Forum Polityka, aktualnościKraj

Haracz za prawo jazdy. Tylko w tym roku wydamy na nie 2,6 mld złotych

Haracz za prawo jazdy. Tylko w tym roku wydamy na nie 2,6 mld złotych

Wyświetlaj:
Eryk_Kujawa / 188.33.232.* / 2022-07-29 01:45
W przypadku słabego wzroku skuteczną metodą na jego poprawienie jest laserowa korekcja. Polecam wykonać ją w ośrodku okulistyki klinicznej Spektrum we Wrocławiu. Sam poddałem się temu zabiegowi i teraz widzę doskonale i nie potrzebuje okularów.
zbych711 / 37.248.255.* / 2014-09-28 01:14
.Optymistą którzy mieli bezterminowe dostali terminowe prawa jazdy ( np po zmianie adresu ) a sądzą że badania to formalność zapytam a skąd wiecie jak rygorystyczne kryteria tych badań będą za pięć lat. Znając nasz serwilizm i gorliwość wobec przepisów unijnych i abstrakcyjność pomysłów tych drugich możemy być niemal pewni że za kilka lat pod względem rygorystczności wymagań zdrowotnych będziemy jedyni samotni i w czołówce krajów unijnych po nas długo długo nikt. Okaże się żeby przejść badania trzeba będzie mieć odpowiedni poziom cukru, cholesterolu nie chorować na serce przejść jakieś badania psychotechniczne z ukierunkowaniem na refleks ocenę odległości nie mieć udowodnionego przypadku zasłabnięcia, co bardziej zapobiegliwi zaczną unikać wizyt u lekarza żeby nie tworzyć swojej dokumentacji chorobowej która obróci się przeciwko nim przy wymianie blankietu / bedzie taniej dla służby zdrowia. Wszysko to żeby zabezpieczyć społeczeństwo przed hipotetyczną rzeszą starszych lub zhorowanych ludzi którzy rzekomo krążą po drogach siejąc spustoszenie . Tylko istnieje coś takiego jak statystyka a ona powie że przyczyną większości wypadków nie jest wiek ani stan zdrowia ale ignorancja, nadmierne obciążenie psychofizyczne- czas pracy , brawura , zmęczenie, stan techniczny samochodu lub przyczyna zewnętrzna nie związana z kierowcą ani samochodem nie wspominając o używkach i w imię tej statystyki ryzykuje się jakiś promil przypadków spowodowany przez osoby o złym stanie zdrowia po to by kilka milionów ludzi mogło pojechać swoim autem do sklepu czy lekarza i to jest to wyższe dobro .Ostatecznie jakoś trzeba dojechać bo przecież nie PKS em czy PKP które są OK ale nie ma ich w wielu miejscach kraju. Ostatecznie są rejony gdzie nie ma komunikacji jak w tej piosence " Nie wyrwiesz się nie nie"
ewa483 / 31.2.19.* / 2014-07-22 15:39
Straciłam dzisiaj cały dzień, żeby znaleźć lekarza okulistę, który łaskawie za jedyne 80 zł przyjmie mnie najszybciej jak to możliwe......................za tydzień. bo reszta na urlopach lub nie ma terminów. Koszty: kawałek plastiku-70 zł, okulista 80, lekarz medycyny pracy 50, zdjęcie 30 zł, koszty połączeń telefoniczynch- prawie 30 zł plus kupa straconego czasazsu za który nikt mi nie zapłaci.
Wkurzony / 83.143.161.* / 2014-04-09 22:23
i CO chcieliscie nowa teorie to teraz macie co za banada cwaniakow wymysliła to nie mozna wogole zdac przyjdzie czas to powiedza kto to wymyslił i niech sam zda teorie AZ szkoda gadac po co ta wogole teoria jak i tak wypadki sa i beda nie rozumiecie
mssssss / 213.17.177.* / 2013-11-06 11:48
Właśnie wygrałem sprawę w WSA w Lublinie o uchylenie decyzji o wydaniu mi prawa jazdy na czas określony z powodu zmiany adresu. Naruszenie praw nabytych itp.
bg77bg / 94.40.66.* / 2015-09-08 12:39
CZY MOGE JAKIES DANE ODNOŚNIE TEJ WYGRANEJ SPRAWY? WYDRUKUJE SOBIE TEN WYROK ALE NA WSA LUBLIN NIC MI NIE ZNAJDUJE-CHCE SZCZEGÓŁOWYCH DANYCH DLA TEGO WYROKU
Jesli była by taka mozliwość proszę o ich podanie na mój e-mail
bg77bg@poczta.onet.pl
Karolinka_M / 188.95.31.* / 2015-11-24 16:23
Ja też poprosze jesli mozna, zmieniłam adres i nie mam zamiaru zdawac ponownie egzaminu na prawko, za duzo nerw mnie to kosztowało i kasy, a dodam , ze zdawałam w najgorszym ośrodku w kraju. cO ZA NONSENS. moj mail linka_m11@interia.pl
patia / 77.91.44.* / 2013-10-18 08:51
śmieszne ! to przepraszam bardzo jak dostanę ptacę np. przedstawiciela handlowego będę najlepszym pracownikiem i co nagle ją stracę bo minie mi okres ważności prawa jazdy i 100 tys. osób będzie na nowo zdawac prawko. Jak można pozwolić na to żeby nasz ryży opiekun państwa zdzierstwo i pazerka zal..
xxx513 / 31.61.136.* / 2013-07-23 16:44
paranoja!!!! Polska chory kraj i caly rząd !!!!!
NIE PATRIOTKA / 88.220.101.* / 2013-07-12 23:25
DLACZEGO MAM PŁACIĆ PO RAZ KOLEJNY?!
Prawo jazdy kat. B mam wydane na 10 lat, które właśnie już mijają z powodu słabego wzroku. To jest niesprawiedliwe, dlatego, że kierowcy, którzy w trakcie zdawania prawka mieli dobry wzrok mają wydane dożywotnio! A przecież wzrok może osłabić się z czasem każdemu i mimo, że później noszą okulary, to i tak mają prawo jazdy do końca życia!
Ja teraz muszę wydać ponad 100zł na blankiet, 25 zł na zdjęcia, min. 50zł na okulistę i jeszcze lekarza opłacić ok 30zł, który mi wyda głupi papier!!!
Czyli mnie prawo jazdy kosztuje jednorazowo ok. 200zł, tylko po to żeby stwierdzić że mam taki wzrok jaki do tej pory miałam!
A nieważne jest to, że komuś się popsuł wzrok jak już prawko miał wydane dożywotnio i może sobie jeździć ile chce.
KTO TO WYMYŚLIŁ, ŻEBY OSOBY ZE SŁABSZYM WZROKIEM TRAKTOWAĆ JAK CHORYCH I NAŁOŻYĆ OGRANICZENIE!!!
niunia559 / 91.206.65.* / 2015-01-15 16:10
25 zl zdjecia 100 wydania prawa jazdy 200 lekarz medycyny pracy i 40 konsultacja specjalistyczna wiem bo wlasnie jestem w trakcie wymiany
kocembul / 81.15.214.* / 2013-07-08 15:16
I co z tego, że najlepiej zabezpieczone w Europie? Kto by dziś chciał podrabiać prawo jazdy, skoro i tak ważniejszym poświadczeniem o naszych uprawnieniach do kierowania pojazdem jest to, że znajdujemy się w cyfrowej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Plastikowe prawo jazdy nie przedstawia samo w sobie żadnej wartości.
W Niemczech prawko otrzymuje się od razu po zdanym egzaminie i jest to zwykły zalaminowany papier.
U nas trzeba wybólić 100 zł i jeszcze czekać 2 tygodnie na gadżeciarski kawałek plastiku.
Tschop / 93.105.10.* / 2013-02-05 09:29
Mam prawo jazdy!Od 2001 roku i niby dlaczego mam placic za jego wymiane na nowe??! Mam becalowac za kazdy wymysł jakiegos ministra?! Niby z jakiej paki?Siedzi głąb i wymysla jakies bzdety a mi pieniadze to na drzewie rosna??! Za 80pln to mam dwie paczki rasowych pampersów,proszek do prania na miesiac,oplate za wode [przez miesiac oplate za gaz na dwa miesiace albo jedzienia na prawie tydzien czasu!!!! Czy wy naprawde myslicie,ze 80pln to naprawde jest mało??! Dla niektorych to gora forsy!Wymyslacie wymiany?Prosze bardzo ale sami je pokrywajcie! Mnie taka wymiana kosztuje dwa razy wiecej niz was?!Po pierwsze musze sie zwolnic z roboty a to koszt 162pln dziennie plus 80pln(wymiana) plus dojazd 15pln,fotograf 25pln co daje ze z takiego kretynskiego pomysłu mam wydac z wlasnej kieszeni ciezko zarobionych pieniedzy 250pln !!!!! Calkiem was posrało!Zerujcie na tych co staraja sie o prawo jazdy a nie na tych co juz je posiadaja!
No mówie, że ja / 46.250.168.* / 2013-02-23 20:47
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
. Sądząc po twoich 162 zł dziennie powodzi ci się całkiem nieźle. Sporo osób ma dużo gorzej, niemniej jednak zmiany mi się nie podobają.
talin / 89.228.225.* / 2013-01-25 21:04
Miejsce na adres zamieszkania jest...a na grupę krwi???? po wypaddku najważniejsze jest gdzie mieszkamy....to napewno nam pomoże :-))))
Puk / 31.11.240.* / 2013-01-23 17:30
Panowie nie wsiekajcie się, głosować i patrzeć na ręce , żeby dyktatura ciemniaków nie robiła cudów nad urną!
Edyta182 / 164.127.33.* / 2013-01-22 21:23
Paranoja. Nie dość że wyzysk to szczególnie uderza w młodych którzy są znacznym odsetkiem ubiegających się o ten kawałek plastiku. A dlaczego reforma nie sięgnie np ludzi po 50-tce, którzy często nie znają stale zmieniających się przepisów i jadą bo jadą? Tutaj by były konieczne badania lekarskie i kursy . Oczywiście i na tym państwo zapewne by zarobiło.

I nasuwa się anegdota, że Polska jest jak dziecko z zespołem Downa- za wiele wymagać nie można, ale kochać trzeba....
acomitam / 91.238.233.* / 2013-01-21 10:46
He, he... Okradają Polaków w biały dzień, a ci się cieszą, grillują i głosują na aferałów PO+PSL. Dalej tak róbcie, a niedługo prawo jazdy będzie trzeba odnawiac co miesiąc.
Adam1964 / 178.36.68.* / 2013-01-20 09:11
10 lat juz jeżdżę z prawkiem z poprzednim adresem i NIKT się nie przyczepia. Jest PESEL ? jest to proszę na drzewo :)
PESEL jest najważniejszym identyfikatorem -[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy