Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestowanie poza krajem

Inwestowanie poza krajem

sabinach / 2008-06-05 10:11
Proszę o rade który fundusz inwestujący poza Polską jest godny uwagi i przyszłościowy interesują mnie głownie te z oferty mbanku z powodu prowizji,chyba że jeszcze gdzieś można też inwestować bez opłat wstępnych w tego rodzaju fundy.Z góry dziękuję!
Wyświetlaj:
fronczak.michal / 2008-06-05 11:05 / portfel / Bywalec forum
Witaj.
Na Multifund są HSBC dostępne bez opłaty za nabycie z tego co wiem. Nie wiem jak jest w przypadku odkupienia. Inne zagraniczner fundy tylko u doradców ze Skandii, Aegona itp. a to już jest związane z prowizją.
miki3d / 2008-06-05 11:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
EE, Skandia i Aegon nie są dystrybutorem funduszy zagranicznych, tylko umożliwiają inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, a ich mechanizm jest nieco inny.
fronczak.michal / 2008-06-05 11:15 / portfel / Bywalec forum
Ok. Sorry zbyt to uprościłem. Mea coulpa
miki3d / 2008-06-05 11:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja to rozbudowałem www.miki3d.bblog.pl ;)
fronczak.michal / 2008-06-05 11:22 / portfel / Bywalec forum
Wiem - czasami czytuje twoje wpisy na blogu i przyznam że kilka razy pomogły mi podjąć pewne decyzje inwestycyjne
fronczak.michal / 2008-06-05 11:08 / portfel / Bywalec forum
Jest jeszcze Superfund dostępny ale na niego trzeba miec już większa gotówkę
miki3d / 2008-06-05 11:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trend Powiązany Plus od 6 tys.
fronczak.michal / 2008-06-05 11:17 / portfel / Bywalec forum
5 tyś - Trend Powiązany Plus B w zł - bo tylko on narazie jest dostepny bezpośrednio z platformy - reszta przez dystrybutorów a to juz związane jest z prowizją
fronczak.michal / 2008-06-05 11:19 / portfel / Bywalec forum
Ja zacząłem go uzywac jako uzupełnienie swojego portfela inwestycyjnego i narazie łądnie się spisuje - ale jak to piszą decyzje podejmuje komputer jak jest wyraźny trend - gorzej jak jest flauta giełdowa wtedy gorzej sobie radzi.
miki3d / 2008-06-05 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety większość najlepszych funduszy luksemburskich pozostaje poza platformą mBanku. A to oznacza, że trzeba zapłacić prowizję - min. 2% w przypadku Fortisa, 3% Black Rock i Franklin Templeton i 5% Robeco (wg. taryf Xelion). Tym nie mniej warto się tym zainteresować.
krzysiek29 / 2008-06-05 10:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Gospodarka niemiecka wydaje sie bardzo mocna swiadcza o tym dane i coraz wiekszy rozwoj energi odnawialnej gdzie Niemcy sa potentatem wiec proponuje DWS Zmian klimatycznych. Z tego co wiem nie ma fundow hedge w mbanku. Jesli masz usluge maklerska to wez pod uwage Inwestor Fiz i Gold przy korekcie na gieldzie mozesz tanio kupic taniej niz w sprzedazy w BGZ. SEBow nie polecam pozostaje BRIC tez DWS. Czekam na palete funduszy HSBC ale jakos nie widac tez w mbanku.
tak wiec
1.DWS zmian klimatycznych
2. DWS BRIC
3. Inwestor FIZ
4.Inwestor Gold
Mysle ze to bylby calkiem odpowiedni wybor. pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy