Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Handel gruntami w Polsce. PiS chce by państwową ziemię mogli kupować tylko indywidualni rolnicy

Handel gruntami w Polsce. PiS chce by państwową ziemię mogli kupować tylko indywidualni rolnicy

Wyświetlaj:
Radek_ws / 188.95.27.* / 2015-11-27 10:33
Razem z bratem postanowiliśmy się rozwijać i dwa lata temu stworzyliśmy spółkę. Obaj żyjemy wyłącznie z produkcji rolnej. Okazuje się że jakiś wybitnie mądry polityk uznał, że skoro stanowimy spółkę, to jesteśmy spekulantami, albo słupami. Co za demagogiczne myślenie.
walony w pupe obywatel RP / 80.108.211.* / 2015-11-04 23:09
I bardzo dobrze. Powstrzyma to choc na troche cwaniakow niemieckich ,holenderskich i dunskich ktorzy juz czekali kiedy bedzie mozna robic w Polsce szfindle z ziemia.
mic300 / 83.22.150.* / 2015-11-04 23:02
Po co sprzedawać? Jeżeli rolnik chce uprawiać, nie mu wydzierżawią za rozsądną kwotę na 5 lat. Jeżeli będzie naprawdę uprawiał ziemię to przedłużyć dzierżawę na 25 lat, co 2-3 lata kontrola czy uprawia. Skończy uprawiać - niech bierze inny. No chyba że krewniiznajomikrólika potrzebują zarobku to sprzedawać i to jak najszybciej.
Batrek Mak / 188.95.27.* / 2015-11-27 10:38
mic300 jesteś przykładem osoby która pomimo że nie ma pojęcia, to jej i tak nie powstrzymuje przed pisaniem. Jestem zainteresowany rozwojem gospodarstwa i dokupieniem kilkudziesięciu ha użytków rolnych. Ta dodatkowa ziemia będzie jednak wymagała dofinansowania gospodarstwa. Będę musiał na ten cel wyłożyć kilkaset tysięcy złotych. Jeśli władze kupiłyby taki pomysł z dzierżawą na ileś lat, a później zmiana dzierżawcy, ja poniósłbym poważne straty. Czy ktoś zrekompensowałby mi je?
zbigniew333 / 195.234.40.* / 2015-11-04 12:43
Pod pretekstem zakazu nabywania ziemi rolnej przez cudzoziemców PSL próbuje przeforsować Ustawę zakazującą nabywanie ziemi przez Polaków. Pytanie: czy jest to zgodne z Konstytucją? A może zrobimy Ustawę zakazującą nabywania mieszkań,domów i wszelkich nieruchomości w miastach przez rolników? Mam nadzieję,że ta Ustawa szybko trafi do "kosza" lub zostanie znowelizowana i pozwoli wszystkim Polakom na równe prawa.
Zorro681 / 212.180.210.* / 2015-11-04 09:34
Zamiast dochodu powinien być przychód, bo w rolnictwie często mamy do czynienia z sytuacja kiedy rolnik musi sprzedać np. żywiec poniżej kosztów produkcji. Jeżeli rolnik sprzeda świnki za 200 tys., a koszty produkcji miał 205 tys., to nie ma dochodu. w takim przypadku, jeżeli uzyska jakikolwiek dochód spoza działalności rolniczej, np. zostanie mu wypłacona dywidenda w kwocie 1 tys. albo dorabia gdzieś na pół etatu, to przestaje być rolnikiem.
Jeżeli kryterium ma być osiągany z rolnictwa dochód, to musiałoby być to oparte o ujednolicone tzw. ESU, ale to też nie jest rzetelne.
Jeden rolnik z 1ha ziemniaków zarobi na czysto (dochód) 1-2tys, a drugi jak się mu poszczęści i ma np. ziemniaki pod włókniną, to może wyciągnąć nawet 20tys.
babunia723 / 178.36.39.* / 2015-11-04 09:12
Pis niech sie zajmie ustawa ktora zostala podpisana przez L. Kaczynskiego w 2008 roku o sluzebnosci dla linii energetycznych wysokiego napiecia przez ktora teraz energetyka zamiast mi dac odszkodowanie to chca sadownie wpisac sie mi do ksiegi wieczystej za tz zasiedzialosc ,niedosc ze moja ziemia stracila na wartosci to jeszcze chca byc w mojej ksiedze wieczystej to juz calkowicie nic z nia nie zrobie. inaczej nazwac tego sie nie da jak tylko mafia energetyczna,byla mafia paliwowa teraz ta .kto bogatrzy ten ma wiecej praw niz ten biedny,zlodziejstwo w bialy dzien w bialych rekawiczkach i w swietle prawa a wlasciciel ma g...o do powiedzenia.ludzie prywatni oplacajacy podatki przez kilkadziesiat lat musza opuszczac mieszkania i dzialki bo znalazl sie wlasciciel i nie uzyskaja zasiedzenia a molochy obracajace miliardami ,obligacjami itd moga wszystko nawet wlezc do twojej ksiegi wieczystej.
mirek1975 / 89.65.67.* / 2015-11-04 08:50
Pomysł dobry pod warunkiem ,że jednocześnie zlikwiduje sie KRUS - dzisiaj 80% moich znajomych na stanowiskach managerskich w Warszawie jest rolnikami bo kupili 6 - 8 ha ziemi i placą KRUS.Ta patologia jest powszechna a wracając do rolników to tak naprawdę jedyna grupa zawodowa która uzyskała wymierne korzyści z wejścia do UE i w zamian nie płaci praktycznie podatków.
bzdury / 159.205.130.* / 2015-11-04 09:33
Ci warszawscy manegerowie muszą bardzo kiepsko zarabiać na tych stanowiskach kierowniczych jeżeli nienstać ich na zapłatę ZUSU. Po zatym Ci menadżerowie chyba są na samozatrudnieniu, Jeżeli zatrudnieni byliby w obojętnie jakiej firmie na etat posiadanie ziemi nic by im nie dało. Poza tym nie zazdroszę rolnikowi. płaci KRUS ale ma z tego 800 zł emerytury i 10 zł chorobowego. Taki manadżer idzie na l4 i otrzymuje podczas każdego przeziębienia 80% wynagrodzenia. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Nie wiem co to za biznes kupić 8Ha ziemii, wydać pod warszawą min 350 tys zł aby zaoszczędzić miesięcznie 700 zł (ZUS odpisuje się od podatku). Same odsetki przy kredycie na 25 lat przekraczają grubo ponad 1000 zł, głupot nie opowiadaj
tom1977 / 217.99.109.* / 2015-11-04 08:33
Bardzo dobry pomysł ograniczyć handel ziemią bo to do niczego dobrego nie prowadzi!!!!!!!!
erwino 75 / 109.197.188.* / 2015-11-04 08:19
Mowicie podstawioni, to jakim prawem posel Kolotek z PSLu ma 1000 ha ziemi tak powiedzial na wizji u Moniki Olejnik.Czyzby Kolotek byl tagrze podstawiony.Takz ziemie ma co 2gi w PSLU i zeden prokurator im nic nie zazuca bo to swiene krowy.Prosze mi to wyjasnic
henryk473 / 188.146.0.* / 2015-11-04 08:44
To proste , to sa ludzie ktorzy kupowali ziemie po upadku Pgr-ow za grosze . Moze nawet samemu bedac w komisjach likwidacyjnych , bo znam takie przypadki gdzie nowy sprzet szedl prawie za darmo dla swoich . Cena w tamtych czasach o ile dobrze pamietam to 3 mln za ha (3 tys na nowe ) . Przy dzisiejszych cenach +/- 50 tys za ha mamy kilkuset milionerow , interes zycia jak to sie mowi .
zenek811 / 188.146.0.* / 2015-11-04 08:04
Moze jeszcze dac z 10 lat paki" slupom" , tym ktorzy kupowali ziemie na siebie ? Kiedys czytalem ze babka ktora miala 30 arow dzialki , kupila 400 h ziemi :) i kazdy nasteny przetarg byl jej a ona siedziala z telefonem w reku i tylko podbijala .
enki812 / 91.239.90.* / 2015-11-04 07:55
Ograniczenie obrotu ziemią rolną zakłada już podpisana w sierpniu przez nowego prezydenta ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, która praktycznie uniemożliwi kupno ziemi po 1 stycznia 2016. Dlaczego nikt o tym nie pisał do tej pory? Nawet rolnicy indywidualni obudzą się w nowym roku z ręką w nocniku.
qwerty500 / 81.6.191.* / 2015-11-04 07:46
TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY !!!!!!!!!!!!!! Jakim prawem? Chyba Prawem i Sprawiedliwością od siedmiu boleści... Jeśli np. tylko spółdzielnia będzie chciała kupić mój grunt i nikt inny to jej w ogóle nie sprzedam bo tylko rolnikowi mogę? Ciemnogród, średniowiecze, dokładnie łamanie praw człowieka. Demokracja wg PiSu... oni niby wiedzą lepiej co dla mnie jest dobre...
ament / 93.105.199.* / 2015-11-04 07:14
A koleś w czarnej kiecce dostanie za darmo.A on sprzeda nawet diabłu,bo nikt mu nie zabroni.
Janek Kos / 89.70.27.* / 2015-11-04 06:54
To jest łamanie moich praw - jako obywatel Polski, podatnik nie mogę kupić ziemi - polskiej ziemi. Ta jest zarezerwowana dla chłopskich baronów, którzy za grosze tworzą latyfundia - jak np pewien były minister Akcji Wyborczej Solidarność na jednej z polskich wysp w Szczecińskim - złodziejstwo w biały dzień!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy