Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks WIG20 ponownie na minusie

Indeks WIG20 ponownie na minusie

Money.pl / 2007-02-28 17:26
Komentarze do wiadomości: Indeks WIG20 ponownie na minusie .
Wyświetlaj:
hosiak / 2007-03-01 06:09 / Bywalec forum
witam wszystkich,jestem tu po raz pierwszy.
Czy ktos czytal Kosinskiego "Wystarczy byc" albo widzial film????przypomnialo mi sie to teraz,gdy czytam Kenobiego.Bohaterem byl biedny ogrodnik,potracony na ulicy przez kobiete "z wyzszych sfer finansowych" malomowny z powodu braku czegokolwiek do powiedzenia,
pytany o rozne rzeczy odpowiadal zawsze okraglymi,pozbawionymi jakiejkolwiek tresci sloganami.Np. "teraz nadchodzi czas siania" /byla akurat wiosna/ lub "co uroslo,musi spasc" /majac na mysli jablka w sadzie.
Przez ludzi z finansjery zostalo to uznane za przejaw niezwyklej wiedzy i kazde slowo odczytywano zastanawiajac sie nad ukryta trescia /ktorej nie bylo/ ,jak my w czasach Greenspana.
Otoz ten ktos jest absolutnym ignorantem,a jego pasja w tworzeniu nic nie wnoszacych tekstow jest dorawdy zadziwiajaca.Koles zacznij grac,pokaz co masz podaj spolke i swoje wyniki bo tak to pieprzysz jak piekarski na mekach
dzieki za wizyte i przepraszam jesli ktos inny poczul sie dotkniety.szkoda bylo sie rejestrowa,jesli tak jest tu codziennie
needle / 2007-05-05 16:31 / Bez rangi
hosiak - pewnie nie będziesz wiedział o tym, ale skorzystam z Twojej wypowiedzi (całej..to przawdziwa rzadkość) do odzewu Kenobiemu
w tym byłeś najlepszy
jeśli powtórzysz sukces na giełdzie to pracować poza GPW nie będziesz musiał
pozdrawiam
WaN / 2007-03-01 12:06
Witaj. Ja też zaglądam na to forum od niedawna. Potwierdzam słowa adama74 że większość opinii jest naprawę wyważona, jak dla mnie na poziomie eksperckim. Poobserwuj to forum dłużej, przekonaszsię że naprawdę warto. A co do Kenobiego, no cóż bez niego nie byłoby tak ciekawie :)
Pozdrawiam
P.S. U mnie powiało optymizmem, cały portfelik na zielono, gdyby jaszcze %% były ciut wyższe.
adam74 / 2007-03-01 11:53
Witaj. Od jakiegoś czasu obserwuję to forum. Sam jeszcze nie udzielałem się w wypowiedziach. Do Kenobiego już wszyscy chyba się przyzwyczaili. On zawsze głosi uparcie zmianę trendu na spadkowy. Nie przejmuj się - może to jest jakiś program psychologiczny mający na celu zbadanie reakcji inwestorów/graczy giełdowych w czasie spadków na giełdzie... W końcu czasami ludzie popełniają samobójstwa podczas jakichś większych niepowodzeń finansowych.
Większość forumowiczów to naprawdę fajni, konkretni ludzie, którzy patrzą na rynki kapitałowe w sposób rozsądny i fachowy.
// / 83.29.158.* / 2007-03-01 06:21
spadki na wigu zakończa sie w okolicy39-34 tyś więcej na www.hejkom.pl
Abus / 2007-03-01 07:43 / Uznany Gracz Giełdowy
ales chlopie dolozyl do pieca...hehehe
Pablo / 2007-03-01 05:11 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nikkei -1,80%
Kenobi / 2007-03-01 03:29 / Uznany malkontent giełdowy
Dolar też już ponownie osłabia się do jena, podobnie jak euro. Przystanek zakończony. Po spekulacyjnych ekscesach na giełdach czas na głębszą korektę - powiedział Marc Faber w Bloombergu. A szef Bundesbanku i członek EBC - Axel Weber powiedział w wywiadzie, że konieczna jest dalsza, znaczna "normalizacja" stóp procentowych, pięknie to ujął.
ASX -0,28%. Hang Seng -0,84%.
barakuda / 2007-03-01 03:25 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
- 1,15% ... na zamkniecie wyjdzie na 0...
Pablo / 2007-03-01 02:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nikkei -1,30%
Pablo / 2007-03-01 02:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jutro u nas może być ciekawie na otwarciu
Kenobi / 2007-03-01 03:12 / Uznany malkontent giełdowy
Nie chodzi tylko o jutro, widać wyraźnie zmianę trendu. Trzeba szykować spadochrony.
Pablo / 2007-03-01 03:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
grasz na krótkich?
barakuda / 2007-03-01 03:22 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie licz na odpowiedź... Ken pisze tylko to, co mu sie aktualnie podoba... nie robi wyjątków dla nikogo...a teraz jest w swoim żywiole, coś mu sie sprawdziło. Nie wie tylko jak długo...
Ja mam nadzieję , że do końca marca wrócimy do trendu głównego...
sokoloa / 2007-03-01 03:16 / "Gorąca głowa"
żadna zmiana trandu... zwykła korekta w celu uzdrowienia raczej nastrojów ludzi a nie rynku bo rynek ma się dobrze.. 2 tygodnie i po bólu, chyba że przez ten czas się nerwicy i wrzodów nabawię... głowa do góry
Kenobi / 2007-03-01 03:31 / Uznany malkontent giełdowy
Dwa tygodnie po kilku latach wzrostu to może trwać pierwsza fala spadkowa.
szlak / 2007-03-01 05:38
a wlasciwie to nie wiem. w kazdym razie dzis pierwszy dzien w swiecie spekulantow gieldowych. przygotowana koperta z umową. póżniej wyśle. plan jest taki: kupic taniej , sprzredac drozej.
marlowe / 2007-03-01 02:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
I znowu -0,90%

Nie, no to jest przecież bez sensu. Idę spać. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Co złego to nie ja. Miałem dziś paskudny dzień. Na szczęście jutro znów zaświeci słońce.
Więc do jutra.
Kenobi / 2007-03-01 03:01 / Uznany malkontent giełdowy
Nikkei - 1,13% , ASX oscyluje wokół nula. a euro zaczęło osłabiać się do jena. To tak na dobry sen. Można dodać S&P Fut. - 0,28%, pozostałe też na minusie. Przyjemnych snów o hossie, to nam przynamniej pozostaje.
Kenobi / 2007-03-01 03:09 / Uznany malkontent giełdowy
Hąg Kąg otwarcie na minusie, teraz głębiej -0,44%, ASX też już - 0,10%. Wtorkowe tąpnięcie nie było ani przypadkowe, ani ostatnie. To taki pierwszy strzał, w ramach odwyku od hossy.
bojan76 / 2007-03-01 08:05 / Uznany Gracz Giełdowy
no stary, zlotych ust nie bedzie za Hąk Kąg, juz ktos dostal, ale moze za kenobizm na okreslenie bessy dadza. wcale sie nie nabijam, bardzo mi sie podoba sformulowanie "kenobizm".
lukaszwych / 2007-03-01 11:22 / portfel / "Demon rynków"
Wiecie ale ja wpadlem do troche podobne rzeczy. Tez mi sie zdawalo ze kenobi to jakies koles po wypadku co wszystkim na zlosc czyni z racji swojego nieciekawego zycia i tylko w czasie bessy odzywa na chwile. A drugie to ze to "inteligentny" bot stworzony przez fudnusze co wlancza sie automatycznie jak za dobre nastroje panuja rzeby przegrzania nie bylo.
. Wylaczcie tego bota my juz wszystko wiemy!!!! KENOBI OFF
marlowe / 2007-03-01 02:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Nikkei -0,80% :))
Pablo / 2007-03-01 02:39 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nikkei -0,90%
Pablo / 2007-03-01 02:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nikkei -0,80%
marlowe / 2007-03-01 02:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Pablo, powiedz, gdzie masz notowania? Bo ja patrzę na stooq i tam mam dopiero -0,64... Odświeżane co chwilę bom wariat :)
Pablo / 2007-03-01 02:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
http://www.rynek.bizzone.pl/
marlowe / 2007-03-01 02:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dzięki. Wychodzi na to, że tam mają świeższe dane.
plewek / 128.86.149.* / 2007-03-01 02:14
tak z doswiadczenia to przed weekendem (piatek) spodziewalibyscie sie dalszej wyprzedazy?
promyk / 2007-03-01 02:13 / portfel
Pozdro. Pablo, też dzisiaj poczuwam bo już bez papiera można troszkę później wstać:D Ciekawe zdanie wyczytałem z artykułu "Na GPW dalsze spadki w środę, możliwe odbicie" -"Jestem raczej optymistą i nie wykluczam odbicia", hehe, może jakieś prpozycje przetłumaczenia tego na nasze:D
marlowe / 2007-03-01 02:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
w największym skrócie tłumaczenie wygląda tak: "cholera wie!"
lukaszwych / 2007-03-01 02:25 / portfel / "Demon rynków"
Jeszcze moze byc B**********. Z gory sory hehe Pozdrawiam marlowe szczegolnie nareczka,
lukaszwych / 2007-03-01 02:26 / portfel / "Demon rynków"
wykropkowalo mnie moze i lepej
marlowe / 2007-03-01 02:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
do jutra :) A właściwie to poprostu do zobaczneia, bo już dziś mamy jutro.

Ech, ta filozofia...
:)
Pablo / 2007-03-01 02:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czyli o ile nie wzrośnie i nie spadnie to się nie zmieni:)
promyk / 2007-03-01 02:14 / portfel
aha, powiedział to: "powiedział Andrzej Kubacki, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego. "
Pablo / 2007-03-01 01:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nikkei -0,60%
Pablo / 2007-03-01 02:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzisiaj czuwam do godz 4.00
marlowe / 2007-03-01 02:02 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
poważnie? To poczuwam z Tobą :)
BERNI A / 83.26.98.* / 2007-03-01 02:17
ostry jestes marlow, ale czy wypada dla kobiety i do tego babci? jeszcze pół godzinki temu wspominałes cos o seksie z bebe ;-)
powiedz mi lepiej kiedy przewidujesz ze te spadki sie skończa ?
marlowe / 2007-03-01 02:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
mamy równouprawnienie.

Powiem w uproszczeniu: nie mam pojęcia. A patrząc na Azję dodam, że chyba nie prędko. Jeśli tylko STX i Karen będą rosły lub chociaż nie spadały to będzie git. Reszta, brzydko mówiąc, zwisa mi i powiewa dopóki nie kupię (co nie znaczy, że nie obserwuję)

:))
marlowe / 2007-03-01 02:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a z tą ostrością to nie przesadzaj :) Nie lubię jak mi się wciska coś czego nie powiedziałem. Gdyby ta "babcia" była tak długo na giełdzie jak twierdzi miałaby więcej pokory na pewno. Śmiem twierdzić, że ani babcią nie jest, ani długoletnim graczem giełdowym. Ale mogę się mylić..
Pablo / 2007-03-01 02:13 / "Uznany Gracz Giełdowy"
poważnie
lukaszwych / 2007-03-01 02:07 / portfel / "Demon rynków"
Ta filtruje jeszcze. Ksywa bebe. O seksie nawija. Ciekawa persona.

Czuwaj Pablo ja jeszcze partyje w szczchy walne i ide w kimacza
lukaszwych / 2007-03-01 02:09 / portfel / "Demon rynków"
Marlowe to postrach babc trzeba jego zdjecie rozpowszechnic.
Marlowe nie zblizaj sie do mojej babci !!!
lukaszwych / 2007-03-01 02:10 / portfel / "Demon rynków"
Tym bardziej ze niedawno operacje miala i mogla by nie przezyc z toba seksu.
marlowe / 2007-03-01 02:13 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:))))))))) Obawiam się, że ja bym nie przeżył.

Z żadną babcią :)))
marlowe / 2007-03-01 02:14 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
aleś mi ksywę ukuł. Chyba normalnie wezmę i zmienię nick :P

POSTRACH BABĆ

buahahhahahaa
marlowe / 2007-03-01 01:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A tak a propos kenobi - Nikkei teraz odbija a all ordinaries pnie się do góry. Mimo wszystko okazuje się, że jak się pojawiasz to idzie do góry :)

Kim Ty tak naprawdę jesteś, hm? :)))
Kenobi / 2007-03-01 02:51 / Uznany malkontent giełdowy
Nikkei - 45 spółek rośnie 173 spada, niezły rozkład. Minus 0.99%, kierunek na południe.
marlowe / 2007-03-01 01:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Nikkei na minusie, a all ordinaries ciągnie ku dołowi. Cóż...
Kenobi / 2007-03-01 01:43 / Uznany malkontent giełdowy
Dziwisz się kiedy dane potwierdzają to cego obawiali sie w Stanach, ale łudzili sie, że może jest lepiej, a wychodzi, że nawet gorzej jak się spodziewali, wczorajszy ostry spadek sprzedaży dóbr trwałego użytku oznacza ni mniej ni więcej ale spadek nakłasow inwestycyjnych co już przełoży się na tempo wzrostu w I kwartale - nie ma popytu, nie ma inwesdtycji, problemy na rynku nieruchomości pogłębiają się, kłopoty udzialających kredyty hipoteczne również (dziś zanurkowało 24,4% Fremont General Corp. ktory ogłosił opóźnienie raportu za IV kw. i cały 2006 r. oczekiwanego w środę), a Merrill Lynch obniżył rekomendację dla Goldman Sachs w związku ze spadkiem popytu na ryzyko. Gdy dodać do tego ostry spadek sprzedaży domów i pogłębienie spadku PMI w rejonie Chicago, to wcale nie potrzeba Chin, żeby widzieć, że rynek poszedł za wysoko i będzie spadał. Nie potrzeba Chin, ktore mają też swoje problemy i muszą je rozwiązać hamując inwestycje i spuszczając powietrze z balonu giełdowego.
marlowe / 2007-03-01 01:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to zawsze tak jest kenobi. Nie mówisz nic nowego. Zawsze przychodzi taki moment kiedy ceny są po prostu za duże. To dlatego rozwój nie wygląda jak prosta kreska pnąca się do góry :) Ale się rozpisałeś :)
Kenobi / 2007-03-01 01:57 / Uznany malkontent giełdowy
Tak jest zawsze i chwilowe zatrzymanie spadków w Stanach, które jak widać było wyjątkowo kiepskie jak po tak dużym spadku po swoim stylu, kiedy cały czas ciążyło ku dołowi, pokazuje co nas jeszcze czeka. Odbicie się nie udało, bo przygasiły go dane potwierdzające, że na razie nie ma co spodziewać się wzrostu, więc chętnych do kupowania (poza funduszami ratującymi rynek przed dalszym spadkiem) nie widać. A Chiny, jak to fajnie ujął jeden z ekspertow, to była tylko słomka, która złamała grzbiet wielbłąda. Zupełnie pokrywa się z tym co pisałem wcześniej, nie lekceważyć problemów w Stanach.
Katon / 2007-03-01 01:27 / "Walczący z wiatrakami"
ide w kime, nic mi nie da patrzenie sie na cholernych zoltodziobow... wstane wczesniej poogladac co sie przez noc urodzilo... Tobie tez to radze... po co sie stresowac.
Dobranoc
marlowe / 2007-03-01 01:29 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Słusznie.

Niestety bebe mnie tutaj kusi więc szybko spać nie pójdę ;P

Do jutra :)
bebe / 2007-03-01 02:13 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to co napisalam Ci - to nie kuszenie - to tylko to, ze nie tylko gielda mnie dotyczy. no ale do konkretow. jezeli chodzi o gielde - to jestem spokojna, fundusze nie dopuszcza do duzych spadkow, konkuruja miedzy soba, korekta byla potrzebna, ba - przeciez prawie wszyscy tu na forum ja przepowiadali - no i spelnila sie, a ze w chinach tak sie stalo to tym bardziej ja w czasie umiejscowili, jest to potrzebne - bo przeciez mieli dne spolki w portfelu, ktore jak po zweryfikowaniu przez ich doradcow i maklerow nie beda rosly-bo kiepskie np. wyniki, albo problemy - to trzeba wyjsc i wejsc w inne z perspektywami rozwoju, no i stabilne.zaczyna sie teraz era potrzeby mocnych fundamentow dla funduszy, spekulowac one bedz, podobnie jak my, ale baza musi byc= wobec czego uwazam, ze obecnie przy tej korekcie nastepuja przetasowania portfeli funduszy. dlaczego pisze o funduszach - dlatego, ze to im najbzrdziej zalezy na klientach i zeby roslo i bylo stabilne.
marlowe / 2007-03-01 02:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pewnie. W maju też im zależało. Ale niestety jedna trzecia ludzików na GPW to indywidualni inwestorzy. A im zależy żeby chronić dupę.
bebe / 2007-03-01 02:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Ci co nie sprzedali - przeczkali - to chyba widza jak sie obecnie ich pieniadze maja / chodzi mi o maj/, ja przeczekalam besse duzo wczeniejsza, nie sprzedalam papierow i co po latach sie okazalo - do przodu bylam zdrowo, nawet - juz tu o tym pisalam - ze tonsil zbankrutowal - to inne papiery zrekompensowaly mi te strate.
marlowe / 2007-03-01 02:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Pogratulować w takim razie. I do jutra.
bebe / 2007-03-01 03:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zegnam. rownouprawnienie tak, grubianstwu nie. dumna babcia jestem, a pokory duzo., swiatopodlad staram sie poszerzac- co nie przeszkadza mi rozmawiac na wsze tematy.
marlowe / 2007-03-01 01:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
all ordinaries otwarło się na plusie :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy