Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Handel na Wall Street wciąż trwa

Handel na Wall Street wciąż trwa

Money.pl / 2008-12-24 08:29
Komentarze do wiadomości: Handel na Wall Street wciąż trwa.
Wyświetlaj:
max303 / 2008-12-28 13:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"ile mniej wpłynie z podatków skoro benzyna tak potaniała"

akcyza,a z niej przecież największe wpływy,jest ustalona kwotowo,więc tańsze paliwo z powodu obniżki cen surowca może przełożyć się na większą sprzedaż a tym samym na większe wpływy z akcyzy które prawdopodobnie przewyższą stratę na podatku VAT (ustalony procentowo)
pawel_bxxx / 77.114.82.* / 2008-12-28 14:12
spokojnie, można to łatwo policzyć, pracujemy 20 dni w miesiącu. 10 dni pracy idzie na podatek i zus. Za pozostałe 10 dni pracy chcemy kupić benzynę. Na stacji benzynowej okazuje się jednak, że 7 dni pracy to kolejne podatki i akcyza a benzyny kupiliśmy za 3 dni pracy. Tak więc pracując 20 dni tylko 3 dni pracujemy na benzynę, którą zamierzamy kupić.
Czy taki system może kiedyś zbankrutować? Tak, tylko wtedy jak obywatel przestanie wyrabiać na podatki i nie będzie kupował benzyny. Taka sytuacja to bessa.
Longterm / 2008-12-28 13:47 / Mostek Zwyciężymy!
brawo max;) punktuj dalej aż pomyśli parę razy zanim napisze....
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 14:13
to ciebie tez dotyczy chlopcze japonia znajduje sie w juz recesji i sie poglebia
Longterm / 2008-12-28 14:23 / Mostek Zwyciężymy!

natomiast właściwie cała Azja z wyjątkiem Japonii się kryzysowi opiera.


to napisałem i na przyszłość czytaj z większą uwagą...
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 13:46
dokładnie, przeciez akcyza jest stała
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 13:28

2008-12-28 13:18:47 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
rozumiem że teraz PKB zamiast przedsiębiorców będą robić
pracownicy , i to pracownicy będą zatrudniać
przedsiębiorców

Może pochwal się w jakiej branży pracujesz że jest tak
dobrze


spokojnie czekam na informacje z firm po 1 półroczu


Brydzia, wyolbrzymiasz troszke, nie ma końca świata, świat z różnymi kryzysami dawał sobie rade, ludzie żyli kiedys o świeczce i zyli, teraz mamy umierac ? bo zmniejszy sie PKB ?
Longterm / 2008-12-28 13:38 / Mostek Zwyciężymy!
warren, w historii świata optymistów i ludzi dobrej woli było zawsze więcej niż pesymistów, gdyby było inaczej dalej mieszkalibyśmy w jaskiniach;)
brydzia / 2008-12-28 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przełom nastąpił w maju. Wtedy to po raz pierwszy od grudnia 1996 roku (od tego momentu są dostępne statystyki NBP) suma kredytów i pożyczek przekroczyła ogólną kwotę środków przekazanych przez gospodarstwa domowe bankom w zarządzanie (depozyty 287,4 mld zł, kredyty 288,3 mld zł).

Choć na koniec lipca różnica między tymi dwiema wielkościami nie przekraczała 2 mld zł, to jednak od sierpnia zaczęła zdecydowanie rosnąć, by na koniec listopada osiągnąć poziom ponad 34,5 mld złotych (w październiku różnica była jeszcze wyższa i wynosiła prawie 40 mld złotych).

teraz wiadomo dlaczego lokaty są 10% skoro główna stopa % jest 5%
Longterm / 2008-12-28 13:33 / Mostek Zwyciężymy!
banki mogą pożyczać 10X tyle ile muszą wpłacić do NBP jako obowiązkowe rzerwy więc przed nami jeszcze mega długa droga...dość powiedzieć że Lehman Brother miał jedynie 3,33% własnego kapitału czyli zalewarowane 30 razy tyle...wyobraż sobie jaki wzrost gospodarczy byśmy mieli gdyby banki dały Polakom jeszcze jedynie 5 razy lewar czyli 1,25 biliona złotych...to by stanowiło 100% naszego PKB...podwoilibyśmy naszą gospodarkę i zrównalibyśmy z krajami takimi jak Holandia, Korea Południowa...to własnie rozwój akcji kredytowej na naszej bankowej ziemii dziewiczej mam na mysli pisząc Polska 2009 = Japonia 1971...
JB / 83.6.91.* / 2008-12-28 18:23
Ale właśnie system oparty na kredytach się załamał. Polskie banki są bezpieczne bo nie pożyczały zbyt wiele. To znaczy bezpieczne by były, gdyby były w pełni a przynajmniej w większości polskie. No ale PKO ma się dobrze, może Unikredit zbankrutuje i rząd będzie mógł odkupić PeKaO.

Zamiast powtarzać błąd zachodu trzeba uczyć się na ich błędach. Zamiast dawać kredyty trzeba zmusić pracodawców do dania podwyżek. Należy wprowadzić płacę minimalną w wysokości średniej płacy minimalnej w UE i wprowadzić podatek od redukcji zatrudnienia. Tylko tak głui pracodawcy zostaną zmuszeni do podwyżek, a jak juzje dadzą to Polaków będzie stać na zakupy ich produktów i odrazu nasze PKB się podwoi.
Longterm / 2008-12-28 13:52 / Mostek Zwyciężymy!
PS: aż trudno w to uwierzyć ale co drugi Polak nie ma konta bankowego...ja znam kilka osób a mieszkam w Warszawie...wyobraź sobie co by było gdyby banki dostały te pieniądze ze skarpet...
kisiel2 / 2008-12-28 14:32
wyobraź sobie co by było gdyby banki dostały te pieniądze ze skarpet...
...mielibysmy taki finansowy krach jak w USA?
Akcja kredytowa Lehman Brothers i innych skonczyla sie stopami 0-0.25%.

sorry za zlosliwosc

Pzdr.
brydzia / 2008-12-28 12:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rosja będzie miała deficyt budżetowy
RMF FM - 24-12-2008 14:12
Po raz pierwszy od dekady w 2009 r. Rosja będzie musiała zmierzyć się z deficytem budżetowym. Doradca prezydenta Dmitrija Miedwiediewa potwierdził, że główną przyczyną budżetowych kłopotów Kremla jest spadek cen ropy naftowej.
Jak podaje RMF FM, rosyjskie władze, by załatać dziurę budżetową, sięgną do rezerw. Prezydencki doradca nie wykluczył również, że Moskwa zdecyduje się na pożyczkę z zewnątrz, by przezwyciężyć skutki globalnego kryzysu ekonomicznego.

- Jeśli będzie taka konieczność, zrobimy to - miał powiedzieć doradca.
Zaznaczył jednak, że Rosja nie zwróci się z prośbą o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Walutowego - informuje RMF FM.


skoro oni mają rezerwy 500 mld $ chyba to zwrócą się po pożyczkę , to jest dobre ,
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 13:00
200 mld poszlo w 3 miesiace rezerwy sa przeszacowane.nawet 50 mln barylek ropy ktore zmagazynuja chiny nie pomoze .BUDZIC LENINA!
Longterm / 2008-12-28 12:58 / Mostek Zwyciężymy!
Brydzia na kolana że urodziłaś się i żyjesz w Polsce gdzie kryzysu nie ma bo możesz wyemigrować do następujących krajów które przecież były traktowane jako bardziej obiecujące gospodarki niż nasza:

1) Islandia
2) Węgry
3) Ukraina
4) Estonia
5) Rosja
6) Litwa
7) Łotwa
8) Włochy
9) Grecja
10) Rumunia
brydzia / 2008-12-28 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Longu w 3 lata do naszej gospodarki wpompowano 150 mld kredytów ,

poczekamy spokojnie i zobaczymy cud Polski w 2009 roku

Ty lepiej wymień państwa w których kryzysu nie ma będzie szybciej
Longterm / 2008-12-28 13:10 / Mostek Zwyciężymy!
W Europie kryzysu nie ma właściwie tylko w Polsce, w Ameryce wszystkie kraje są w głębokim kryzysie, w Afryce tylko RPA się opiera, natomiast właściwie cała Azja z wyjątkiem Japonii się kryzysowi opiera. Czyli że większość ludzkości nie odczuwa skutków recesji świata zachodu...Chiny, Indie, Indonezja, Malezja, Hongkong, Singapur, Tajwan, Korea Płd, Kraje Arabskie nawet nie myślą o słowie na literę R...jesteśmy więc samotną wyspą pośród krajów cywilizacji zachodniej bo nie można chyba liczyć RPA czy Turcji...
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 14:06
japonia nie jest w recesji? jak ty malo wiesz
Longterm / 2008-12-28 14:20 / Mostek Zwyciężymy!
a czy Ty przeczytałeś powyższy tekst ze zrozumieniem?
brydzia / 2008-12-28 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Toyota zapowiada pierwszą stratę od 70 lat
Martin Fackler
2008-12-27, ostatnia aktualizacja 2008-12-27 10:59

Japoński gigant samochodowy, koncern Toyota Motor poinformował w poniedziałek, że spodziewa się pierwszej straty operacyjnej od 70 lat, co jeszcze bardziej uwydatnia jak kryzys gospodarczy rozprzestrzenia się w globalnej branży motoryzacyjnej.


W poniedziałek, Toyota poinformowała, że spodziewa się straty operacyjnej rzędu 150 miliardów jenów, czyli 1,7 miliarda dolarów, za rok rozliczeniowy kończący się 31 marca. Byłaby to pierwsza roczna strata operacyjna firmy od 1938 roku (rok po tym jak została założona) oraz wielki zwrot wobec 2,3 bilionów jenów (28 miliardów dolarów) zysku operacyjnego w roku ubiegłym.
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 13:08
ghana ,somalia ,etiopia
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 13:09
i jeszcze albania
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:29
DO LONGTERMA . NIE BEDZIE ZADNEGO TSUNAMI .po prostu zaczynamy nowa partie pokera . SWE/SOWEREGIN WEALTH FUNDS/ ABU DABI INVESTMENT AUTHHORITY 875 MLD $ W GOTOWCE ,CHINA INVESTMENT CORPORATION 200MLD$ w gotowce KUWEIT 230 MLD $ W GOTOWCE i jeszcze w ch** funduszu .USA NIEMA. TYLKO ALASKA.CO oni z tym zrobia?zainwestuja w to co ZDROWE.nie kazda portie pokera sie wygrywa chyba ze jestes szulerem ale jednym razie nikt nie bedzie chcial z toba grac .
Longterm / 2008-12-28 12:53 / Mostek Zwyciężymy!
nowa partia pokera gdzie kilku frajerów już nie bedzie w stanie usiąść przy stole...może i na początku będą mniejsze stawki i mniejsze wygrane ale podoba mi się to oczyszczenie...wiadomo będzie że kto wygrywa teraz ten wygrywa fair a nie przez kombinowanie i oszustwa
brydzia / 2008-12-28 12:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren , ja Cię proszę Ty kup sobie książke do ekonomii i nie wypisuj bzdur , jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem bogactwa kraju jest tłum na wyprzedaży w marketach na przecenie to mi ręce opadają , skoro jest tak dobrze to po co te przeceny , hmmmm

słuchałam Sołowowa , powiedział tak , od 8 miesięcy tną zatrudnienie , z 17 000 zwalniają 3000 osób , obniżyli pensje , tną wszystkie koszty jakie są tylko możliwe , Życzy wszystkim żeby produkcja w 2009 roku spadła TYLKO o 20% to może większość firm nie zbankrutuje ,

a tam niżej niejaki J.K pisze że ktoś w marketach przecenia towar o 70-90% i jeszcze robi na tym kase , jezuuuuu trzymajta mnie , ktoś jeszcze pisał o TESCO to tylko nadmienie że właśnie Tesco wysłało do swoich dostawców propozycje obniżenia cen produktów które kupują o 20% , a ich oszczędności widać m.in na parkingach że wyłączają światło w nocy

to wszystko pokazuje jak to jest dobrze ,
górnicy wywindowali ceny węgla i reszta kraju na to musi coraz więcej wydawać , jak czytam Warrena to przypomina mi się dotowanie górnictwa za BUZKA , dali górnikom odprawy za które oni zamiast otwierać firmy pokupowali sobie samochody , meble,telewizory itd. i poszli na zasiłki i strajkowali w Warszawie bo im mało było
a górnictwo pomimo 50 mld wpakowanych pieniędzy dalej jest deficytowe ,


pozdrawiam

Warren ty zamiast wszystkich przekonywać na następnej hossie do sprzedaży wystarczy że wkleisz elementarz niejakiego Lefka , 6 pkt . wtedy wszystko zrobi się jasne w co na którym etapie trzeba zainwestować
pawel_bxxx / 77.114.82.* / 2008-12-28 13:02
gdybym nie czytał gazet i nie oglądał tv o żadnym kryzysie nie wiedziałbym. Dla mnie obecnie nie ma kryzysu. Zarabiam tyle co zwykle a kupić mogę znacznie więcej. Wcześniej nic nie kupowałem bo było drogo a osobiście jedyną satysfakcje jaką mam z zakupu to to, że kupie coś najtaniej. Generalnie nie mam większych potrzeb i kupuje tylko wtedy jak jest tanio. Idz do sklepu -LCD 42' calowy 2 tys., laptopy tanie jak barszcz ogólnie AGD i RTV tanie. Na stacji benzynowej paliwo tanie. Poczekaj trochę węgiel też stanieje zresztą już zaczął tanieć. Koszty robotnika coraz mniejsze - remontowałaś kiedyś? teraz można remontować i budować jak się chce bo dodatkowo materiały budowlane tańsze. Nieruchomości tanieją. Dobry samochód kupisz za małe kwoty. Nie wiem na co ty tak narzekasz - życie staje się dużo prostsze. Myśle, że nawet zwykły robotnik ci to powie bo jak mieszkanie będzie po 100 tys. to jest szansa, że je kupi bez kredytu. Musisz zrozumieć, że dla zwykłego zjadacza chleba hossa to najcięższy okres i życiowa szansa ale na zadłużenie. To co teraz jest - czyli bessa - to ciężkie czasy dla biznesu, banków i rządu bo obroty im spadły i podatki mniejsze wpływają do budżetu. Niektórzy potracili pieniądze przez własny nierozsądek -pokupowali akcje na górce czy wpakowali się w mieszkania na kredyt za setki tysięcy. Jak skończyli się naiwni to hossa się skończyła i wracamy do realności.
brydzia / 2008-12-28 13:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
rozumiem że teraz PKB zamiast przedsiębiorców będą robić pracownicy , i to pracownicy będą zatrudniać przedsiębiorców

Może pochwal się w jakiej branży pracujesz że jest tak dobrze


spokojnie czekam na informacje z firm po 1 półroczu
pawel_bxxx / 77.114.82.* / 2008-12-28 13:32
wiesz mnie interesuje mój portfel a nie konto firmy. Jak firmy mają się dobrze to krótko mówiąc oznacza, że mój portfel jest pusty bo wszystko jest drogie. Tak na tę sytuację patrzy zwykły Kowalski, który nie okłamujmy się z hossy i tak nic nie miał. Na hossie zarabiał inwestor a nie chłopak machający kilofem. Dlaczego wiesz o kryzysie? Bo chłopak z kilofem nie jest właścicielem gazety i jego los nikogo nie obchodzi.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 13:06
bardzo dobry post. zakładając ze pracy nie stracisz, widze same plusy
pawel_bxxx / 77.114.82.* / 2008-12-28 13:23
poważnie, dla mnie życie stało się łatwiejsze ostatnio. Musze jechac do sklepu na wyprzedaże bo kurtka z 300 na 80 to okazja i chętnie kupiłbym kilka rzeczy po przystępnych cenach.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 13:45
w silesii katowice kupilem :)

a co do aut to masz racje. teraz za 20 000 zł masz fajne, naprawde dobre autko, paliwko tanie, wreszcie sie da jeżdzić, =)
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 12:46
dla mnie ten kryzys moze trwać na wieki wieków amen

tankuje tanio, kupuje tanio, robotni ludzie nigdy nie stracą pracy, prace tracą ci co sie im robić nie chce, dlatego ja sie nie boje

kryzys powoduje ze zaczynamy na giełdzie cykl od nowa, jak to tu ktos pisał - nowe karty.

a z tymi wyprzedazami - dla klienta wypas. kupilem sobie kurtke wczoraj za 80 zł ktora była po 300 zł.... jakom maruder ( czyli plazmy nie kupie za 4000 zł bo za 2 lata kupie ją za 1000 zł ) to mi sie podoba :)

ceny akcji spadają, domów spadają, benzyny spadają.... nic tylko robić i tanio sie obkupić.
jerremmy / 83.14.173.* / 2008-12-28 14:44
ale Ty chlopie krotkowzroczny jestes
Ciebie jedynego kryzys nie dotknie, Ty jako jedyny nie boisz sie , ze stracisz prace,
wszystko leci na leb na szyje, wszystko sie wali, tylko media zakochane w Donku nie chca o tym mowic, a Ty trzepiesz sie ze szczescia jak to fantastycznie jest i bedzie, przeciez Ty mlodziencze nawet nie wiesz co to jest kryzys, wiec co Ty za bzdety wypiszujesz


ten kryzys moze trwać na wieki

zalosne
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 12:48
dodam Brydzia:

niech sie martwią ci co maja kredyty po uszy i siedzą w szambie i niech sie modlą zeby franek był po 1 zł....

sami wybrali. innym kryzys wyjdzie na dobre ( w polsce kryzysu nie ma i nie bedzie jako takiego ). gospodarka jest jak masło - troche chłodu utrzymuje je w świeżości
warren b. / 195.205.143.* / 2008-12-28 12:52
a górniki to fakt. zamiast ich przekwalfikować to chłopu prostemu z pola dali po 50 k odprawy... to sie we łbie poprzewracało... ale tacy do dziś nie maja wstepu na grube, a przyjęcia są na wielką, ogromną skale...
Longterm / 2008-12-28 12:38 / Mostek Zwyciężymy!
Brydzia chyba nie zrozumiałaś warrena...wydaje mi się że jemu chodziło że kryzys jest korzystny dla niego jako jednostki bo przecież benzyna ostro potaniała, mamy 70% przecen w supermarketach itd...z punktu widzenia konsumenta który ma niezagrożone dochody kryzys jest bardzo korzystny
brydzia / 2008-12-28 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
a konsekwencją tego będą obniżki pensji a później zwolnienia


poczekam i przypomnę mu po 1 półroczu ten Polski cud gospodarczy , czy on wie o ile mniej wpłynie z podatków skoro benzyna tak potaniała , czy on myśli że budżetówka z racji taniego paliwa zechce obniżyć swoje pensje a emeryci swoje emerytury , pracownicy swoje pensje , bezrobotni swoje zasiłki , itd.
PROSTAK68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:47
A jaka przyszlosc wrozysz 46500 pracownikom ZUS ?
brydzia / 2008-12-28 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
te nieroby zawsze w cenie ,
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:33
DLACZEGO ZLIKWIDOWANO TOREBKI FOLIOWE W MARKETACH ? od tego zaczl sie kryzys
flugo / 2008-12-28 11:45 / portfel / Dziecko hossy

2008-12-27 23:24:04 | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
A jest to polska firma? Kupują tam jakieś
polskie produkty?



a Ty kupujesz polskie akcje polskich spółek notowanych na polskiej giełdzie? wspierasz kasiorka debiutantów aby nie szukali pomocy we wrażych bankach? co?
Longterm / 2008-12-28 12:05 / Mostek Zwyciężymy!
lepsze polskie gówno w polu niż fjołki w Neapolu...
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:11
pytanie ? czy zarzady polskich spolek traktuja akcjonariuszy jak PARTNEROW czy jak FRAJEROW ?
Longterm / 2008-12-28 12:16 / Mostek Zwyciężymy!
nadchodzi biznesowe tsunami które ukarze w końcu frajerów a nagrodzi uczciwych biznesmenów....jak jest dobrze każdy głupi potrafi zarabiać (czytaj: kombinować i oszukiwać) ...kryzys jest po to aby odróżnić kto jest frajerem a kto partnerem...będą bankructwa, będzie płacz, ale będzie wielka lekcja na dziesięciolecia...
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:19
tylko na jedno pokolenie .40% spadku nieruchomosci na swiecie 10 x 3.5%wzrostu to 10 lat.
Longterm / 2008-12-28 12:27 / Mostek Zwyciężymy!
Polska nie jest nawet wymieniana wśród państw które zostały dotknięte kryzysem...ostatnio oglądałem wywiad z Jimem Rogersem i on wymienił prawie całą Europę Wschodnią ale nawet przez myśl mu nie przyszła Polska...raczej jesteśmy traktowani jako kraj z tej samej ligi jak Chiny, Indie, Indonezja czyli nieliczna elita krajów opierających się prawie kompletnie kryzysowi...jeszcze większy szok doznałem po lekturze ostatniego Forbesa gdzie Warszawa jest na 8 miejscu w rankingu miast przyszłości...chyba jednak obcy fachowcy cenią nas wyżej niż my sami...
brydzia / 2008-12-28 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty cały jesteś jeden wielki szok jak czytam Twoje bzdety

poczekaj , u nas gospodarka odczuwa skutki kryzysu na zachodzie z opóźnieniem rocznym ,
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:45
niepoprawna optymistka. pol roku w 2 kwartale PLLlot oglosi bankrucje a z nim reszta darmozjadow i pseudo Menagerow.
Longterm / 2008-12-28 12:45 / Mostek Zwyciężymy!
Mogłabyś teraz żyć w Islandii, mogłabyś na Węgrzech, mogłabyś na Ukrainie...więc na kolana kobieto puchu marny że urodziaś się w Polsce gdzie kryzysu nie ma a jest naturalne spowolnienie gospodarcze...dlaczego w tamtych krajach kryzys już jest od roku a u nas jeszcze go nie ma?[
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:51
PONIEWAZ NOWOSCI Z ZACHODU PRZYCHODZA Z OPUZNIENIEM .MODA MUZYKA FILMY KRYZYS
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 11:51
swoje to swoje zaloze sie ze wolisz siorbac swoje smarki niz czyjes
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 12:08
spojrz na akcjonariat s-ki . ofe.tfi itp polskie papierosy ,polska wodka polski WEDEL itd
zbig$ / 2008-12-28 03:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
Are you personally offended by what you read in the papers every day?

Are you disgusted by the way your government – sworn to uphold your interests – is handing taxpayer pounds to the very banks that got us in trouble to start with?

Does it sicken you as you see property prices plunge, rental yields stay stagnant and mortgage approvals drop a massive 50% in a year... with all the forecasts saying it’s actually going to get worse in 2009?

Are you OUTRAGED by the fact that the very lenders who impoverished a generation by selling them 100%+ loans and six-times salary deals are loading up on ‘rescue money’... straight from YOUR pocket?!

These banks.... sorry, these crooks... are now “rebuilding their balance sheets”.

TRANSLATION:
They’re increasing their profit margins... which means, if you think you’re going to get some benefit from the Bank of England’s big interest rate cut, you’re going to be very disappointed.

In fact, get this...
The base rate has almost halved from 5.75% to 3%... and banks have kept mortgage and credit card rates the same... while sneakily cutting their current account rates! Even the Government's National Savings and Investment Bank is at it, cutting Direct ISA rates to 3.3% from 4.8%.
“Banks and building societies have sneakily cut current-account rates by up to 0.99%, according to Uswitch.com. Providers were hoping that these rate reductions would slip unnoticed under the radar." - MoneyWeek

So you’re getting less interest from your savings, while paying more on your mortgage!
It’s UNBELIEVABLE!
--------------------
heehehehhhe
duzo sie ci Angole jeszcze musza nauczyc..
to co u nich nie do uwierzeniA, tu jest normalką...))
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 11:59
niedlugo zrobia w uk . wakacje bankowe .robili to wiele razy ,2 lata bez splaty inaczej 70% spoleczenstwa straciloby domy /piepszone betlejemki zz gliny i drewna/ nikt w uk nie moze byc homeless . squat jest legalny krolowa dala w 1971 roku prawo zajmowania niezamieszkalych domow ASS-asociation squoters solusion/ pelny legal . legalka na drzwi /do wydrukowania ze strony ASS./ I po problemie. ja czekam na zadymy kiedy BNP-skrajnie prawicowa partia /3 na politycznej scenie uk/zacznie obwiniac cudzoziemcow za kryzys i beda zadymy z united coulor of benetton.to tyle .nie nudze?
zbig$ / 2008-12-28 03:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
The fact is, British property owners and investors are in deep, deep trouble.

Much deeper than anyone – the Government, your bank manager, your estate agent, even your employer is willing to tell you.

Thanks to a four-part perfect storm (which, I’ll show in a second, will reach its peak in 2009)... the property market is going to become about as hospitable as the Sahara Desert.
Honestly, if you think it’s bad now, you’re going to get a nasty shock.
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 02:02
ok 200 sklepow Woolworth w wlk brytanii zostalo zamknietych. prace straci prawdopodobnie 27 000 ludzi...
prostak68 / 80.53.35.* / 2008-12-28 11:25
i dobrze bo to syfiasta siec i dawno powinna upasc.
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 01:53
szpitale w usa choruja z powodu coraz mniej placacych pacjentow strat inwestycyjnych surowych kredytow.
-w new jersey w 2007 r 47% szpitali zanotowalo straty. w tym roku z 79 szpitali w tudnym polozeniu 5 zamknieto i 6 moze zostac niedlugo zamknietych
-na hawajach niemal kazdy szpital ma klopoty 2 zbankrutowaly a 1 jest bliski zamkniecia
-ponad 550 szpitali w 3-m kwartale 2008 poniosla lacznie 832 mln $(!) w por do 396 mln $ zysku rok wczesniej
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-28 01:55
mialo byc 832 mln $ strat
warren buffet / 2008-12-28 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Millennium TFI w 17 miesięcy straciło 73 proc. aktywów. Majątek zgromadzony we wszystkich funduszach akcji stopniał o ponad dwie trzecie. To tylko fragment obrazu rynku funduszy inwestycyjnych w trwającej bessie.
brydzia / 2008-12-28 12:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
a teraz wytłumacz mi dlaczego namawiałeś na kupno TFI od chyba stycznia 2008 , skoro oni pomimo 4 % opłaty za zarządzanie są gorsi od każdego indeksu ?
warren buffet / 2008-12-28 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja powiem jedno............ nawet jak bedziemy w tym samym strumieniu czasu jak kwiecien 2007..... ja mam porobione archiwa cytatów, wypowiedzi....

nie pozwole aby nowi gracze z tego forum wtopili na nastepnym cyklu..... mowie to co sie stanie za 5-8 lat... i do tego wroce... a czy wtopia - sami wybiora....

dobranoc
najcz / 2008-12-28 10:04 / Tysiącznik na forum
to jest gra,i tak to trzeba traktować,w odpowiednim momęcie odejść od stolika lub zmienić taktykę.
Longterm / 2008-12-28 01:38 / Mostek Zwyciężymy!
próbował nam pomóc Kenobi od początku 2006 roku
GrzechO / 2008-12-28 09:48 / Bywalec forum
Ja skorzystałem z Jego pomocy ...
Dziękuję Panie Kenobi.
Longterm / 2008-12-28 12:19 / Mostek Zwyciężymy!
pytanie tylko kiedy zacząć się kierować własnym rozumem i zacząć ponownie inwestować?
Romi / 2008-12-28 00:31 / portfel / Koci Tata
nikt ciebie nie poslucha to bedzie slepy ped :))
zbig$ / 2008-12-28 03:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
zapanuje wieczny optymizm, bo powiedza, czy tez wmówią, ze to po kryzysie juz
warren buffet / 2008-12-27 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziś pojeździłem po sklepach. kupilem rzeczy po 70% przeceniane a ludzi wiecej niz przed świętami....

kryzys.... chce takiego kryzysu po wieki wieków amen i paliwa po 3,17 jak to u mnie dziś zanotowano
j.k. / 2008-12-28 01:00 / Bywalec forum
ludziska wolne mają,to muszą gdzieś z rodzinką wyjść,a też jest okazja do tańszego ubrania się
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-27 23:36
wlasnie na tym polega piekno ekonomii: na dualizmie kapitalu. rachunkowosci w pasywach i aktywach lub zyskach i stratach. jesli nawet pieniadze paruja w postaci zanikajacego pkb to "odzyskujemy" to w postaci spadku cen.
tyle ze... nie jestem pewny czy faktycznie ten dualizm jest "absolutny". mysle ze jest on wzgledny w czasie. tzn globalny kryzys dzis oznacza ze ceny spadaja dzis-> co jest lepsze dla jednostek ale jutro to znaczy w przyszlosci ten "zysk" bedzie - tak mi sie wydaje - dzialal przeciwko nam bo pieniedzy w gospodarce bedzie mniej.

nie mam jednak tutaj jakiejs koncepcji ktorej bym sie mocno trzymal. moze jest po prostu tak ze globalnie jest zle i bedzie przez to jeszcze gorzej ale jednostkowo moze bedzie lepiej. moze wiec nie chodzi o wzglednosc czasu ale przestrzeni? a moze mamy zarowno wzglednosc czasu jak i przestrzeni w ekonomii?
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-27 23:48

wzglednosc czasu jak i przestrzeni w ekonomii

zeby nie bylo niejasnosci chodzi o wzglednosc czasu i przestrzeni tego dualizmu w ekonomii
Kenobi / 2008-12-27 23:40 / Uznany malkontent giełdowy
Ceny spadają, bo słabnie popyt, a firmy muszą pozbywać się zapasów, bo muszą oddać kredyty. Jak sprzedają poniżej koszów nabycia, to będą miały straty.
j.k. / 2008-12-28 00:48 / Bywalec forum
zawsze masz przeceny towarów w styczniu i lipcu,wyprzedaże kolekcji i to akurat nie ma nic wspolnego z słabnącym popytem,bo jak Warren pisze ludzi więcej niż przed świętami,dlatego że narazie mają jeszcze pracę i pieniążki
j.k. / 2008-12-28 00:51 / Bywalec forum
faktyczny kryzys nas dopadnie jak społeczeństwo będzie bez pracy,w wielkich sklepach pustki,a nie martw się jak jeden sklep z drugim da obniżkę 70%,to i tak jeszcze wyjdzie na swoim,tylko mozna sie wyobrazić jaką kapustę trzepią jak sprzedają bez promocji
warren buffet / 2008-12-27 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
odgrzewasz kotlety
warren buffet / 2008-12-27 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps do silesii w katowicach dzis wjezdzalem kilkadziesiat minut
pawel_bxxx / 77.115.73.* / 2008-12-27 23:00
w poniedziałek kupuje akcje tesco.
Skąd ludzie mają tyle kapusty?
warren buffet / 2008-12-27 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
polska wcale taka biedna nie jest, tylko mamy poglad gierkowski, ktory o dziwo - uratowal nas od kryzysu....

wysokie stopy moim zdaniem zazegnały argentyne
pawel_Bxxx / 77.115.73.* / 2008-12-27 23:48
to prawda, okolice podmiejskie są dużo bogatsze w Polsce niż w zachodniej Europie. Często bywam w Wiedniu, ostatnio przejeżdzałem przez Belgię, Holandię i Niemcy -Musze powiedzieć żadnych kokosów tam obecnie nie ma. Samochody mają gorsze, domy to połówki naszych domów, w Wiedniu jak się usiądzie na rynku to sami starzy ludzie, jedyni młodzi to Turcy spacerują, zarobić czy odłożyć jakieś pieniądze też ciężko.
Kenobi / 2008-12-27 23:07 / Uznany malkontent giełdowy
Jeszcze bardzo mało wiesz, a jak swoje poglądy na gospodarkę będziesz budował w oparciu o pozory, to będziesz wiedział jeszcze mniej.
warren buffet / 2008-12-27 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze coraz wiecej betek na ulicy, ludzie w kolejkach maja zakupy po 5000 zł ( saturn ) szok na sali.... jak swiat wyjdzie z kryzysu to oby nasi rządzacy nas nie przydławili.... dlatego stopy w dół, radykalnie !
j.k. / 2008-12-28 00:57 / Bywalec forum
"bo bety to samochody na kobiety są niezawodne"
niewiesz o tym
Kenobi / 2008-12-27 23:24 / Uznany malkontent giełdowy
A jest to polska firma? Kupują tam jakieś polskie produkty?
warren buffet / 2008-12-27 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie wiem, podpaski always..... nie znam sie na tym.. duzo w koszykach tego, nie wiem jak to wytłumaczyc,

pomozesz ?
warren buffet / 2008-12-28 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze by pomogl :) jakies green :) nie wiem czy to jakies nowoczesne czy co, ale kryzys jest :)
warren buffet / 2008-12-28 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko to juz bella medica :)
mathjom12 / 195.234.40.* / 2008-12-28 00:28
Kenobi ma racje - jak kupuja ludzie na gwalt towart importowany to wczesniej czy poznie wszystko na rabnie,
I te bety i te domki trzeba bedzie oddac. Najwazniejsza jest nasza produkcja - krajowa produkcja
Romi / 2008-12-28 00:30 / portfel / Koci Tata
a co ty berlusconi czy pawlak?
Longterm / 2008-12-27 22:41 / Mostek Zwyciężymy!
Polska 2009 = Japonia 1971
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-27 22:16
przestancie cytowac tych denali (debili-anali) jak k bien (zastepca redaktora gazety prawnej! hahaha). oni pisza zeby napisac za marne grosze cos co im przyjdzie do glowicy ma sie rozumiec to heurystyka dostepnosci.

1. sam tytul: "Na giełdach pozostali optymiści"; bo "Świąteczny tydzień dorzucił do i tak złego dla światowej gospodarki roku 2008 kolejną porcję złych wiadomości, a pomimo to akcje firm na tych giełdach, które pracowały, poszły w górę, albo nieznacznie tylko spadły." tylko patalach tak pisze co sie nic nie zna na gieldzie ale udaje ze zna. spojrzalby chociazby na obrot gieldowy ktory jest w zasadzie punktem zaczepienia czy jak kto woli warunkiem ograniczajacym. 26.12 s&p500 mial obrot 1,101,375,220 to sobie porownajcie z 18.12 3,706,181,422 - byl to dzien spadkowy. z kolei 19.12 obrot wyniosl 4,372,177,390. oznacza to w pierwszym przypadku 0.297 a w drugim 0.252 wartosci dzisiejszego obrotu do tamtych dni.

2. "najwyraźniej ostatnie złe wiadomości przestały już robić na inwestorach wrażenie." gosciu mial na mysli gielde tokijska ze nie spadla po zlych infach. chlopcze o czym ty mowisz. spekulanci rzadza gielda w krotkich okresach. w dluzszych decyduje to czy inwestorzy beda miec odpowiednia ilosc gotowki na transakcje co faktycznie bedzie zalezalo od realnej sily gospodarki. oczywiscie nie tyle chodzi o to ze juz tej kasy nie beda miec co raczej akt przewidywania ze skoro reszta graczy bedzie miala w przyszlosci gorzej to juz lepiej teraz nie wdawac sie w zbyt ryzykowne inwestycje

3. "Nie są istotne szczegóły, ważniejsza jest atmosfera. Jeśli nawet bardzo złe wiadomości są lekceważone przez inwestorów, a każda, nawet najmniej pozytywna, brana jest za dobrą monetę, być może jesteśmy na początku drogi do przełamania kryzysu." czy ten idiota nie wie ze ogromna ilosc informacji juz przedtem zostala zlekcewazona? np. okres wyborow w usa byly niezle zwyzki zupelnie niestosowne. po drugie to co wczesniej - spekulanci sie zabawiaja + marne obroty

4. "ceny wielu wciąż bardzo dobrych, przynoszących zyski firm, są dziś znacznie poniżej ich rzeczywistej wartości i zdolności do pomnażania kapitału." kolejna bzdura. ciekawe jak on to sprawdzil? swoja AF? nie ma czegos takiego jak rzeczywista wartosc bo wartosc to pojecie wynikajace z teorii uzytecznosci marginalistow (jevons, menger, walras) czyli jesli wymiana dodatkowej akcji za okreslona ilosc pieniadza nie podnosi juz uzytecznosci posiadania calkowitej ilosci akcji to ta ilosc pieniadza bedzie stanowic cene popytu. zas jesli wymiana dodatkowej jednostki pieniadza za okreslona ilosc akcji nie podnosi juz uzytecznosci posiadania calkowietej ilosci pieniadza to ta ilosc akcji bedzie stanowic cene podazy. teoretycznie wiec najpierw dochodzi do ustalania cen popytu i podazy a nastepnie na drodze negocjacji ustalana zostaje dokladnie jedna wspolna cena taka ktora powoduje od strony popytu niechec do kupowania wiekszej ilosci akcji (bo ich uzytecznosc nie rosnie) a od strony podazy powoduje niechec sprzedazy wiekszej ilosci akcji (bo uzytecznosc posiadania pieniadza z transakcji nie rosnie). i tak wlasnie popyt i podaz decyduja o tym co jaka ma byc rzeczywista wartosc akcji

czy ten gostek ma przynajmniej polowe mojej wiedzy? watpie
Kenobi / 2008-12-27 23:05 / Uznany malkontent giełdowy
Wartości żadnej spółki w przyszłości nie da się wycenić w sytuacji pogłębiającego się szybko kryzysu, bo dla strat nie da się policzyć wskaźnika C/Z. A straty dopiero będą.
kwa...rk / 94.101.16.* / 2008-12-27 23:23
tylko w sytuacji gdy kazda spolka generowalaby straty co jednak jest dosc malo prawdopodobne
zbig$ / 2008-12-27 22:03 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-12-26 22:20:44 | barakuda [ Uznany Gracz Giełdowy ]
pojechałem dziś na mały miejski zbiorniczek...
po 2 godz. przywozłem 3 okonie : 24, 28 i 31 cm
wypuściłem ok 10 mniejszych i 2 szczupaczki ok. 40 cm....
zmarzłem jak szlak , do tej pory się telepię...:-)))
----------
:-)))))))))))
wedkarze to dzis chyba ostatni ideowcy...)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy