Forum Forum emerytalneInne

IKE wymagają wsparcia

IKE wymagają wsparcia

nie stara i nie młoda / .* / 2005-09-14 09:58
Komentarze do wiadomości: IKE wymagają wsparcia.
Wyświetlaj:
LP / 83.135.140.* / 2006-05-28 12:40
Przed 50-ciu laty jedyną instytucją która deklarowała się świadczeń emerytalnych był ZUS.Teraz po upływie ponad 50-ciu latach w których dokonywano różnego rodzaju "kombinacji ideologicznej i ekonomicznej" okrzyczano GO za niewiarygodny system gwarantujący wywiązania się z umowy społecznej do której przymuszał wszystkich obywateli z obowiązku zabezpieczeń świadczeń emerytalnych.Teraz tworzy się nowe Hasła i ideologie tworznia systemów mający wypełnić te założenia.
Pytanie jest na jak długo?
Ta sytuacja przypomina tworzenia KOŁA. Nikt nie stara się sprawdzić co jest przyczyną że "ONO się źle toczy " ograniczając się do uproszczeń :"Twórzmy nowe koło gdyż te napewno będze 100 razy lebsze jak stare bo napewno będzie się lepiej TOCZYć."Taka filozofia jest domeną ludzi którzy prezentują małą odpowiedzialność społeczną jako eksperymentowanie na żywym organiźmie jakim jest społeczeństwo bez ponoszenia jakich kolwiek konsekwencji.Wszyscy Ci którzy mają mało "pieniąszków
wszelkie reperatury starają się wykonywać we własnym zakresie" i widocznie tylko Ci wiedzą co jest przyczyną że "KOŁO nie toczy się jak powinno".I tylko ONI dokonują właściwej regulacji systemu aby toczenie odbywało się bez "oporowo."Stare porzekadło mówi :kto smaruje to jedzie,a inne :małe błędy powodują wielkie skutki.
Widocznie ta filozofia Sienkiewicza jest zrozumiała przez "malutkich" i musi być zawsze na czasie dla nich.
Taka filozofia uproszczen i braku kontroli jak również nie "dodawania kropli oleju czy smaru" jast przyczyną blokowania każdego systemu".Aby to udowodnić potrzeba upływu czasu na ODSŁONE wszystkich SŁabych PUNKTóW NOWEGO SYSTEMU. Inne przysłowie mówi Historia lubi się powtarzać ! Dla inteligentnych zostawiam pytanie : DLACZEGO? Co jest przyczyną że w POLSCE wszystko to co gdzie indziej "toczy się normalnie "unas w wyniku uproszczeń i nienależytego zrozumienia funkcji działanie "musi się zatrzeć"?
emer / .* / 2005-09-17 11:15
Tylko proszę nie próbować zabrać praw nabytych tym co już chętnie do IKE zgłosili akces. Nowe zachęty - proszę bardzo, ale wara od starych!
nie stara i nie młoda / .* / 2005-09-14 09:58
w moim misteczku mam 1400 na rekę co i tak plasuje mnie w gronie lepszych (wiem że to szok). Jak zapłace za telefon, gaz, prąd, mieszkanie, obiady dla dzieci, lekcje języka obcego to zostaje tylko na jedzenie bo na buty nie zawsze ... z czym do IKE ... niech podniosą zarobki to będzie z czego oszczędzać

Najnowsze wpisy