Forum Forum dla firmZakładanie firmy

ile kosztuje założenie sklepu internetowego

ile kosztuje założenie sklepu internetowego

mirek85 / 2011-07-28 10:36
jeżeli chciałbym założyć sklep internetowy to z jakimi kosztami powinienem się liczyć? co dokładnie znajdowałoby się w kosztach takiego przedsięwzięcia?
Wyświetlaj:
IT.P Studio / 86.111.102.* / 2019-11-07 11:53
Koszty związane ze sklepem powinny objąć: domenę – adres sklepu, SSL dla domeny, platformę do sprzedaży, serwer. To minimum, które jest niezbędne. Warto skorzystać z oferty firm specjalizujących się w realizacji sklepów. Mają one doświadczenie i kompletne rozwiązania obejmujące system sklepowy, odpowiednie parametry serwera, cykliczne aktualizacje, dbają o bezpieczeństwo oraz zgodność z prawem. Taka usługa nie musi być wcale droga i najczęściej rozliczana jest wygodnym abonamentem rzędu: 1200 zł netto rocznie już z domeną i SSL.
Należy też liczyć się z kosztami związanymi z fachowym regulaminem, integracjami np. z programem magazynowym czy księgowym oraz przede wszystkim promocją w Google. Tu na pewno warte uwagi jest Google Adwords umożliwiające łatwą promocję konkretnych produktów. Podsumowując - wydatki na sklep nie muszą być wysokie i można je dobrać do własnych możliwości, a z czasem dokładać dodatkowe elementy funkcjonalności, wygody zarządzania czy reklamy.
maniamonika / 84.16.242.* / 2019-08-08 19:33
Na przestrzeni kilku lat koszty zarówno otwarcia, jak i prowadzenia takiego sklepu internetowego drastycznie spadły. Sama od kilku miesięcy takowy posiadam i jestem zachwycona. Znalazłam platformę cstore.pl gdzie otwarcie takiego sklepu zajęło mi maksymalnie 20 minut. Bułka z masłem nawet dla takiego laika jak ja.
arrroo / 2.58.194.* / 2020-02-17 19:13
Znajomy zakładał w ten sposób sklep własnymi wyrobami owocowymi. Fajna sprawa powiem Wam. Wygląda to wszystko bardzo profesjonalnie, a z tego co mówił kumpel - banalnie proste.
Antoni09 / 195.189.88.* / 2018-11-22 23:52
Polecam zabrać się do tego od poszukania sobie dobrej kancelarii księgowej. Ja znalazłem Gamę (ul. Myśliborska) i odtąd wiem, że prowadzenie firmy to nie jest dla mnie żadna tajemnica. Wszystko mogę wyjaśnić w ekspresowym tempie, nigdy mnie nie zawiedli.
kamil2 / 89.64.31.* / 2018-11-22 18:38
Każdy sklep jest inaczej wyceniany. Warto przy tej okazji skorzystać z oferty firmy projektującej. Dobrym przykładem jest Hauerpower. Marka jest liderem w branży, ma wiele pozytywnych opinii i szeroki zakres usług. Działa też we współpracy z klientem i oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Polecam sprawdzić — sam jestem pod wrażeniem.
kwat61 / 5.172.238.* / 2018-10-10 21:54
ceny są bardzo zróżnicowane. polecam skonsultowanie ceny za założenie sklepu internetowego z firmą z poznania www.black-art.com.pl
szymonka87 / 2016-05-31 12:36
Hej, założenie sklepu to jedna rzecz. Natomiast, aby potem sklep fajnie funkcjonował, to koszty reklamy, pozycjonowania, a także licznych usprawnień, które optymalizują jego pracę. Takich narzędzi dla e-commerce jest wiele, niektóre bardzo ciekawe. Gdyby kogoś ten temat interesował, to polecam wybrać się na Targi IT Future, które odbędą się w Warszawie 8 września. Wystarczy się zarejestrować, udział nic nie szkodzi, a myślę że sporo można się dowiedzieć. Ja się wybieram, bo zawsze biorę udział w takich wydarzeniach, dzięki którym mogę się czegoś dowiedzieć i rozwinąć swój biznes. Wiedza to potęga i najcenniejsza waluta :)
maslowyx / 2016-02-19 19:20
Spora liczba osób sądzi, że koszt założenia sklepu internetowego jest wysoki, a co więcej, tworzenie samej witryny wymaga specjalistycznej wiedzy. Na szczęście nie jest to prawdą. Decydując się na współpracę z naszym serwisem, otrzymują Państwo możliwość stworzenia własnego sklepu internetowego zupełnie za darmo wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym. Udostępniane przez nas oprogramowanie działa online właściwie z każdą przeglądarką, dzięki czemu dostęp do Państwa sklepu będzie możliwy z każdego miejsca na świecie.
apka / 178.216.92.* / 2015-11-09 18:57
Sam hosting nie jest wielkim kosztem. Możesz zaczać od konta na poziomie 100 zł od Firehost. Ewentualnie jeśli widzisz sens, to pozostaje jeszcze vps. U nich przetestujesz go za darmo, a być może się przyda? Ocenisz to jednak dopiero wrzucając serwis na jakiekolwiek konto, widząc obciążenie.
Perkozy / 164.127.50.* / 2015-06-08 00:00
Wydaje mi się, że najmniej zamieszania jest przy opcji gotowego oprogramowania. Jeśli to analizować pod kątem kosztów to wygląda najlepiej, sam zresztą korzystam z czegoś takiego. Sellingo ogranicza wydatki do minimum w ramach abonamentu, który i tak jest akurat w promocji teraz. Właściwie jedyne wyłożone pieniądze to ten mikry abonament plus dobra reklama.
sersei / 89.78.208.* / 2015-05-16 17:15
Jeśli założysz na gotowym oprogramowaniu np. wspomnianym tu już shoperze, to w miesięcznej opłacie będziesz miał już wszystko, dolicz sobie cenę towaru, ewentualnej reklamy i zobaczysz czy możesz sobie pozwolić.
6karol1994 / 37.233.96.* / 2015-03-30 14:13
Koszt zależy od tego, czy zakładasz sklep samodzielnie, czy zatrudniasz do tego firmę. Musisz też doliczyć koszt serwera i domeny, no i oczywiście zaopatrzenia.
Mariusz821 / 2015-03-23 13:20
Jak wygląda opcja płatności mobilnych?Czy przy prowadzeniu sklepu internetowego korzystanie z tej opcji jest opłacalne?Ile kosztuje korzystanie z tego typu opcji?
paulina363 / 2015-04-22 13:22
Opcja płatności mobilnych jest jak najbardziej opłacalna - można wyprzedzić tym konkurencję. Najlepiej skontaktuj się właśnie z operatorem płatności.
semek673 / 178.216.92.* / 2015-03-12 21:31
Firehost kosztuje mało, tam konto zakładasz za grosze, kilka dyszek rocznie wystarczy na utrzymanie serwera.
Moim zdaniem zakup innego typu usługi po prostu nie ma sensu.
joachimlew / 2014-11-23 15:48
Samo założenie nie jest drogie. Jeśli zdecydujesz się na jedno z gotowych rozwiązań to opłaty abonamentowe przedstawiają się np. tak: https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/ a w tym masz już wszystko, co potrzebne do prowadzenia sklepu internetowego.
Maciejupokamieju / 2014-09-30 19:28
Za założenie takiego sklepu biorę od 500-2000 zł. W ofercie mam jeszcze administrowanie takiego sklepu za 200 zł miesięcznie. Dla zainteresowanych kontakt na macikamm@ gmail.com
W cenie administracji sklepu wliczam cenę hostingu, korzystam z http://superhost.pl Jest dobry, tani i jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem. Kwestia też tego jak sklep ma być rozbudowany jeśli chodzi o cenę.

Najnowsze wpisy