Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile Orlen dołoży do Możejek?

Ile Orlen dołoży do Możejek?

Money.pl / 2006-09-29 15:33
Komentarze do wiadomości: Ile Orlen dołoży do Możejek?.
Wyświetlaj:
YTEEEEE / 85.198.235.* / 2006-09-29 23:41
Może dodam dla jasności, że jakby już Rosjanie rozwalili (albo kupili osłabione) Orlen i Lotos ceny już by nie były dumpingowe, wtedy nadszedł by czas dojenia Polaków.
YTEEEEE / 85.198.235.* / 2006-09-29 23:37
Nie wiem kto pisał ten artykuł, ale ten ktoś albo jest pracownikiem Łokoila albo po prostu nie wie co pisze.
Po pierwsze, gdyby Orlen nie kupił Możejek kupili by go najprawdopodobniej Rosjanie, a co za tym idzie nagle od Pn nasz kraj zalała by cała masa rosyjskiego bardzo taniego paliwa. Orlen kupuje paliwo od Rosjan, ale już na komercyjnych warunkach. Rosjanie mieli by potężny przyczółek w UE, pierwszymi ofiarami tego energetycznego ataku były by Orlen i Lotos.

Orlen dobrze przewidział, że likwidując tą możliwość rosyjskiej ekspansji mogą jedynie zyskać, szczególnie, że nagle połączony z Możejkami Orlen staje się bardzo poważnym odbiorcą rosyjskiej ropy. To już dla Rosjan za duża strata, aby pozwolić sobie na numery w stylu niewidzialni terroryści wysadzili nam rurociąg i trzeba go robić 100 lat.

Rosjanie tak naprawdę liczą się w Europie tylko z Niemcami, dlatego to właśnie z Niemcami, krajami bałtyckimi powinniśmy mieć wspólną politykę energetyczną wobec Rosji. Ideałem by była wspólna polityka energetyczna całej Europy, no ale tego pewnie się osiągnąć nie da, choć pewne sukcesy prezydent Kaczyński już ma. Trzymam za niego kciuki bo on chyba wie o jaką stawkę tu gramy.
Ludwikol / 87.99.33.* / 2006-09-29 16:20
Dziwi mnie fakt zakupu rafinerii w Możejkach przez Orlen. Ale wiadomo, ze to co w Polsce nazywane jest świoetnym interesem nigdy nim nie jest. Mamy na to wiele przukładów. A problem importu ropy? Może orlen znajdzie jakieś rozwiązanie. Swoją drogą, dziwne, że Litwini tak chętnie pozbyli się rafinerii a Polacy ją chętnie kupili...
Beka / 83.22.209.* / 2006-09-29 16:37
Tu nie ma się co dziwić specjalnie.Artukuł jest dosyć precyzyjny. W uzupełnieniu można dodać ,że litewski PKB rośnie na poziomie 8,8 % przy bezrobociu 6%. My o takim czymś możemy jedynie pomarzyć.
Kolega PS / 194.54.21.* / 2006-09-29 15:51
Skoro jest tak żle, jak pisze autor, to po jakiego czorta Orlen wszedł w ten "interes" ...? Nie można tego było przewidzieć ..? Kto podjał taka decyzję ..?
Beka / 83.22.194.* / 2006-09-29 15:33
NieźleI I to się właśnie nadaje do prasy a nie jakieś nocne zmiany czy weksle. A swoją drogą przez wiele lat pracowałam na nocną zmianę i jakoś z tego nie robię problemu.

Najnowsze wpisy