Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy mogą się rozczarować. Wzrosty nie są takie pewne

GPW: Inwestorzy mogą się rozczarować. Wzrosty nie są takie pewne

Wyświetlaj:
kedyw / 87.96.63.* / 2011-10-28 15:30
Jednak okazało się, że inwestorzy już wiedzą, że euro nikt nie uratuje, dlatego tak mocno dziś spada. Wiadomo było, że Grecji nie da się uratować,podobnie jak reszty, jednka nadzieja była u mnie też. To, co się dzieje na kontraktach, to po po prostu rzeź n L-kach.
kedyw / 87.96.63.* / 2011-10-28 15:24
Dzisiejsze spadki świadczą o końcu euro i początku rozpadu Unii. Nic nie pozostało z wczorajszych dobrych nastrojów, a zatem bessa trwa i oczywiście spadniemy bardzo nisko.
figur 1 / 77.45.74.* / 2011-10-28 15:53
oj chyba się dostało na s-ach kolego stąd te durne komentarze
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 15:32
a Ty, albo jesteś jeszcze lepszy niż doktor , albo cynizm się z ciebie wylewa każdym otworem
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 14:42
a DAX ma gdzieś aukcje +0,15%
S&P przed sesja na małym minusie -0,3%

...to jest miernik nastrojów, nie pitolenie o historii i fantastyce
synonim / 2011-10-28 16:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wedle Twych kryteriów to ten tyci minus na DAX to też dawno historia
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 16:58
zanim infa mające wpływ na nastroje dotrą do leszczy to są już historią i są w cenach, szczególnie na tak spokojnej sesji gdzie nie ma panicznych zachowań,... rynek łapie równowagę :)
Kamil B / 2011-10-28 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jaki miernik od samego rana buja futami i indeksami raz + a raz -, więc na razie to nie wiadomo
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 14:48
proponuje zmianę nicka na Doktor Mendele .

ps. miernik ci spadł - może podniesiesz nastroje - ale czymś konkretnym - jakieś pozytywne wieści ? reformy ? dobre dane ? atak kosmitów , albo chociaż pelikanów ?

wyprowadź nas z błędu Doktorze . Proszę
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 15:05
za cienki jesteś żebyś zrozumiał pod co gra rynek, również twoi kompani od dyskusji z lemowskimi teoriami .

tworzycie takie kółko alkoholików gdzie rozprawicie o swojej życiowej niedoli, dlaczego wam nie wyszło, jaki ten świat jest wstrętny, wredny, niezrozumiały.

nie będę was z niczego wyprowadzał bo alkoholik zostanie alkoholikiem do końca żywota.
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 15:22
rotfl

Miałbyś cieciu pojęcie o śp.Lemie to by pewne stwierdzenie do głowy , a co dopiero do pisania by Ci nie przyszły.
Temu człowiekowi do pięt nie dorastasz - a masz go za pewne za pisarza fantastyki. Choć typowo naukowych/filozoficznych książek napisał więcej, niż suma wszystkich książek i streszczeń w Twoim życiu.
Typowe polactwo.

Rynek pod nic nie gra, poza wyszabrowaniem jak największej kasy zanim wszyscy połapią się o co chodzi.

o życiowej niedoli ? niezrozumiały ? wredny ?

Świat jest piękny , to ludzie są pop...
Doktor z ciebie taki jak znawca rynku - skończyłeś pewnie jakąś Dostojną Uczelnie Kaczora Donalda lub Wyższą Szkołę Gotowania na Gazie - i teraz za max 20 dychy na godzinę piszesz swoje mądrości.

i wszystko ok, pisz sobie co chcesz ,tylko bez inwektyw z tyłka - albo chociaż przygotuj się merytorycznie
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 16:19
tak sądziłem.
Nie masz do powiedzenia absolutnie nic za co Ci nie zapłacą. Albo co nie jest osobistą wycieczką.

Cudzysłów wiem do czego służy. myślę że słowo alkoholik jest obraźliwe dla osoby nie pijącej - niezależnie od "" . Wręcz "" sprawia że porównanie jest metaforyczne, wskazuje na podobieństwa mentalne - co jest nawet bardziej obraźliwe.

Sam zacząłeś ten ciąg utarczek, ja tylko chciałem się dowiedzieć co masz do powiedzenia ...

ale skoro nic...
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 17:12
pitu, pitu,... od samego początku jak pokazałeś się na forum robisz personalne wycieczki a teraz próbujesz odwrócić kota ogonem, uważasz, że masz wysublimowany sposób dopjoordolenia komuś to się mylisz, dla myślących jest on tak samo chamski i prostacki jak zapodający autor .

bywaj leszczu:)
gehenna / 109.173.199.* / 2011-10-28 19:03
tja .... oczywiście - o tym że jesteś wycieczkowiczkem wiedziałem przed pierwszym postem tutaj - więc potwornie nie trafiłeś, cofnij się parę dni wstecz. Ale przecież na warto - taki leszcz ze mnie
Ale żyj dalej w swoich przekonaniach, ja dalej będę leszczem - ty skończysz jako rumuńska panda

[a wysublimowane sposoby zarezerwowane mam dla kogo innego, wybacz jeśli mój sposób wysławiania jest dla Ciebie wyniosły]
jack fox / 78.131.143.* / 2011-10-28 14:31
Jakie wzrosty!!Czy juz nikt nie moze powiedziec prosto z mostu ze bankructwo Grecji stalo sie dawno faktem!!Co to za plan ratunkowy skoro PKB tego bankruta co roku spada w astronomicznym tempie!!Tutaj nie chodzilo o Grecje ale o cale euroland!!Wlochy i HISZPANIA sa nastepne w kolejce a to bedzie hekatomba!!Zycie na kredyt to niestety szybkie bankructwo bo ilez mozna sie zadluzac liczac tylko na dobra koniunkture zawsze i wszedzie
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.123.* / 2011-10-28 14:36
jak bank daje ci kredyt to więcej niż 30% dochodów nie możesz płacić rat


A TUTAJ WESOŁY SAMOGRAJ 120% DŁUGÓW DO DOCHODU I SIĘ IM DALEJ POŻYCZA
synonim / 2011-10-28 14:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczekiwana pomoc od Chińczyków wcale nie wygląda różowo

Piet Lammens, strategist at KBC, was not optimistic about Europe's reliance on China to get back on its feet.

"Their help will fall short of expectations and will come with a series of demands from China," he added.
poczatkujaca zuzanna / 83.26.177.* / 2011-10-28 14:18
Witam , czy ktos bedzie tak uprzejmy i poda link gdzie mozna sledzic obligacje amerykanskie 10 letnie , ale takze zobaczyc histityczne dane ,,,, dzieki
synonim / 2011-10-28 14:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.marketwatch.com/investing/bond/10_year/charts

http://www.bloomberg.com/markets/rates-bonds/government-bonds/us/
pocztkujaca zuzanna / 83.26.177.* / 2011-10-28 14:37
Dzieki synonim , pozdrawiam
synonim / 2011-10-28 14:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nieudana aukcja włoskich obligacji, rentowności znów rosną, rynek długu nie dał się nabrać na rzekomo cudowne rozwiązania

LONDON, Oct 28 (Reuters) - Italian government bond yields extended their rise on Friday after a disappointing debt auction suggested a euro zone rescue deal had not gone far enough to restore investor appetite for Italian debt
synonim / 2011-10-28 14:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

rynek długu nie dał się
nabrać na rzekomo cudowne rozwiązania


"Today you've had a weak auction and yields are up ... along the curve. I think that tells you all you need to know about what the bond market's reaction to the summit is," said Brian Barry, analyst at Evolution Securities
.
"Markets remain sceptical and there is no proof yet that what we have been given will solve the crisis."
synonim / 2011-10-28 14:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowe wymogi kapitałowe dla banków osłabią wzrost gospodarczy

"Wczoraj mieliśmy do czynienia z euforią z powodu unijnego szczytu, jednak jeśli przyjrzeć się planowi, to nie jest on solidny. Jest to raczej umiarkowane rozwiązanie, więc zaskoczeniem były tak silne wzrosty" - powiedział Torbjorn Kjus z DNBNor.

"(...) Banki będą musiały wzmocnić swoje rezerwy zgodnie z wymaganym współczynnikiem adekwatności kapitałowej na poziomie dziewięciu procent, co oznacza dla firm trudniejszy dostęp do kapitału oraz słabszy wzrost gospodarczy" - dodał.
synonim / 2011-10-28 13:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Norwegie już się nie dorzucą do eurobankrutów

Ciekawe kiedy Chinole się wycofają rakiem

OSLO, Oct 28 (Reuters) - Norway's $572 billion oil fund will not invest in any euro zone rescue schemes that have elements of aid in them, the country's central bank governor Oeystein Olsen said on Friday.
The fund, also known as the State Pension Fund, is managed by a unit of the central bank.

"It's not on the agenda to contribute any extra investments in the special purpose investment vehicle (SPIV) that have elements of help or aid. That's outside of the mandate," Olsen said.
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 14:15
"skompe Norwegi" nie dadzą swoich pieniążków EuroPandzie ? Co za szuje...

A fiordy niby z ręki jadły
olaa. / 83.24.195.* / 2011-10-28 12:30
po 12-tej gruby odpuścił , pozwoli ugrać trochę na S :)
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-10-28 12:24
czyżby jednak umorzenie 100 mld długi Grecji dało jednodniową euforię ?

kiedyś starczało takie coś na 3 miesiące szaleństw. dziś na jedną sesję.

NIE ZMIENIŁO SIĘ NIC. totalnie nic.
synonim / 2011-10-28 14:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ale przecież rośli pod to ileś dni
szymon nielogo / 194.50.110.* / 2011-10-28 13:44
jakby tobie dali 100 mld to samo byc powiedzial ?

Warren, zmienilo sie bardzo duzo.
Dobrze sie stalo ze to nie podatnicy pokryja te straty. Jest ot odwazniejszy ruch ze strony politykow
Dziwne to wszystko / 31.175.12.* / 2011-10-28 12:10
Ślędzę ostatnio poczynania rynków europejskich i trochę mnie ta sytuacja śmieszy i zadziwia.

Ogłoszają że zabiorą europejskim bankom 100mld Euro a te rosną wczoraj po 15%. Czy to normalne?

Giełdy szaleją jakby się nagle okazało że Europie ktoś wręczył 1bln Euro a nie Europa sama wydrukuje ten bilion zdecydowanie psując walutę. Swoją drogą mnie w szkole uczono że po wczorajszej decyzji to EURO/DOLAR powinien pójść w zupełnie innym kierunku. Przecież dodrukują puste pieniądze. No ale może się nie znam i coś na świecie się zmieniło od czasu kiedy skończyłem szkołę.

Tylko dziś podano bezrobocie w Hiszpani 21,5% , kraj zadłużony na maksa, PMI od dawna wskazują na recesję.

Dziś odbyła się też bardzo słaba aukcja obligacji Włoskich. Kraj nie dosyć że w recesji to jeszcze z z kosmicznym długiem publicznym który ciągle narasta własnie z powodu takich aukcji jak dziś. Włochy to 6 gospodarka świata. Jeśli tu nastąpi problem to w porównaniu do Grecji problem będzie 10 razy silniejszy. Żaden tam 1bln Euro nie wystarczy.

O Portugali czy Belgi która pomaga Dexi i sama wpada w lawino rosnące zadłużenie już nie wspomnę.

Ameryka ma 2,5% PKB świetny wynik to prawda ale to wynik zanualizowany. W IV kw ma być już 1,9% a przyszłym roku 1,8% PKB. Nastroje konsumentów w tym tygodniu spadły drastycznie a pamiętajmy że PKB USA w 60%-70% zależy właśnie od wydatków konsumenckich.

Gratuluję zatem zysków z rosnących indeksów. Oby były jak największe :)
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-10-28 12:28
od jakiegoś czasu giełdy nie mają nic wspolnego z realną wyceną, fundamentami. Skoro taki KGHM może stracić w 2 miesiące 50% żeby za chwile urosnąć 50% w pare sesji.

dziś hossa 5 letnia i bessa 2 letnia to archaizm. grają komputery i mają w nosie złe i dobre dane. liczy się technika.

b u y and h o l d było dobre do 2005 roku.
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 12:26
Ale to co napisałeś jest tak kosmicznie trudne, że prościej jest wierzyć że brak wartości wytworzonej da się zastępować długiem w nieskończoność
Dziwne to wszystko / 31.175.12.* / 2011-10-28 13:11
Jedyny kraj na świecie według mnie to USA który może pozwolić sobie na drukowanie waluty ale też oczywiście do czasu.

Jeszcze parę miesięcy temu byłem sceptykiem jeśli chodzi o rozpad UE ale teraz wiem i jestem przekonany że prędzej czy później to nastąpi. Co niektórzy zaraz powiedzą że to czarnowidztwo ale niestety wszystko zmierza w tym kierunku. Moim zdaniem UE ma pod sobą za bardzo zróżnicowane kraje pod względem osiągniętego rozwoju gospodarczego. Niemcy nie będą przecież wszystkich w koło sponsorować. Jeszcze na Grecję się zrzucili ale ratowanie Włoch już będzie niemożliwe.

Podstawowym problemem i błędem jaki popełniają włodarze UE to jest nie możność pełnego zrealizowania gorszego cyklu koniunkturalnego z jakim mamy do czynienia od 2007 roku. O co chodzi? Chodzi o to że tak samo jak przyrodzie mamy narodziny i śmierć, mamy lato i zimę to tak samo w gospodarce mamy lata tłuste i lata chude. Kiedy przychodzą lata chude to powinien to być naturalny mechanizm eliminowania z rynku słabszych podmiotów, ochłodzenie produkcji i zerowanie rozwoju gospodarczego tak aby rynek mógł później ruszyć dalej mocniejszy i z wygłodzonym popytem. To jest naturalna kolej rzeczy.

Jeśli natomiast na siłę próbuje się utrzymywać trupy podając im kroplówki to do niczego to nie doprowadzi bo trup jest trup. Trzeba pozwolić mu odejść i nie zarażać inne zdrowe organizmy. Mam nadzieję że nie przesadziłem :)
kri / 83.31.190.* / 2011-10-29 01:00

Jeśli natomiast na siłę próbuje się utrzymywać trupy podając im kroplówki to do niczego to nie doprowadzi bo trup
jest trup. Trzeba pozwolić mu odejść i nie zarażać inne zdrowe organizmy. Mam nadzieję że nie przesadziłem

Są dwa powody do przesady:
1-Pogoń za zyskiem bez mechanizmów zabezpieczających prowadzi do naruszenia ograniczeń stanowiących zablokowanie kolejnych istniejących działań sterujących. Gwałtowne działania do niczego dobrego nie prowadzą tylko do destabilizacji. Wynika to periodycznej dynamiki ( sprzężenia zwrotne) dużej liczby zmiennych stanu, wielkości sterujących i zakłócających -- co widać w formie gwałtownych przebiegów. Dlatego są potrzebne działania lecznicze typu kroplówki pozwalają na zahamowanie biegu w przepaść.
2- Ponieważ obecny system finansowy posiada za długi horyzont czasowy (duże opóźnienie) przestaje być skuteczny, gdyż nie działa bieżąca regulacja zakłóceń, a ich kompensacja w układzie otwartym wymaga modelu gospodarczego i ograniczeń - Odpowiada to zaniechaniu gospodarki liberalnej i uwzględnianiu otaczającego środowiska zgodnie z dekalogiem.
benhaker / 78.8.143.* / 2011-10-28 13:29
przyczyna jest to ze zaden polityk nie chce zeby krach nastapil za jego kadencji bo chcialby byc przy korycie przez nastepna itd.
Dziwne to wszystko / 31.175.12.* / 2011-10-28 13:34
Ciekawe zatem, kiedy już nie będzie ratunku to przy czyjej kadencji się to wszystko rozsypie?
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 13:41
Moim zdaniem rozpad będzie prosty. Najpierw do władzy dojdzie ruch konserwatywny (Farage) w UK - wystąpią z Uni jako tworu politycznego (czyli osiągną status Szwajcarii).

A potem ...

Potem Niemcy z Francją będą bawić się w kotka i myszkę - kto bardziej skorzysta z faktu wyjścia z unii monetarnej jako pierwszy [dewaluacja długu i cen przy rosnącej np. Marce Niemieckiej da chwilę oddechu na przestawienie gospodarki]

Bo nie każdemu pasuje ten sam rozmiar. I dobrze.
Dziwne to wszystko / 31.175.12.* / 2011-10-28 14:00
Ja natomiast sądzę że nie skończy się to dobrowolnym wyjściem z UE ale bardziej przymusowym. Jak się zawali kraj który będzie coś więcej ważył niż Grecja to rozpad nastąpi natychmiastowy.
gehenna / 109.173.202.* / 2011-10-28 14:37
Myślę że Francja / Niemcy nie pozwolą by ktoś większy wyszedł przed nimi.

poza tym z tych większych to tylko ITA i SPA - a to za wiele by kosztowało niemieckiego podatnika.
Arek555 / 2011-10-28 11:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Męczące jest takie dreptanie w miejscu, mogło by tąpnąć w górę lub w dół.
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 11:40
zależny jaki masz papier:)

piątek po szaleńczych wzrostach możne być dniem realizacji zysku,... nie dystrybucji:)
Arek555 / 2011-10-28 11:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba pójdę na spacer, bo szkoda dnia - nuda
b r y d z i a / 2011-10-28 10:50 / portfel / Tysiącznik na forum
heh, zysk wyniosl prawie 9000, moneyowy portfel chce mnie oszukac :)

pewnie trans cos w nim grzebal :)))
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-10-28 10:36
pb 98 dziś po 5,70

ciągniemy nieźle
dr_D / 78.8.95.* / 2011-10-28 11:43
98 ???

czym przegrany w 2008, obecnie siedzący całymi dniami przy kawie może jeździć ?

moblikiem
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-10-28 12:33
a guziol ci do tego czym, coś taki ciekaw =)
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-10-28 10:38
GUS tą inflację chyba bierze z czołgów, statków, rakiet kosmicznych i ubotów
POLOO / 178.180.1.* / 2011-10-28 10:15
JEST JUŻ MOCNE PRZESILENIE NA WIG 20 NAWET BARDZO MOCNE,TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM,CO DALEJ?MYŚLE ŻE BĘDZIE KOREKTA MOŻE NAWET NA 2200 PKT TO BYŁOBY ZDROWE DLA TRENDU BO POPYTU NA TYM POZIOMIE JUŻ NIE MA
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy