Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grozi nam spirala inflacyjno-płacowa

Grozi nam spirala inflacyjno-płacowa

Money.pl / 2008-08-04 08:05
Komentarze do wiadomości: Grozi nam spirala inflacyjno-płacowa.
Wyświetlaj:
mś / 193.151.55.* / 2008-08-05 09:02
Liczne podwyżki płac nie dotyczą przeciętnego Kowalskiego, ale wszystkich którzy w nazywają się "społecznikami" z wyboru przez naród. Skończmy z obłudą. Nie mam tu na uwadze ludzi z sektora prywatnego lecz uposażenia - członków zarządów- presezów spółek z kapitałem skarbu państwa - odprawy okolicznościowe z powodu wymiany ugrupowania rządzącego-wypłacanych nagród decydentom-+ pochodne od wynagrodzeń i gratyfikacji. Między innymi , to JEST WLICZANE DO WYNAGRODZEŃ. Kto w tym państwie łatwo zarabia posiadając tylu doradców którym nie wypada dać mniej ? A jak ma się ten Kowalski, który sam jest zdany na siebie i na widzimisie i możliwości finansowe pracodawcy.
Piper / 193.24.24.* / 2008-08-04 09:00
Grozi nam spirala inflacyjna, ale co z tego? Tak naprawdę, nie medialnie...

Po pierwsze, nie jest to nieskończona spirala, kiedyś się skończy, tym szybciej im lepiej pracodawcy i pracownicy będą się orientować gdzie znajduje się kolejny punkt równowagi... a na początku będą zakładać, że na zachodzie... (poziom płac). Dla pracujących w realnej gospodarce nie ma to większego znaczenia, bo wszystkie wielkości będą indeksowane inflacją (konta, płace, wydatki), płace rosną, bo rosnąć muszą - zmieniła się sytuacja na rynku pracy.

Inflacja jest problemem: polityków (bo to źle wygląda), urzędników/emerytów zależnych od państwowych posad. No i oczywiście jest pożywką mediów.
Pilsener / 2008-08-04 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Wyższych zarobków domagają się chociażby związkowcy KGHM
- średnia płaca w tym zakładzie to 7500, nic dziwnego, że chcą więcej. Górnik powinien zarabiać godnie, czyli kilka razy więcej niż przeciętny polaczek, który go sponsoruje.

Rząd chce podnieść płacę minimalną do 40% średniej pensji, co uderzy w najbiedniejszych i w regiony o dużym bezrobociu. Ciekawy jestem, kiedy ogłoszą nowy plan 5-cio letni. Wszyscy moi znajomi śmieją się z polskiego premiera, że chce budować kapitalizm (Irlandię) socjalizmem.
Dobromir / 213.17.245.* / 2008-08-04 08:41
Kolego Pilsener, chyba Ci się pomyliły kopalnie ;-) KGHMu nikt nie musi sponsorować, bo jest dokładnie odwrotnie - to on sponsoruje wiele organizacji, a przede wszystkim budżet państwowy. Kolega sobie sprawdzi po ile stoi miedź w Londynie i jakie są wyniki KGHMu, a nie uprawia populizm.

W przypadku kopalni węgla - tu sytuacja jest nieco inna.

Poza tym pisanie o średniej 7500 zł to też nadużycie. Teoretycznie: jak mój szef zarabia 20000 zł, a ja 3000 zł to średnio zarabiamy po 11.500 zł. Tylko czemu ta wiadomość dziwnie nie satysfakcjonuje mojej żony? ;-)
rjtlkyuk / 195.140.236.* / 2008-08-06 09:46
A jakie to ma zresztą znaczenie?
KGHM wypracowuje zyski tylko nie bardzo rozumiem dlaczego mają je przejadać pracownicy???
To tak jakby kasjerka w tesco poszła do szefa i że ona chce 10000 a nie 1000 bo ona wypracowuje na kasie ten zysk......
Górnik jest właścicielem mięśni a nie firmy. A jak mu się nie podoba to niech zostanie właścicielem mózgu i niech założy swoją firmę "roboty ziemne" i zaplaci zatrudnionym kolegom po 7500.
Coś mi się wydaje że zmieni podejście do tematu po miesiącu prowadzenia działalności.
sxdfn / 195.140.236.* / 2008-08-06 09:49
Ale po co przecież łatwiej do warszawy podjecać na wycieczkę z kolegami.
Jeść dadzą, miasto się zwiedzi, premiera może zobaczy, pokrzyczy, porzuca petardami, PRACOWAĆ NIE TRZEBA w tym czasie.
studentMIM / 2008-08-04 08:37 / Tysiącznik na forum
Ja bym poczekał z ocenami programu gospodarczego rządu chociażby do ogłoszenia ich własnego budżetu...
szron / 83.17.191.* / 2008-08-04 08:05
Zamiast drugiej Irlandii bedzie drugie Zimbabwe ;)

Najnowsze wpisy