nie popierałam Księdza Jankowskiego, ale szacunek do starszych osób powinien obowiązywać przede wszystkim w publicznej TV.
----------------
Polski kościół chce jak zresztą całą resztę reformować pan Michnik, p Chołownia to tylko jego medialna twarz, a ten zdrajca dominikanów to ich naukowa podbudowa. No i jak Państwu podoba się publiczność za p. Chołownią?
----------------
Ale plama!!! Szkoda, że pan panie redaktorze nie zna pojęcia antysemityzm dopiero pan Terlikowski i pan Girzynski musieli panu to uświadomić. Jeśli prowadzi pan program to najpierw trzeba się przygotować. Pan tylko potrafi się wyśmiewać z ludzi starszych i o odmiennych poglądach od własnych. Tak naprawdę jest pan ogromnym ?bufonem?. To właśnie pan nie powinien wypowiadać się na temat kościoła, bo sam nie potrafi przestrzegać przykazań. Kościół nigdy nie będzie się jednoczył jeśli programy katolickie będą przygotowywać tacy ludzie jak pan Hołownia, który ośmiesza (to prawda dość kontrowersyjną osobę jaką jest ks. emeryt Jankowski) ludzi schorowanych, starszych itp. Od dziś chociaż tego nigdy nie robiłam, będę słuchać radia Maryja dzięki panom Hołowni i Lisowi?
----------------
P. Tomaszu jestem zszokowana i oburzona sposobem prowadzenia przez Pana programu Na zywo. Pozwolił Pan na to aby Hołownia, który zachowywał się conajmniej niestosownie, obraził starszego ale zasłużonego dla Polski prałata Jankowskiego. Hołownia i ten nadęty profesorek ośmieszali prałata za Pana przyzwoleniem. ZENADA!!! Dziekuje za to p. Terlikowskiemu i p. Girzyńskiemu za obronę człowieka - historii , Polaka i patrioty. Poziom dzisiejszego programu był skandalicznie niski i żenujący. Nie jestem starą słuchaczką Radia Maryja ale oglądając program poczułam się obrażona. Tak jak ks. Jankowski uważam, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania.
----------------
Jakie pan Wałsa ma prawo,żeby komentować, co się dzieje w Kościele. Sam nie jest świętoszkiem. Też ma swoje grzechy. Dlaczego nie dopuścił do dekomunizacji? Poza tym, niech pan, Lechu, nie myśli, że jest pan dla kogoś autorytetem. Chyba, że dla komunistycznych dziennikarzy.
Pan prof. Jerzy Robert Nowak broni dobrego imienia Polski? Czy w przytoczonym fragmencie wystąpienia powiedzł nieprawdę? Czy mwiąc prawdę o historii jesteśmy antysemitami? Kto uratował tysiące ŻydOw? Czy T. Gross pisał prawdę? Więc kto kłamie?
Ojciec T. Rydzyk jest zły, ponieważ mówi prawdę. Dlatego trzeba go zniszczyć, co panie Lis?
Jeśli ks. Jaknkowki powiediał złe słowa, to czy dobrze wypowiedział się przytoczony redaktor gazety.
Nie oczerniajce O. Rydzyka i ludzi z ni związanych!!!!!!!!!
---------------
Wreszczie obejrzałem jeden z najlepszych programów z Tomaszem Lisem, ale tylko dlatego, że miał odwagę zaprosić osoby, które nie boją się mówić prawdy i jej bronić. Lis miał temat, aby osmieszyć ludzi, którzy rzekomą głoszą antysemityzm. Owszem są tacy, ale w tym odcinku został w zupełności obnażony przez Terlikowskiego ( takiego go jeszcze nie znałem ). Pełen pluralizm telewizji publicznej. Hołownia coraz bardziej się ośmiesza swoimi wywodami, chyba przez to, że w TVN prowadzi przegląd prasy. Sam już nie rozumie tego co mówi:) Panie Tomaszu, czy antysemityzmem jest fakt, że ktoś mówi o żydowksim pochodzeniu polityków. Przecież to prawda. Ja chcę żyć w Polsce, gdzie nikt nie będzie mi zabraniał mówić tego co myśleć. Poprawność polityczna mnie nie obowiązuję.
---------------
Żydzi jak każdy naród podlegają krytyce. Krytyka niewłaściwych zachowań jest pożądana. Antysemityzm jest tam, gdzie jest kłamstwo! Czy nazywając to co zrobili Polakom Niemcy czy Rosjanie jesteśmy antyniemieccy i antyrosyjscy, czy więc obnażając kłamstwa p. Grossa jesteśmy antysemiutami?"itd.

Czyż to nie jest budujące?
Wapniak / 83.28.94.* / 2008-04-08 12:35
Proszę nie obrażać P. Goebbelsa... takim porównaniem. Na dziś, to wielka zagadka: "siła tej postaci w TVP"!?...
A propos prof. J.R. Nowaka, R.M. oraz telewizji TV Rwam. Najpierw trzeba czytać, słuchać, zobaczyć i myśleć. Myśleć, do ch....y! Nie mleć ozorem.
Znam wystąpienia kościelne prof. Wolniewicza również, mimo iż z Kościołem Kat. wziąłem rozwód równo 50 lat temu. Oboje w kwestii żydowskiej mają rację!

Najnowsze wpisy