Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Zawiedzione nadzieje

GPW: Zawiedzione nadzieje

Money.pl / 2008-05-14 08:57
Komentarze do wiadomości: GPW: Zawiedzione nadzieje.
Wyświetlaj:
max303 / 2008-05-14 12:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
na TFONE chyba odwrót?
JA / 2008-05-14 13:06 / Tysiącznik na forum
jeszcze troche i będzie te twoje 50% ja pitole ale akcjonariat
jk3179 / 2008-05-14 11:59 / Tysiącznik na forum
Kto to tak wywala to MNI.Jakies info?
Amigo11 / 2008-05-14 11:47 / SAMA PRAWDA
Ale tu pusto wszyscy siorbają BYTOM .
Mieczyslaw / 2008-05-14 11:17 / Uznany Gracz Giełdowy
dzis skusilem sie na Jago, czy to dobrze czy tez zle, wkrotce to okaze sie :)
max303 / 2008-05-14 11:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ale Ci się rymło(:-))
Mieczyslaw / 2008-05-14 11:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Lotos jutro wyniki - pamietajcie
zico71 / 2008-05-14 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czego się spodziewamy?
Wysokiej wyceny zapasów ze względu na cenę ropy i zzysków ze sprzedaży detalicznej?
Krzych / 2008-05-14 10:49 / Płoteczka na forum
mało wpisów więc walnę całość
Komentarz Piotra Kuczyńskiego: Rośnie sprzedaż w USA

Xelion
14.05.2008 10:42
Czytaj komentarze(0)

We wtorek w USA na nastroje graczy działały bardzo zróżnicowane czynniki. Kwietniowa sprzedaż detaliczna w USA spadła o 0,2 procent (prognozowano, że pozostanie bez zmian) – trzeci raz w ciągu ostatnich 5 miesięcy, ale sprzedaż bez samochodów wzrosła o 0,5 procent.
Oczywiście zwrócono uwagę na te ostatnią liczbę twierdząc, że sytuacja nie jest zła. Rzeczywiście bez paliw (ciekawostką jest to, że sprzedaż paliw spadła o 0,4 proc.) i samochodów sprzedaż wzrosła o 0,6 procent, czyli najmocniej od listopada, ale po pierwsze duży był w tym udział żywności (sprzedaż wzrosła o 0,9 proc.). Poza tym widać już było skutki ulg podatkowych – rząd przesyła Amerykanom czeki na łączną kwotę 110 mld USD.
Pojawił się też szef Fed, który przede wszystkim bronił swoich ostatnich decyzji o zwiększeniu zakresu interwencji w celu zapewnienia płynności rynkom finansowym. Nie powiedział w zasadzie nic nowego, bo czy czymś nowym jest to, że ilość gotówki wypuszczanej na rynek zmniejszy się „jak tylko sytuacja się unormuje”? Nie było w wypowiedziach szefa Fed niczego o stopach procentowych, ale zasygnalizował, że Fed nadal będzie zwiększał ilość gotówki na rynku, jeśli będzie taka potrzeba. Rynek zrozumiał to w ten sposób: więcej gotówki tak, ale obniżki stóp nie. Niekoniecznie była to prawidłowa interpretacja słów szefa Fed, ale rynek walutowy połączył z nią dane makro i rezultatem było wzmocnienie dolara.

starczy bo za długi więcej podłoga.............
Krzych / 2008-05-14 10:52 / Płoteczka na forum
też idę do roboty bo jeszcze garażu nie skończyłem malować .....
Krzych / 2008-05-14 10:38 / Płoteczka na forum
a co FAM-owi teraz zauważyłem?
pawciomerc / 2008-05-14 10:20 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
kopex jutro ma raport a dzis - no pewnie ktoś coś wie a raport nie bedzie udany
Krzych / 2008-05-14 10:27 / Płoteczka na forum
mnie to wisi , i tak mam go na long. a z czym ma być nieudany że więcej zainwestował to się przełoży na wyniki jak nie dziś to na koniec , skonsolidowany grupy będzie lepszy od przewidywań anali. kurs masz na uwadze walut?
Krzych / 2008-05-14 10:33 / Płoteczka na forum
dzisiejsze dane z WB - zgodne , a jak będą lepsze ?
inflacja powinna spaść już mamy pozytywne dane z Węgier gdzie spadła w kwietniu do 6,6 proc. z 6,7 proc
amigo2 / 2008-05-14 10:19 / Regulamin forum!
Prawnicy ze znanej sopockiej kancelarii, prywatnie przyjaciele Lecha Kaczyńskiego, byli anonimowo właścicielami największej w Polsce firmy handlującej długami szpitali - pisze w dzisiejszej "Polityce" Bianka Mikołajewska. Tą firmą jest Greenhouse Capital Management SA.


Akt zawiązania spółki i pierwsze walne zgromadzenie wspólników odbywały się w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Gluchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy w Sopocie.




REKLAMA Czytaj dalej





Odkąd prezydentem Polski został Lech Kaczyński, w Trójmieście o Kancelarii nie mówi się inaczej niż „Prezydencka”. A to ze względu na bliskie stosunki wiążące Kaczyńskiego z jej wspólnikami – szczególnie z Adamem Jedlińskim, który oficjalnie doradza prezydentowi w sprawach związanych z reformą prawa spółdzielczego, ale powszechnie uważany jest za jego nieoficjalnego konsultanta w sprawach kadrowych. Ich znajomość sięga lat 70., gdy obaj byli wykładowcami na Uniwersytecie Gdańskim.

Sam Kaczyński przyznaje, że przyjaźni się z Jedlińskim i bywał częstym gościem na organizowanych przez niego imprezach. Relacje z Józefem Rodziewiczem, który niegdyś był studentem Kaczyńskiego, prezydent określa dziś jako „bliskie stosunki”. Przyznaje, że i u niego bywa częstym gościem. Marka Głuchowskiego, który uchodzi za nieformalnego doradcę prezydenta w sprawach gospodarczych, Kaczyński nazywa tylko „dobrym kolegą”. Ale w 2006 r., gdy Głuchowski został przewodniczącym rady nadzorczej państwowego banku PKO BP, pojawiła się informacja, że nominację tę zawdzięcza właśnie poparciu prezydenta.

GCM SA powstała w lipcu 1999 r. Członkiem rady nadzorczej został Józef Rodziewicz z kancelarii.

Wprowadzona przez rząd Jerzego Buzka w styczniu 1999 r. reforma służby zdrowia zakładała m.in., że pieniądze na działalność otrzymywać będą te szpitale i przychodnie, które będą cieszyć się największym powodzeniem wśród pacjentów. Nierentowne placówki miały zostać zlikwidowane. Na dobry początek wszystkie oddłużono – Skarb Państwa przejął ponad 7 mld zł ich długów. Jednak mimo że średnie obłożenie wszystkich szpitalnych łóżek w kraju wynosiło zaledwie 70%, nigdy nie zdecydowano się na to, by płacić tylko najlepszym placówkom. Pieniądze dostawały wszystkie – i wszystkie za mało. Większość szpitali natychmiast zaczęła zadłużać się na nowo. Na koniec 2001 r. miały znów 5,3 mld zł długów.

Już parę miesięcy po wejściu w życie reformy służby zdrowia zaczęły powstawać firmy skupujące długi szpitali od ich dostawców i usługodawców. Firmy handlujące długami podpisywały z dyrektorami szpitali umowy, w których ci ostatni zobowiązywali się, że będą regularnie w wyznaczonych ratach spłacać przejęte zadłużenie.

Greenhouse bardzo szybko zajął pozycję lidera wśród firm handlujących długami służby zdrowia. Do kwietnia 2001 r. porozumienia o spłacie długów podpisały z nim 152 szpitale. W styczniu 2002 r. miał w swym portfelu długi blisko 500 z 740 szpitali działających w Polsce! Sam GCM szczycił się w 2001 r., że ma 30% udziału w rynku wierzytelności służby zdrowia. Czemu zawdzięczał tak błyskawiczny rozwój? I dlaczego jego akcjonariuszom tak zależało na anonimowości?

"Pod bokiem Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego ministra sprawiedliwości, powstał układ idealny, wypełniający wszystkie elementy stworzonej przez niego definicji. Dziś budowniczy tego układu pełnią funkcje w państwowych spółkach, doradzają prezydentowi i uczą jego córkę, jak robić użytek z prawa" - pisze "Polityka".
amigo2 / 2008-05-14 10:06 / Regulamin forum!
przywitał
siorbajacych BYTOM
oraz reszte luda
amigo2 / 2008-05-14 10:17 / Regulamin forum!
jedziem jedziem
ale jeszcze musza zdziebeczko posiorbac od leszcza
jazda kole 13
gala / 2008-05-14 10:11 / Bywalec forum
akcję reklamową przenosić na komentarz P.Pawła S. "Jeszcze 150 pkt. ....
needle / 2008-05-14 09:57 / Bez rangi
2008-05-14 09:22:43 | *.*.*.* | lukaszwych [ Portfel ] [ "Demon rynków" ]
ja mysle ze ken to obstawia 35 tys w sprzyjajacych okolicznosciach
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
widzisz...a ja przewiduje (mogę się mylić w tej kwestii), że Kenobi to dość inteligentny facet (nie sądzę też, aby był tchórzem, choć...) i on wie, że wymieniony przez Ciebie tu poziom zupełnie nie jest realny...
...gdyby podał...tak naprawdę...wielu z nas mogłoby się bardzo zdziwić;-)
needle / 2008-05-14 10:13 / Bez rangi
widzę, że nie tylko, że nie chcecie (zwracam się tu wyłącznie do tych Inwestorów oraz osób wyłącznie piszących na forum, bez zaangażowania finansowego, którzy nie pokusili się o przewidzenie WIG na koniec roku) narazić się na oceny własnego dorobku intelektualnego na koniec roku, ale ze strachu przestaliście pisać wogóle!!!

ja już więcej nie będę o to pytał, a dla spóźnialskich przygotuję możliwośc dopisania się w moim portfelu

PS. jak ktoś nie poddaje się ocenie zawsze będzie mógł napisać:
-a nie pisałam/em
-jestem lepsza/y niż Bernanke
-anale się zawsze mylą
-czy nawet : mówiłam/em wam durnie w maju żeby kupić/sprzedać, a Wy się nie słuchacie;-))
adrianoo / 2008-05-14 09:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
max, co jest z tym Twoim Tfone? leci na łeb na szyje...
max303 / 2008-05-14 10:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
mniejsze zyski i kiepska prognoza,ciekawe komu zależało na tej "prognozie",czekam na dołek 50%,obkupię się a jak odbije kilka %,sprzedam całość z zyskiem(:-))
JA / 2008-05-14 10:56 / Tysiącznik na forum
upadłości nie ogłosili tylko stratę ale przy rosnących obrotach i tworzeniu nowej firmy więc dzisiajszy sapdek jest juz lekko przesadzony na zwaae 50% jednego dnia nie ma co liczyć, jak przestraszeni się wytrzepią to ruszy kurs do góry i to szybko
max303 / 2008-05-14 11:05 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to na razie spada na fali "stopów" niech leci to się tak okupię jak wielki grubas i w tym roku tylko wakacje(:-))
JA / 2008-05-14 11:07 / Tysiącznik na forum
;))
Skipper / 2008-05-14 10:19
raport okresowy - straty i progonoza na 2008 - też straty (chociaz już małe)
lukaszwych / 2008-05-14 10:19 / portfel / "Demon rynków"
na infostrefie jest
mialo byc pogorszenie rentownosci ale pojawily sie spore straty
tam jest w dziale wiadomosci
adrianoo / 2008-05-14 10:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzieki :) ale jaki obrót sie zrobił :)
flugo / 2008-05-14 09:40 / portfel / Dziecko hossy
witam,
2 sprawy:
asseco/Abg/prokom
przypominam,że Krauze chciał 700mln za Prokom a dostał 580 mln
podoba mi się asseco i czujność podmiotów finansowych zaangazowanych w nim

nie uginac sie i nie przeplacac za abg:)))))

śniezka- wzrost zysku netto o 53% w Ikw08 do Ikw07

to druga spółka odradzana(po mondi) przez Kropson Family:))
gala / 2008-05-14 09:57 / Bywalec forum
uprzejmie zapytowywuję - co to jest to "Kropson Family", co wspólnego ma z tym Mondi?
flugo / 2008-05-14 10:05 / portfel / Dziecko hossy
Kropson to człowiek o wielu nickach
pamietam jak dywagowałem nad śniezka- odradzał muła
w tym roku mamy tu jego brata/kuzyna o nicku CS- odradzał Mondi, które zaskoczyło wynikami

nic do nich nie mam- poprostu tak mi sie skojarzyło
gala / 2008-05-14 10:07 / Bywalec forum
dzięki, już wreszcie skojarzyłam... Mondi to moja dobra spółka pomimo, że tak jak wiele spółek sponiewierana....
Amigo11 / 2008-05-14 09:38 / SAMA PRAWDA
Pamiętajcie dzisiaj wyniki podaje BYTOM
Ostatnia chwila żeby posiorbać w MEGA PROMO
K. Kowalski / 77.254.63.* / 2008-05-14 09:50
Ja siorbnąłem S-ki po 3075. Zobaczymy co się okaże lepsze. Bytom czy S.
JA / 2008-05-14 09:44 / Tysiącznik na forum
mega promo to będzie dopiero po wynikach więc amigos wycągaj ze skarpet resztę groszaków i się przygotuj do akcji;))
Krzych / 2008-05-14 09:37 / Płoteczka na forum
wziąłem KPX -30.00 troszeczkę.........
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy