Forum Forum inwestycyjneFundusze

Ile można stracić, chcąc zarobić na korekcie

Ile można stracić, chcąc zarobić na korekcie

Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-18 18:29
Można tak i tak - jak komu wygodniej:) Idea stworzenia sobie "potfela aktywnej alokacji" tj. wychodzenie z funduszy gdy zanosi się na spadki i wchodzenie gdy zanosi się na wzrosty jest b. ciekawa, ale wymaga duuużej wiedzy, doświadczenia i intuicji i nie musi być wcale efektywna. Osobiście sztywno trzymam się swojego schematu inwestycyjnego - nabywam j.u. małymi pakietami w odstępach miesięcznych, ani częściej, ani rzadziej, nie korzystam z tzw. okazji i nie umarzam w trakcie korekt - od takich zabaw mam portfel akcji spółek, którym gram w krótkim i średnim terminie. Taka strategia ma tę zaletę, że uniezależniam się od nastrojów i nie wykonuję zbędnych ruchów na funduszach. Wada - okresowe spadki wartości mojego kapitału, które jednak zazwyczaj neutralizuję zyskami z portfela akcji. Jak dotąd skutecznie udaje mi się realizować mój cel inwestycyjny i to mnie cieszy:)
No ale, jeśli ktoś włożył całą kasę w fundusze "na górce", to jego "żonglowanie" funduszami może być jak najbardziej uzasadnione, ja wolę żonglować akcjami. Portfel funduszy to mój ospały, kilkutonowy słoń, którego podkarmiam regularnie i nie tykam, a że czasem straci kilogram, to ani na mnie, ani na nim nie robi to wrażenia;)

Pozwolę sobie tu zacytować powiedzenie jednego z moich dużo bardziej doświadczonych znajomych: "Poznasz leszcza giełdowego po nerwowych ruchach jego":)
Pozdrawiam!
kabaretdudek / 83.24.247.* / 2007-08-20 19:31
w tym sęk....
lgortal / 2007-08-17 12:43
Nic nie trzeba tracić aby zyskać na korekcie - tyle teorii...;))
Tyle tylko że na próżno wypatrywać koloru zieleni obserwując indeksy nasze i giełd światowych, co mi na korektę nie bardzo wygląda i zarobić na tym co się obecnie dzieje będzie trochę trudno...trzeba przeczekać.....pozdro.
funduszmen / 83.24.176.* / 2007-08-17 11:12
Najbliższe miesiące to kolejne spadki, jeśli więc chcesz inwestorze funduszowy wspierać upadłą giełdę, inwestuj w fundusze, a z twojego tysiąca zostanie ci niedługo 500...
Fund / 83.3.192.* / 2007-08-17 22:06
nie rozumiem tej histerii
buczek / 87.206.176.* / 2007-08-17 21:14
Prezentujesz typowo polskie myślenie.
Wzrosty sa teraz bardziej prawdopodobne jak spadki. Chociaż potrzeba będzie sporo czasu aby odrobić straty.
radziej / 2007-08-17 22:19 / Bywalec forum
"typowo polskie myślenie" - to dopiero jest stwierdzenie, masakra jakaś....
Leh / 2007-08-17 18:11 / Bywalec forum
Niestety ale może to być prawda. Szkoda.
bart simpson 2012 / 83.4.114.* / 2007-08-17 11:16
prorok się znalazł ;)
Goscio / 82.166.55.* / 2007-08-17 16:59
Nie prorok tylko 2-gi Einstain ;-)
premeryt / 81.168.185.* / 2007-08-17 21:53
Chyba jednak Siergiej Eisenstein.
kiler1 / 2007-08-17 21:19 / Bywalec forum
hyh, widac ze mimo tego co sie dzieje pelno niepoprawnych optymistow :]]] polewka

wzrosty potrwaja okolo tygodnia i kilku sesji po czym nastapi druga 3tygodniowa fala spadkow , wtedy bedzie mozna ocenic czy czeka nas ostatnia fala
pozdrawiam
TaS / 2007-08-17 23:42 / Tysiącznik na forum
heh... Kiler. gdybysmy nie byli optymistami to nie mielibysmy fundow...

a swoja droga skad wiesz,ze bede 3 tyg spadkow?
kiler1 / 2007-08-18 09:16 / Bywalec forum
pewnosci oczywiscie nie mam tylko przewiduje co w mojej ocenie sie stanie, oczywiscie moge sie mylic ale jak dotad moje analizy sie niezle sprawdzaly wiec tak mi sie wydaje choc nie przesadzam.

btw TaS czasem jak sie czyta komentarze typu : nie martw sie przeczekaj , i tak odrobisz straty bo fund inwestujesz dlugeterminowo, no ale hmm jak utniesz straty i zainwestujesz pod koniec korekty[ zakladajac ze nie trafisz w najwiekszy dolek] odrobisz znacznie szybciej wiec masz wieksza duzo szanse na wieksze zyski , ale czasem sie wydaje ze niektorzy nie wiedza ze jak straca na poczatku duzo to nie jest to ta sama droga zeby odzyskac , nie te same % wiec hmmm po prostu nie rozumiem takich niepoprawnych decyzji ale jak kto woli, ja wyszedlem z fundow i 2 miesiace temu i jestem bardzo zadowolony i spokojny, akcjami szarzuje czasami na dt, no ale jak ktos woli po korekcie tracic czas na odrabianie zamiast na tworzenie zysków to jego sprawa - tylko troche to nieekonomiczne no ale coz

pozdrawiam
TaS / 2007-08-20 00:28 / Tysiącznik na forum
hmmm Ci co grają jak Ty maja spore szanse na zyski, ale jeszcze większe na straty, bo piękna zasada giełdowa mówi:

nie łap górek i dołków...

Ci wykrwawiają sie w pierwszej kolejnosci...


a Ci którzy czekają - nie mają takiego ciśnienia, nie rządają mega zysków, ale i ponoszą znacznie mniejsze ryzyko :)

bo nie muszą nic łapać :)
kiler1 / 2007-08-21 21:19 / Bywalec forum
oj alez ja uwielbiam to cisnienie emocje temu towarzyszace, czym bylby czlowiek bez emocji:]] ,
TaS / 2007-08-21 22:49 / Tysiącznik na forum
hmm,

powtórze cos co pisalem w jakims innym watku: kazdy ma swoje pasje i emocje z nimi zwiazane :)

jeden zbiera znaczki, inny jezdzi motorem, inny skacze na bungee, a jeszcze inny uprawia hazard :)

wolny kraj, wolna wola :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy