Forum Spółki giełdowe GPW SA

GPW: Za nami bardzo nerwowy tydzień. Co dalej?

GPW: Za nami bardzo nerwowy tydzień. Co dalej?

Wyświetlaj:
prezydęt / 83.238.154.* / 2013-07-01 22:04

Najmocniej ciążyły mu dziś akcje banków - PKO BP (-2,7 procent) i Pekao SA (-2,6 procent). Swoje trzy grosze dorzuciła też Telekomunikacja Polska (-1,6 procent). Nad kreskę indeksu nie wyciągnęła nawet 4-procentowa zwyżka kursu KGHM.

przepisać wyniki potrafi każdy głupi, także z głupim komentarzem. Ale dlaczego misiu kupowano miedź a sprzedawano banki?
waldek102 / 178.42.152.* / 2013-07-01 21:48
Przydałaby sie jutro jeszcze jakaś panika ok 100pkt i dłuższe odbicie

Pozostaje czekać co zrobią z OFE gruby nie będzie się wyrywał.
sarna21 / 178.42.89.* / 2013-07-01 21:00
Przestałem już wierzyć w kupowanie akcji
na rynku pierwotnym. JSW miał być wielkim hitem.
Akcje były po 130 zł z dużą redukcją,dokupiłem po 134 zł, włożyłem w sumie 20 tys zł, a teraz co ? straciłem ponad połowę.
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-07-01 22:06
Nie spadło o połowę w jeden dzień. Był czas sprzedać z małą stratą.

Ja też wziąłem akcje w IPO ale jak zobaczyłem że od pierwszych notowań spada to prędko pogoniłem szmatę, a stratę odbiłem sobie na innych akcjach.

Poza tym IPO nie gwarantuje zysku, nie wiem skąd te oczekiwania.
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-07-01 20:06
nasz kraj boryka się z innymi problemami niż zachód, my jesteśmy zapóźnieni gospodarczo i recesja nas nie powinna dotyczyć, naszym problemem jest złe zarządzanie państwem . .
I po co tyle flozofii? / 178.36.36.* / 2013-07-01 19:57
Odbicie zdechłego kota, zawisł w powietrzu, i już spada.
Sprzedaj zanim kupisz / 178.36.36.* / 2013-07-01 19:35
Rating Bristol-Myers Squibb obniżony przez Fitch.
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 18:30
Naprawdę giełdą rządzi makroekonomia i cykle gospodarcze. Na tym tle wybijają się dwie szkoły
Keynesa propagowana przez USA i Missesa tzw. austryiacka i odwieczny problem to odpowiedź kto
ma rację. Odpowiedź jest prosta to nie ma znaczenia bo obecnie króluje Keynesizm i zgodnie z tym trzeba inwestować i zarabiać na giełdzie. Jeśli gospodarka wchodzi w recesję, to z powodu
spadku popytu spadają ceny , więc spada zatrudnienie, to powoduje spadek popytu i znów spada zatrudnienie itd. nakręca się spirala deflacyjna. Keynes uważał , że należy zapobiec spadkowi cen, czyli zapobiec spirali deflacyjnej i tu powinno wkroczyć państwo poprzez działania
fiskalne i monetarne. Fiskalne tj. zwiększać inwestycje państwowe i monetarne tj. obniżka
stóp %, oraz powiększanie bazy monetarnej (sławne QE Bernanke). Działania takie mają na celu w czasie trwania recesji złagodzenie jej przebiegu, zresztą oskarżał, ówczesne władze, że
kryzys 1929 r. był spowodowany przez brak takowych działań. Gdy przeciwnicy Keynesa
atakowali, że w dłuższym terminie przyniesie to opłakane skutki to Keynes odpowiadał, że w
dłuższym terminie i tak wszyscy będziemy martwi :). Mało kto zwraca uwagę, że od jesieni 2008
roku Bernanke zwiększył bazę monetarną USA czterokrotnie, do 3,2 biliona dolarów i jeszcze
przez następny rok w ramach QE3 Fed dodrukuje kolejne 840 mld USD i to jest realna gotówka,
która zasila gospodarkę USA i rykoszetem inne gospodarki również. I to, że Bernanke w końcu
za rok przestanie drukować, te pieniądze nie znikną tak sobie tylko spowodują: zatrzymanie
pogłębienia recesji (i z tą fazą mamy obecnie do czynienia), następnie rozwój gospodarczy i
spadek bezrobocia, a później wzrost stóp % i inflację, w końcu nastąpią podwyżki stóp % oraz
sprzedaż obligacji w celu ściągnięcia nadmiaru pieniądza z rynku (anty QE). Na naszym podwórku również mamy do czynienia z liberalną polityką monetarną w postaci 7-miu obniżek stóp procentowych do historycznego poziomu 2.75% i jak ktoś pisze, że to są warunki do bessy na giełdzie i wszelakich krachów to można się tylko uśmiechnąć :), a że indeksy w USA są wysoko, kto powiedział, że nie będą jeszcze wyżej. Przypomnę jeszcze o formacji Gartleya tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=11955537. Tak naprawdę to co napisałem dzisiaj jest najważniejszą wskazówką w moich inwestycjach bo to określa główny długoterminowy trend, zaś
korekty zawsze były i będą jako cyt. "sztuczne niczym nieuzasadnione paniki" :).
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-07-01 19:56
zgadzam się z tobą, mogą zostać podjęte czynniki łagodzące recesję,lecz dodruk pieniędzy pomaga ale na krótką metę i rodzi inne zagrożenia z którymi w przyszłości musimy się zmagać . .
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 20:04
Tak jest, będziemy się zmagać z inflacją to nieuniknione.
synonim z telefonu / 46.77.124.* / 2013-07-01 18:54
Jeśli giełdą rządzi makroekonomia i cykle gospodarcze to czemu giełda w Londynie jest na historycznych szczytach podczas gdy ich gospodarka wali 2 recesje pod rząd w tym czasie?
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 19:07
Recesje mniej lub bardziej trwają w zasadzie jeszcze wszędzie, ale najlepsze efekty mają USA bo tam idzie QE bezpośrednio, przypomnę, że Unia Europejska oraz Wielka Brytania uruchomiły stabilizację monetarną na mniejszą skalę bo sprzeciwia się temu Merkel i efekt jest znacznie gorszy niż w Stanach. Poza tym Londyńskie City to serce rynków finansowych (tam mają siedziby nawet giełdy USA) i nie da się ukryć, że duży strumień pieniędzy z QE zamiast iść bezpośrednio w gospodarkę idzie we wszelakie papiery wartościowe w tym akcje i obligacje. Z tym zapowiadanym krachem na obligacjach to też bym się jeszcze wstrzymał.
synonim z telefonu / 46.77.124.* / 2013-07-01 20:24
No i sam pięknie obalilłeś swój wywód, że giełda ma cokolwiek wspólnego z cyklami koniunkturalnymi
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 19:17
Ach i zapomniałem dodać, że oczywiście giełdy wyprzedzają realne zjawiska gospodarcze, Powtórzę truizm kupuj jak jest źle.
synonim z telefonu / 46.77.124.* / 2013-07-01 20:40
Jak wyprzedzają, gdzie??? Gdzie jest to ożywienie, które giełdy już 5 rok wyprzedzają? Nie ma

A gdzie ta hiperinflacja, którą złoto wyprzedzało tyle lat? Też nie ma

Wypisujesz teoretyczne bzdury nie mają nic wspólnego z rzeczywistością

Jedyne co to te giełdy wyprzedzają to drukowanie pieniędzy i nic więcej
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 20:50
Jest ożywienie w Stanach i spadek bezrobocia, no właśnie ostatnio Bernanke zapowiada ograniczanie QE. Skąd wiesz jak będzie wyglądała gospodarka USA za rok dwa? Chłopie co Ty z góry zakładasz, że Stany już lecą w nową recesję.
synonim / 2013-07-02 08:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jest ożywienie w Stanach i spadek bezrobocia

Spadek bezrobocia nie jest dowodem na ożywienie, widziałeś jak jest liczone bezrobocie w USA? W taki sposób, że spada bo kurczy się siła robocza (labor force). Gdzie tu masz "ożywienie"?


Skąd wiesz jak będzie wyglądała gospodarka USA za rok dwa?


Ja nie wiem ale giełdy niby wiedzą i dyskontują już 5 lat ożywienie, którego NIE MA


Chłopie co Ty z góry zakładasz, że Stany już lecą w nową recesję


A czemu nie. Recesja to zjawisko cykliczne, występuje statystycznie co 44 miesiące. A od ostatniej recesji w USA ile już minęło? 54 miesiące

http://www.bloomberg.com/video/ecri-s-achuthan-defends-call-for-u-s-recession-BhnZZoJ3S8GB6V9sFCeeTw.html
synonim / 2013-07-02 08:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jest ożywienie w Stanach i spadek bezrobocia


To se zobacz to

36 Hard Questions About The U.S. Economy That The Mainstream Media Should Be Asking

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/36-hard-questions-about-the-u-s-economy-that-the-mainstream-media-should-be-asking
lukaszwych.niel / 78.30.99.* / 2013-07-01 20:19
wiesz co do Polski to nawet myśle podobnie, ale ze stanami to troche mam odmienny pogląd, przy czym krach nie musi być z powodu wysokich stóp procentowych. Zauważ że stany popełniły kardynalny błąd nie podwyższająć stóp procentowych gdy gospodarka weszła już faze ekspancji i przez to nie mieli pola manewru, więc wpadli na następny pomysł skoro nie mozemy obniżać stóp procentowych to drukujmy, teraz jadą na podwójnym dopalaczu, co się stanie jak dopalacze się skończą, a rynek nie czeka aż się skończą, sam napisałeś że rynek wyprzedza, więc tam już w każdej chwili może bachnąć, ja uważam że jak jest 4-5 lat hossy to należy się bać, i o stany się boje.
O Polske mniej bo mamy cykl obniżek, których w polsce nie było więc one realnie zadziałają na gospodarkę, jest tanio więc nawet jak się spełni scenariusz negatywny to akcje nie mają za bardzo gdzie spadać, a nawet jak spadną to jak się kupi w dobrej cenie to odrobią. A wchodze stopniowo, jak wzrośnie to częściowo się pozbywając akcji więc nawet jak czasem jakiś głupi bląd zrobie to przykrywa mi to z nawiązką te lepsze transakcje.
wykresyGieldowe / 2013-07-01 21:18 / Tysiącznik na forum
Łukasz, nie ma znaczenia, ile trwa hossa. Zobacz sobie, jak wyglądała akcja kredytowa przez ostatnie 5 lat w USA i w Polsce.
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2013-07-02 09:02
Cześć dla mnie ma znaczenie, z założenia przyjmuje takie domniemanie, za wiele czynników jest dla mnie bym na podstawie danych mógł stwierdzić, że tym razem hossa tm będzie trwała 6 czy 7 lat.
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 20:44
Ze Stanami tak jest, że pierwsze zaczęły agresywną politykę QE to i pierwsze będą miały kłopoty. Fakt, że rynek jest przegrzany ale rynki cechują się irracjonalnością i rosną przesadnie w czasie hossy, jak i spadają przesadnie w bessie tak, że należy obserwować pierwsze jaskółki klasycznie powinno być tak po kolei : spadek cen obligacji i akcje rosną, wzrost cen surowców gospodarka kwitnie, wzrasta inflacja i pierwsze doniesienia o możliwym zacieśnianiu polityki monetarnej. Jak to będzie wyglądało zobaczymy.
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2013-07-02 08:49
pierwsze doniesienia o zacieśnieniu polityki monetarnej już są, zmniejszenie druku.
A dla mnie to bezpieczne założenie, by wycofywać się z akcji jeżeli hossa trwa dłużej, ostatnio gdzieś czytałem że cykle w stanach trwały 5 lat.
Co i raz nowy szarlatan wyskakuje / 178.36.36.* / 2013-07-01 19:31
Komu jest źle? Bo za dużo straciłeś z powodu głupiego inwestowania i myślisz, że jak zapiejesz, to od razu straty znikną?

Jakie znów giełdy i jakie realne zjawiska?
Masz na myśli bankrutujące kasyna pompowane od dawna powietrzem i rekordowe długi, których oprocentowanie mocno już rośnie?
prezydęt / 83.238.154.* / 2013-07-01 22:24

Co i raz nowy szarlatan wyskakuje

ech, życie,lepiej wyzbyć się nadziei ekstremalnych, szkoda zdrowia.
Śpiewa o tym rozumni pewien niemłody już młodzian z Krakowa: lecz pamiętaj że nic nie dzieje się i nic nie zdarzy się aż do końca:-
Kon iec zbankrutowanej piramidy finansowej już trwa / 178.36.29.* / 2013-07-01 18:42
Kompletne brednie, bez najmniejszego pojęcia o prawdziwej ekonomii.
Rządowe wydatki za rekordowe długi, likwidują właśnie gospodarkę rynkową, miejsca pracy, popyt konsumentów i podmiotów prywatnych, bo do inwestowania konieczne jest najpierw zarobienie, potem oszczędzanie, a na tej bazie dopiero inwestowanie.
Wyrzucanie w błoto pieniędzy podatników, na czym paru znajomych się może dorobi, za długi, którymi obciąży się całą resztę, nie tylko w niczym nie pomaga, ale i szkodzi, co widać od dawna po upartym powiększaniu QE, które szkodzi i daje odwrotne od zapowiadanych efekty.

Bo problem leży nie w braku płynności, tylko niewypłacalności, a powiększaniem rekordowych długów nigdy nie wyjdzie się z zapaści finansowej, tylko zbankrutuje.

Gospodarki nie zastąpią spekulacje, ani drukarka.
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 19:14
Ja wcale nie napisałem, że to pochwalam i się z tym zgadzam, ale tak już jest od dekad i należy to cynicznie wykorzystywać. Widzisz Ty piszesz o nieustających krachach, ale nie podajesz, że otwierasz krótkie pozycje czyli tylko piszesz, a ja realnie inwestuję i staram się zarobić pieniądze.
Nie graj tu mądrego, bo takich już nie ma / 178.36.36.* / 2013-07-01 19:24
Starać, to się możesz, ale i tak nic nie zarobisz.
Ale nie to mam na myśli, tylko błędne pseudo naukowe założenia najzwyklejszego spekulanta, na których się opierasz i chcesz tu wtłaczać w głowy innym, w co sam zresztą jak się przyznałeś nie wierzysz.
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 19:36
Każdy ma swój system, ja staram się inwestować w horyzoncie ok. 2 lat (0.5 cyklu 40 mies.), a żeby uniknąć spadków rzędu -70% trzeba być trochę spekulantem. Nie napisałem, że nie wierzę tylko, że nie pochwalam i nie w pełni zgadzam, ale to działa od dekad i będzie działać dalej a jak przestanie to w dłuższej perspektywie i tak będziemy martwi :)
Pavlov's Dogs in the Stock Market / 178.36.36.* / 2013-07-01 19:48
Tobie się tylko tak zdaje, bo jak wszyscy członkowie stada powtarzasz czyjeś brednie propagandowe nie rozumiejąc, że realia są z nimi sprzeczne i właśnie dlatego wszystko już bankrutuje.
A im bardziej to szaleństwo powiększą, to tym większy krach spowodują.
ZT / 79.185.250.* / 2013-07-01 20:00
Wyluzuj trochę usiądź, gdzieś z dala od komputera na świeżym powietrzu włącz relaksacyjną muzykę walnij parę piw, a może te wszystkie krachy odejdą.
I straty rosną / 178.36.156.* / 2013-07-01 18:08
Strasznie jezdem sfrustrowany tym ciągłym spadkiem.
A to wszystko przez to, że trzymam głupio ten towar, który się psuje, licząc, że sam odrobi za mnie, a tu klapa.
filand / 2013-07-01 17:48
http://scharts.co/15YNFvH
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem posiadaczem tych akcji więc niech się
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.--------- nie podnieca. Po co to zamieszczam ? Otóż w poprzeednim tygoniu zamieściłem komentarz gdzie sugerowałem powrót powyżej 400 usd za akcję.
[...]
A co do portfeli. Po pierwszym półroczu przyniosły stopę zwrotu na poziomie 20,46 % . Ja jestem zadowolony a

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
vccvvvvv / 91.246.66.* / 2013-07-01 18:17
hehe, i tak Ci napisze że lepsza jest lokata na 8% [sic!] bo spółka może zbankrutować :(
Kon iec zbankrutowanej piramidy finansowej / 178.36.156.* / 2013-07-01 17:28
Samsung stracił w ub. miesiącu ponad 25 mld kapitalizacji, więcej niż cała kapitalizacja Sony.

Samsung Electronics Co. lost $25.3 billion in market capitalization last month, more than the value of competitor Sony Corp., as sales of its flagship Galaxy S4 smartphone fell short of investor expectations.
synonim / 2013-07-01 17:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Co najmocniej spadło i co najmocniej urosło w czerwcu

Diagram

http://tnij.net/R3UV
Kolejka do bankomatu bez pienędzy / 178.36.156.* / 2013-07-01 17:30
Co to ma za znaczenie, powiedz ludziom co spadnie i o ile.
synonim / 2013-07-01 17:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

powiedz ludziom co spadnie i o ile

Nikt nie wie takich rzeczy więc lewitujesz w sferze bajek o dobrych wróżkach
Albert-antywskaźnik jak się pokaże, to spadki gwarantowane / 178.36.156.* / 2013-07-01 18:12
Jak to nie wie? Mów za siebie, a nie za innych...
synonim z telefonu / 46.77.124.* / 2013-07-01 18:51
No to napisz co i ile spadnie w ciągu następnych 2 miesięcy i potem sprawdzimy czy rzeczywiście wiedziałeś
asdasd / 109.241.73.* / 2013-07-01 16:40
Sanjay Samaddar, prezes polskiego oddziału koncernu ArcelorMittal:

Martwi nas przewidywane na ten rok skurczenie się rynku budowlanego o 7 proc. w związku ze spadkiem liczby inwestycji. Już w 2012 r. produkcja stali na potrzeby branży budowlanej spadła o 22 proc. Zakładamy, że lata 2013 i 2014 będą równie trudne. Widzimy również kurczący się rynek budownictwa drogowego, który w ubiegłym roku zmniejszył się o 19 proc. Przewidujemy, że taka tendencja utrzyma się również w roku 2013.

Naszym zdaniem poprawy na rynku stali związanej z budownictwem należy spodziewać się nie wcześniej niż w 2015 r.

GW
synonim / 2013-07-01 16:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PKO BP -1,80%

PKO SA -1,33%

Banki mają dziś ciężki dzień

Jak zwykle jak rośnie miedziak to spadają banki a jak spada miedziak to rosną banki i w ten sposób trzymają indeks

Klasyka
waldek102 / 178.42.152.* / 2013-07-01 17:04
pkobp -2.70%

po 2 dniach mocnego odbicia należny sie odpoczynek
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-07-01 16:32
największe spółki w wig20 to spółki skarbu państwa, w obecnej sytuacji rząd podejmuje takie działania polityczne, które powoduję zaniżenie wartości akcji tych spółek, a to pociąga za sobą całe indeksy . .
synonim / 2013-07-01 16:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX też nie bardzo ma siłę odbijać i nurkuje

To wszystko na razie bardziej wygląda na odbicie w trendzie spadkowym niż odwrócenie trendu

USA pewnie będzie rosło jak zwykle solo
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy