Forum Spółki giełdowe BSK

ING Bank Śląski ma zgodę KNF na przejęcie...

ING Bank Śląski ma zgodę KNF na przejęcie...

Wyświetlaj:
Artek2 / 46.205.79.* / 2011-09-20 23:53
Po tylu fuzjach i przejęciach branża bankowa przestanie być jedną z lepiej płacących (chyba, że prezesi z zagranicy zawyżą średnią). Chyba studia ekonomiczne to już całkowity niewypał. W banku będzie się zarabiało jak w McDonaldzie iciekawostka: ceny nie spadn:-).
Khartoum / 2011-09-20 21:03 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
A to już inna sprawa :). Stwierdziłem tylko fakt. Teraz można tylko czekać aż ustawodawca poprzez wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych, da bankom możliwość finansowania kredytów hipotecznych z innych źródeł. Listy zastawne emitowane przez banki hip. rzeczywiście się w obecnej formie nie sprawdziły. Z kolei ryzyko związane z niedostosowaniem struktury terminowej depozytów i kredytów bardzo szybko rośnie i niedługo może okazać się, że banki nie mają czym refinansować kredytów. Pewnie niedługo okaże się, czy pojawi się u nas pojęcie długu gruntowego, jako nieakcesoryjnego, ograniczonego prawa rzeczowego, co umożliwiłoby sekurytyzację (oczywiście odpowiednio uregulowaną prawnie, coby banki się nie rozhulały jak w usa :) ), czy może nie sekurytyzacja, a umożliwienie wszystkim bankom, pod pewnymi warunkami emisję listów zastawnych.
Khartoum / 2011-09-20 14:35 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
W takim wypadku na polskim rynku zostaną jedynie dwa banki hipoteczne...
Komornik102a / 194.1.201.* / 2011-09-20 15:07
banki hipoteczne w Polsce to niewypał - same nie dadzą sobie rady... daltego ING zdecydował się na tai krok....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy