Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dna wciąż nie widać

GPW: Dna wciąż nie widać

Money.pl / 2008-10-23 17:51
Komentarze do wiadomości: GPW: Dna wciąż nie widać.
Wyświetlaj:
Borsuk Rudy / 2008-10-24 07:33 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Kenobi. Wody ci już odeszły ??
greg1960 / 79.163.233.* / 2008-10-24 07:09
gdzie sie podziali ci wszyscy stali uczestnicy forow , "inwestorzy" gieldowi , dzieci wiecznej hossy , , wieczni i mocni optymisci , licytujacy sie kto jest mniejszym keszczem........bo tylko leszcze wg. nich sprzedawali akcje......Oni sa mocni i trzymaja , przecierz to nie leszcze , to INWESTORZY....................juz ich nie ma
Borsuk Rudy / 2008-10-24 07:25 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Poszli inwestować w wody termalne Kenobiego. ;-))))
bebe / 2008-10-24 04:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Holder..Sor..
----------------------------
czy teraz ..czujesz temat/ tzn......już wiesz dlaczego/czytając forum/mnie ..- napisłam, ze ...- mozesz obrazić mnie.....?.......
--------------

wiadomo....nie mnie...:-)....ale filozofia przeszłościowa....jak się Ma..?...dzisiaj.....?
------------------
bardzo ciekawa jestemTwojej opinii....?..-pozdro
bebe / 2008-10-24 03:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dobrej Nocy.............
bebe / 2008-10-24 03:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jesteś...?
barakuda / 2008-10-24 01:53 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie chce mi się gadać.....
miałaś rację.....
nie ma o czym.....
bebe / 2008-10-24 02:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
barakudo....jest tak...: nie ma o czym...- bo czym jest gadanie.......- i słuchanie./tudzież wsłuchanie...;-)...............-poznanie...;-)
inwestor1975 / 2008-10-24 01:46 / Tysiącznik na forum
dobra spać
http://www.youtube.com/watch?v=ICBVXJA6OIo&feature=related
bebe / 2008-10-24 01:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobra...
zapisałam temat...; "czarny cheb i czarna kawa".....ale na tv1 jednoczesnie podglądam ...;-(.................ależ mam "załapanie" chwili...;-((((
bebe / 2008-10-24 01:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
fakt...................do pewnego momentu podczytałam forum...;-(
=============
już mi się nie chce.................;-(
==============
a co teraz...? - teraz .....
Pa...........!!!!
życie....- ech....- DAR ...!
bebe / 2008-10-24 01:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
daleko nie zeszłam...cha...ha..cha...
-------------
uwiodło mnie to forum...- kjiedyś...
ale widzę, że obecnie tez mnie"uwodzi".....- jasna cholera....;;-)))\
- uwodzi......cha...ha...cha...
-------------
schodzę jeszcze niżej......cha..ha...cha....................- poczytać.....;-)))
bollullos / 2008-10-24 01:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tak do 21 to wersal, potem kozakowanie
barakuda / 2008-10-24 01:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
daj na luz.... nie musisz...
to nie to forum....
poczekajmy............
piciu / 2008-10-24 01:44 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bywajcie nocne marki
bebe / 2008-10-24 01:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
piciu....- dla Ciebie specjalne całuski..i dla Twojej kobiety..!....
-------------------------
jeszcze jedno....: doczytałam w mgnieniu czytania../wogóle/.....ze nasz "Pooh"..jest OJCEM.....tzn...urodziło Mu się dzieciątko...- GRATKI - mój człowieku...!!!!!!!!- i całuski dla Twojej Kobiety...!...noooooooo...ii dla Ciebie ............ Panie..!....
Batman / 2008-10-24 01:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fundusze i podatki: straty nie do rozliczenia
Piotr Skwirowski
2008-10-16
Kryzys finansowy szaleje w portfelach Polaków, tymczasem strat z inwestycji w fundusze... nie da się uwzględnić w zeznaniu podatkowym. To, co się dzieje na światowych rynkach finansowych, przekłada się na kiepskie rezultaty inwestycji. Zamiast spodziewanych zysków pojawiają się straty. O ile jednak straty z inwestycji na giełdzie można uwzględnić w rocznych zeznaniach podatkowych, aby odliczyć je od ewentualnych zysków w latach następnych, o tyle straty z funduszy inwestycyjnych w świetle przepisów podatkowych stratami nie są. W każdym razie nie da się ich uwzględnić w rozliczeniu podatkowym.

A to dlatego, że podatnik inwestujący na giełdzie jest opodatkowany inaczej niż ten, który wkłada pieniądze w fundusze. W tym pierwszym przypadku podatnik sam rozlicza się z fiskusem - po zakończeniu roku wypełnia PIT, w którym chwali się swoimi dokonaniami na rynku akcji i płaci podatek od zysku. Jeśli zamiast zysku jest strata - wpisuje ją w zeznaniu. W przyszłości będzie mógł ją odliczyć od dochodu, jeśli taki się pojawi. To choć trochę osładza życie stratnego inwestora. Osoba inwestująca w fundusze nie składa rocznego PIT. To fundusz odciąga i odprowadza do kasy fiskusa podatek od jej zysków. Gdy pojawia się strata - nie ma podatku. Ale też nie ma co z nią zrobić.
iestety, nie da się też od zysków z inwestycji w akcje odliczyć strat z inwestycji w fundusze. To wedle przepisów jak gdyby odrębne światy. Nie ma więc mowy o żadnej kompensacji strat.

Potwierdzają to dwie tegoroczne interpretacje przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) wydane przez izby skarbowe w Warszawie i Katowicach (sygnatury IPPB2/415-380/08-2/SR i IBPB2/415-899/08/MZ). Są identyczne. I, niestety, niekorzystne dla podatników. Konkluzja jest taka: "Zasada opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych [m.in. akcji] wyrażona w art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wyklucza możliwość odliczenia od tego dochodu straty z umorzenia jednostek funduszu inwestycyjnego, gdyż zasady opodatkowania dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych reguluje art. 30a ust. 1 pkt 5 ww. ustawy. Istotne w tej mierze jest to, że podatnik w pierwszym przypadku opodatkowuje się samodzielnie, składając we właściwym urzędzie skarbowym zeznanie według ustalonego wzoru (formularz PIT-38), w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym (art. 45 ust. 1a pkt 1 cytowanej ustawy). Z kolei stosownie do art. 41 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym obowiązek poboru 19 proc. zryczałtowanego podatku dochodowego m.in. od dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych ciąży na płatniku [czyli na funduszu]".

- Kwestia braku możliwości rozliczenia straty jest niewątpliwie uciążliwa dla podatników i może prowadzić do sytuacji, kiedy to ekonomicznie ponoszą oni stratę z tytułu umorzenia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, a podatek i tak będą musieli zapłacić - komentuje dla "Gazety" Leszek Tokarski, ekspert podatkowy z firmy Deloitte.

Przyznaje, że brak możliwości rozliczania straty jest podyktowany obowiązkami funduszu inwestycyjnego jako płatnika. Ponieważ inwestor może dokonywać szeregu transakcji w różnych funduszach, fundusz nie mógłby poprawnie realizować swoich obowiązków wobec faktu, że końcowa sytuacja podatnika byłaby znana dopiero po zakończeniu danego roku podatkowego i analizie całości przeprowadzonych transakcji. - W praktyce rozliczanie straty byłoby możliwe w sytuacji, gdyby podatnicy byli zobowiązani do samodzielnego rozliczenia dochodów/strat z funduszy inwestycyjnych na podstawie informacji uzyskanych od funduszu - twierdzi Leszek Tokarski. Przypomina, że tak właśnie wygląda sprawa z rozliczeniami dochodów/strat z akcji, które podatnicy rozliczają samodzielnie na podstawie informacji PIT-8C otrzymanej od domu maklerskiego.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, poza realizacją planów budżetowych i prostotą poboru podatku, żeby podobną logikę rozliczeń zastosować do inwestycji w jednostki uczestnictwa w funduszach - twierdzi ekspert z firmy Deloitte. Niestety, takich planów na razie nie ma. W projekcie nowelizacji ustawy o PIT, nad którym właśnie pracuje Sejm, o możliwości rozliczenia strat z funduszy nie ma ani słowa.
bebe / 2008-10-24 01:14 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zeszłam ciut niżej...........iiiiiiiiiiiiiiii...............;-))))
-----------
kabarety się umywają....cha...ha...cha................
--------------
ide niżej poczytać..../bo musze załpać Wasz klimat...cha...ha...cha...
----------------
ale eeeeeeee...się Tu chyba działo.......;-)))))))))..//pisało.....;-)))...zaraz zaczaję...;-)...- chyba...?
piciu / 2008-10-24 01:36 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzieki bebe za muze o naszych wojakach - jest super
40 - 1
w innych bitwach tez byly kosmiczne "40 - 1" - tez wygrywalismy (W 1605 r. król szwedzki Karol na czele armii liczącej 14 tys. ludzi ruszył na Rygę. Chodkiewicz mógł przeciwstawić 4 tys. wojska. Chodkiewicz wykorzystując ukształtowanie terenu wciągnął wojska szwedzkie w dolinę, wojsko szwedzkie musiało iść pod górę i na podchodzące pod górę oddziały szwedzkie Chodkiewicz skierował husarię. W ten sposób odniósł zwycięstwo pod Kirholmem w 1605 r.

polscy zolnierze sa najlepsi
bebe / 2008-10-24 02:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
piciu...ależżżzzz....a;eżżżżżżżżżzz....mi IMPONUJESZ....- wiedzą, której mi brak...!!!!!!
-------------------
40 do 1 ...."skomponował ....z udziłem szwedzkiego zespołu ...- MŁODY człowiek - Polak...- /krótko..- jestem pod wrażeniem....-Jestem...!..../choć nigdy nie lubiałam metaliki../...!!!!!!!!!.- ja romantyczka...;-(.......
----------------
ależżżżżżżżżżżz energetyczno-muzotyczno-internetowo-językowo....- "WSPÓŁ"...-...Łączymy się... . : .WIEDZĄ..- .......................- kudre..!!!!!!!!!.............- nie piszę więcej...- bo .......- ech ...! ...
- jest.....!
zaczyna być EXTRA..!!!!!!!!!!
pozdrówka piciu...;-)
bebe / 2008-10-24 01:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nooo...witam ponownie....;-)
iiiiiiiiiiiii...schodzę nizej...- coby Was moi mili poczytać...;-)
barakuda / 2008-10-24 01:09 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie masz po co....:-(
bebe / 2008-10-24 01:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
barakudo....mój miły...- koniecznie...coby włączyć się w klimę....:)))))))ale....no właśnie aleeeeeeeeeee....- mój przyjacielu ....-przecież mogę Ci zaufać...:-)....?
-----------------
ale ...klima się liczy...- bo tzw. czucie..;---------))))...---tematu...- więc ...- ?!!!-och ja niewdzięczna...;-))))
----------------
piciu....- hejka...;-))))))..niezmiennie...!
barakuda / 2008-10-24 01:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wejdziesz- przesadzisz....
Twe zmysły -nie pojmą ..)...........
nie wejdziesz -będziesz
u boższa o wypowiedzi paru debili.....
wybierz...
bebe / 2008-10-24 01:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wybiore....na pewno...- jak podczytam "treści"....;-))))...nooo...iiii formę wezmę p[od uwagę....:-))))....- całuski.....- przyjacielu...;-)..
------------------
schodzę jeszcze niżej..........................................- podczytać..;-)
inwestor1975 / 2008-10-24 01:20 / Tysiącznik na forum
niestety:(
barakuda / 2008-10-24 01:17 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
czy wiesz zboku , że KAŻDE twoje gówniane słowo jest rejestrowane????
że pokażą ci wydruki twoich wypocin???
wystarczy że je podpiszesz..potem samo się stanie....
takie losy zboka....:-))))))))))))))
kwark / 2008-10-24 01:20 / -
w takim razie biedaczku powinni dawno cie zamknac
barakuda / 2008-10-24 01:30 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
stracilłeś zdolność do porównywania...
wstęp do ....bezkyrytcyzmu...
piciu / 2008-10-24 01:04 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hejka :)
Łechtaczka / 2008-10-24 01:01
Witajcie kochani po dluzszej przerwie ;-) Co u was? Jak kapital? Moj nic nie ucierpial ;)
Life / 2008-10-24 01:08 / Tysiącznik na forum
Witaj wydepilowałaś przeciwników skutecznie czy bardzo skutecznie?
kwark / 2008-10-24 00:55 / -
powiem wam cos. postanowilem sie zmienic. nie obrazac ludzi. fakt stracilem... dzis tylko 7 dych. trzeba ochlonac.
bankdealer / 2008-10-24 00:57
7 dych??? WTF, co to jest, forum graczy gieldowych z kapitalem kieszonkowego? What the FUCK, ja pitole, 7 dych to nawet na prowizje nie kroje
z_brzeszczot / 2008-10-24 00:53 / Leszcz uliczny
Dobranoc, pora zmrużyć zmęczone oko :)
PS. tomtay - czekam na maila...
bankdealer / 2008-10-24 00:54
co to za mail? ladnie to tak sobie lisciki wysylac milosne? zona juz wie?
z_brzeszczot / 2008-10-24 00:55 / Leszcz uliczny
nie wie jeszcze ;)
tomtay / 2008-10-24 00:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poszedł list :)
zaproszenie masz tam do miasta w którym mieszkam
i takie tam ... jak to w liście :))
bankdealer / 2008-10-24 00:59

zaproszenie masz tam do miasta w którym mieszkam
i takie tam

SIOK, chlopaki, szybkie jestescie
tomtay / 2008-10-24 01:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też chcesz? :)
tomtay / 2008-10-24 01:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak najbardziej :) nie widze przeciwwskazań :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy