Forum Forum inwestycyjneFundusze

IKE z gwarantowaną lokatą 9% OpenFinance.

IKE z gwarantowaną lokatą 9% OpenFinance.

slaweks2 / 77.95.48.* / 2012-02-22 21:57
Ostatnio Open Finance proponuje IKE z lokatą z gwarantowanym oprocentowaniem przez 10 lat w wysokości 9%. Tylko do tego trzeba dokupić produkt regularnego oszczędzania. Czy ktoś może wie coś nt ww produktów.
Wyświetlaj:
Aleksander555 / 89.73.120.* / 2013-03-08 14:26
Czy ktoś z Państwa ma wiedzę co się stanie w przypadku zerwania lokaty, którą doradca założył wraz z IKE i Better Future w Getin Noble Banku, czy jeśli nie wpłacam co miesięcznie kwoty 200zł pieniądze na lokacie mogę wypłacić?
FilipLab / 83.11.48.* / 2012-10-19 13:31
Poczytałem różne wypowiedzi o IKE. Dotyczą one głównie tego, ile procent lub złotych polskich można będzie uzbierać do czasu, gdy osiągnie się wiek emerytalny. No właśnie. Właśnie jestem takim dinozaurem, który osiągnął wiek emerytalny. Przez ostatnie 15 lat wpłacałem na "ubezpieczenie na wypadek śmierci i dożycia typ J II". Zamierzałem teraz wybrać cała kwotę (około 20 tys. zł) - bo jest taka opcja w piśmie, jakie otrzymałem z okazji zakończenia okresu ubezpieczenia. Ale PZU proponuje mi założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego. Czy ktoś wie, czy to się (i na ile) opłaca? Doradca, owszem, roztacza świetlaną przyszłość, ale może ktoś już to przerabiał i może z pozycji zwykłego zjadacza chleba udzioelić rady w zasadniczym temacie: jest sens, czy go nie ma w takiej jak moja - już emeryta - sytuacji?
Kamil B / 2012-10-19 13:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ike które są w pzu są w ramach rachunków z funduszami inwestycyjnymi (brak jest w takim produkcie gwarancji kapitału i zysku), więc jak się nie bardzo orientujesz w funduszach to nie radzę bo możesz stracić,
zasada w inwestowaniu pieniędzy jest taka że kupuje się produkty które się rozumie, więc jak rozumiesz to inwestujesz jak nie, to załóż sobie lokatę na jakiś przyzwoity procent i będziesz miał niewielki ale pewny zysk
FilipLab / 83.11.48.* / 2012-10-19 16:14
Dzięki Kamilu B. Po prostu utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że gruszki na wierzbie są dobre w porzekadłach, ale w życiu jednak trzeba się kierować rozsądkiem, a cos takiego emeryt już powinien posiadać. Pozdrawiam i dziękuję.
Kliczko / 95.49.111.* / 2012-06-24 19:26
oj ludzie ludzie jakie wy głupoty pieprzycie. zanieście wszyskie swoje oszczędności do jednego największego banku PKO BP. (przecież muszą z czegoś zapłacić Majewskiemu)widocznie jesteście za tępi żeby pojąć zasadę i samą ideę oszczędzania w ten sposób. Po pierwsze to z IKE MOŻNA wypłacać część środków BEZ utraty odsetek wystarczy wypisać jedną kartkę pod skromnym tytułem "Dyspozycja zwrotu części środków" ale dla was to może za trudne. Po drugie to chcecie oszczędzać to zbieracie kapitał w bezpieczny sposób i przez długi czas!!! Przecież to logiczne!!!! Polecam strone fundi.pl i tam sobie zobaczcie Idea Obligacji FIO Subfundusz oraz UniKorona Obligacje i zobaczcie sobie wykresy od powstania funduszy. Średnio zarobiły 13%-14% w skali roku na przełomie 13 lat więc długi termin to dla klientów zbawienie ale nie potrafia tego zrozumieć, a co do lokaty na 3 miesiące to szczerze życzę szczęscia w szukaniu lokaty na 23% netto. Podsumowując nie znasz się nie rozumiesz TO NIE KOMENTUJESZ!!!!!!!!!!!!!
KkkAaaDddd / 31.182.122.* / 2012-12-12 01:50
Oj mam nadzieje, ze nikt Cie nie posluchal z ta Idea, bo jezeli tak, to taka osoba stracila srednio 9% na obligacjach :D akurat w zlym momencie to powiedziales :D :d
pawełłł / 31.61.199.* / 2012-03-22 14:30
POLICZMY
zainwestujemy 3.000 zł rocznie na 9%
mija 10 lat likwidujemy i wyciągamy środki
mamy 30.000 zł wkładu i 20.000 zysku więc zarobiliśmy 60% więc nie 9% rocznie a 6% z okładem no dobrze ale od zysku trzeba zapłacić
podatek belki wiec odliczamy następne 4000 zł zostaje na rękę 46.000 zł czyli realnie zysk w skali roku 5%
cieszymy się mamy 46.000 zł gwarantowane!!!!!
inflacja roczna w naszym kraju 4%
no to liczymy 46.000 zł -4%-4%-4% i tak 10 razy wychodzi kwota 30.500 zł
i to jest realny zysk 500 zł
GRATULUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY SIE NIE DALI NABRAĆ
NAIWNYM WSPÓŁCZUJĘ
Fender699 / 91.228.88.* / 2012-05-30 09:55
Z całym szacunkiem chyba z innego pieca chleb jedliśmy.

Jaki poważny człowiek tak wylicza rentowność na aktywach?
Z jednej strony dopisujesz roczne odsetki od aktualnego salda, a rentowność liczysz z kapitału zgromadzonego w ostatnim roku.

Brawo.
Informuje, żeby uciąć spekulacje. Owszem pracuję w firmie, która dystrybuuje to rozwiązanie.

Cicha podpowiedź, dla wyliczenia rentowności (najłatwiej) założyć jednorazową wpłatę 10500 zł w pierwszym roku. To będzie obrazowało prawdziwą stopę zwrotu z IKE :) Bo na przyrastającym kapitale jest dużo trudniej.
bonifacy30 / 2012-04-30 20:40
Niektórzy, to już w kalkulatorach marki CASIO węszą podstęp...że liczą z większym zyskiem dla bankowców....konsumujcie więcej (tak jak namawiają Was do tego reklamy) a lepiej na tym na przyszłość wyjdziecie...
j.w / 37.47.233.* / 2012-03-27 11:59
jeżeli po 10 latach spadasz z "gwarantowanych" 9% na wibor 3M i masz oprocentowanie jak na lokacie, bedziesz to dalej trzymał czy zlikwidujesz?
zapewne wyciągniesz dlatego policzyłem podatek belki.
możesz szukać innego ike i przenieść ale jeżeli już dzisaj dasz się złapać na taki prosty numer to w przyszłości będzie podobnie
pozdro / 212.160.141.* / 2012-03-26 09:29
Zapomniałeś że od IKE nie ma BELKI
tedchom / 2012-03-26 12:48 / Tysiącznik na forum
Dobrze piszesz. Gość to ponoć policzył więc wypada wierzyć (nie mam czasu sprawdzać,) odliczył podatek bez sensownie, to wiadomo że za 10 lat nie może wybrać tego ike
no chyba że akurat przechodzi na emeryturę;)
j.w / 37.47.233.* / 2012-03-27 12:01
ike możesz przyjacielu zlikwidować w dowolnym czasie a "karą " za wcześniejszą likwidacje jest naliczenie podatku belki.

pozdrawiam
anko / 213.134.163.* / 2012-03-07 21:48
Nie mogłem odszukać, o ile w ogóle jest to opisane-na ich stronie?
Proszę o link.
daro1111 / 188.127.27.* / 2012-03-06 21:04
obligacje to nie tylko obligacje państw ale też przedsiębiorstw to jedna sprawa a biorąc pod uwagę szczegółowy podział jesteś raczej nie najgłupszy więc przyznasz raczej ze jeśli chodzi o obligacje państw to tylko osoba która chce wyrzucić pieniądze w błoto kupowała by obligacje ww państw czyli kompletny idiota a z reguły jaka firma pośrednictwa by nie była liczy z reguły na zysk poza tym abstrahując od tego zakup takich obligacji dla opena wiązał by się ze współpracą z bankami/dealerami zagranicznymi co wiąże się z nieuzasadnionymi kosztami jest nie praktyczne.
Plusem w tym IKE jest niezmienne oprocentowanie więc nawet jeśli wejdziemy do strefy euro, a wtedy średnie oprocentowanie depozytów będzie wynosić 2% to mając taki produkt nie będzie Cie to interesować.
kbam / 195.117.48.* / 2012-02-28 13:04
lokata IKE swoją drogą to ciekawa propozycja. Jest tylko jeden szkopuł. Żeby skorzystać z promocji trzeba wybrać jeden z produktów długoterminowego oszczędzania. A to już zupełnie inna bajka.
miki69 / 46.134.215.* / 2012-02-26 18:48
Polecam lekturę, ja sam prawie dałem się naciągnąć.

http://blog.opiekuninwestora.pl/plan-inwestycyjny-lucro/
cytrus / 91.228.88.* / 2012-02-27 13:18
Nie rozumiem jak opisane w podanym linku Libra czy Lucro mają się do IKE? to że mają podobne oprocentowanie nie oznacza, że to ten sam produkt...
benenenene / 85.222.42.* / 2012-02-23 23:03
Tez byłem na spotkaniu i nawet skorzystam, wcześniej dawali to samo ale lokata na kilkanaście procent i na 3 miesiące tutaj przynajmniej mamy wysokie oprocentowanie przez dłuższy czas. jeśli ktoś ma nadwyżki gotówki na pewno lepsze rozwiązanie niż zwykle lokaty
inkubator / 2012-02-22 23:54

Ostatnio Open Finance proponuje IKE z lokatą z gwarantowanym oprocentowaniem przez 10 lat w
wysokości 9%. Tylko do tego trzeba dokupić produkt regularnego oszczędzania. Czy ktoś może
wie coś nt ww produktów.


Tak się składa, że byłem dziś również na spotkanku. Czekam na trafne spostrzeżenia.
Pytania_Rafal / 81.190.225.* / 2012-03-01 18:21
Bylem równieżna spotkaniu. Podzielcie się spostrzeżeniami. Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem to jest to pakiet trzech produktów:


Produkt 1 = LOKATA
+ na 3m-ce chyba 29% w skali roku

Produkt 2 = LOKATOKONTA
+ oprocentowanie = 9%w skali roku
- rocznie max wpłata to 3srednie krajowe (ok.10000zł)
- kasy nie można wyciągnąć przez rok
- jesli wyciagnie sie kase szybciej (oplata 200zl)

Produkt 3 = Inwestycja w obligacje
+ do każdej wpłaty w pierwszym roku dodatek 5%
+ średni dotychczasowy zysk to jakoś 8%
- co miesiąc opłata 9,99zł
- 8% zysku to zarobek funduszu
- wpłaca się 10lat


Podsumowując - aby uniknąć zniwelować sobie opłatę miesięczną wystarczy na Produkcie nr 2 posiadać minimum 1700zł(odsetki dadzą około 10zł).

Ogólnie - Czy warto?
Aktualnie zagrożone bankructwem panstwa wyzbywaly sie swoich obliacji. Czy wiadomo jakie obligacje beda kupowane - Greckie, Wloskie, Portugalskie?
Adam552 / 91.213.118.* / 2012-04-16 09:55
Nie warto.

Ad 1) Lokata jednorazowa, potem juz nie dostaniesz takiego oprocentowania.

Ad 2) To nie lokataokonto tylko IKE, więc jeśli wyciagniesz pieniądze przed osiagnięciem wieku emerytalnego, to zaplacisz podatek belki, więc nie 9%, a 7,29%. Dodatkowo 9% dotyczy pierwszych 10 lat, potem juz tylko WIBOR3M (czyli jakieś 4,9%).

Ad 3) "Doradca zapomniał" Ci powiedzieć najwazniejszego. Co roku oplata 2% od całości zgormadzonych na tej inwestycji środkow. Horrendalne opłaty do 90% za zerwanie przed upływem 10 lat (maleją wraz z czasem trwania inwestycji). Jednym słowem probują nabijać ludzi w butelkę.
mikolok / 84.10.102.* / 2012-07-17 00:53
Adam, Adam...

1) no wybacz abyś miał mieć cały czas oprocentowanie 29%...

2) nikt Ci nie każe trzymać środki na tym IKE po 10 latach. Ustawa o IKE wyraźnie mówi że transfer środków między IKE nie jest obarczony podatkiem Belki. Po 10 latach znajdujesz IKE na wyższym oprocentowaniu i sprawa załatwiona. Proste? Proste.

3) Wiesz na czym polega idea regularnego oszczędzania? Pewnie nie, pewnie Ty jesteś z tych co jako długi okres inwestycji rozumieją 3 miesiące. Żal....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy