Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kiepski początek, ale udany koniec

GPW: Kiepski początek, ale udany koniec

Money.pl / 2008-02-06 17:04
Komentarze do wiadomości: GPW: Kiepski początek, ale udany koniec.
Wyświetlaj:
szymon / 2008-02-07 01:36 / Uznany Gracz Giełdowy
l dzis popilem.... pobudka o 6... cud...
Jazgar / 2008-02-07 01:51 / Bywalec forum
Nikkei zaczyna na zielono, duża ulga , może i u nas będzie nie najgorzej?
A tu na dobranoc wierszyk , jeszcze nie doszlifowany ale liczę na wyrozumialość

Już dzionek minął i noc nastała
północ wybiła, pierwszy kur zapiał.

Na forum Moneya pisać przestali
i dobranocki powymieniawszy
spać się pokładli
Uznani gracze, rekiny giełdowe
leszcze, płotki i cały plankton.

i tylko jeszcze zapaleńców paru
czatuje na to co będzie w Azji
wszak u nich już poranne zorze
zaraz oznajmią :
zielono będzie czy czerwono może?

Z tą wiadomością snując plany przyszłe
na poduszkę głowę znużoną położą
by rano z nowych sił zapasem
toczyć swe walki z giełdowym losem.
bebe / 2008-02-07 01:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dobrej nocy i zielonych........
rotux / 2008-02-07 01:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam wszystkich za dzisiejszą sporą dawkę politycznego spamu.
Staram się ograniczać ;-)

Dobranoc.
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-02-07 08:29
Bez ograniczeń...
hans i inni bez przerwy spamują
cd / 195.225.68.* / 2008-02-07 08:39
a może i sierioża
bebe / 2008-02-07 01:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dla mnie jest w porządku......pozdrawiam rotux

Dobranoc
radca p / 87.99.54.* / 2008-02-07 01:22
eh , nie chce byc przyzwitka
dobranoc bebe :))))
bebe / 2008-02-07 01:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
radco......bez Ciebie, no i Mo.......nie byłoby tak uroczo........
kiepski / 2008-02-07 00:55 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba nikt sie wczorja nie spodziewał.. ze wyjdziemy na plus... wszyscy mysleli -5 albo ciut mnie al\bo wiecej... ja w optymistycznym zakładałem ze -2 a tu.... natomiast co do jutrzejszego dnia jestem pesymistyczny..... zebysmy nie odrobili tego co dzisiaj nam sie udalo uratowac na indeksach...
needle / 2008-02-07 01:02 / Bez rangi

wszyscy mysleli -5

nie pisz tak, bo to nie jest prawda...
...zawsze możesz powrócić do wczorajszych wątków
needle / 2008-02-07 00:43 / Bez rangi
Jeśli miałbym takie uczynić to zbyt duży % wpisów pozaekonomicznych...
...ciekawe czy to wkrótce może oznaczać zmianę trendu, czy dopiero jak przekroczymy połowę?
bebe / 2008-02-07 00:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
większość jest chyba w pozycji wyczekującej......więc stąd takie, a nie inne tematy......
zresztą takie jest życie...........
needle....... właściwie to czepiasz się mnie.....?
bebe / 2008-02-07 00:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
korekta....... : .w pozycji wyczekującej co do gpw.......- oczywiście
jezyk001 / 83.23.232.* / 2008-02-07 00:37
Spółka CP Energii ma 10-letnią umowę za dostawy gazu z PGNiG
wnp.pl (Dariusz Malinowski)
06.02.2008 10:58

Spółka zależna CP Energii - Linia K&K podpisała umowę z PGNIG na sprzedaż paliwa gazowego. Umowa zapewni dostawy gazu do klientów CP Energii na terenie czterech gmin w woj. wielkopolskim. Umowa została zawarta na 10 lat.

- Podpisanie kolejnej umowy z naszym partnerem PGNIG SA, pozwoli nam zwiększyć wolumen sprzedaży gazu w tym roku o ok. 2 mln m3. - powiedział Marcin Buczkowski, prezes CP Energia.

Docelowa roczna sprzedaż gazu do klienta końcowego z istniejących gazociągów wg. ostrożnych szacunków wynosi ok. 7,8 mln m3.


- Potencjał rynku, który zajęliśmy dzięki naszym inwestycjom w tych czterech gminach oceniamy na kilkanaście mln m3 sprzedaży rocznej - dodaje Buczkowski.

Działalność Spółki Linia K&K obejmuje gazyfikacje gmin Góra, Ostrów Wielkopolski, Raszków, Sieroszewice, Nowe Skalmierzyce w woj. Wielopolskim w oparciu o gaz sieciowy. Jeszcze przed podłączeniem sieci gazowej do systemu gazociągów przesyłowych OGP Gaz System S., dostawy do klientów realizowane były, zgodnie ze strategią całej Grupy CP Energia oparciu o gaz LNG.

Miejscowość Góra została zgazyfikowana wcześniej.

Szacunkowa wartość umowy w całym okresie jej obowiązywania wynosi: ok. 43 mln PLN.
valjean / 2008-02-07 00:25 / Galernik

2008-02-07 00:01:51 | *.*.*.* | rotux [ Uznany Gracz Giełdowy ]
ad1: akurat nie mam pod ręką telewizji, co w zasadzie mnie nawet nie martwi :-]
Zresztą w linkach wszystko, co potrzeba..

ad2: aha...nie o to chodzi, kiedy wyszło. No popatrz..
ad3. zostawmy bufetową, to temat rzeka, może przy innej okazji; mógłbyś jeszcze do
samego meritum odnieść się? supertajny ten program czy jednak nie taki tajny?
A może ten facet z tvn24 bredził?
Znalazłeś coś w sieci na potwierdzenie tez made by Zet

ten facet z tvn to wasserman, bredził (cytuję): "przedstawiając ten program w tv nie złamano prawa, nie dotrzymano tylko umowy ze służbami państwa które go nam przekazały"
nie wiem czy jest tajny czy jawny, nie interesuje mnie to i nie jest to ważne. mówię o pośmiewisku jakie w związku z tym z polski w służbach na świecie po raz kolejny zrobili

p.s.
dobranoc, muszę znikać
rotux / 2008-02-07 00:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Ten facet z tvn, którego miałem na myśli to:
Wojciech Łuczak, ekspert militarny, wydawca miesięcznika "Raport. Wojsko, Technika, Obronność"
http://www.tvn24.pl/-1,1537908,wiadomosc.html

nie wiem czy jest tajny czy jawny, nie interesuje mnie to i nie jest to ważne. mówię o
pośmiewisku jakie w związku z tym z polski w służbach na świecie po raz kolejny zrobili


Zdążyłeś wziąć dziś na warsztat Kaczyńskiego, Macierewicza, Waltz i Wassermana.
Niestety nie zechciałeś jednak odnieść się do MERITUM czyli kwestii tajności programu. A to podstawa całych naszych przydługich dzisiejszych rozważań. Podstawa.
Na zakończenie piszesz wprost, że... nie wiesz, czy tajny, czy nie tajny. I nie interesuje Cię to nawet. Ahaa..

Mam nadzieję, że rozumiesz, co wynika z takiego sprawy postawienia?

Otóż wynika, że:
- nie wiesz, czy ten nius dziś przez Ciebie zapodanyW sławnej prezentacji prokuratora Jerzego Engelkinga, wykorzystano podarowany naszym służbom tajny program komputerowy do śledzenia terrorystów - dowiedziało się Radio Zet. Sprawa wywołała skandal w międzynarodowym środowisku służb specjalnych. Przedstawiciele ambasad dwóch sojuszniczych krajów interweniowali w tej sprawie u naszych władz (...)
W ten sposób Polska pokazała całemu światu po pierwsze, że Polska dysponuje tym programem, po drugie efekty jego pracy. To dla służb, które nie dysponują takim programem było świetnym instruktażem - stąd interwencje dwóch ambasadorów. Nasze służby straciły twarz

jest faktem, czy "faktem medialnym." Czyli i następującą po powyższym Twoim cytacie opinię bravo kaczyńscy! po trupach do celu wyraziłeś na podstawie czegoś, czego, jak sam stwierdziłeś, nie wiesz.
- według Ciebie to Zetka i gazeta kłamią? - tego też nie wiesz.
- w tej sytuacji bagatelizujesz całe zdarzenie, twierdząc (fantazjuję) że program można sobie z ostatniego CHIP'a skopiować, albo jako gratis do big'maca dostać w MC i o co ta awantura w ogóle. A dla mnie kompromitowali polskę i zrobili z niej pośmiewisko. - i te wywody na podstawie niewiedzy, czy program jest tajny, czy nie jest tajny.
-ważne że wyszło - jeśli program nie jest taki tajny, co co takiego "wyszło"?
-mówię o pośmiewisku jakie w związku z tym z polski w służbach na świecie po raz kolejny zrobili - jeśli facet komentujący dla TVN24 pisze prawdę, to kto tu robi z siebie pośmiewisko?

Jeśli facet z linka nie bredził, to pośmiewisko robią z siebie Radio Zet - autor "niusa" i Ty - wywodząc z tego steku bzdur wszystkie dzisiejsze radykalne sądy.

Dobranoc
radca p / 87.99.54.* / 2008-02-07 00:23
http://pl.youtube.com/watch?v=VS6I9HimCUU&feature=related
bebe / 2008-02-07 00:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
radco........okropny jest ten odstressacz........cha...ha...cha
radca p / 87.99.54.* / 2008-02-07 00:31
bebe... nocny marku
usmiechy do Ciebie :))))
(pod nieobecnosc barakudy)
bebe / 2008-02-07 00:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to fakt.......dobrze, że nie słyszy.......cha....ha...cha
aleeeeeee.......o ile pamiętam, to zawsze jesteś koło nas.......oczywiście jako doradca/przyzwoitka..........
lojka / 2008-02-06 23:59 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

mnie optymizm nie opuszcza

pa
bebe / 2008-02-07 00:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i tak trzymaj.......
dobranoc....i jak zawsze zielonych....pa
valjean / 2008-02-06 23:51 / Galernik

2008-02-06 23:27:36 | *.*.*.* | rotux [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Aha - rozumiem, że nie wzbudza też Twoich żadnych podejrzeń fakt, że od prezentacji
Engelkinga do dzisiejszego niusa made by wolne/niezależne/obiektywne Radio Zet
minęło jedynie..kilka miesięcy?

I jeszcze jedno: wasserman potwierdził całe zdarzenie, łącznie z tym że nie
powinni tego robić
Porównałem to, co napisałeś z tym, co powiedział Wasserman:
http://www.rmf.fm/fakty/?from=rss&id=131416
Polecam każdemu. Także Tobie raz jeszcze posłuchać.

za 10 minut powtórka "kropki nad i" w tvn24, możesz posłuchać i zobaczyć ;)
P........... / 83.29.98.* / 2008-02-06 23:57
Uważaj bo ci czoło urośnie jak jednemu naszemu CZOŁOwemu politykowi .To wodogłowie czy krzywica.
cd1 / 195.225.68.* / 2008-02-07 08:49
Nie łam się...
Nie ulegaj tłumowi...
hans i sierioża i inni bez przerwy podejmują
polityczne watki... wiec także masz prawo
prezentować swoje poglądy...
rotux / 2008-02-07 00:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Uprzejmie proszę Cię - mógłbyś ograniczyć aktywność w tym wątku?
Wiem, że forum, wiem, że każdemu wolno...
Dlatego proszę.
valjean / 2008-02-07 00:02 / Galernik
moje czoło kończy sie na plecach, bardziej nie może urosnąć
valjean / 2008-02-06 23:56 / Galernik

wolne/niezależne/obiektywne Radio Zet minęło jedynie..kilka miesięcy

a Ty dalej "nikt Mi nie wmówi że czarne to czarne a białe to białe..."
wychodzi wtedy gdy ktoś puści parę z ust. zresztą nie o to chodzi kiedy wyszło ale dziwię się że czepiasz się tego. co za różnica kiedy? ważne że wyszło. tak samo jak zatrudnianie totumfackich przez bufetową. oby częściej wychodziły szfindle i kompromitacje bez wzgledu czy to PO, PiS, LiD czy ktokolwiek i żeby nigdy nam nie wmawiano że białe to czarne a czarne to białe!
pzdr
rotux / 2008-02-07 00:01 / Uznany Gracz Giełdowy
ad1: akurat nie mam pod ręką telewizji, co w zasadzie mnie nawet nie martwi :-]
Zresztą w linkach wszystko, co potrzeba..

ad2: aha...nie o to chodzi, kiedy wyszło. No popatrz..
ad3. zostawmy bufetową, to temat rzeka, może przy innej okazji; mógłbyś jeszcze do samego meritum odnieść się? supertajny ten program czy jednak nie taki tajny?
A może ten facet z tvn24 bredził?
Znalazłeś coś w sieci na potwierdzenie tez made by Zet?
bebe / 2008-02-06 23:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witajcie ponownie.......
bardzo się cieszę.........że jest to forum.........

1..BRYDZIA.........masz moje pięć.....- brawo !!!!!!!!!!!!
2.obama, ...że to murzyn....-no cóż....taka jest NATURA.....!!!!!!!!!!!!!!.....i to jest NORMALNE.....! !!!!!!!!!!!!!..........
3.Aaaaaaaa...... że rózni "filozofowie"........opiniotwórcy z zaszłości... i z historii..... / i obecni teraz próbują / -....tworzyli dla siebie normy., narzucając je innym..- otumaniając, kierując, lub nazywając to niekiedy tolerancją.......ech........- to nie znaczy NIC......w porównaniu do obecnej naszej świadomości : co jest co.......MYŚLCIE.............pozdrawiam WSZYSTKICH......
bebe / 2008-02-06 23:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj lojka.......widzę, że całuśny wieczór.........cha.....ha....cha....pozdrawiam
lojka / 2008-02-06 23:53 / Tysiącznik na forum
jakoś tak wyszło Bebe ;)

również pozdrawiam
echoo / 84.10.173.* / 2008-02-06 23:49
ten klawisz z kropka chyba juz czysty jest :)
bebe / 2008-02-06 23:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
najbardziej zapaskudzony.........
warren buffet / 2008-02-06 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na dzis polecam cieższa muzyke

http://pl.youtube.com/watch?v=MiczMZmyOnQ&feature=related
radca p / 87.99.54.* / 2008-02-06 23:35
jeszcze cieższe
http://pl.youtube.com/watch?v=YnqjwIOsRVs
max1224 / 2008-02-07 00:08 / Tysiącznik na forum
a ja polecam live in tokio - gamma ray
właśnie kończę całkiem pozytywna zabawa i dobrze nastraja zwłaszcza że buszmeny na czerwono
needle / 2008-02-07 00:32 / Bez rangi

live in tokio

'73 koncert Deep Purple
inwestor1975 / 2008-02-06 23:33 / Tysiącznik na forum
e tam muza
siadam do kompa teraz dopiero zobaczyłem koncówke
i co zabrakło pare groszy aby miedzianka sie sprzedała
warren buffet / 2008-02-06 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez teraz wertuje 1000 stron www
warren buffet / 2008-02-06 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hawe

zatwierdzenie prospektu 5 lutego

Pierwszy dzień notowania praw poboru - 7 lutego 2008 r.
Ostatni dzień notowania praw poboru - 14 lutego 2008 r. "

komus sie spieszy ?
Primo / 83.22.116.* / 2008-02-06 23:20
Feb. 6 (Bloomberg) -- Cisco Systems Inc., the biggest maker of computer-networking equipment, posted a second-quarter profit that met analysts' estimates on gains in Europe and Asia.

Net income climbed 7.2 percent to $2.06 billion, or 33 cents a share, from $1.92 billion, or 31 cents, a year ago, Cisco said today in a statement. Excluding costs such as stock-based compensation, profit was 38 cents, matching the average of estimates compiled by Bloomberg. Revenue rose to $9.83 billion.

The results may ease concern that slowing U.S. economic growth is cutting into sales at Cisco, which added customers in Belgium, China and South Korea. The stock has dropped 30 percent since November, when Chief Executive Officer John Chambers said he saw a ``dramatic'' drop in orders from U.S. financial and auto companies in the previous quarter.

``About half their business is from outside the U.S. and certainly the fastest growth is in emerging markets,'' Ragen Stienke, who helps manage $7 billion at Westwood Holdings Group Inc. in Dallas, said before today's report. Westwood has bought Cisco shares since November.

Cisco rose 22 cents to $23.30 in late trading after closing at $23.08 on the Nasdaq Stock Market. The shares have declined 15 percent in the past year.
Longterm / 2008-02-06 23:18 / Mostek Zwyciężymy!
myślę że potrzebujemy jeszcze jednej konkretnej fali spadkowej a potem kilkanaście miesięcy totalnej nudy i zastoju...pod koniec przyszłego roku będa mega okazje...dobranoc
Pablo / 2008-02-06 23:50 / "Uznany Gracz Giełdowy"
i właśnie na tej totalnej nudzie najlepiej bedzie się sprawdzać ma metoda AT:)
Primo / 83.22.116.* / 2008-02-06 23:21
usmialem sie az z fotela spadlem, mozesz jeszcze podac dzien i miesiac kiedy warto kupowac ? a moze jeszcze przedialy cenowe w ktorych warto brac no i oczywiscie co
Longterm / 2008-02-06 23:25 / Mostek Zwyciężymy!
powiem Ci kiedy...jak o tej samej porze pod popołudniowym komentarzem będzie kilka wpisów:)
Primo / 83.22.87.* / 2008-02-06 23:35
tak jak juz pisalem siedze na akcjach dosyc powaznie i tylko 30 % spadek portfela skloni mnie do pozbycia sie wszystkiego - w co watpie

niektore spolki mam jeszcze od debiutu sprzed kilku lat, wiec jestem w miare komfortowej sytuacji
Pablo / 2008-02-06 23:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to
tylko 30 % spadek portfela skloni mnie do pozbycia sie
wszystkiego

bardzo interesująca strategiam, naprawdę będę musiał ją wypróbować :()
Primo / 83.22.87.* / 2008-02-07 00:00
tylko ze to 30 % to i tak niewiele w porownaniu z tym ile udalo mi sie zarobic podczas hossy

obecnie wiekszosc spolek z mojego portfela to Blue chipy ,: Lotos PGNiG KGHM PKO Orlen

Dosyc mocno jestem zaangazowany w Pulawy i Police

sporo akcji Getinu, niewiele Millenium

ze spekulacyjnych Jago i Kolastyna
Pablo / 2008-02-07 00:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
chodziło mi o to że nie tak powinna wyglądać strategia. Skup się raczej na analizie poszczególnych spółek zarówno AT i AF oraz analizie rynku jako całości.
Primo / 83.22.87.* / 2008-02-07 00:09
w obecnej sytuacji AT sie raczej nie sprawdza jezeli chodzi o poszczegolne spolki, kieruje sie wylacznie fundamentalna,
Pablo / 2008-02-07 00:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
AT się sprawdza tylko trzeba mieć różne metody na inną dynamikę i długość trendu. A z AT uważaj bo na giełdzie kupuje się prognozy a nie dane historyczne
Pablo / 2008-02-07 00:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
miało być: z AF uważaj
warren buffet / 2008-02-06 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak latwo nie ma. bo gdyby bylo tak oczywiste to ulica bylaby bogata....... kazdy moze isc do biblioteki i wyczytac co do dno bessy........

tak latwo nie ma longu
Longterm / 2008-02-06 23:21 / Mostek Zwyciężymy!
he he kto powiedział że będzie łatwo...może być 5 lat posuchy przed nami i dopiero w 2013 coś się ruszy...oglądałem właśnie przed chwilą gościa na bloombergu który z dużym przekonaniem twierdził że za 5 lat DJI będzie sporo niżej niż dzisiaj...
max1224 / 2008-02-07 00:13 / Tysiącznik na forum
a powiedział co będzie do tego czasu po drodze mogą być i wielkie górki i niemałe dziurki pozdr;-)))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy