Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gróbarczyk: przygotowaliśmy projekt odbudowy przemysłu stoczniowego

Gróbarczyk: przygotowaliśmy projekt odbudowy przemysłu stoczniowego

skomentuj
Wyświetlaj:
ursus-karol / 83.26.250.* / 2016-08-08 18:05
Likwidując przemysł stoczniowy,zlikwidowano przemysł produkujący wszystkie potrzebne do montażu statków wyroby:zaczynając na silnikach,wyrobach metalowych,a kończąc na wyrobach wyposażenia wnętrz i gastronomii.Zlikwidowano przemysł około stoczniowy a w nim miejsca pracy i utrzymanie dla POLSKICH RODZIN.Likwidując8-9tyś miejsc pracy w stoczniach,zlikwidowano ok200-250tyś miejsc pracy dla polskich rodzin,które dawały utrzymanie ok.1miliona obywateli.Co im zaproponowano???,lepiej nie przypominać.Stocznie to OGROMNE MONTOWNIE tak jak BUDOWNICTWO i cały przemysł ELEKTRO-MASZYNOWY,które są KOŁEM ZAMACHOWYM dla naszej GOSPODARKI.PANOWIE DECYDENCI.TO PRZEKŁADA się na nowe MIEJSCA PRACY .TO są PODATKI-ZUS-UBEZPIECZEIE-pośrednie płatności,SIŁA NABYWCZA obywateli wynagradzanych godziwie za PRACĘ tak jak to jest np w SZWECJI ANGLJI i innych krajach gdzie dba się o rozwój kraju i obywateli.
krzyszto_ / 78.131.212.* / 2016-07-31 21:11
I po h...?? Ogromna większość transportu idzie w relacji wschód-zachód. W tej relacji niestety nie mamy dogodnych połączeń kolejowych (gdyby były to kolej mogłaby przewozić ciężarówki tzw. TIRy z Białorusi, Ukrainy czy Litwy do Niemiec i nieźle na tym zarobić). Natomiast rzeki płyną z południa na północ. Tutaj mamy magistralę kolejową tzw. Śląsk-Porty. Transport kolejowy jest szybszy i praktyczniejszy od rzecznego więc transport barkami jest z góry skazany na bankructwo. Dodam, że w tej chwili koszty utrzymywania żeglowności na odcinku od Świnoujścia do Szczecina jest mocno nierentowne.
szczecin131 / 89.65.232.* / 2016-05-17 16:51
Panie Gróbarczyk, ostatnio pokazywano zwodowany statek z Polskiej stoczni jako unikat pod względem technicznym, to znaczy -że co-stocznie nie budują?Stocznie bez pomocy państwa lepiej prosperują niż z pomocą, bo jak pamiętam ,to do każdego statku ,państwo dopłacało jak do górnictwa. Poseł Kaczyński swego czasu powiedział : Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... Aż trudno wymienić!
gomer / 89.76.234.* / 2016-05-17 15:54
W I kwartale 2016 r. Grupa Polnord uruchomiła realizację 2 projektów: w Chabrowym Wzgórzu w Kowalach koło Gdańska w I etapie powstaną 152 mieszkania, a VIII etap Ostoi Wilanów, realizowany przez Fadesę Polnord Polska obejmie kolejne 23 lokale. Jak widać prezes Krawczyk chce i zapewne utrzyma coraz lepsze wyniki Grupy.
skomentuj

Najnowsze wpisy