Google kupił YouTube

Money.pl / 2006-10-10 10:54
Komentarze do wiadomości: Google kupił YouTube.
Wyświetlaj:
wert / 80.68.236.* / 2006-10-10 15:27
powiedzcie mi bo nie jestem biegły w tych nowinkach interentowych-na czym zarabia taka wyszukiwarka google? czy na reklamach wyskakujących obok? a może na czyms innym? z góry dzięki za informację
antymoher / 2006-10-10 14:37 / Bywalec forum
to nie ladnie ze z google powoli zaczyna sie robic wredny monopolista - choc dopoki daja niezly produkt i w sumie mozna przyjac ze za free (bo i reklamy zdecydowanie nie tak nachalne jak w innych serwisach) to chwala im za to, niech tak bedzie
sc / 195.82.184.* / 2006-10-10 15:29
dlaczego użyłeś słowa wredny? i dlaczego monopolista - wydaje mi się że nie do końca rozumiesz znaczenie tego słowa - google to fatk, zajmuje się informatyką na szerokim polu, ale nie można raczej powiedzieć żeby był monopolistą
Googlowiec / 62.69.200.* / 2006-10-10 16:28
Google to praktycznie monopolista, gdyz posiada ponad 30% rynku wyszukiwarek. Jest to firma dominujaca na pewno, ktora mozna nazwac monopolistyczna gdyz wykancza mniejsze firmy i dyktuje ceny na swoje uslugi zmuszajac konkurencje do ustepstw. Nawet Microsoft zaczyna miec juz problemy z google. Czy sprawiedliwym jest wprowadzic arkusz kalkulacyjny i udostepnic go za darmo? Przeciez google w sposob brutalny przejmuje rynek tak jak w 1996 roku Microsoft probowal wymuszac na konsumentach Internet Explorer a ostatnio Windows Media Player. Zgodze, sie jedynie nie przeciw google nie ma zadnego dochodzenia antymonopolowego. Monopolista w rozumieniu udzialu w rynku jest, ale zaden sad tego nie potwierdzil. Google to raczej jak na razie instytucja finansowa i tak na razie jest traktowana. Google juz prawie rok z tym walczy.
OO2Lance / 85.221.185.* / 2006-11-30 02:28
dziwia mnie takie wypowiedzi, bo ja osobiscie nie widze w dzialaniach google nic z monopolizmu, wkoncu to my uzytkownicy dajemy jej sile, jezeli uwazasz ze google opanowuje rynek i ze to jest zle to przezuc sie na netsprinta i masz problem z glowy. Jednak algorytmy indeksowania stron i przesukiwania internetu, prawie idealne bazy slow kluczowych czynia z google sprawne, funkcjonalne i skuteczne narzedzie w jej dziedzinie i wygrywa bo nikt jak narazie lepszego narzedzia nie wymyslil, wiec mysle ze to uzytkownicy - ludzie ktorzy korzystaja z google - uczynili z niej numer 1, a dlaczego korzystaja patrz wyzej. I niech google wykupi nawet "caly" internet , moze wkoncu bylby on prawdziwym i 100% zrodlem informacji a nie jak czesto bywa - pseudo.
http://kredytowy.pl / 83.242.78.* / 2006-10-10 11:31
Rzeczywiście popularność jaką zdobył YouTube jest ogromna a to wszystko w niespełna rok. Czytałem niedawno, że do zakupu szykowała się inna firma. Mysle, ze to zloty interes dla Google.
dhb / 80.53.173.* / 2006-10-10 10:54
koszt laczy youtube wynosi 1 ml $ mies. jak podaja google bardziej liczy na monopol na tym polu i walczy z yahoo w kupowaniu tzw web 20

Najnowsze wpisy