Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW pozna dziś dane z obu banków centralnych

GPW pozna dziś dane z obu banków centralnych

Money.pl / 2016-04-06 09:06
Wyświetlaj:
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-07 07:13
GBP/USD L to na dziś
ateista-realista / 83.10.56.* / 2016-04-06 23:55
No i mnie nie było i w dół ;) Mało, bo mało, ale jednak nie w górę ;P Jutro też mnie nie ma, więc dalej na południe? ;D
Gall 707 / 91.238.234.* / 2016-04-06 23:51
Niech lepiej BŚ napisze do jakich rozmiarów urosła i jakim tempie dalej się poszerza nędza obywateli USA.
Tylko zasygnalizuję że ok.50 milionów amerykanów pobiera karki żywieniowe od swojego rządu (oficjalne dane rządu USA). No i co wy na to?
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 22:21
Fed jest już potężnie wystraszony szalejącą inflacją ponad 10%, nad czym nie ma już żadnej kontroli.
Sam się zaplątał we własne sieci. Bo polityki pieniężnej nie da się prowadzić bez gospodarki.

Bo traci kontakt z rzeczywistością.
swiezak44 / 2016-04-06 21:31
Już wszystko zaczynam łapać. Te ostatnie spadki to wywołały waluty, a dokładnia ta konferencja z 29.03.16 z 17.00. Ta kobita powiedziała, że nie będzie podnosić stóp w stanach. I co się stało? Dolar się osłabił i giełda w USA wystrzeliła. Wystrzeliły też inne giełdy z tej radości, w Niemczech i Japnii. Tylko jednocześnie wzmocniły się waluty Niemiec i Japnii i zaczęły ściągać te indeksy w dól. Amerykanie bujnęli ich jak wahadło. Najpierw w góre, w euforii że będzie tani dolar i pójdzie w akcje, a potem w dół, ołabiony dolar na dłuższą mete dusi te gospodarki nastawine na eksport. Tak to działa. Podciągnęli wahadło i puścili w dół..
synonim / 2016-04-07 08:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Już wszystko zaczynam łapać. Te ostatnie spadki to wywołały waluty, a dokładnia ta konferencja z 29.03.16 z 17.00


chłopie, co ci da taka wiedza po fakcie. To poza tym tylko hipotezy, milion czynników może wpływać na ruchy giełd i nigdy tego nie obejmiesz. Wyjaśnienia są dopasowywane na siłę i po fakcie i jak będziesz ciągle próbował wyjaśniać to zwariujesz

Wielki spekulant Jesse Livermore miał rację jak pisał, że nie interesuje go czemu rynek robi ruchy bo po pierwsze nigdy tego nie odgadnie a po drugie to wiedza nieprzydatna po fakcie, na której nikt już nie zarobi

zostaw to i po prostu graj trend od wykupienia do wyprzedania i odwrotnie, jak już musisz
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 22:08
Jedyne co wystrzeliło, to szok naftowy i krach bilansu handlowego, bo nie ma teraz za co importować, a trwa krach wydobycia w Stanach.

I Fed już się nie liczy.
Dlatego trwa ucieczka jena.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 21:36

Ta kobita powiedziała


Kolego to jedna z najważniejszych kobiet na świecie jeżeli chodzi o ekonomie :DDDDDD. Jedno jej nieprzemyślane słowo potrafi zrobić takie zamieszanie na rynkach że ohohohohohh.


Mniej więcej to jest troche bardziej skomplikowane ale mniej więcej . To że EUR się będzie umacniało to nie znaczy że europejskie giełdy nie będą rosły . Będą ale wolniej
swiezak44 / 2016-04-06 22:26
Faktycznie. Przejrząłem wykresy i często rosło i Euro i DAX.. Musi być coś jeszcze..
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 22:45
Nie szukaj bo nie znajdziesz .

Rozmawiałem tu kiedyś na ten temat z synonimem.

Doszliśmy do jednego słusznego wniosku że pierw oni robią co mają zaplanowane na wykresach a później do tego dopisuje się dane .

Następna sprawa oni już dawno grali na podwyżki w USA a tacy ja ty czekali jak USA podniesie stopy żeby grać na umocnienie . Teraz oni już graja pod to że na następnych posiedzeniach USA stóp nie podniesie . Dlatego jak teraz będzie próbował porównać te dane z wykresami to będą wychodzić ci cuda na kiju .

Ktoś tu pisał ostatnio że jego makler gra tylko według AT nie bierze pod uwagę danych i ma racje , ja też tak robie . To wykresy pokazują co się stanie a później idą dane nie na odwrót .
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 21:45
Podnoszenie stóp to zaciskanie polityki monetarnej a co za tym ciągnie droższe kredyty i trudniejszy dostęp do nich dlatego może to spowolnić rozwój firm a to może przełożyć się na mniejsze zatrudnienie dlatego dla FED najważniejsze jest bezrobocie i inflacja .Jak są podawane dane odnośnie zatrudnienia z USA to huśta rynkiem .
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 22:14
Szok naftowy działa jak podnoszenie stóp. I Fed na to nie ma żadnego wpływu.

A co do zatrudnienia, to 40% ludzi w wieku roboczym pozostaje poza siłą roboczą.
Faktyczne jest znacznie wyższe niż podają, więc nikt już na te dane nie zwraca uwagi.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 22:19

A co do zatrudnienia, to 40% ludzi w wieku roboczym pozostaje poza siłą roboczą.


nie wiem czy 40 % ale o wiele więcej niż podają
swiezak44 / 2016-04-06 20:58

Rafal152
84.212.218.* 2016-04-06 19:30

Co to może oznaczać dla giełd?


Teraz wszyscy chcą mieć słabą walutę bo w czasach kryzysu gdzie będziesz kupował ??

Jak chińczyk będzie chciał kupować to kupi od amerykanów bo mają słabą walutę niż w strefie euro bo jest drogo . Dlatego FED nie będzie już podnosił stóp i osłabi swoją walutę . I efektem tego jest to że US 500 odrobił już prawie całe spadki a indexy europejskie są dopiero w 1/4 drogi .

Jest jeszcze więcej czynników z tym związanych ale ogólnie o to chodzi


Czekaj, chyba łapie.. Euro się umacnia, to DAX w dół, bo Niemcy to wielki eksporter i ich towary staja się mniej konlkurencyjne. Japonia to samo. Jen się umocnił i od razu ostry spadek Nikkei, bo to też eksporter.. W sumie logiczne. Tylko czy oni nie moga się zacząć bronić i też jakoś osłabiac swoje waluty, żeby mieć szanse coś sprzedać w kryzysie? I jak w tej sytuacji odnajdą się surowce i emergingi? Wiem, że słaby dolar podbijał ceny miedzi okresowo. Tłumacze to sobie tak, że surowce rozliczane są w dolarach, i jak dolar jest tańszy to dostawca surowca może podnieść sobie trochę cene, bo dla końcowego odbiorcy z krajów trzecich rezultat jest ten sam. Jest taki mechanizm, czy to trochę na wyrost?
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 21:26

Tylko czy oni nie moga się zacząć bronić i też jakoś osłabiac swoje waluty


A co robi DRAGHI ??????

Każdy dodruk, każde luzowanie to próba osłabienia swojej waluty ale problem w tym że przestało to już działać .
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 21:07
Nie ma już żadnych mechanizmów, nawet manipulacje drukarkami nie pomogą, kiedy narobili rekordowych długów bilionami bez pokrycia i teraz ten balon pękł i należy wyskakiwać.
Idą chude lata. Nie ma już na czym zarobić, bo postawili wszystko na głowie, niszcząc oszczędności, co jest podstawą inwestowania, zadłużając wszystko, poprzez sztuczny popyt i teraz musi wrócić na nogi likwidując to powietrze. Tylko, że aktywa polecą na pysk, a długi zostają.
I ktoś musi teraz zjeść tę żabę.
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 20:42
My jutro luka w dół na otwarciu i pożegnanie z 1.900 na dłużej.
dario75 / 188.146.140.* / 2016-04-06 21:14

jutro luka w dół na otwarciu

Hmmm - a linia wzrostów od połowy stycznia nie będzie broniona? I tak sobie od razu pęknie?
swiezak44 / 2016-04-06 20:32

Być może nastąpi zaraz odbicie


jakie odbicie, kasę na wzrostach już wzięli na rozliczeniu kwartału i teraz chcą kasy na spadkach

przecież to co robisz to jest gra w ciemno, równie dobrze mógłbyś grać w pokera z zawiązanymi oczami

ostrzegałem cię przed kontraktami ale nie posłuchałeś, być może tak to już jest że niektórzy mogą dojść do pewnego wniosku za darmo, ale wolą wpierw za to zapłacić żywą gotówką

Synonim, to nie jest tak jak myślisz. Ja teraz nie wchodzę za 100% kapitału w kontrakty, tylko gram za 1-5% po to, żeby sie nauczyć mechanizmu działąnia giełd. Na razie jestem na małym minusie, bo wdepnąłem w coś na naszej GPW, kilka razy źle wszedłem, popełniłem mnóstwo błędów, ale ten minus jest bardzo mały i za kilka dni może być już plus. Coraz pewniej się już czuję, zwłaszcza miedź dobrze rozpracowałem i parę razy już na niej zarobiłem. Bez zrozumienia mechanizmów, wzajemnych zależności skąd będę wiedział, kiedy będzie ten dół??? Mówiłem w lutym, że w następnym dołku wchodzę w akcje. Nie było nastęnego dołka, a ja nie wiedziałem co się dzieje, jak giełdy wystrzeliły jak szalone. Teraz już wiem, co wtedy przeoczyłem. 1. Odbicie miedzi już w połowie stycznia. 2. Niezwykle drogi dolar, będący oznaką dołów i jego szybki odwrót 3. USA spadały dalej a my już nie. itp. itd. Poza tym nie miałem wtedy narzędzi, takich jak mam teraz. A to dzięki temu, że trochę gram na kontraktach (Potrzebuje jeszcze dobrej, czytelnej strony gdzie mogę nakładac różne wykresy i rysować linie itp..) Nie wiedziałem, jak wygląda przełamywanie formacji wzrostowej, nie wiedziełem co to jest linia oporu, wsparcia, dolnej-górnej bandy. Gdyby nie gra na kontraktach błądziłbym po omacku. Jakoś muszę się tego nauczyć, żeby nie przegapiać takich sytacji jak ta w styczniu, czy ostatnio na DAX-e. I jestem bardzo daleki od wyzerowania, chociaż strachu już się najadłem, ale to było miesiąc temu. Gram sobie teraz ostrożnie, czekam na wygodną sytuacje do obstawienia S, bo w wieczną hossę to ja trochę nie wierzę (po 7-latach wzrostów i wielkich niedźwiedziach w USA i na DAX-ie)
synonim / 2016-04-07 08:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim, to nie jest tak jak myślisz. Ja teraz nie wchodzę za 100% kapitału w kontrakty, tylko gram za 1-5%


ufff


Coraz pewniej się już czuję


to błąd
Sprzedaj straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 20:39
Jak nie będziesz znał danych fundamentalnych, to z samych wykresów nic się nie dowiesz.

Trwa już krach wszech czasów i wywalanie wszystkiego.

Ropa kolejne +5% po krachu wydobycia w Stanach i likwidacji zapasów.

Dlatego trwa krach petrodolara.
Do jena 109,54, +0,72%.
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 20:06
Krach dolara największy od 18. miesięcy.

Wywalanie strat na podskokach trwa.
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 19:57
Rafale! Mylisz się co do Stanów i Fed, oni tam na się wzmacniają dolara, bo nie mają co eksportować i czym płacić, bo same rekordowe długi bez pokrycia i drożejący import podnosi im inflację w słabnącym dolarze.

To samo w Japonii.
A premier zapowiedział,że nie będzie dewaluacji waluty dla wsparcia eksportu, bo to już nie działa.

Bo muszą wszystkie surowce importować, i jak im ropa drożeje to rośnie inflacja przy słabnącym jenie, i koszty wszystko rozwalą.
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 18:08
Ropa musi drożeć, bo cały czas trwa rekordowa likwidacja wiertni w Stanach, co pokazali też dziś kolejnym spadkiem wydobycia, kiedy popyt na paliwa rośnie rekordowo.

Wydobycie ropy w ostatnim tygodniu spadło o kolejne -0,155%, do 9,008 mln bpd.
bitcoiniarz / 94.254.179.* / 2016-04-06 18:07
PKB w Szwecji w 2015 plus 4,3% (!!!) "bezrobocie" 6% , najwyższe prywatne oszczędności w całej UE. A tu jeden taki ciągle bełkocze że to już "kalifat". Ja chcę taki kalifat w Polsce jak on tak ma wyglądać!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-04-06 20:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To wyemigruj tam i przestań tu skomleć

Tam już do niektórych dzielnic muzułmańskich nawet policja szwedzka nie ma wstępu

Będzie ci tam jak w niebie
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 18:52
Te wszystkie liczby można sobie w du.. wsadzić . Oslo według tutejszego NAVu (urząd pracy ) bezrobocie w stolicy 2,7 oficjalnie . Rzeczywista ponad 10 %
bitcoiniarz / 94.254.179.* / 2016-04-06 18:53
To "rzeczywiste" to jak jest policzone?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 19:02
Byłem teraz na szkoleniu , osoba która to prowadziła była akurat konsultantem w Nav i ona udzieliła mi takich informacji ale nie wchodziłem w szczegóły bo mnie to akurat nie interesowało .
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 19:08
W Stanach też PKB spadł w okolice zera wzrostu, ale jak to skorygować o realną inflację ponad 10%, to wynosi -10%, a bezmózgowcy i tak nic nie pojmują, karmieni propagandą bankrutów.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 19:08
Chodzi ogólnie o to że państwa skandynawskie bardzo mocno ingerują w twoje życie a jak tylko jesteś zarejstrowany w NAV to mogą wszystko i duża liczba się nie rejstruje.

Pierwsza narodowość która unika rejestracji to Rumuni bo jak ich zatrzymają za żebranie to zawsze może powiedzieć że jest turystą i nic mu nie zrobią ale jak jesteś zarejstrowany to sprawdzą czy masz warunki żeby żyć w Norge jak nie to do domu .
bitcoiniarz / 94.254.184.* / 2016-04-06 19:33
Rumuni? Znam wielu Rumunów ale nikt z nich nie żebra ha ha ha:))) chyba chodzi o Romów z Rumunii choć w sumie przy granicy z Węgrami jest taka wioska Romska gdzie Romowie rumuńscy mają pobudowane jeden przy drugim dosłownie palące jak u maharadży w Indiach ze srebrnymi rzeźbionymi dachami sam taki dach lekko z 100k Euro...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-04-06 21:18

chyba chodzi o Romów z Rumunii


to temat rzeka....:D

Mieszkałem kiedyś z Rumunem i on się obrażał jak mu mówiłem że Rumuni żebrają i kradną bo to nie Rumuni tylko cyganie z Rumuni ale lepiej nie było zostawiać nic wartościowego na stole :DDDDDDD i mówie serio .


A teraz pytanie ? Jak człowiek z katowic coś ukradnie to ukradł polak czy chanys ?.
bitcoiniarz / 94.254.184.* / 2016-04-06 19:41
* "palące" miało być PAŁACE
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
swiezak44 / 2016-04-06 18:41
Praktyczny, pracowity i zdolny naród. Nie kierują się emocjami tylko logiką. Nie wierzą w zamachy-katastrofy, świętych papieży, Bolków, Pertu, i Amber Gold-y. Pracowałem kiedyś z delegacją Szwedów. Niezwykle opanowani ludzie. NAwet jak nie mogą zrobić jednej rzeczy przez 4 dni, nie okazuja żadnych emocji. W Polsce już by była przez ten awantura, histeria, groźby i wyzwiska wzajemne obwinianie, kablowanie itp.
bitcoiniarz / 94.254.179.* / 2016-04-06 18:52
Czesi też są w pracy staranni ale nigdy histeryczni. Nawet jak coś grubo idzie nie tak zachowują spokój i opanowanie. Bardzo mi imponuje takie zachowanie. Bardzo rzadko w Polsce spotykane nawet jak wszystko idzie ok niektóre typki potrafią zrobić zadymę dla zadymy. Takie numery tylko w PL.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 17:55
Są problemy z dostawami ropy w Iraku.
Tam czeka coraz więcej ogromnych tankowców ponosząc ogromne straty, bo niektóre czekają już trzy tygodnie, a dostawa ropy opóźnia się.

A traffic jam of nearly 30 large oil tankers has built up outside the Iraqi port of Basra due to loading delays, with some waiting up to three weeks and costing ship operators around $75,000 a day per vessel.
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 17:52
Sekretarz Generalny OPEC Badri i minister d/s ropy Arabii Saudyjskiej wezmą udział w forum w Moskwie w dniach 19 - 21 kwietnia.
To Rosja teraz rządzi ropą i na Bliskim Wschodzie, jak ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.
Sprzedaj rekordowe straty bankrutom / 78.10.55.* / 2016-04-06 17:51
Producenci ropy Już nie muszą się dogadywać, bo i tak nie mają co więcej pompować.

Oil prices are rallying on hopes that both OPEC and non-OPEC members will agree to an output freeze at upcoming talks in Doha on April 17.

Fresh comments from Kuwait and Russia suggest that global producers could reach a supply agreement deal despite conflicting statements by participants Saudi Arabia and Iran.

Iran jest już bez znaczenia.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy